Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Jakubik

Nejsem žádný seriálový nadšenec. Vždycky mi to přišlo jako strašný žrout času kvůli tomu, aby kvůli sledovanosti mohl vysílat co nejdéle a seriál tak neudrží svoje tempo. Čest výjimkám. Jedna z nich je Černobyl. Na četné doporučení přátel a rodiny jsem s odstupem času tento velmi povedený seriál shlédl. I když slovo seriál je tady při pouhých 5ti dílech trochu nadsázka. Černobyl je přesně ten typ pořadu kvůli kterým těch pár večerů oželíte. Je to velmi hutný zážitek ve všech směrech. Navíc je tak dobře natočen, že i absolutní neználek tématu se všechno hezky a srozumitelně dozví v pravou chvíli. Po všech stránkách opravdu velmi povedený počin. Mohu vřele doporučit… ()

helraiser

Téměř dokonalý seriál o havárii Cernobylu s výbornými hereckými výkony a neskutečnou atmosférou. Jediná malá vada na kráse je až přespříliš té protiruské propagandy, ale jinak není co by se dalo vytknout. Některé scény byly opravdu silné a drsné až člověk žasnul a závěrečný díl u soudu je už jen taková třešnička na dortu. Jednoznačně můžu doporučit. ()

Stíba

Dlouho jsem si Černobyl nechával v záloze na nějaké chmurnější podzimní počasí. Mezitím se z něho stal nejvychvalovanější seriálový počin posledních let a vzhledem k mému celoživotnímu zájmu o tuhle událost a její následky jsem byl mírně přetěšen a snažil se tlumit vysoká očekávání. Jedná se o silnou temnou výpravu, která je ale až překvapivě nepatetická, hodně faktická a strhující takovým zvláštním vnitřním nenásilným feelingem. Pro mě osobně je to pak více pohled do hlubiny duše SSSR než analýza (bez pochybností skvěle zpracovaná) události kterou velmi dobře znám. Díky za to. ()

KafuR

Žádné vteřiny před katastrofou, ale celonárodní tragédie se vším, co k tomu patřilo. Začíná to výbuchem a končí soudem, to všechno mezitím je pohled na důsledky katastrofy v celém svém obludném rozsahu. Tisíce lidí vystavených radiaci, hromada obětí komunistických pohlavárů, kterým šlo jenom o to všechno ututlat a jedna velká otevřená díra do pekla. Běhá z toho mráz po zádech, chce se vám brečet a hlavně vám to umožní konečně pochopit, co všechno ten tak trochu profláklý Černobyl znamenal a znamená. A to nejen pro lidi na Ukrajině. Sugestivní hudba, perfektní herecké výkony a pachuť s nádechem jódu. Nic víc. ()

tranquill

"Uděláte to, protože se to musí!" Hustá a depresivní atmosféra vévodí této dramatické sérii s dokumentaristickým pojetím událostí týkajících se výbuchu Čenobylu. "Každou lží si děláme u pravdy jenom dluh!" ()

Porp

Sú filmy, pri ktorých sa dá žehliť a človek o nič nepríde, no a potom sú filmy, ktoré sa okamžite rozlejú do priestoru a sú všade naokolo. Že on to nebol film, ale seriál? Ani som si nevšimol, keďže hneď ako skončila jedna epizóda, hneď som púšťal ďalšiu. Vlastne už keď som videl trailer, vedel som, že toto ma bude baviť - "Vnimanie! Vnimanie!" Nepríjemná a uzkostlivá atmosféra sa nesie každou jednou epizódou. Normálne som počas pozerania musel odtiahnuť záves pri okne a skontrolovať, či tá naša tepláreň svieti tak ako má. Miestami až hrôzostrašná ambientná hudba dokonale umocňuje mysteriózny zážitok. Že ono to boli vlastne zvuky elektrárne? Aha! Takto sa to teda robí v 21. storočí! ()

Razzor_82

"Na Černobylu nic rozumného nebylo." Depresivní minisérie o havárii jaderné elektrárny. Zazní zde mnoho polopravd a silná propaganda proti SSR. Já hodnotím strhující dobovou atmosféru, herecké výkony, kameru, střih a ambientní hudbu.  10/10 ()

kondor77

Jaderná noční můra, která těží s fantastického tvůrčího a hereckého ansámblu a nemalého rozpočtu. Střízlivý se na to už nikdy nepodívám... . ()

bono22vox

Bravo. Bravo. Tleskám Vám HBO. Tady nejde o Černobyl. Tady jde o katastrofu jménem Sovětský svaz - komunismus - bolševiky - a lži. Lhát si i tady v některých komentářích a hodnotit kriticky je stejně pokrytecke jako jednání těch zrůd tenkrát... "Proč se trápit něčím co se nikdy nemůže stát... Dokonalé, to by nám měli tisknout na peníze." Jedna z posledních vět seriálu, která vše hruzostrašně vystihuje. ()

rublik05

Nejlépe zpracovaný seriál na tohle téma! HBO rules! Ač se najdou lehké nesrovnalosti, zfilmovat zrovna takové smutné téma novodobých dějin a nejenom se přiblížit, ale dokonale vykreslit atmosféru strachu a bezmoci se filmařům skutečně podařilo na 100%. Perfektní výkony všech herců, každý díl má co nabídnout a nemá žádné hluché místo nebo zbytečné scény/dialogy. Dlouho jsem neviděl tak perfektně natočený seriál a už vůbec ne tak skvěle zpracované téma jaderné havárie v Černobylu. Vše okolo nehody do puntíku zobrazeno a vysvětleno, tohle už jen tak někdo nepřekoná. Maximální spokojenost. 10/10. ()

Klajondr

Pamatuji si, jak jsem tak před dvěma měsíci spatřil trailer k nějakému seriálu o Černobylu. Tak jsem si říkal, proč ne, třeba to bude dobrý. Ale mýlil jsem se. Ještě jsem neviděl dílo, které by takto bravůrně zpracovávalo jakoukoliv skutečnou událost. Možná jsou mé pocity zkresleny tím, že jsem jako malý hltal vše, co se této jaderné katastrofy týkalo, ale tento seriál je fakt boží. Dozvíte se spoustu zajímavých a důležitých informací a ještě k tomu si můžete vychutnat nádherné záběry i strašlivé emoce. Každý díl má své kouzlo a každý je něčím unikátní. Plus chválím i dobře zvolenou délku celého seriálu, to poslední co by nám totiž chybělo by bylo sledovat nudné a nenaplněné díly (jako v TWD). Teď jenom doufám, že se na filmovém poli objeví něco podobného. Bravo. ()

Gardenboy

Silná káva. Najviac ma dostal tretí diel, kde Chomjunkova spovedá hasičov a pracovníkov elektrárne v nemocnici a potom záver - rekonštrukcia, čo sa vlastne stalo. Takéto spracovanie bol môj sen od puberty, kedy som o havárií čítal prvý krát v ABCčku a teraz to konečne niekto natočil v najvyššej možnej kvalite do seriálovej hranej podoby. Treba vidieť. ()

Hashirama

Velmi sugestivně natočená dokumentace jedné z nejhorších katastrof moderní doby a zároveň trefná minimalistická, ale perfektně výstižná charakteristika sovětského systému. Budiž tvůrcům ke cti, že netlačí prvoplánově na pilu, ale naopak odosobněným pojetím z pohledu "mas" i vrchních orgánů, které měly za úkol se s havárií vypořádat, ještě více vystihuje tíživou atmosféru a ducha tehdejších okamžiků. Kdyby takhle Nolan natočil Dunkirk, určitě by to byl dobrý film. ()

ktL

Technicky dokonalý, tísnivý, místy možná až zbytečně doslovný, ale díky tomu srozumitelný. Černobyl je seriálová pecka. 90 % ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD