Safira2003

Krásně zpracovaný historický snímek. Docela mě překvapilo, že se filmy tohoto stylu ještě natáčejí. Krásné a věrné zpracování vybavení vojáků té doby a celkově i vzhledu měst, lodí a hradů. Film obsahuje jak spoustu akce, tak i spoustu intrik a pletichaření. Poutavý děj, při kterém mi ty necelé dvě a půl hodiny uběhli, jako voda. Krásná práce s kamerou a střihem. I přes docela malý rozpočet se ve filmu neplýtvalo slavnými herci a i vizuální efekty nejsou vůbec k  zahození. Za mě s těmi penězi udělali maximálně kvalitní film. ()

Enon

Celkem zajímavý film. Dobře nasnímaná a přehledná akce, určitá surovost, dobré herecké výkony, střih a kamera jsou taky velice dobré. Humor je tu v podání hlavně kamaráda našeho hlavního hrdiny. Upřímně nemam úplně co vytknout ale možná jen té akce je škoda, že nebylo trochu víc. 5* ()

ilegal1983

Za mna spokojnost ale priznajme si to komorne prevedenie tejto pecke ubera nadmieru.Zo zaciatku nevyrazny film sa zmeni na klenot stredovekych filmov ako sa blizi k zaveru ktory ale prichadza po pomerne dlhej stopazi.Myslim ze prave na tomto stoji cely uspech filmu zo stoky na kralovsku stolicu.Velmi milo som bol prekvapeny pohybom v rytierskej zbroji pretoze tak to ma uveritelne vyzerat.Hold najskor si treba upratat u seba doma a potom sa pozerat von.Hudba pri zaverecnych titulkoch vas uisti v tom ze i Netflix obcas zareze spravne.80% byt to natocene velkorozpoctovo palim plnou palbou. ()

miso.simon

Výborně natočené, žádná velkolepá výprava a přitom naprosto dostačuje pro hodnověrný příběh. Tady se ukazuje, že není nutné narvat těžké miliony, aby to bylo dobrý, samozřejmě jde spíš o komorní scény. A líbí se mi, že se nedá jednoznačně říct, jestli je charakter nového Krále jenom pozitivní, o to vlastně líp, každopádně je hezky zobrazeno, kam až zachází chamtivost a kdo má hodně, udělá cokoliv, aby měl ještě víc. ()

Hugho

Veľmi zaujímavo a kvalitne nafilmované pojednanie o vzťahoch rodičov a detí (a naopak) zasadené do perfektne uveriteľného stredovekého sveta.  Na druhú stranu sa hrubo mýlia všetci, ktorí to označujú za historický film, pretože s historickými faktami narába scenár veľmi (svoj)voľne. Je fakt, že Angličania v bitke, ktorá znamenala de facto koniec rytierstva v Európe vyhrali, ale urobiť z kráľa, ktorý svojvoľne začal najdlhšiu vojnu v dejinách Európy mierotvorcu, je spôsob hodný ruského propagandistu. Zase až taká bezvýhradná družba medzi Angličanmi a Francúzmi asi nevládne a už chápem, prečo mi kedysi v Paríži nechcela kapela zahrať motív z Ružového pantera,,, ()

Ejvi

Kterak to věčně opilý Jindra, dotáhl až na hrad.  V mladické nerozvážnosti a tak trochu opojen mocí, rozpoutal válku a napadl cizí království.  Druhou půlku nezachránil ani ukecaný upír a tak nějak jsem se tím pronudil... ()

besenheim

U mnoha filmů jsem v poslední době zaznamenal výrazný problém, který má na celkový dojem naprosto zásadní vliv: nevědí totiž, čím chtějí být. Oproti seriálům je tohle pro filmy mnohem větším kamenem úrazu, protože mají zkrátka méně prostoru. O to lepší je, když pak člověk narazí na snímek, který tímto netrpí. A Král zkrátka přesně ví, kam míří a co chce divákovi vyprávět. A ačkoli je děj vlastně docela pomalý, nakonec skvěle odsýpá a v žádném případě nenudí. Když pak tohle skloubíte se suprovým historickým zpracováním, výpravou a úžasnými hereckými výkony (zas a znovu mě uchvátil Pattinson - tentokrát skoro karikaturním zpracováním slizkého francouzského šlechtice), dostanete prostě parádní snímek. A přitom je to jenom od Netflixu. Ale tím se tentokrát vůbec nenechejte odradit. ()

ondrapec

Na filmu je vidět, že nepracoval s takovým rozpočtem, jako je u historických filmů této kvality běžné (zejména bojovým scénám chybí jakási impozantnost a velkolepost). Nicméně z toho skvělá kamera, režie a v neposlední řadě herci dokázali vytřískat velmi dobrou podívanou na základě skutečných událostí.  Film neztrácí čas zbytečnými proslovy, jde se rovnou k věci, což není u historických filmů nikdy na škodu (těším se, až to dojde i českým producentům). Chválím finálovou bitvu, která působí velmi realisticky a naprosto vás vtáhne do boje. *70%* ()

peproch

Na Skakespearově Jindřichu V. nezávislé zpracování příběhu ujmutí se moci tím, kdo byl jen lehkoživka. Nejsem zřejmě cílová skupina. ()

K1K0

Musím povedať že je to naozaj slušný film vôbec som to nečakal. Dej sa pomaly vyvíja, môžeš sledovať psychológiu ľudí v ňom, rozhodnutia ktoré treba učiniť naozaj tento film vyžaduje určitú dávku trpezlivosti a vyspelosť na to aby to človek pochopil. ()

martinicon

Tento film mě posadil na zadek. Je v něm přesně to, co jsem od tohoto žánru, stylu a historických faktů ve skvělém hereckém podání většiny očekával. S vyvedenou hudbou to lahodí mému oku a sluchu. Víc bych nedodával. Jelikož mám rád pokračování, nebál bych se ve stejném duchu natočit další a taky poslední díl. Ale musel by být stejně poctivě natočený, jako toto. Díky za film! ()

Mylan_ek

Film měl všechno co by správný historický film měl mít. Zradu, rytíře, bitvu, vraždy, středověk, vítězství... jeden z nejlepších historických natočených filmů všech dob zaslouženě 5 hvězd. ()

Lukango

Tak jsem si odškrtl další restík z netflixovské filmové nabídky. A musím přiznat, že se jedná o film, na který jsem se měl podívat již dříve. David Michod je pro mne, stejně jako David Mackenzie - režisér Outlaw king, neznámé jméno. A opět si toto neznáme jméno připsalo celkem významné plus za film, který dokáže po scénáristické stránce tak i po technické, silně zaujmout. Film už od začátku boduje na poli dialogů, které nám zprostředkovávají poutavý příběh, jenž dokáže diváka dostatečně našponovat k pozornosti. Právě příběh je duší filmu a jednak nám krásně vykresluje postavu Hala, se kterým se také díky skvělému Chalametovi dokážete sžít a pořádně s ním soucítit, tak jednak nám Hala krom prokreslování postavy staví do důležité role klučiny, jenž chce pouze mír, avšak všichni, i ti z jeho vlastních řad kolem něj hrají intriky a přesvědčují ho jak nejlíp můžou, aby vyhlásil válku Francii. Právě postava Hala působí jakoby šla proti všem a okolí to Halovi nedělá lehké. Rádci, toužící po svých vlastních zájmech skrze neupřímných rad se snaží krále přesvědčit, aby jednal tak, jak oni řeknou, církev snažící se prosadit své privilegia a nenápadnou dominanci nad králem. Jednoduše film, jenž zobrazuje přetvářku, lži, neupřímnost, zákeřnost ale také odhodlání a vytrvalost - povahy, které jasně korespondují s dobou. Z příběhu můžu vytknout jen pár scén, které byly dle mého názoru příliš natáhlé a přitom ani nemusely být. Z celkem povedeným scénářem s kvalitními dialogy se přesunu k hercům, a jak už jsem Chalameta načnul chválou, tak chválu taky dokončím. Timothée Chalamet jako Hal dokáže emoce perfektně podávat a role Hala jakožto upozaděného syna a následně krále podává Chalamet na jedničku. Vrátím se okrajově ke scénáři a pochválím vývoj charakteru u Hala, jenž začíná jako syn, který se do kralování nechce nijak plést až po statečného a krutého krále, který si z počátku myslí, že dokáže vládnout v míru aniž by na nikoho útočil, ale dojde k prozření a uvědomí si, že doba a situace si to žádá. Líbila se mi scéna, jenž se odehrávala po bitvě a za Halem přijde jeden z jeho vojáků a ptá se ho, co s rukojmími, a právě tam jsme mohli vidět jasný posun charakteru, protože Hal místo toho, aby odpověděl: ,,Uvězněte je“, tak odpoví: ,,Všechny je zabijte“. To jsem však odbočil, a teď se vrátím zpět k hercům. Jednotlivé scény si pro sebe dokázal získat jednoznačně Chalamet. Druhé housle mu ale také hraje Pattinson co by neuctivý, vychytralý a nevypočitatelný Daupin, jenž myšičkovitým hlasem dokáže provokovat i samotného diváka. Doplním do třetice Edgertona jako Fallstaffa, jenž je svým způsobem komediální složkou filmu, avšak jakmile se dostáváme na území Francie, kde má roli důležitého vůdce, tak dokáže být vážný a sluší mu tato tvář stejně dobře jako ta opilecká. Co mě po skončení filmu překvapilo, byl fakt, že film stál ,,pouhých“ 23 milionů dolarů, zvlášť když vezmeme v potaz, jak pěkně film vizuálně vypadá. Střih společně s kamerou dokáže i pomalé a dialogové scény dobře nasnímat tak, aby záběr nenudil. Hudba pomaličku graduje a podkresluje nám celkovou náladu a atmosféru filmu. Výprava s kostýmy vypadají nádherně a je tu i realisticky vykreslená obtížnost nošení brnění. Často ve filmech vidíme, že i s těžkou zbrojí dokáží vojáci neúnavně bojovat a skákat jako kamzíci, a právě proto mě potěšil například počáteční souboj jeden na jednoho, kde po půl minutě můžeme vidět, že oba bojovníci byly totálně vyčerpaní a souboj už byl jen o obracení jeden druhého na bok. Režie dokázala akci tak ukočírovat a našlapat, že film opravdu působí jako drahý blockbuster z ranku Outlaw king a film je jen důkazem, že i s malým rozpočtem se dají dělat epická a poutavá díla. Celkově se jedná o povedený snímek, který díky hlavnímu hrdinovi a jeho představiteli dokáže klidně táhnout i celý film. Nejedná se o dokonalý film, ale rozhodně kvality má a jsou vysoko. Známka: 7,5/10 () (menej) (viac)

Lenny514

Historický film o začátcích vlády Jindřicha V., jakožto anglického krále. Dějově završené bitvou u Azincourtu, kde se za výrazné pomoci anglických lučištníků postaví pronásledující francouzské armádě, která je mnohem početnější. Povedené filmové dílo s celkově dobrou prací kameramana Arkapawa podtrhuje nevtíravá hudba a realitu prostředí začínajícího 15stol. bez cest, v prachu a blátě rychle pocítí každý. Snahu o realističnost kazí zpracování souboje, kde do sebe mydlí dva rytíři naprosto nesmyslně. Kdo trochu rozumí šermu bude zklamán. Žádný rozumně myslící rytíř, by si do osobního souboje nezaklapl hledí jezdecké přilbice, díky čemuž si neuvidí na nohy. Obdobně snahy zasáhnout protivníka mečem opakovanými ranami naplocho do nejsilněji pancéřovaných míst. Snad filmařská snaha o surovost bitvy, aby divák slyšel a viděl náraz kovu na kov? Tady musím dát mínus kvůli rozčarování nad odfláknutým pochopením soubojového systému. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů