Australský filmový horor o klech obrovského divočáka a nebezpečí, které číhá v pusté australské divočině. Na počátku přijíždí z civilizované Ameriky do divoké australské buše mladá americká novinářka Beth Wintersová, aby se pokusila přispět svou prací k zastavení krutého vyvražďování klokanů. Vzápětí za záhadných okolností zahyne. Po jejích stopách se vydá manžel Carl Winters, aby se pokusil odhalit pravdu o okolnostech její smrti. Brzy se dostane na stopu strašlivé skutečnosti. V divočině, kde Beth pobývala, řádí obrovský kanec zabiják. Hrdinovi přichází na pomoc v boji proti monstróznímu zvířeti starý lovec, který má s netvorem také své dávné a dosud nevyřízené účty. Hyne však rozsápaný jeho strašlivými kly. Je tedy jen na Carlovi, aby se s kancem utkal... (Allan)

hladass

Řekl bych, že víceméně jako všechny australské filmy, je Kanec pěkně natočen (skvělá kamera a hlavně nádherná příroda), ale to je tak asi vše, co se mi na tomhle kousku líbilo... Žádné napětí, krev, záběry na nasraného kance nebo alespoň jedna sympatická postava... Prostě jsem čekal asi moc... Třeba klasické osmdesátkové béčko ve stylu Aligátora nebo Piraní, ale dostalo se mi nudného animal hororu říznutého exploitationem, ve kterém obřího kance vidíme dohromady tak 20 vteřin... A to není nic pro mě... ()

nash.

Chabá variace Čelistí s kančím rypákem. Nudná, laciná, zablácená, ukvičená a občas nechtěně komická. Možná by bylo mnohem lepší natočit horror o obrovské krvelačné slepici. ()

Chrustyn

Jako film je to možná blbost, ale má to tak hustou atmosféru, že byste jí nerozkrájeli ani tím nejostřejším nožem a vše je okořeněné skvělou depresivní hudbou. Jako děcko jsem po tomhle filmu pár nocí nespal. ()

bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - MIDNIGHT SCREENINGS: OZPLOITATION - Půlnoční filmy: Ozploitation (Razorback / RAZORBACK / Kanec) - Klasický festivalový půlnoční béčkový horor. Film nemá příliš kvalit, místy je až směšný... Ale nedokážu si Karlovarský festival už bez něčeho takového ani představit... - 10. 7. 2010 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 30% ()

Stanislaus

Zvířecích hororů s krvelačnými kanci jsem už několik viděl, nicméně všechny byly z 21. století, a proto jsem byl zvědavý na tento poněkud starší kousek. Největším kamenem úrazu v případě Kance je naprosto otřesné herectví (prakticky) všech zúčastněných, okořeněné špatným českým dabingem (za což tedy tvůrci nemohou) a vesměs hloupý scénář. Ze samotné bestie z řádu "chrochtavých" toho moc vidět není, ale to lze odpustit vzhledem k době vzniku. Abych ale stále nehanil, velice se mi líbilo výtvarné pojetí exteriérových scén, které syrově magickým způsobem skvěle dotvářelo atmosféru vyschlého a nehostinného prostředí australské pustiny. ()

SOLOM.

Zvířecí a monster horory mám velice rád, zvláště pak starší kousky. Takže jsem se po solidním Proie (2010) začal poohlížet po dalších „kančích“ filmech a pár jich našel. Tento kousek jsem viděl kdysi jako malý, ale moc jsem si ho nepamatoval. Proto když jsem na něj po letech zase narazil, byl pro mě „jasnou volbou“. O tom že jde o klasickou průměrnou osmdesátkovou podívanou nemůže být ani pochyb. Pokud člověk nebude čekat žádné zázraky, užije si tuto australskou podívanou tak jako já. Je však potřeba se oprostit od všech předsudků nad tím, že v celé své kráse, divočáka mockrát neuvidíme, takže se musíme spokojit většinou s jeho tlamou. Jak se později ukáže, byl to dobrý tah. Díky tomu měla atmosféra slušný náboj, který se postupem času pěkně stupňoval a to i zásluhou dvojici „retardovaných“ bratří. 60% ()

eraserhead666

Zpočátku trochu drsnější Krokodýl Dundee, pak už jen prasečí masakr s lehce psychedelickými záchvěvy a výborným nápadem prase moc neukazovat. Svým způsobem hodně zvláštní film. ()

ARI50

Velice spokojený, atmosféra filmu výborná, utok kance taky, jemně dramatická hudba se i ukázala užasné prostředí, více krvavé řezby a byla by to uplna paráda přesto nemám co vytknout drobnosti sem smetl ze stolu. ()

corpsy

Austrálske ČEĽUSTE ( animal horor ) rokov 80. sa nekonajú. Ono to vlastne ani nieje o tom. Ten Kanec ( bolo to ale riadne prasa ) sa ukáže sotva v pár scénach a zbytok je akýsi ( chcený ? ) pohľad na austrálsky hillbilies spôsob života. Russel Mullcahy ale je ( bol ) zručný režisér, čo dokázal pri niektorých hudobných videoklipoch a práve toto jeho vizuálne cítenie ťahá snímok smerom hore. Bez neho by to bol prúser. ()

Ten Druhy

Atmosfericky tomuto filmu nič nechýba, kompozične je zvládnutý, dej je vystavaný bez zbytočných odbočiek. Samotný príbeh je však vyvarený z druhej vody, s originalitou si netyká. Kamera ponúka zaujímavé perspektívy pohľadu, prostredie je nádherné. Samozrejme, že to nie je prírodopisný film, lebo keď sa kanec objaví, vzniká problém. Vyzerá ako filmový zvierací zabiják z roku 1984, aj so všetkými chybami. Ale páčil sa mi zmysel pre čierny humor a púštne vidiny hlavného hrdinu. Prechod z príčetnosti do blúznenia bol zručne stvárnený. Razorback nie je meisterstuck, ale ja som sa pri ňom dobre bavil. ()

ledzepfan

Koukám, že mi hodně dlouho unikala krutě nedoceněná perla animal-horroru. Tohle přesně by se natočilo kdyby filmy Orca a Mad Max2 měli pohlavní styk. Kulervoucí atmosféra. Psychedelická kamera. Temná syntákoidní hudba. Sugestivní a až iracionální střih. Parádní lokace.. Fakt si, krom už zmiňované Orcy, nevzpomenu na žádný další takhle odvážný a osobitý zvířecí horror. Finále bylo díky rozpočtu poněkud slabší, ale jinak je to skvost vedle kterého loňský "Boar" vypadá jako hodně chudý a postižený příbuzný. ()

Davson

Je to debilní, nelogická historka o krvežíznivém divočákovi velikosti nosorožce. Co však tento brak povyšuje nad ostatní podobnou produkci je zejména výborná kamera Deana Semlera, který velice zajímavě pracoval s osvětlením a barvami a skvěle využil prostředí, ve kterém se film odehrává (prašná australské poušť, klokaní jatka, doupě bratří Bakerových atd.), čímž snímek získal unikátní atmosféru. ()

kaylin

Australský snímek „Kanec“ má rozhodně potenciál k tomu, aby se stal kultovním, protože nejen triková stránka filmu je promakaná, ale jsou zde i další scény, které se zde objevují a které si zaslouží pozornost, už jen proto, že se v relativně béčkovém filmu objevují až abstraktní obrazy, které byste tu možná nečekali. Za mě velmi dobrý hororový a celkově filmový zážitek. ()

JohnMiller

Prekvapuje ma aké rôznorodé béčkové horrory sa nakrúcali v 80´s rokoch. Razorback je jeden s tých filmov pri ktorých ma absurdnosť dokáže pobaviť nadovšetko a donúti ma si položiť básnickú otázku "kde na to pre boha chodia". Obsah sa dá zhrnúť jednou vetou. Chlapovi zabije divá sviňa ženu a on sa ide pomstiť. Nejde o priamočiaru vyvraždovačku pri ktorej postupne viete kto a kedy skončí pod klami prasaťa, skôr to thrillerovo rozohráva hru medzi buranmi na ktorých si sviňa pomaly zgustne. Model svine bol jednoducho parádny. Veľkosť porovnateľná s nosorožcom . Kly dlhé ako šable. Sviňa bola neustále v amoku, vkuse sa jej penilo z huby. Mňa to úprimne bavilo. Miestami ma milo prekvapil zaujímavý strih. Po horroroch plných krokodílov a žralokov som konečne natrafil na niečo iné. Z zmienku stojí nádherné Austrálske prostredie v ktorom sa natáčalo. Nádherné prérie. ()

Toj

Tenhle film mi úplně nesedl, nelíbili se mi příliš ty noční scény, klišé kolem zabíjení netvora, celkově jakási tématická přeplácanost a asi není vůbec nutné říkat, co všechno je tady špatné. Co mě zarazilo a velmi mile překvapilo je vizuální stránka filmu. Mnohdy zcela fascinující kompozice a práce s kamerou... ()

Martin741

Divoky kanec v dalekej Australii vrazdi miestnych ludi. Teda z fauny uz zvyklo vrazdit kadeco /zraloky, medvede, vlky ...../, ale kanca som videl az v tomto filme. Film je to vsak slusny. Reziser Mulcahy sa vyzna do tocenia hororov, vyvrazdovacky su na urovni, ba dokonca sa aj strasidelna atmosfera miestami objavila. Za dost akcny koniec filmu dam dost vysokych 73 % ()