Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (Cinemart SK)

Marcecek

Taký čistý priemer, lepšie ako Black widow, ale to tá laťka nieje vysoko. Hodnotenie u mňa zráža ten CGI bordel na konci, bolo to, nie až tak neprehľadné, ale akési predrakované, nepáčilo sa mi to veľmi. Bojové scény ušli, boli prehľadné. Byť ten koniec lepší, idem s hodnotením vyššie, ale takto nemôžem viac ako 3*. ()

Chicharron

Taková "marvelovka" jakoby mimochodem, aby divák věděl, že v tom má prsty Marvel, mihne se tam pár postav z "jeho" předchozích filmů. Výborná choreografie "kung-fu", skvělé digitální efekty a Ben Kingsley jako by se znovu "našel" a hraje naprosto s přehledem a přirozeně, jeho předhozí sračkoidní výkony v ještě sračkoidnějších filmech budiž zapomenuty. Jednu hvězdu dávám dolů za......finální souboj draků...nudné, dlouhé, nezáživné, otravné a zbytečné. Střihač si asi zapomněl "nůžky" anebo už šel před koncem šichty domů...jinak hodně dobrý fantasy film s prvky čínské mytologie (lvi naprosto super). ()

zurivymlok

Obsahuje spoilery. Snímek má tři části, z nichž každá by si zasloužila jiné hodnocení. První část, kterou ukončí zajetí jejich otcem, je poměrně dost dobrá. Výborné bitky, typický marvelovský humor a celkově to dobře klape. (5 hvězd) Následuje část, která kde tempo docela zvolní, ale stálo to funguje - ač postoje a emoce jsou v ní nastíněny sice dobře, ale jakoby nedotaženy do konce. (3 - 4 hvězdy) Poslední část je typický digitální bordel, kde se bojuje s padouchem (a jeho posluhovači, aby bylo co likvidovat). V této části je hlavním problémem to, že se bijí hlavně drak a nějaká obluda - obojí se ve filmu zjeví až právě v této scéně - a to je velký problém, protože divák nemá vybudovaný žádný vztah k těmto "postavám". Oběť otce byla tak předvídatelná jakože další den vyjde slunce. Přitom o co by bylo lepší, kdyby s monstrem bojovali otec a syn, vyměňovali si ty prsteny (za mě spíše náramky) atp. (1 - 2 hvězdy)  Zamrzel i nevyužitý potenciál některých padouchů na konci, což už pomalu začíná být marvelovským podpisem - vytvořím designem nějakou cool postavu a pak jí nedám žádný prostor a zabiji jí tím nejnudnějším způsobem. Je to škoda, protože film má mnoho pozitiv a mohl to být fakt nářez. Režie je dobrá, choreografie skvělá, design taktéž skvělý, herci většinou ok (určitě mě potěšilo vidět po delší době Michelle Yeoh), hlavní padouch skvělej. Bohužel Marvel už mě pomalu přestává bavit, protože už je to poněkolikáté (Black Widow, WandaVision), kdy se rozehrál obstojný příběh, který v mnoha věcech fungoval, aby ho totálně zabili finálem. Člověk si pak jen odnáší takovou pachuť a jen obtížně si vzpomíná, že dvě třetiny filmu byly vlastně dost fajn. ()

Orion12

Tak jsem viděl podruhé Shang-chiho, tentokrát doma na Blue-Ray. A užil jsem ti to o hoodně více než první shlédnutí. Ten film je prostě skvělej, zpětně možná nejlepší MCU roku 2021 (stále jsem neviděl Eternals). Tím, že jsem věděl, co mám čekat - mýtické stvoření, bájné prostředí, monstra, trochu magie atd, tak jsem si to více užil než v kině , kde jsem ke konci jsem vůbec nepobíral a nechápal proč to cpou do MCU, ale když víte, co máte čekat je to prostě super. Nová hlavní postava je sympaták, úžasný záporák Mandarin, tentokrát ten pravý, skvělý herecký výběr, nádherný vizuál, ten vizuál byl prostě skvělej, graficky jeden z nejpovedenějších MCU. Super byly flashbacky a postupné odhalování příběhu Mandarina a jeho syna. Příběh nebyl vyloženě něco převratného, ale prostě klasická marvelovka s tím, že Shang chi na mě dolehl díky emocím, které byly hlavně o jeho rodině, jeho matka, otec, mandarina beru do top 5 záporáku MCU sto pro. Prostě Mandarin,nechtěl jenom dobýt svět,ale chtěl být se svou životní láskou- chápete jeho motivaci, rozumíte mu a na konci pochopíte, že nebyl tak špatný, skvěle napsaná postava. Finální  45 minut a bitva je to nejlepší z celého filmu - škoda toho ,,úvodu který musíte protrpět,, Kdy se nám představuje běžný život Shang chiho a nemá to moc váhu a není to tolik záživné, kvůli tomu musím dát 4* Kdyby byl jinak udělán začátek tak možná i 5. Skvělé, prostředí, vizuál a efekty (ten drak tpč...) efektově je to zase úplně jinde. Zajímavé nové postavy a nové věci do MCU- kreativní využití 10 prostenů a možnost s nimi pracovat do budoucna. Je to něco jako doktor Strange prostě se nám otevřely nové možnosti v MCU. Skvělé 8.5/10. ()

motyka52

Fakt si myslím, že je nejvyšší čas do výkladového slovníku k pojmu "generický" přidat "Marvel". Jako není na tom vlastně nic moc v zásadě špatně, na dvě hodiny to celkem zabaví, ale ještě než skončí závěrečné titulky, tak to splyne s desítkami dalších marvelkovek. Je škoda, že tyhle originy a sólovky jsou často jen dobře zpracovaným čekáním na epické týmovky. ()

Kritickej

4/10 Začátek mě ještě docela bavil, ale postupem času to začínala být strašně nelogická pohádka. Ne comics, ale pohádka s kouzelným lesem, kouzelnými bytostmi, draky. Nepamatuji jinej film, u kterého bych přemýšlel, proč tam ten hlavní hrdina vlastně je. Jeho zakomponování do děje mi přišlo extrémně nepovedené a celý příběh by bez něj dával o dost větší smysl. Nebo spíš dával by možná smysl aspoň trochu. Ale vlastně nevím, nemám všechno od Marvelu zpaměti nastudovaný. Já se jen naivně chtěl pobavit u filmu a k tomu tak úplně nedošlo. ()

Rebel24

Vcelku príjemná ázijská fantasy rozprávka, podarený hlavne príbeh aj charakter filmu, ničím neprekvapy ani neurazí. Samostatné fajn. No keď sa na to pozriem ako fanúšik MCU, tak celé zle. Feige si musí lepšie po strážiť zasadenie do svojho sveta, resp dat to tvorcovi, ktori to vie podať tak aby to dávalo zmysel (vid Eternals). Inak novovytvorene svety, magie, náramky a lietajúce draky ci netopiere budú peknou omalovankou v anime story. 70% ()

Hixx

No jasné keď už majú v Marvel universe film aj černosi tak prečo by nemohli aj aziati. Dej je dosť stereotypný ale vynahrádza to veľa dobre prevedených kung fu zápasov ,štipka humoru a tajomná dedinka s drakom. ()

chosan

Ze začátku filmu jsem si říkal to asi nebude nic moc, spíš pohádka pro děti, ale jak se děj rozvíjí musím říct že další docela dobrá Marvelovka. 75% ()

koldin

Po delší odmlce Marvelovka, která se dala koukat. Souboje a choreografie celkově parádní, výprava a asijské prostředí taky. Uprostřed to ztratilo tempo, ale pak ho zase chytlo. ()

Lukas__

Co mám říct víc než že ten film je super a úžasný? Už vím že je ten film super a úžasný, dokud perfektního záporáka Wenwua (Shang-Chiho otce) nezabije odporný CGI drak - požírač duší (inspirovaný komiksovým Dweller in darkness se kterým v reálu moc společnýho nemá). Do této chvíle byl ten film na 5 hvězd, ale ten šílenej drak to zas celý po... Stačilo udělat jiný finále, stačilo opět neohrožovat celý svět a nechat tam emocionální souboj otce a syna - NE. Máme "úžasný" souboj SGI draků o osud světa, jupí. ()

BEROUNAK

Na film jsem šel prakticky bez očekáváí. Postavu jsem zcela neznal a tak jsem si řekl, že to snad nebude propadák. No, nebyl. To jakým způsobem nám dokázal režisér Destin Daniel Cretton prodat novou postavu bylo naprosto geniální. Ve filmu si užijete spoustu akce a dobře vypadajících CGI efektů. Herci to dokázali prodat a musím vyzdvihnout hlavního představitele Simu Liu. Celkově jsem si film naprosto oblíbil a vždy se na něj rád znovu podívám. ()

babuška

spíš legenda o deseti idiotech, styl kungfu filmů z 80. zabalený do hávu pohádky, trikově už dnes nejde v tomhle žánru překvapit, ale prostě něco chybí, asi chuť některých herců hrát a věčný vyvolený musí, klišé ()

Milo384

Jako Marvel film to vůbec nepůsobí. Je to spíše fantasy kung-fu. Asijské prostředí je pěkné. Nicméně jsem se ke konci nudil a závěrečný souboj už mě moc nebavil. ()

EDEN13

Nemůžu jinak než dát plný počet. Tenhle film je prostě dobrý.... upřímně z trailerů to tak nevypadalo... a spíš jsem očekávala, že se dočkáme další ,, dokonalé" Captain Marvel. Kam se ale Captain Marvel hrabe na Shang- CHiho. Na Shang Chim se mi líbí, že je to druh hrdiny, který tu zatím nebyl... málo mluvný, za kterého mluví jeho pěsti, docela vážný, a dokonce i docela nemilosrdný... což není zrovna typické pro zbytek Avengerů. Musím říct, že Shang Chi se mi vážně líbí. A těším se až ho uvidím v nějakém dalším filmu. Opravdu jsem nečekala, jak moc uvěřitelné budou vztahy mezi postavami, navíc to bylo i místy vážně vtipné..... žádný CGI bordel se nekonal a vše dávalo smysl. Mělo to i děj.... takže za mě prostě super. Opravdu Super. Ale ted už SPOILERY a připomínky.. Na konci mě začalo vážně štvát jak se nějaká postava pořád dívá na jinou postavu, která umírá, ale ta postava místo, aby jí pomohla tak tam jenom tak stála a koukala, a to ikdyž měla v ruce nějakou zbran. Jako v tom filmu to bylo použitý asi tak 5 x, což už je vážně hodně.  Mrzí mě, že ten cool vypadající ninja, tam v podstatě vyšuměl totálně do ztracena,,, Proč ho tam dávali? Když jsme se o něm stejně nic nedozvěděli ? Taky mi samozřejmě vadilo i to, že postava bojem naprosto nepolíbená, po jednom dni střílení z luku... dokáže zachránit situaci, tím že drakovi přesně střelí do krku. Kdo jsou Požírači duší? A proč jsme o nich nikdy neslyšeli? Jak se dostal ten ,, domácí" mazlíček do vězení, a proč o něm nikdo nevěděl? A pokud o něm věděli, tak proč je už dávno nenapadlo zeptat se ho na cestu přes ten les? A proč může s tím psem komunikovat jenom nějaký potulný herec a ne Shang chi, který pochází z té samé vesnice jako zvíře? ()

MikyFeny

Shang-Chi je rozhodně jeden z povedených solo filmů MCU. Hlavní postava Shang je takový novodobí Jackie Chan, a na akční scény je radost se dívat. Akce je nejsilnější stránkou filmu. Pak je tu příběh který řeší spíše rodinné vztahy než legendu prstenů. Výprava je povedena a 2 hodiny filmu uteče jako nic. Musím pochválit i mytologickou faunu. Finále za mě je jedno z nejlepší části filmu. Občas pokulháva CGI které někdy bije do očí, ale jinak je to koukatelné. Už se těším na další pokračování se Shangem. 8/10 BTW: první potitulovka je super. ()

WNDA

Jako akce naprosto skvělá, graficky naprostej skvost. Záporák po dlouhé době geniálně promyšlenej. Trochu mě mrzí že ke konci to bylo trochu přeplácaný efektama ale jinak super. 95% ()

StefanosBTC

Jedna z nejlepších marvelovek co za poslední dobu vyšla. Občasné vtipy skvěle rozráží chvílemi dramatickou atmosféru. Sice mi přišlo že finální bitva byl kratší než bych čekal ale za celou dobu filmu je bojových scén dostatek takže se to tím kompenzuje. ()

MatyRock

Příběhově plochý sólový film o Čínském hrdinovi jménem Shang-Chi. Simu Liu nehraje bezemoční charakter (mrk mrk na Captain Marvel v podání Brie Larson), ale ani není typickým vtipkujícím hrdinou. O humor se tady stará postava Awkwafiny (opravdu se takhle někdo jmenuje) a to Kate. Kate bude hodně lidem nesympatická až dokonce otravná, mě ale přišla v pohodě a dynamiku mezi ní a Shangem jsem si užíval. "Hlavní záporák" v podání Tonyho Leunga má motivaci, kterou chápete a rozumíte jí. Prsteny nebo spíš náramky, které po většinu filmu používá jsou nehorázně cool a digitálně krásně zpracované. Akční scény jsou po většinu filmu skvělé, mají choreografii, jsou přehledné, nemají nerealistické CGI a především jsou typicky "Asijské". Asijská atmosféra je po celou dobu filmu a činí ho tak v MCU výjimečnějším. Škoda třetího aktu, kde digitální přepálené finále a souboj dvou CGI monster nebylo pro mě. 7/10 ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)