Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

PeteBuck

Krotitelia duchov mi nikdy extra k srdcu neprirástli, a to mám hrozne rád hercov ako Dan Aykroyd, Bill Murray, Sigourney Weaver a tiež Harolda Ramisa. Videl som ich hrozne dávno, potom som to zopakoval a akosi ma to nechytilo. Tak som si v nedeľu večer sadol a pozrel tento film a bol som ... príjemne prekvapený. Dej nadväzoval na jednotku, bol v prvom rade poctou Haroldovi Ramisovi, aj keď jeho postavu tu riadne sprdli. Herci sympatickí, dej sa posúva celkom pohodovo, občas sa tu pekne hláškuje a na konci sa objavia naši starí známi. Keď som si to pozrel, dostal som chuť pozrieť si prvé dva filmy Krotitelia duchov a zrazu mi akosi rezali viac. Takže tento film u mňa splnil účel. Zabavil ma a prinútil ma vrátiť sa k osemdesiatkovej klasike, ktorá mi kedysi nesadla, ale dnes mám z nej naozaj príjemný pocit. P. S. tú kravinu z roku 2016 s tými ženskými nepočítam. To bol omyl. ()

KukulienkaHO

Nie som nejaký veľký fajnšmeker Krotiteľov duchov, ale pôvodné dva filmy mám rád. Ohlásenie nového pokračovania prišlo nečakane, no keď som videl, že na tom pracuje Reitman Junior, nemal som obavy, že to dopadne ako tá chujovina z 2016. Ghostbusters: Afterlife sú skutočne dôstojným pokračovaním, respektíve poctou prvému filmu a samozrejme Haroldovi Ramisovi. A práve to je tou hlavnou slabinou tohto filmu - nedokáže stáť na vlastných nohách. Celé je to popretkávané odkazmi, avšak nejaký nový originálny doplnok tu nebadať. V podstate všetko od začiatku do konca súvisí so Spenglerom, no vo výsledku to filmu zráža kolená. Pôsobí to čisto ako taký bonbónik pre fanúšikov, ktorí si s touto franšízou čo to prežili. Dvaja detskí hrdinovia + Paul Rudd (aj keď tu nemá až tak moc priestoru) sú veľkým pozitívom. No najlepšie pasáže sú práve tie s Egonom Spenglerom... a ten samotný koniec hrá na poriadne emocionálne dojemnú notu. Tu by som však s kladmi skončil. Tie dve deti sú zároveň aj negatívom, pretože nový Krotitelia sú de facto detským filmom, nie teenage, ale doslova detským, čo taktiež značne obmedzuje príbeh. Ostatné postavy sú nevýrazné. Starí hrdinovia tu majú len cameo, rovnako aj (pre mňa nepochopiteľne) J.K. Simmons či Olivia Wilde. Príbeh nemá príliš čo ponúknuť. Finále je nezáživná kopírka prvého filmu (bez riadnej nádielky duchov). Okrem prológu nefunguje poriadne ani napätie. Veľmi ma prekvapilo, že film nie je príliš zábavný. No ono to nie je preto, žeby tu boli nevydarené fóry, ono tu v podstate ani veľa fórov nie je. Pre fans určite fajn, no nedokážem si predstaviť, že by to dostalo regulárne pokračovanie, keďže sa tu reálne ani nevytvoril nový tím Krotiteľov... ()

p.a.douch

Takže jsem zmaten 70 %? Já dal tři hvězdy a to jen proto, že jsem měl dneska sakra dobrou náladu a nakonec se ukázali hoši z původního filmu. Půl filmu se tady děje úplný kulový. Starý pán měl na mlaďocha pořádně dohlédnout. A to v obou rolích. Herci se snažili (obzvláště mladí), ale u dospělých herců jen snaha nestačí. Carrie Coon mně vůbec nesedla. Na závěr to vylepšil nástup staré gardy a asi díky tomu přibyla ta třetí hvězda. Promarněný potenciál. ()

Maraboy

Hezké zakončení a rozloučení se s Haroldem Ramisem. S citem zpracované volné pokračování, které vůbec nedělá ostudu předchozím dvoum dílům. 70% ()

jjjerry

celkem příjemný rodinný film na pohodový večer. Nepřekvapí ani nezklame. Skvělá nostalgie osmdesátek.  Duchařských zážitků jsem čekal trošku více. Vykrádačské finále by možná bylo fajn nahradit něčím nový. Ale jako celek to funguje slušně. ()

bonovox

Slušný reboot slávnej série. Nechýba tu nič, zaujímavé nové postavy dobre prepojené s minulosťou a zároveň aj povodní krotitelia, ktorí sa v zavere pridajú do boja. Reitmanovci to majú jednoducho v rodine. 70% ()

CaptNemo

Nuda bez napětí a humoru prvních dvou dílů - takové dětské mojito bez rumu. Miniscénka se Sigourney a Billem v titulkové scéně je jednoznačně to nejzábavnější, co film za 2 hodiny nabídne. ()

DJMaroko

Naštěstí jsem od dalšího pokračování opět nic nečekal a dostal jsem příjemné pokračování se vší parádou ve stylu devadesátek. Vše funguje perfektně a odkazy na původní film Krotitelé duchů (1984) se to jen hemží do vše podrobností i detailů (sbírám houby a plísně). Hudba, hlášky i vizuál vše do se sebe dobře zapadá. Logan Kim a Mckenna Grace byli prostě úžasní ! A mezititulková scéna s několika vlnovkami to vše grandiózně uzavírá. ()

Scaevola

Ve zkratce: Bavil jsem se zase jako malý kluk, který se jedním dechem směje i podléhá napětí. Rodinná záležitost sází na nostalgii, ale vynalézavě rozvíjí zápletku a citlivě pracuje s odkazem původního snímku. Přesto tvůrci vyprávějí vlastní příběh, který by si vystačil i sám o sobě, ač se samozřejmě plní všelijaké normy a cílí hlavně na mládež. Konečně efekty se vydařily, příběh má spád, i když je cíleně brzděn komediálními vsuvkami, a najde se i nějaké to povedené strašení. Nutno však dodat, že (spoiler) suverénně nejstrašidelnější bylo finální zjevení nenalíčeného B. Murrayho. ()

Emperor1

Klidně by se to celé obešlo bez těch duchů, jejichž vzhled v dnešní době ani nepostraší, ani nepobaví. Třetí bod za konec, který ten blbý příběh povýšil o příjemně nostalgickou přítomnost tří původních herců a jednoho ducha čtvrtého. ()

Standa12

Nesmierne ma tento film prekvapil. Samozrejme v dobrom. Ako noví hrdinovia, tak aj návrat starých známych veľmi potešil. Všetci mi boli sympatický. Príbeh nadväzujúci na pôvodný prvý diel bol stále zaujímavý aj keď nie originálny, no páčil sa mi. Bolo tu napätie, akcia, humor a skvelá hudba. Teším sa na pokračovanie. Jeden z tích legacy sequelov, ktoré sa vydarili. Cítil som z toho filmu srdce tvorcov. ()

v.indruchova

Jako děcko jsem měla ráda krotitele důchů, ale jen kvuli nostalgii hodnotit vysoko nebudu. Dneska je doba kdy ze všeho úspěšného chce někdo vytěžit. A tak to vypadá. Postavy nějak zajímavé. Asi ten učitel na škole byl nejlepší. Hlavní postavou je 12 letá holka která tvrdí v jednom záběru že jí stres. situace uklidňují a za chvilku hraje vyděšenou.  Tak se rozhodněte? V modě jsou podiviní a hlavně nezapomente tam nastrkat co nejvíc jiných ras ať to není diskriminace! Holka co nevěří na duchy se ani nediví když se kolem ní objevují. A to více postav to bere že pohoda. Některé si toho ořividného ani nevšimnou. Ouvej. Nesmí chybět rodiné dojemné scény. Dobré i trapné vtipy. A lekací momenty. teď. ááá./ jak by řekl "klasik" vraťte mi hodinu a půl života. ()

PanWolf55

Další příklad výjebu s divákem. Dyť to ma kostru stejnou jako první díl, jen se na to zase naházely nový držky, pár úprav a jede se. Od mladýho Reitmana jsem čekal něco lepšího. Na jedno zkouknutí ok, ale není to tak dlouho, co jsem viděl první díl a těch podobností tam je dost. Navíc fikaně ušetili za New York a příběh odvyprávějí na levným zapadákově. ()

Sopholojong

Vyborna spielbergovska atmosfera mixnuta malicko tou burtonovskou (farmarske strasidelne sidlo), az indianajonesovskou (exteriery i interiery bane). Body tomu ale zrazaju prilis dlhe konverzacne a spoznavacie sceny, alebo absencia nejakeho "kulervouceho" momentu ("For Harold" k tomu ale nema daleko). Najvacsiu pochvalu ma u mna paradne epicka orchestralna hudba, ako z tych najlepsich amblinoviek 80. rokov. Jason sa od otca mnohemu priucil, skvelo odkazuje a v zavere musi slza vybehnut aj najvacsiemu cynikovi, vratane Billa Murraya. ()

brkerez

Syčák mladej Reitman ve mě zažeh nostalgii, o který sem ani nevěděl, že ve mě byla. Sem staršího data výroby, ale originály z 80tek sem nikdy neřadil ke svým srdcovkám i proto, že mě nebavily jejich finále a  předchozí pokus o reinkarnaci sem radši vynechal, protože nemám rád, když mi krvácí oči. Ale co naděláš,  Afterlife měl ucházející ohlasy tak sem krvácení risknul. A sem naprosto spokojenej. Pro mě film táhne parádní atmosféra, kterou vytváří postavy, vztahy, vtipný uzemněný dialogy, nevtíravá hudba, rozvrzanej barák se sadou tajemství k objevování, teenegerská radost z ježdění kraksnou bokem po poli, fajn kamera a nostalgie navozovaná známýma proprietama. A ač bych nevěřil, že to někdy řeknu, bavilo mě, že dospělí jsou tu za vocasy, co pouští dětem filmy místo vyučování a nádoby pro příchod apokalypsy. Hlavníma tahounama je banda dobře napsanejch a zahranejch spratků, která prostě parádně funguje jako správně namazaný prázdninový dobrodružství. Když mi dáte takovejhle fungující pohodovej mikrosvět, je mi uplně jedno, že samotnej příchod hlavního gousto-škodiče je nudnej a nevýraznej, děr v příběhu je nepočítaně, děti jsou chytrý jak delfíni a vlastně sem neviděl nic kulervoucího. Já sem se skvěle bavil a cítil sem překvapivej závan lehký nostalgie k originálům, ale vlastně mi bylo uplně jedno, že tohle jsou Ghostbusters. Takže smekám a dávám pátou hvězdu, páč Afterlife chci vidět znova, takhle má za mě vypadat rodinej film. Ale jablko nepadá daleko od stromu, Reitmaní familie mi prostě ne a ne natočit dobrej závěr. malej spoiler: Odvolávám, Sigurney na konci je totálně k sežrání, hned bych se nechal zelektrošokovat ()

Royaldell

Kvůli scéně s marshmellounama v obchodě bych na to šla i podruhé! Vtipný, svižný a dojemný cameo na konci. Akorát ta hudba mi nějak neladila, ale nic není perfektní. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)