Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

Trevor

Cale a jeho tehotná sestra Becky zastavia na krajnici aby si oddýchli na dlhej ceste do San Diega. Z poľa však započujú detský plač a volanie o pomoc. Čoskoro zistia, že pole s vysokou trávou uprostred Kansasu v sebe ukrýva čosi desivé a že dostať sa odtiaľ bude takmer nemožné...V roku 2012 vydali novelu s rovnakým názvom Stephen King a jeho syn Joe Hill a teraz sa dočkala filmového spracovania z produkcie Netflixu. Dej príbehu pripomína Kukuričné deti avšak pointa je trochu iná, časová slučka film posúva na hranicu sci-fi príbehu. Prostredie je pre horor ako stvorené a aj celkové spracovanie celkom príjemne prekvapilo. Pravdou však je že pre Kinga mám slabosť a tak možno aj hodnotím trochu nekriticky, tých 65% si však film zaslúži určite. ()

IceQueen

V minulosti mi King zatrhol laškovanie v kukurici a teraz sa mám ešte navyše rozlúčiť aj s trávou? Čo bude nasledovať, makové pole? ()

honajz2

Vincenzo Natali vždycky přijde s nějakým zajímavým nápadem na film, problém je v tom, jak to zpracuje. Tady se celý film vlastně odehrává v poli vysokých trav, ve kterém je ztracených zhruba 6 lidí. Zní to dobře a ono to dokonce i funguje, bohužel jenom tak tři čtvrtě hodiny. Pak se z toho stane naprosto nudný zmatek, na jehož konci se ani nedozvíme, co bylo to pole zač a co byla zač ta skála. Propojuje se tu mnoho SPOILER časových smyček KONEC SPOILERŮ, jenže když už je jich moc, začne to spíš otravovat a čím blíže konci film je, tím hůř to pasuje celé dohromady, navíc to, co člověka zajímá nejvíc, tady vůbec není vysvětlené. A je mi to líto, Natali rozhodně měl na víc. 3* ()

M.i.k.e

další KIngovka a pro mě další kousek,který jen podtrhl to proč filmy podle jeho knížek/scénářů nepatří zrovna mezi moje oblíbené.Zhruba do poloviny tomu sice nechybí atmosféra a zajímalo mě co se děje a proč se to děje,ale pak se to z ničeho nic zvrhne v tak extrémní haluz,že vůbec netuším co tím chtěla tráva říct a ani nemám tendenci se na to podívat znova abych to zjistil.U Kingovek mám čestné výjimky na které se vždycky rád podívám znova,ale vysoká tráva mezi ně patřit nebude...50% ()

Figu

Další z mnoha vytipovaných filmů na Netflixu... Mám radost, že jsem se před vstupem do vysoké trávy nepodíval na zdejší recenze a hodnocení, pač mám pocit, že by mě to hluboce ovlivnilo. Já nevím, ale Natali i díky pecka předloze Kinga, vyčaroval bomba temnej biják s časovou smyčkou a parádním psychoksichtem Wilsonem. Holt, jak nic nečekáš, dostaneš maximum! Velká spokojenost za 80% ()

Lenka.Vilka

Spoiler, sorry...Oukej, tohle bylo ze začátku trochu...no, byla jsem vážně ráda, že jsem nečetla předlohu, protože jsem byla dost zmatená, jak se tam všichni sešli z různých časů, takže bych se v textu určitě ztratila ještě víc. (I tak si ale jednou ráda přečtu, snad u nás vyjde.) A jak to šlo dál, sice jsem to pochopila, ale taky jsem byla ráda, že to není vysvětlené úplně (kým, že, pokud by bylo?). Takže jo, film vám pomůže pochopit, proč na konci Travis udělal, co udělal. Jenom jsem nepochopila, proč mu nejeblo "oslavujte trávu style" jako taťkovi. Ale co způsobovalo smyčky jsem se nedozvěděla (nebo nepochopila). Ale oceňuju, jak to bylo natočené. Ty záběry na trávu mrazily. Bála jsem se po dlouhé době, bylo to nechutný a no, trochu jsem se v té trávě taky ztratila. Ale co, kouknu znovu... ()

dubinak

Klasicky sebevědomá Netflixová záležitost, která se rozhodla zase jednou adaptovat Kinga a vlastně bych i podepsala petici za to, aby se kingovské adaptace netočili, protože je to z 80% bezpochybný průser. Začátek se zdál ještě docela nadějný, ale postupem času se z toho stal totální guláš bez hlavy a paty s divnými prvky, divnými postavami a ač jsem předlohu nečetla, asi si umím představit, že na papíře to taky nebyl žádný hit. Na vyplnění nudného večera asi ok, ale k plnohodnotnému filmovému zažitku to mělo celkem daleko. ()

Deyw

debilove chodej do zkurveny travy, kde se ztrati a behaj tam jako kryplove a chodi tam dalsi a dalsi a pak se vzdycky sejdou u sutraku veprostred..pak tomu filmu jebne a je ztoho totalni kokotina..ztrata casu :( ()

vnimatkrasu

Vysoký trávě chybí pravidla. A když divák konečně přijde na to, že doopravdy neexistujou, roztaje napětí jako sníh na jaře. Režisér Natali umí vizuálně pěkně přitvrdit. Scénárista Natali by si měl příště radši lehnout do trávy. A nic nedělat. ()

David.Darco

Na jednej strane poklona, že sa divák počas 90tich minút v tráve nenudí, na druhej strane film padá na jeho vnútornej logike, ktorú si autory prispôsobovali podľa toho, kam chcú postavy dostať. Nečítal som Kingovu predlohu, no naivne verím, že ten nenecháva čitateľa tak zmäteného. ()

BROKEN_

Myslím že u tohohle filmu je lepší vypnout mozek a nepřemýšlet nad tím, proto jsem s výsledkem filmu spokojen. Podle traileru šlo posoudit že půjde o dosti chaotický horor, který moc lidí nebude pobírat, a nejspíš se nebude líbit. Proto říkám, vypněte mozek a užívejte. Má to zajímavý děj, který v knížce musí být o mnohem lepší zážitek. Technicky je to natočený bez chybně. Slušné herecké výkony, zajímalo by mě na co zlákali Patricka Wilsona. Je to celkem slušná jednohubka, při které není dobrý přemýšlet nad tím co se tam děje. :) ()

Lachtaan

Ješte před dvěma roky jsem tady v komentářích poměrně často tvrdil, že horory nikdy nebudou mým šálkem kávy a dneska bych je hltal po desítkách. Naneštěstí je tenhle žánr dost rozporuplný a vedle skvělých zástupců jako je série Insidious nebo bratranecké Conjuring se v tomto soudku topí i spousta bezduchých, nemastných, neslaných nesmyslů jako je například nejnovější výplod jinak šikovného Netflixu. In The Tall Grass dokáže nalákat jedině Patrickem Wilsonem. A i ten zde hraje tak neobvyklou roli, že mu ji prostě nesežerete. ()

ecceHOMMO

Tak toto nesadne kadekomu, ale svoje publikum si to nájde...teda ak vás neiritujú časové slučky a snímku stačí mať lacnejšiu výpravu.... ()

filmmovier

První řekněme polovina filmu mi byla i docela sympatická. Zajímavý nápad, slušně rozjetá zápletka... jenže pak se nějak všichni sešli uprostřed a celý film se stal úplně pitomým. Druhá půlka byla přeplácaná, dějově strašně podivná a to, co jsem sledoval, byla fakt neskutečně šílená kravina, včetně samotného závěru. Myslím, že vím, co v předloze má na svědomí King, a co Junior. A právě Joe Hill má nejspíš na svědomí konec. Bohužel. Aspoň, že je to dobře obsazené a tráva je dobrá záporačka, ten blbý příběh ale nezachrání nic. Hloupější věc jsem dlouho neviděl. ()

Mrkvič

Myšlenka na začátku filmu není zlá, ale po půl hodině jsem měl pocit, že jsem film už viděl. V nějakém filmu byla tato myšlenka už podobně rozvedena. Ale byla jen částí filmu nebo jedním dílem seriálu. Na celý film to zde nestačí a bez vysvětlování je druhá část o ničem. ()

YumiOkami

hmm, skoda; nikdy me moc tyhle plot twisty s nadprirozenymi vecmi (ted slo o travu aha ok) nebavily. ale na druhou stranu to rychle uteklo, takze konec nijak nenasral, jak je tomu u takovych filmu zvykem. prijemne me prekvapilo to, kdy se z jedne, ze zacatku kladne postavy, stala postava zaporna; to me vzdycky ve filmech nejvic bavi. 🪴🌾 ()