M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Aaron_Hill

Kéžbych mohl dát 5 hvězd. Od dětství M*A*S*H miluju, ale mám trochu dojem ze pri hodnocení trochu zapomínáte na realitu. Kdybych měl hodnotit jen začátek seriálu s Waynem Rogersem a McLeanem Stevensonem 5 hvězd by bylo málo. Nápaditost a humor prvních dílů hravě překonává všechny ostatní mnohdy průměrné a trochu nudné epizody. Po odchodu dvou výše zmíněných pánů se celá stavba seriálu začala měnit a když odesel i Larry Linville byl původní duch M*A*S*He tka trochu v trapu. Neříkám že to bylo špatné, bylo to jiné. Spolu s tím, že se Alan Alda postupem času stále více stával hlavní tváří M*A*S*He i za kamerou se do epizod začali promítat hodně citlivá témeta a alespon podle mě, nekdy mnohem vážnější než bych si u komediálního seriálu přál. Proto "pouze" 4 hvězdy :). ()

sister

Kdo vymyslel takové množství vtipů? Skvělý seriál, který mi občas pokazí jen permanentní uřvanost některých postav a taky to, že Hókí mi trochu saje krev. ()

Mithal

Jeden z nejúžasnějších seriálů, který je obdivuhodný i tím, že se vysílá tak dlouho a pořád se neokoukal. Hawkeye, Trapper a jejich bažina s destilační kolonou, Burns, Radar, Henry, a další členová 4077 mi zůstanou v paměti navždy. ()

shadower

Tenhle seriál bych rozdělil na dvě etapy. První s kuním ksichtem za 5* a druhá po kuním ksichtu za 3*. Prostě už jsem se u pozdějších dílů tolik nebavil, nebylo to jen odchodem Burnse, Trappera a Henryho, seriál je ke konci čím dál více moralizující a ztrácí pomalu vtip. ()

Nataniel

“Co by byl mash bez Alana Aldy a Alan Alda bez mashe“? Herec a režisér , který jako jediný nechyběl v žádném díle, byl pro seriál hlavní postavou. Hlavně díky skvělému dabingu Pavla Trávníčka se stal velice populární i u nás. Nesmím ale zapomenout i na další herce např. Mike farrell , Harry Morgan , Lorreta Swit , Gary Burghoff. Skvělá atmosféra skvělých lidí na špatným místě , jejichž jedinou obranou je humor. Každý díl jsem viděl nejmíň desetkrát a doufám, že nejmíň tolikrát je ještě uvidím. ()

mirekdr

Legenda. Ač u některých dílů kvalita lehce zakolísala, celkově se drží vysoko nad průměrem a u některých dílů jsem přes slzy (smíchu) skoro neviděl. ()

Vsoft

M.A.S.H som sledoval už ako malý chlapec. Skvelý seriál, skvelý herci a tá najlepšia zábava akú si len viem predstaviť v jednom seriály ? Presne tak. Neprekonateľný Alan Alda a nakoniec aj všetky ostatné postavy ako nezabudnuteľný Radar či prihlúpli Frank boli zvládnuté majstrovsky. Hawkeyho dialógy museli dať scenáristom poriadne zabrať a na človeku, ktorý uštipačnou poznámkou okrášli každú druhú vetu sa naozaj dá skvele pobaviť čo pobaviť u mňa výbuchy smiechu boli pravidelnou súčasťou sledovania tohto seriálu. Kuriózne síce je,že som nikdy nevidel posledných 5-6 častí doteraz neviem prečo ale stále som si na ich pozretie nenašiel čas. No určite viem ,že nesklamú! ()

sun.eagle

Na co jiného se člověk dívá po stoprvé a stále ho to baví jako poprvé? žádný sebelepší film či seriál bych si hned po skončení znova nepustil MASH ano. Je obdivuhodné jak se seriál vyvíjel. Začátky měl krušné, bylo natočeno pár dílů a podle sledovanosti se mělo rozhodnout zda v natáčení pokračovat. Ona ta sledovanost nebyla ze začátku buhvíjaká, ale když je něco dobré a kvalitní tak se to prosadí a u MASHE to platilo stoprocentně. První sezony to byl čistokrevný sitcom a postupem času se z něho stal i protiválečný a moralizující seriál. Až na pár vyjímek mají všechny díly vysokou ůrověn. Na kvalitě se podílel skvělý herecký ansámbl. Postavy seriálu jsou nezapomenutelné, všechny. A když nějaká postava "odešla" tak byla nahrazena minimálně stejně dobrou. MASH jednak pobaví, zvedne vám náladu a člověk si z něj muže vzít i poučení, ale dokáže i dojmout a nejednou jsem měl na krajíčku. Nemám moc rád hodnocení typu nej. všech dob ale MASH pro mě JE nejlepší seriál všech dob, kterému se nikdo ani nepřiblížil a zřejmě ani nepřiblíží. ()

bax

Veľmi dobrý seriál plný láskavého humoru na pozadí vojny. Myslím, že som sa u žiadneho dielu, ktorý som videl nenudil. Vždy som sa schuti zasmial a naopak v niektorých scénach vyronil aj nejednu slzičku (len obrazne povedané). ()

clowieciq

Dvoma slovami opísané - televízna klasika, ktorú je hriech nevidieť. A klinger bol jednoducho geniálny......jediný smutný okamžik seriálu bol snáď len odchod wayna rogersa, niežeby ho mike farrel dobre nenahradil, ale povedzme si pravdu Trapper bol proste sexy:) ()

enterama

čo čakat od sitcomu v lekárskom prostredí__cez vojnu?inteligentný humor a hlášky na úrovni, na ktorých si dali tvorcovia záležať. Paletu hercov a rozmanitých postáv. Jedna Štabajzna, jeden transexuál ,ktorý chce domov v ženských šatách a stále sa mu to nedarí ,cholerický frank, dostojný Winchester s bohatým slovníkom a dvaja pubertálny doktori,ktorí sa tam nudia. Zabudol som na ich dieta "radara" a velitela ,ktorý sa snaží udržat ako taký poriadok ...ale rád si vypije s pubertálnymi lekármi ... ()

bibik

Vojna v Koreji očami luďí,ktorých najväčším nepriateľom je smrť...Milujem tieto postavy od plukovníka až po posledného vojaka,ktorí ma každý den dokážu rozosmiať ale aj rozplakať.Aspoň jedenkrát by som si chcel dať gin s kapitánmi Pearcom a Hunicuttom,poslat majora Barnes do prdele,dať bozk šťabajzne,pochvaliť Klingerovi nové šaty alebo potrásť rukou plukovníkom Blakeovi a Potterovi. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young