Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

Brain-D

Celkem slušné béčko, které se dá pozřít zda-li se vám líbil hodně první díl. Tady je to přece jenom trochu stupidní, ale já béčka rád :) ()

KasparekZabijak

Toto byla opravdu : ,, Riadna haluz “ jak by řek můj slovenskej kámoš. Kryštof je starej šedivej Hájlendr, kterej si v budoucnosti v New Yorku pouští Kvíny už jen z jukeboxu a ve svým starým Porsche popojíždí odnikud nikam. Země je krytá štítem, kterej musí zničit, i když ho sám pomáhal vybudovat ( ?! ). Do cesty se mu staví poměrně zábavně se šklebící Michal, jenž s vlasama vypadá snad ještě víc odpudivěji, než ve Scanners, ale na pomoc mu přispěchá jeho přítel Sean z jedničky a navíc koukatelná Virginia Madsen z Candymana. Je to samozřejme ryzí béčko s totálně dementním scénářem, ale čekal jsem větší žumpu. ()

lykan9

Jak z kultu udělat koninu, nebo-li proč neudělat volné pokračování, ve kterém popřu základní myšlenku a vytvořím si svou vlastní. Přesunout příběhově Highlandera do dnes už ne tak vzdálené budoucnosti, mi samo osobě nevadilo, ale překopat myšlenku samotného zrodu Highlanderů, to se tvůrcům opravdu nepodařilo. Vůbec nechápu Widena s Bellwoodem napadlo, že divák pobere, že přesto, že MacLeod v prvním filmu vůbec nevěděl, proč je nesmrtelný, tak tady byl do 16. století už jako nesmrtelný poslán ještě ze vzdálenější minulosti. Nebo popření skvělého seznámení MacLeoda s Ramirezem zahodit a překopat to tak, že se vlastně už dávno znali. Prostě po scénáristické stránce se jedná o úplnou blbost, která naštěstí aspoň v některých místech odkazuje na předchozí film a v pozadí je občas k zaslechnutí melodie Queen.  Jako samostatný film, s popřením existence předchozího dílu, je Síla kouzla průměrným sci-fi, ale jinak je to blbost. ()

Jello Biafra

Kde sa stala chyba? ten istý režisér, to isté herecké duo, ten istý scénarista ako u jednotky a stalo sa z tohto pokračovania takéto béčko s nechutne stupídnymi dialógmi a detinskou zápletkou. Všetka magická atmosféra jedničky je preč a zostala len kŕč. ()

ArdathBay

Pokud by to bylo celé natočeno s nadsázkou, bral bych to, ale podstatnější scény byly myšleny vážně a to je špatné a hodně podprůměrné. Nejlepší byly dvojčata vrazi ( podoba s Matrixovými čistě náhodná ?) to jsem se bavil. Ale všiml jsem si chyby - scéna v taxíku, kdy hlavní záporák rozbije mečem přední sklo u spolujezdce a po vystoupení je sklo rozbité na straně řidiče. Kdyby to tak byla chyba jediná... Podtitul - Síla kouzla je neoprávněná protože kouzlo jedničky dvojka ztratila. Souboje na meče jsou hrozné. Podívat se a zapomenout. ()

Arkanoid

Connery senilnel už v roku 1991. Dôkazom je jeho účasť tu, ale jeho Ramirez je so svojimi hláškami, ráznosťou a šarmom najväčším kladom filmu. Film by bol gýčový, keby mal dobrú kameru. Ani tú však nemá. Niekto si zjavne ukájal producentské chúťky, no s malým rozpočtom. Higlander nemá kvalitné nič. Ani hercov, ani výrazné úlohy, ani režijnú či scenáristickú oporu. Dejový oblúk je predvídateľný, každá scéna vyzerá nudne, no v rukách inovatívneho kreatívca mohlo ísť o niečo lepšie. Dialógy len z nutnosti, z dôvodu, že už prešla doba nemého filmu, okrem pár hlášok sú úbohé, predvídateľné, totálne zbytočné, dokonca hlúpe. Šerm vedia lepšie aj hocktorí ochotníci. Zle natočená, úbohá akcia bez invencie v dobe, po klasikách ako Rambo či Terminátor nemohla mať úspech, tobôž nie teraz. Lambertovi sa jeho neherecké výrazy dali odpustiť v prvej časti série, no druhýkrát už nie. Avšak, s celkovou kvalitatívnou stránkou filmu veľmi dobre ladia. Ak hľadáte definíciu nudného podpriemeru céčkového filmu upadnutého do zabudnutia, nech sa páči. ()

xaver

Jak už jsem podotkl u prvního snímku, neholduji tomuto žánru, nicméně první film byl originální a zajímavý. Pokračování je pak už pouze nastavovaná kaše bez vůně a chuti. ()

cold

Kdybych hodnotil tento film v době, kdy jsem ho viděl poprvé, určitě by dostal 5*. Po uplynutí určitého času, ale zjištuji, že nastavovaná kaše není nikdy nic dobrého. Mezi druhými díly je to ale stále nadstandart (krom Kmotra, vetřelců a terminátora). Nic na tom nezmění fakt, že originalita 1. dílu se jaksi vytratila. ()

Paity

Ani jednička mě nenadchla, natož tahle automatová zálěžitost. Nevím, co to byl za nápad pustit se do něčeho tkaového. Jo už vím, halda lidí, který by ráda máchala s mečem, ale dneska už jim to nikdo nedovolí. ()

Prochy38

Ono to fakt už nebylo tak dobré, jak první díl. Ramirez měl sice více prostoru, ale zase ne o tolik. Nějak mi chyběly hitovky od Queenů, zaznělo sem tam něco. Nemůžu si pomoct, ale už od prvního Highlandera mám pocit, že Ch. Lambert nebude moc dobrý herec. Nějak mu nejsem schopen uvěřit téměř nic. Naopak M. Ironside byl velesympatický a vtipný. K tomu moc hezká V. Madsen. Ale děj ... Celkem dobrý potenciál, ale tak trochu zabitý... ()

Hanes88

No myslel jsem, že by to mohlo být aspoň tak zajímavé a dobře pojaté jako jednička. Ale v žádném případě. Totální zklamání. ()

mira007

Opakování je matka moudrosti nebo opakovaný vtip není vtipem? Obávám se pokračování legendárního Highlandera má spíše sestupnou tendenci. ()

gumolit

Asi najhorší sequel aký môže byť a úplna ignorácia prvého dielu aj ked zase tak úplne nie pretože nejaké odkazy tam sú a nakoniec po tretom zhliadnutí a hlavne režisérskej verzie je to viac ako pochopiteľné.Samozrejme nezabudnutéľný je návrat Seana Conneryho, šialená cesta metrom,krásna Virginia Madsen a záverečná bitka.Režisérska verzia je pozerateľná a tých pár pridaných minút vyriešilo fakt všetko i napriek tomu že film patrí medzi najhoršie no u mňa ani nie to horšie ešte asi malo prísť. ()

rsimonyi

Byl jsem na pokračování skvělé jedničky kdysi v kinech a tento film mě hrozně zklamal. Nicméně režisérská verze vedená v duchu jedničky už byla daleko lepší. ()