Highlander: Zdroj

• Česko Highlander 5 (viac)
všetky plagáty

Svět se propadá do chaosu. Highlander Duncan MacLeod prochází ruinami rozpadajícího se města a vzpomíná na dobu než odešla láska jeho života. Přidává se ke skupině nesmrtelných. Znovu se setkává se svým tajemným přítelem Methosem a také smrtelníkem Joe Dawsonem. Společně se vydávají na nebezpečnou výpravu: hledat původ své nesmrtelnosti... (oficiálny text distribútora)

kkarx

Na rovinu, je to tak špatné až poslední díl dostává punc guilty pleasure. Člověk se sám sebe musí ptát, jestli raději špatný a nudný film nebo ještě o třídu horší ale o svoji nekonečnou debilitu zábavnější dílo. Pokud na to tedy jste ochotni přistoupit, nebrat vše vážně a užívat si ohyzdné CGI efekty, mimózního zmutovaného zrychleného záporáka a především pak typické antilogiky, pak směle do toho! Upozornění pro fanoušky seriálového Highlandera. Pro vás to může být šok a utrpení vidět Adriana Paula a Jima Byrnese v takovéhle břečce. Mně ukápla slza, kam až se dostali... stejně jako při sledování 6. série jinak slušné tv série. ()

drankeryth

Dalsie zbytocne pokracovanie kultoveho filmu Highlander. Banda tupych highlanderov toho moc nenarobila a boli skor zbytocnymi postavami, ktore si len pytali dostat na telo a aj sa tak casom stalo, co bolo len skvele. O hlavnom zaporakovi, len tolko, ze bol smiesny a aj trapny. Tie bleskove pohyby, ktorymi disponoval ma len rusili z dobreho sledovania filmu. Serialovy highlander, ktory si tu zahral ani moc to svoje paratko nepouzival, pretoze mu ho bez problemov zlomil ten albin a uz sa len zmohol na dva noze, ktorymi maval proti nepriatelom. Co sa tyka tych subojov nebolo to nic prekvapujuce, ale skor nudne a nicim zaujimave. ()

B!shop

Ja bych to takhle spatne, jak to podle hodnoceni vypada, urcite nevidel, po pravde mi to prislo jako naprosto perfektni becko a pravdepodobne po prvnim dilu nejlepsi ze serie o Highlanderovi. Je tu konecne nejakej poradnej pribeh, kde neni moc prostoru pro kecy a v slusnym tempu odsejpa a pri delce 80 minut neni sance na nudu, i kdyz je fakt, ze konec se k predchozimu deji moc nehodi, ale je zajimavej, i kdyz nebudem si nic nalhavat, lehce debilni. No styl natoceni je taky fajn, jednak perfektni vizualni stranka, misty (hlavne ze zacatku) zbesila kamera a strih a to vse, spolu s faktem, ze se vetsinou film odehrava v noci, dobre maskuje lehce mensi rozpocet a zaroven to dava paradni temnou atmosferu, kde neni nouze o atmosfericky zabery a nakou tu krev a trosku mi to pripomnelo Doomsday. No a co se tyce hercu, kdovijakej vykvet to neni a chybi tu Lambert, ale jelikoz to neni o jednotlivcich, ale o tymu, tak se nejaky to horsi herectvi docela ztrati. No a to vse podporeny dokonalou hudbou. Celkove pro me asi jedno z nejlepsich becek, co jsem tenhle rok videl. ()

JJ.Gibson odpad!

No a máme tu, doufejme již poslední díl Highlandera. Pětka se vydala úplně novým, leč absolutně hloupým a nezáživným směrem. Vrací se bezmězně nudný Duncan spolu s dalšími ještě ubožejšími nesmrtelnými kteří naštěstí občas můžou být smrtelní. Nemá to ani patu ani hlavu. A konec je opravdu na setnutí hlavy všem účinkujícím... ()

Deimos odpad!

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 1/10/// PLUS: hudba by se krásně vešla do jednoho sestříhaného klipu, je to totiž to nejlepší co film nabídne, jo a taky tu hraje Adrian Paul MÍNUS: totálně zmršený, to bylo něco strašného tohle sledovat, nejvíc mě iritoval klipovitý střih, levná výprava a dekorace, mizerné efekty a pošahaný příběh a směšné dialogy/// Shrnutí: Totální ukázka sestupné tendence celé téhle série, kdy pátý film už nemá kam klesnout. Musím se snažit najít pozitiva a taky pravda, napoprvé jsem to nedokoukal. Nesrovnatelně odlišný zážitek oproti prvnímu dílu, který jsem sledoval na skotské vrchovině./// Celkem 15%/// ()

• V určité fázi vývoje projektu pracoval na scénáři také Joel Soisson. V jeho představách žil Duncan MacLeod (Adrian Paul) na benzínce uprostřed pouště vedle opuštěného letiště, nosil kovbojské boty a čepici a společnost mu dělala opička jménem Connor. (HellFire)
  • Writer Guild of Amerika udělilo v roce 2007 Marku Bradleymu cenu za nejlepší scénář. (Terva)
  • Původně měl mít film hodinu a 30 minut. Verze se však objevila na internetu, a tak studio střihem snímek upravilo do jiné finální podoby. (tyzmrde)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (viac)