Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

celticek

Tak tohle se hodně povedlo. 3.epizoda je parádní. Perfektní dobové kostýmy, oranžový telefon, paneláky, žigulíky, oblečení, domácnosti. Nejvíc se mi líbili horníci, klasicky největší kapacity. Ponurá hudba a dobrá atmosféra. Spokojenost absolutní. ()

Alois88

Také jste slyšeli v posledních týdnech větu: "Koukáš na Černobyl? Je to super!" Myslím, že hodně počinů se na této databázi glorifikuje až moc. Na seriály moc nekoukám, takže nemohu soudit, ale u filmů to tak rozhodně je. Tento seriál si svou pozornost rozhodně zaslouží a v podstatě nemám co vytknout. ()

pekl

Skvělé až do konce. Jediná výtka je angličtina, ruští komunističtí dementi mluvící anglicky prostě ruší. Vesměs angličtí herci také nevypadají příliš rusky, ale v epilogu jsem ocenil velmi výraznou podobnost s jejich předlohami. Ale největší zážitek ze všech bylo opětovné setkání Emily Watson na plátně se Stellanem Starsgardem! Hned jsem si musel zase pustit Prolomit vlny… ()

mysiouxsie

Černobyl je seriál úplně podle mého vkusu, do posledního detailu. Všechno je na správném místě a ve správné míře.. pragmaticky strizlive, elegantní a inteligentní. Pro mě osobně je to bezkonkurenčně nejlepší televizní počin za poslední dekádu. Jsem teď hodně namlsana a myslím, že si na další věc, která by mě uspokojila v takovém rozsahu, počkám zase hodně dlouhou dobu..ale snad nebudu muset čekat až do další nukleární katastrofy.. ()

šakal007

Kdo nežil v reálném socialismu, těžko může pochopit, jak věrně se tvůrcům povedlo vytvořit atmosféru všeobjímajícího moudra komoušské partaje a zrůdnost takového přístupu. Cítil jsem to od prvního seriálového setkání s aparátčíky, třebaže československý komunismus byl mnohem, mnohem mírnější variantou toho sovětského. A i když odhlédnu od politického pozadí černobylského neštěstí, seriál pro mě kromě napínavého příběhu představoval i cenný zdroj detailů, o kterých jsem dosud nečetl. ()

will.i.am

Vsetci o tom hovoria, vsade sa o tom pise. Clovek ma potom vysoke ocakavania, ktore prekvapivo budu splnene. Je to naozaj skvele natocene. Tvorcovia vytvorili neskutocnu atmosferu. Mak by si to pozret kazdy ()

dagondrive

Černobyl je úžasná minisérie, nejlepší, co jsem kdy viděl, skvělé herecké výkony, hrozné a drsné scény. Perfektně a velmi reálně natočený, moc se mi líbil, hodnotím 100 %. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Nebylo to špatné, slušná atmosféra a zajímavý pohled na katastrofu, ale nechápu tu euforii. Jako dokument 90% a jako průměrný seriál 60%. Souhlas s Mamlas. ()

hazdrova

Černobyl vás chytí úplne od začiatku, aj keď všetci viete, čo sa na konci stane, chcete vidieť, ako. Tajomnosťou, hĺbavým ponorením do postáv spoznávate jednotlivé charaktery, ktoré nie sú jednofarebné a naozaj cítite každú jednu bolesť, ktorú grafit spôsobuje. Vynikajúce spracovanie, či už pre laické pochopenie tejto historickej udalosti ako aj zobrazenie chýb doby, ktorú naši starí rodičia tak krásne niekedy zaslepeno ospevujú. 4,5* ()

Bezda22

Je to zajímavý, jak dokázal seriál ukázat, jak to tak asi bylo s největší jadernou katastrofou. Chvílema jsem nestačil zírat, čeho všeho byli lidi schopný a co všechno se vlastně stalo. Nicméně mě seriál nijak moc neoslovil a filmově nenadchnul 75% ()

Godhaj

,,There is no truth.“ Spojit dokumentární přesnost s dramatickou linkou je obtížné samo o sobě, ale jde-li zároveň o zpracování současné události, jeví se úkol skoro nemožně. Tvůrcům Černobylu se to povedlo a takovým způsobem, že po zpackané Hře o trůny už nikdo ani nehlesne a v Pripjati se na selfíčka čekají fronty. Každý díl se honosí takovou porcí napětí, že jsem skoro ani nedýchal a pesimismus a zmar vládnou s takovou silou, že jsem nemohl zkouknout víc než jeden díl. Obří podíl na výborné atmosféře má minimalistický soundtrack, který se jeden z nejdepresivnějších jaké jsem kdy slyšel. Jen malé drobnosti mi vadily, např. celé jednání s horníky vypadalo jako z nějakého amerického filmu, horníci namistrovaní, ministra si neváží, nemají respekt z vojáků... To rozhodně nepůsobilo dojmem, že je to ze sovětského svazu, kde by se každý bál státního aparátu. Až na tento moment však mohu vše jen pochválit. I samotný vysvětlující závěr přesně sedl do stanoveného kurzu, jakým se seriál ubíral. ()

Sebastianek1

Černobyl. Seriál takové kvality, který mě konečně donutil zaregistrovat se sem, ohodnotit dvě stovky filmů, pohořet u testu a snažit se přesvědčit administrátora, abych se mohl i já vyjadřovat ke všemu, co mě na plátně, v televizi baví. Černobyl je seriálem roku a možná i několika desetiletí. V určitých kruzích asi nepřekoná popularitu Přátel, BBT či Simpsonových, ale co by historické drama si své výsostné ovace zaslouží. ()

GudMen

Vše podstatné vystihuje ve svém sloupku What HBO’s Chernobyl Got Right, and What It Got Terribly Wrong rusko-americká novinářka Masha Gessen. Západ má odvěký problém věrohodně ztvárnit sovětského člověka. Z deklarovaného boje za pravdu se stala fantazie o morálně bezúhonných vědcích čelících jednorozměrnému zlu bolševického aparátu. Oblbováni karikaturami stojíme tváří v tvář minulosti, která je před námi. ()

Najt

Pro mě to byl zážitek tak na 3*, ale vzhledem k tomu, že mám tuhle tématiku rád a natočili to parádně, tak jednu přidám / 75% ()

RedRose

Dokumentů kolem Černobylu jsou mraky a každý to vypráví trochu jinak a mám pocit, že díky době a režimu ve kterém se to stalo, v tom budou už navždy nějaké nepřesnosti, ale tohle není dokument, i když by se za něj klidně mohl vydávat! Celkově naprosto skvělý a nepopsatelný zážitek!! Preciznost s jakou to bylo celé natočeno je až neuvěřitelná a i když jsem po čtvrtém díle měl obavu, co ještě v posledním díle může být, spletl jsem se a finále bylo skutečně brutální!! Režim, doba, prostředí, vše dokonalé a atmosféra by se dala krájet!! Angličtina je tady fakt divná, tak jsem raději počkal na češtinu a ta je v tomto ohledu skutečně přijatelnější (přece jen, náš jazyk má k té ruštině i dobovému režimu mnohem blíž, než angličtina). Teď mám pocit, že vše, čemu jsem kdy dal 100% bych měl snížit hodnocení, protože tohle je neskutečné o to víc, že se to opravdu stalo..... 100% ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD