Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

matous20063

Tento film mě hodně překvapil páč jsem myslel že to bude propadák jak v roce 2016. Ale ne! Bylo to celkem dobré Zpracování a vizualizace na jedničku. Co se týče postav tak to není špatné ale každá postava by zasloužila trochu více místa protože mi jejich příběh přijde často nedopečený. Problém tu nastává u děje, první půlka je v pohodě a nenudil jsem se u ní. Problém ovšem nastal v druhé půli kdy je všechno na sebe chaoticky nasázeno a nedokážu se pořádně orientovat v ději, čímž se stal občas i nudným. Závěrečný fight je celkem až směšným protože tak je do sebe zavedeno více aspektů, což by nebyl problém kdyby se stopáž filmu natáhla minimálně o dalších 15-30min. Jinak má z filmu celkem dobrý pocit, ale vnitře bych ten příběh postav rád dotáhl do konce protože mi jak jsem zmínil připadá nedopečený. Musím dodat že humor filmu rozhodně nechybý. Dám filmu 4 hvězdy ale pro mě to jsou spíš lepší 3, protože do filmů s třemi hvezdami to rozhodně nezapadá. 65% ()

Raziel811

Filmů, které se vrátí po x dekádách a ještě k tomu se povedou (nepočítám verzi z roku 2016) je velmi málo a tady si to sedlo perfektně. Pohodový film, který netlačí na nostalgickou vlnu prvoplánově, ale naopak se ubírá dál, příjemný vizuál a dvě příjemná překvapení ke/na konci filmu. Klidně bych si hned dal pokračování. ()

RoyBatty444

Pre pamätníkov nič nového - vitaj Gozer - Gozerian, Gozer ničiteľ, Volguus Zildrohar, Gozer cestovatel a pán Sebouillie, Vinz Clorthom - pán klúčov a Zuulom - strážca brány. Nálada pôvodných "He-manov" prišla až s nástupom starej gardy. Aj keď Rudd bol pekne nadšený a Grace je presvedčivá 12 ročná vedkyňa. Najslabšia je ako maminka C.Coon herecky nič moc. Nostalgická vsuvka s Haroldom Ramisom bola zbytočný doják, ale milé ohliadnutie. Všetky pôvodné vychytávky tu boli ako za čias Dr. Egon Spengler, Ph.D., Dr. Peter Venkman, Dr. Raymond “Ray” Stantz a Winston Zeddemore. Nezničiteľný Ecto1, pasca, protonový ruksak, P.K.E. Meter, Ecto okuliare a mnoho iných. Napriek tomu odporúčam stále nesmrteľný originál z ´84 a o niečo slabšie pokračovanie z ´89. ()

DeJiF

Upřímně na Krotitele duchů jsem přišel úplnou náhodou, když jsem ještě neměl pořádný vkus na filmy, tudíž jsem jako první film viděl tu trapnou parodii z roku 2016 a vzhledem k neznalosti originálu se mi to i LÍBILO. Až později jsem otevřel oči a uzřel nádheru původních dvou dílů, které se nyní dočkaly své poslední kapitoly. No a musím říct, že tento film má ten nejlepší název, který mu mohli dát. Z rukou syna původního režiséra se zrodila nostalgií narvaná jízda, která má samozřejmě hromadu chyb a 5 hvězd bych tomu normálně asi ani nedal, ale z toho filmu pořád čpí ta kouzelná atmosféra starších dvou filmů a zároveň i něčeho zcela nového, že je mi až moc líto tomu tu pětku prostě nehodit. Nové postavy jsou velmi dobře napsané, humoru je tu stále dost a finále s věnováním pro zesnulého herce jednoho z Krotitelů dává celému Odkazu třešničku na dort. Zkrátka Jason Reitman si se svým dědictvím vyhrál a je to Odkaz takový, jaký má být. Odpočívejte v pokoji Duchové (pokud možno bez dalších sequelů, které by to celé zruinovaly). ()

soukyd33

Mohl to být vážně dobrý film. Herecké výkony 50:50. Soundtrack všichni známe. Příběh slušně propojí všechny starší filmy, mimo toho z roku 2016. 👍 Herecké obsazení nic moc. Herci nejsou sympatický. Místo toho je tu románek, a pár divných lidí. Děti si jen tak jezdí bez řidičáku po městě. Konec je dojemný. Za mně děsná nuda. Není to ani vtipné, ani nic. Tak tohle byla děsná blbost. Konec se dal čekat. Poznámka: Zajímalo by mě, kam se poděli všichni občané. Poznámka: Pravděpodobně je to restart celé ságy. Hvězdiček 1 ()

Exanys

Tak jo, co to sakra bylo? Dobře, na jednu stranu chápu, že se tvůrci snažili o trochu vtipu a chtěli, ať jdou na tento film i děti, ale toto? Herecké výkony naprosto nedostačující, příběh nedával ani hlavu ani patu a absolutně nedává nic smysl. V tomto věku dětí je naprosto normání přece, že hrají šachy s duchem. Nebo styl: "Co to bylo za děsivé zvuky? Jdem se tam podívat" absolutně beze strachu. Co? Druhá půlka filmu už se navíc dala naprosto předpovídat. Jediné, za co dávám dvě hvězdy, je Ghostbusters song při závěrečných titulcích a návrat starých herců z původních filmů. Takže závěrečné hodnocení: 3/10. ()

bodion

Tak nakoniec o niekoľko tried horšie než ten slávne nenávidený ženský reboot. Nevtipný, nenapínavý a nedojemný film, ktorý okrem peknej kamery neprináša nič nové. Feig v roku 2016 priniesol aspoň čistú komédiu ()

flyer.nick

Potomek tvůrce krotitelů duchů natočil film o potomcích krotelů duchů. A vyšlo mu to, na tu nostalgickou strunu hraje každou vteřinu. Krásná ukázka toho, jak se dá to samé natočit jinak a ještě originálně a zajímavě. S verzí z roku 2016 se to nedá kvalitami srovnávat ani omylem. Samozřejmě je to trochu moc teen, ale to dnes prostě frčí a pro nás starší je tam taky spousta odkazů. Ubírat se to tímhle směrem a stylem, asi by mi další díl úplně nevadil. ()

zekon

Méně komedie, hodně nostalgie, víc strašení. Do půlky zajímavé, v půli nudné, finále velmi nostalgické. Celkově povedená "3", oproti předchozímu podprůměru. ()

Pythonator

O dost lepší než ženské vydání s tlusťoškama, ale bohužel je tu ještě méně humoru než v té nešťastně nepovedené feministické verzi. Je to celé vážnější a má to ukrutně pomalý rozjezd. Především je to pak pocta Haroldu Ramisovi a mladý Reitman umě navázal na odkaz otce. Nemůžu se však zbavit dojmu, že jsem byl podveden. Myslím, že nejen já, ale i miliony ostatních fandů legendárních filmů čekaly zápletku se starou partou v jakési vtipné geronto verzi. Bohužel jim dal scénář mizerný prostor až na konci (mimochodem hořce nepovedeném konci) a divák musí celou dobu sledovat zápletku zcela nových nezajímavých postav, z nichž jsou většina malí smradi. Ano, tohle je prostě dětské vydání krotitelů duchů, což je po tom nenáviděném ženském vydání jen další podvod na diváka. Ale abych nebyl jen krutý, tak ta malá intoušská holka byla opravdu sympatická postava, která divákovi musí přirůst k srdci. ()

Polux

7/10 | Zbytečně dlouhá expozice (jmenuje se to celkem výmluvně; naprostá většina publika předpokládám ví, že je to pokračování filmu o krocení duchů a přesto dlouhé minuty trvá, než se hlavní zápletka o nahánění a chytání zmíněných duchů konečně rozjede), děcka jsou sice víceméně ok, ale o žádné tahouny filmu se, bohužel, nejedná a opisovat od jedničky by se nemuselo úplně, ale fakt úplně, ve všem (to nebylo na skladě nic jiného, než zase Gozer, zase psi-poskoci a zase maršmeloun?). | Naštěstí to vyvažuje Coon s Ruddem, kteří jsou fajn, slušná akce, díky dětským hercům náběh na atmosféru ala The Goonies nebo Stranger Things (přestože se film odehrává v současnosti), pochopitelně tuna nostalgie a v neposlední řadě finále s opravdu pěkně zapracovanými fan service prvky (v tomto ohledu měla Sony fakt silný konec 2021:-)) a citlivě zakomponovanou a nadto i dojemnou poctou zesnulému Ramisovi, ve kterém jdou plusové body strmě nahoru až do obou velice povedených potitulkovek (přičemž druhá z nich mile reflektuje Hudsonův vztah k frančíze jako celku:-). | Celkově tedy povedené pokračování a (na druhý pokus:-)) návrat ke značce, které těží zejména (zlý jazyk by možná řekl téměř výhradně) z napojení na původní film. Kdybych si ale mohl vybrat a další film mít s novými hrdiny nebo starou partou, pro postavy z Afterlife by to nedopadlo úplně dobře, což asi nebyl ze strany Sony úplně záměr. Pakliže tedy po katastrofickém "pokusu" z 2016 nedospěli k závěru, že bez původních herců to do budoucna nepůjde. V takovém případě to zafungovalo na jedničku:-). | PeZet ()

Milo384

Skvělý film pro celou rodinu. Všechny hodně bavil. Fungovala i komediální stránka. Dětští herci byli příjemní. Nenudil jsem se a byl jsem hodně překvapený, jak dobré to celé bylo. ()

Ondak

Nejedná se sice o nějaký režisérský a scénáristický zázrak, ale já se od začátku nenudil. Pohodová vlna filmu mi seděla a nakonec se až divím, jak to byl dobrý film. ()

JB001

Originál mne svého času bavil moc, ale po téměř čtyřiceti letech mne nikterak nezaujalo. A ještě k tomu ta šílená minutách. Pro děti asi dobrý, ale já už dávno dítě nejsem. Nicméně třeba takové Stranger things se mi líbily mnohem víc ()

Miroslav.Zac

Popravdě jsem se dost obával, že další film z mé milované série bude stejný propadák jako ten s ženským obsazením, ale když jsem si nové Krotitele duchů pustil, měl jsem pocit, jako bych se vrátil zpět do dětství, nějakým kouzlem zmixovaného se současností. Tento film původní dilogii skvěle doplňuje a spojuje "náš" tehdejší svět se světem dnešních dětí (fanoušků Ghostbusters). Díky bohu za to! ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)