M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

gogos

Podle me jeden z nejlepsich serialu vsech dob. Na nasich TV bezi uz nejakych 5 let v kuse, mozna dele (bezel 3x bez prestavky na Nove a ted na Prime) a pred tim jeste bezel nekolikrat. Je to proste parad, samozrejme ze ma par slabsich dilu, ale drtiva vetsina jsou skvele a da se na to v tomhle tempu jeden dil denne koukat vskutku cele roky.... ()

sonnak

Když jsem byl menší, vždycky jsem si říkával: "Proč si táta tu kravinu pořád nahrává?".....a teď si říkám: "Jak jsem vůbec mohl bejt tak pitomej?". Seriál, u kterého ani po změně několika z hlavních postav neklesne kvalita, to byste v dnešní době zřejmě hledali marně. Tady se to podařilo, nepřekonatelný Alana Alda se svou (několika změnami poznamenanou) partou předvádějí nejen perfektní humor zasazený do prostředí, kde by ho normální lidé nikdy nehledali. Těžko hledat chyby, dokonce i dabing je perfektní. ()

blackrain

Výborný a vtipný seriál z války v Koreji. Samozřejmě zde není nouze i o dramatické a vypjaté momenty. Originální prostředí seriálu dost pomohlo. Alan Alda a Loretta Swit byli skvělí a vůbec všichni ostatní taky.Klasika televizní zábavy. Ráda jsem seriál sledovala. ()

Tony.cs

Seriál, který začal nepříliš výrazným filmem, oproti kterému dostal fantastické vybarvení postav. 8.5. 2014 píši tento komentář. Upoután tři týdny doma v posteli zákeřnou nemocí, strávil jsem je s celým seriálem M*A*S*H, počínaje původním filmem. Někdy jsem se smál na celé kolo, jindy mě mrazilo, občas mi i tekly slzy po tváři. Něco tak výjimečného už nikdo nenatočí. Inteligentní dialogy a časté pokusy s příběhem (celý díl natočen z pohledu první osoby, další odpočítaval minuty, v jiném se táborem prochází duch mrtvého vojáka, atd...). Je toho mnoho, co bych mohl říct, ale nakonec zbývá jen jediné ...jeden z nejlepších seriálů vůbec, nejlepší (anti)válečný počin v historii, ano počítám i všechny moderní filmy. M*A*S*H je nedostižitelný. Zbožnuji celou posádku M*A*S*H 4077 th. ()

Alementina

Jediný seriál, na který jsem se s radostí dívala i svym dedou a babi. Pokazdy, kdyz ho vidim nekde v tv, tak se s radosti podivam znovu na nejaky dil. A vzdy si vzpomenu na dedu... jak moc ho mel rad. ()

rt12

Jedna z věcí co bych sebou chtěla, kdybych skončila na pustém ostrově. S MASHEM bych se nenudila. Jeho prioritou je totiž to, že se na něj dá koukat stále dokola a neustále se dobře bavíte. ()

swed

Chvíli mi trvalo, než jsem seriálu přišel na chuť. Časem jsem si ale všechny postavy oblíbil a nechal se unášet tím příjemným a nenuceným humorem, který ze seriálu přímo čiší. 8/10 ()

Raketka29

Další kultovní záležitost, tolik let ten seriál znám a stejnak dosud nemám pocit že bych viděla všechny díly. Postavy tak reálné Hawkey k pomilování :), Šťabajzna k nakousnutí a Frank k nakopnutí. ()

CrownThomas

Vynikající a podle mě nejlepší seriál vůbec.....(můj nejoblíbenější)....Výborní herci zvláště pak Alan Alda....Skvělý humur :D :D.....prostě seriál na 6 ******..... ()

Bones!

Když se řekne"inteligentní zábava", pravděpodobně první, co mě napadne je M*A*S*H...Na jeho účet jsem schopen připsovat snad jen samá pozitiva!Je to seriál, který je schopen vás rozesmát a rozplakat(především závěrečný díl)zároveň.Doopravdy jsem se nemohl ubránit pocitům lítosti, když seriál končil, to by ovšem bezprostředně po skončení nesměli inzerovat znovu-odvysílání tohoto počinu!!!Jediná věc, na kterou se koukám na nejmenované komerční televizi s určitou pravidelností...Navíc si už asi nikdy Alana Aldu nedám do souvislosti s ničím jiným, než s Hawkeyem Piercem!!! ()

Wiliem

Pohodový seriál, mnohdy velmi vtipný, seriál ve kterém jsem nenašel žádnou pro mě nesympatickou postavu, což se opravdu nestává často. Hlavním trumfem je ale bezpochyby Alan Alda. 80%. ()

JohnMiller

Ako decko som tento seriál priam neznášal Môj otec ho neustále sledoval. Keď sa príchodom TV jojplus a Doma vrátil seriál na obrazovky zapozeral som sa náhodou do jednej epizódy a hľa!!!!!!! začal som chápať výborné vtipy až som si ho obľúbil všetky časti som nevidel , ale tie čo som mal možnosť pozrieť stály za to. ()

Colonist

Výborný seriál se skvělým hereckým obsazením a výbornou atmosférou. Zajímavé je sledovat, jak se seriál mění. První řady byly více komediální a bláznivé, později humor ustoupil a za některé epizody by se nemusel stydět vážný válečný seriál. V M*A*S*Hi jsou ukázány snad všechny světlé (ne že by jich válka měla zrovna nějak hodně) i tmavé stránky války a celé je to zpracováno uvěřitelně. Také zde máme velké množství úžasných a různorodých postaviček a charakterů. Jak hlavních, tak i epizodních. Už sám takový plukovník Flagg je za 5 hvězdiček, i když se objevil jen asi v šesti dílech. ()

sssssycak

Jeden z nejlepších seriálů, na který se dá dívat pořád dokola a dokola a neomrzí. Vtip střídaný s vážností, kterou válka přináší. Ten, kdo nikdy neviděl alespoň několik dílů, dělá velkou chybu. (Je třeba ošetřit koně.) Hawkeye: Víš něco o koních ? B.J.: Jednou jsem šlápl do hnoje. Hawkeye: Tak velíš. ()

Patw

I když jsem si myslel že jsem to vše viděl, a vše znám, pokaždé mě překvapí něco nového. Miluji tyto doktory. ()

vegetol.mp

Všemi oblíbený seriál, který mě ale vždycky strašně štval tím, jak jsou jeho postavy černobílé a poselství neohrabané. Hawkeye Pierce a spol jsou naprosto dokonalí doktoři, jakým není rovno, zatímco Frank Burns je křivácký ubožák, který neumí operovat. A nic mezi tím. To jako vážně? Veškerá kritika války se tu omezuje na to, že doktoři primitivně vtipkují, aby pak mohli pod návalem emocí sejmout masku cyniků a všem divákům ukázat, že je to taky jakože vzalo. Jako sorry, nejsem příznivcem války, ale jako protiválečná propaganda je MASH prvoplánová agitka z okresního divadla. Nicméně jako oddychový seriál s dobrými herci a solidní řemeslnou stránkou obstojí. Jen kdyby mu všichni ti naivové nežrali to hluboký protiválečný poselství. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young