Nesmrtelný skotský horal Connor MacLeod se po smrti svého prvního učitele Ramireze a milované manželky Heather vydal do Japonska, kde se u starého zbrojíře a mága Nakana dále zdokonaloval v boji mečem, učil se vzdorovat přeludům a posilovat intuici. Tady také poprvé do jeho života zasáhl podlý mág Kane, když zabil Nakanu a získal tak jeho schopnost vyvolávat přeludy. Jeskyně se však tehdy zřítila a uvěznila Kanea i jeho druhy. To všechno se stalo v 16. století a Connor MacLeod od té doby vybojoval mnoho soubojů a sťal mnoho hlav. Nyní ho však čeká souboj nejtěžší. Kane, osvobozený nevědomky ze závalu výpravou britské archeoložky Alex Johnsonové, se vrací, aby ho vyzval a získal jeho moc. Connor vytuší, že Kane je zpátky a vrátí se do New Yorku. Podaří se mu zabít jednoho z Kaneových mužů a získat jeho sílu. Tím však na sebe znovu upoutá detektiva Stenna, který ho už od událostí před devíti lety (viz. první díl) považuje za pachatele hrůzných vražd. Protože však nemá důkazy, nemůže ho zatím zatknout. Také Alex Johnsonová Connora navštíví. Našla totiž v zavalené jeskyni kousek skotského kiltu a ráda by věděla, jak se dostal do Japonska. Horal sice předstírá, že nic nechápe, Alex se však vzápětí stane svědkyní jeho souboje s Kanem. Connor sice protivníka zažene, přijde však o svůj meč. Vydá se proto do Skotska, aby si ve staré kovářské dílně ukoval nový. To se mu ovšem podaří až ve chvíli, kdy mu Alex, která všechno pochopila, přiveze potřebný kov z Nakamovy jeskyně. Blíží se chvíle rozhodujícího střetnutí. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Táto séria, je zjavne najmenej konzistentnou v histórii kinematografie. Prvý diel má kultový status ( a dokonca nebol ani komerčne úspešný ) a zvyšok je už len varenie z vody. Dvojka bola ale celkom zábavnou guilty pleasure, akousi úchylkou tvorcov urobiť z nesmrteľných, obyvateľov z hviezd. Trojka sa nezdar snažila napraviť, ale ani tadiaľ cesta neviedla. Vidím to však viac v nepodarenej réžii, pôsobiacej naozaj zmätočne a infantilne. ()

eraserhead666

Nebýt Deborah Kary Unger a Mario Van Peeblese v roli Kanea, který předešlé dva záporáky Kurgana a Katanu strká levou zadní do kapsy, snad by ani nestálo za to se na to dívat, příběh suchý jak písek (stejně rychle jako on mezi prsty vám unikne pamětí) s mnoha nezajímavými vypomáhacími scénami - hlavně ty retrospektivní flashbacky jsou trochu mimo a zbytečné (alespoň můžete přemýšlet, jestli Deboře sluší více blond nebo zrzavá). Lambert naprosto sterilně svůj, ale i proto ho mám třeba rád. Asi stejně nudné jako první Highlander, jen ne tolik okázalé a je to znát. ()

JJ.Gibson

To, že pokračovní Highlandera se nedrží moc pravidel, na to už jsem si zvykl. Když si toto člověk odmyslí, tak je třetí poměrně slušným béčkem. H3 hlásí návrat ke kořenům, aspoň trochu, což je jedině dobře! Souboje už zde konečně vypadali trochu jako souboje a né soutěž kdo máchne mečem pomaleji. Christopher Lambert se po futuristickém paskvilu, vrátil charakterově k prvnímu ztvárnění Connora MacLeoda, což kvituji s povděkem. Efekty vypadaly taktéž lépe. Bohužel film kazí spoustu nepovedených příběhových odboček, které si scénáristi mohli odpustit... ()

Ruut

Ach jo. A takový to byl hezký kult. No dejme tomu že Highlander 3 by mohl být celkem důstojným zakončením slavné série. (nebýt ovšem čtverky). Je to docela zábavné a i akční. S Van Peeblesem je celkem sranda a i Lambert je koukatelný. Umně se daří tvurcům maskovat i minirozpočet. No prostě celkem ucházející trojka. ()

MickeyStuma

I třetí snímek poukazuje na fakt, že Connor MacLeod stále není jediný a tak na scénu přichází nový nepřítel. Filmová série se ale dostala do stereotypu jako televizní seriál. Co díl, to dějový vývoj zakončený soubojem z předvídatelným koncem. Tvůrci alespoň změnili dobu odehrávajícího se dějství. Atmosférou je to i více fantasy, ale očekávaná přemíra akce se však nekoná. A právě v tom je pro fanoušky ten největší zádrhel. Scénář je tentokrát daleko více zaměřen na příběh, než na neustálé souboje, což mnozí nepřijali. Tvůrčí úmysl však nemůže být překvapením, když minulý počin z budoucnosti, kde akce bylo více než dost, byl přijat velice vlažně. A tak pro mnohé nuda se slabým scénářem a nízkým rozpočtem, pro některé odpočinkový film. Při zcela prvním snímku byla laťka postavena hodně vysoko a překonat tuto pecku není pro tvůrce žádná legrace. Highlander se stal velmi složitým a nevděčným filmovým tématem, ale jak víme, tvůrci to stále nevzdávají. ()

• Jedná se o jediný film série, ve kterém má Connor MacLeod (Christopher Lambert) syna. (tyzmrde)
  • Většina záporných hrdinů, se kterými Connor MacLeod (Christopher Lambert) bojoval v tomto i dalších dílech série, má jméno začínající písmenem K. V prvním filmu to byl Kurgan (Clancy Brown), v pokračování Katana (Michael Ironside), ve třetím díle Kane (Mario Van Peebles) a ve čtvrtém Kell (Bruce Payne). (tyzmrde)
  • Natáčení probíhalo ve Skotsku, Maroku, Quebecu a nedaleko Montrealu. (Terva)