Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

Corpsegrinder

Každej kdo viděl Jurskej park 2 ví že do vysoký trávy ne. Slušnej námět a ne tak špatná režie, bohužel kvalitu filmu dost sráží výběr herců a taky jejich neustálý řvaní. Pointa filmu taky neni tak těžká uhodnout a bylo by fajn kdyby se film nakonec vydal trochu jinou cestou. Neni to hrozný na jedno zkouknutí. ()

666Carnage

Tohle je cítím Kingem přes celý pole. Snímek opět na jedno shlédnutí. Zase trochu na palici ale baví to a krom pomalejšího rozjezdu se pak furt něco děje. Kdo by čekal, že se dá udělat tolik srandy ve vysoký trávě. 55% ()

Dallon

První hodina je vážně dost super, má to skvělou atmosféru a super nápad který funguje skvěle. Sem tam se objeví sexy kamera, plus solidní dílčí zvraty. Pak se to ale celé zvrhne v překombinovanou přehlídku, s nelogickými motivy a hloupými rozhodnutími. I když film není obsazen nějak extra hvězdně, samozřejmě mimo Patricka Wilsona (Kterej je tu vážně výbornej, a má ještě výbornější knírek 🤣) tak jsou všechny herecké výkony dost přesvědčivé. Velké mínus je samotné rozhřešení u kterého si prostě a jednoduše řeknete WTF? A nejhorší je, že vám přijde, že ono rozhřešení nechápou ani tvůrci samotní. 5,5/10 ()

chaometic

Ani nevím o čem to vlastně bylo, jako kniha možná OK, ale děsně blbě se na to koukalo v TV, pár věcí mi tam ani nedošlo, takže asi tak. ()

mclenin

Mr. King je okrem iného aj majster budovania napätia na malom priestore v prostredí minimalizmu a pre napísanie skvelého príbehu mu stačí napr. miestnosť v horskej chate, TOI-TOI-ka či jedno kukuričné pole. Ďalším typickým Kingovským znakom je často bizarná až fantazmagorická predstavivosť čo môže byť tvrdým orieškom pre nejedného skúseného filmára (a čo napokon končí ako filmový zmar : samozrejme nie všetko čo funguje v knihách, môže fungovať aj na plátne a naopak). V prípade tohto kúsku sa podľa môjho názoru o zmar nejedná, na malom priestore a s nízkym rozpočtom sa pomerne statočne pasuje s predlohou a výsledkom je podarená jednohubka, ktorá obsahuje niekoľko fajn a niekoľko WTF momentov, no vzhľadom na to, že mám rád Kinga a mám rád aj časopriestorové hrátky, hodnotím tento kúsok pozitívne. ()

Prochy38

Originální prostředí, dobře zamotané a na atmosféru taky nejde nijak zvlášť nadávat. Asi možná chybělo trochu hloubky. Ale herecky hodně dobrý. Pohodové. Pěkný průměr. ()

Spacecore

Mysteriózní horor Ve vysoké trávě podle předlohy Stephena Kinga a Joe Hilla od režiséra Kostky v produkci Netflixu se sice mé ženě nelíbil, ale za mě naprostá paráda :) Mám rád mysteriózní mindfuckové horůrky a tady to bylo sympaticky natočeno a podáno. Zápletka skvělá, lidi se ztrácejí ve vysoké trávě a nemohou najít cestu ven a do toho hrátky s časem. V půlce to trochu ztratilo dech, ale ve finále mě to přišlo naprosto super. ()

Yardie

Inu, co napsat... Začátek vypadal nadějně, mělo to atmosféru, zajímavé, tajemné, mírně takové frustrující, pro hrdiny. Sice jsem říkal ženě, že to tam budou jako chodit zbytek filmu takhle, protože jsem fakt neměl tucha, kam by se to mělo pohnout. Ale pohnulo. A ne správným směrem. Přidaly se další dovednosti trávy a začal v tom být pěkný maglajz. Nedávalo to vůbec smysl, ani když jsme o tom debatovali a probírali to ze všech stran, po skončení. Měli nechat jen jednu úvodní dovednost trávy a nemotat do toho další. K tomu se přidaly nějaké takové zvláštní animace a obrazy, což vypadalo dost podivně a nepasovalo to tam. Co stojí za pochválení jsou některé zajímavé záběry, jako z dokumentu, a také herecké výkony, které se mi zdály celkem slušné. Ale příběhově slabota. Měl jsem hodnocení 3*, když jsem začínal psát, ale když to tak píšu, musím snížit na 2*, takových slabších 50%. I přes ty výtky to rychle uteklo a nekoukalo se na to špatně, ale prostě to nedávalo smysl. Howgh! ()

dan4815

Předně bych chtěl zmínit, že hodnotím z paměti, proto se tu nemusí objevit kde jaká sračka, která mě ve filmu vyloženě urazila. Jo, mozek a jeho vytěsňování traumat. Netflix je velmi zvláštní producent. Dokumenty, pokud v nich nezazní sociologická či politická vsouvárna, tak ty Netflix umí. Co tato firma absolutně nezvládá, to jsou filmy. Již v jiné recenzi jsem zmínil, že Netflix filmy často umí navnadit unuděného diváka na námět tvorby, a na to možná spoléhá. I já byl tímto filmem lapen, neboť klasicky jsem se tomuto filmu dlouze vyhýbal. Ze zdejšího hodnocení jsem tušil, že to nebude kdo ví co. Jednoho dne, kdy jsem neustále projížděl nabídku filmů, jsem si tuto jednohubu vybral. Podle mého názoru je to taková Netflixovská klasika - když vám už zbydou sračky, tak si začnete dráždit oči sledováním kulturních omylů.  Musím uznat, že začátek filmu nebyl vůbec špatný. Lokace super, kamera příjemná, herci mi nevadili. Jasně, divák tušil, kam se značná část děje bude ubírat. I přes to jsem byl napjatý a opravdu zvědavý, jak si s dějem scénárista poradil. Další plusovým bodem je zasazení a mnohé scény. Co Netflix opravdu umí, tak to originální nápady... které neumí dotáhnout do úspěšného konce. A ano, zde to dopadlo stejně. S hlavními postavami zažíváme náhlou stísněnost, strach a ještě větší zájem. Na scénu přicházejí další postavy, které komplikují celý děj. Každá postava má docela důležitou roli, nebo alespoň by měla mít. Film jsem si pochvaloval do chvíle, než se začaly dít nesmyslné a přehnané scény. Zde mnozí diváci mohou nabývat dojmu, že se ztratili v ději společně s režisérem a hlavními postavami. Líbí se mi, jak film zkoumá lidskou psychiku v tom pozitivním i negativním. V čem však selhává, je logika a větší jednoduchost. Obvykle mluvím naopak, ale během sledování jsem si říkal, že je děj zbytečně překombinovaný. Autor počinu chtěl dosáhnout statusu "mindfuck", akorát nečekal, že výsledný efekt je spíše negativní. Celé rozuzlení je veliké zklamání, první polovina filmu byla k ničemu, když to zabily ezo sračky. Děj se měl držet přízemnějších témat s nádechem paranormálna, které by šlo lépe vysvětlit. Rozumím, King má rád paranormálno, a já ho mám rád, ačkoliv takovou tématiku nemusím, film však absurdně vyobrazil nadpřirozené scény. ()

Hernycztek

Netflix, známý také tím, že produkuje samé kvalitní filmy, na které byl využit minimální rozpočet, má na svém kontě další, který nepochybně potvrzuje tento fakt. Tahle Kingova adaptace přistupuje k divákovi vděčně, protože se to rozbíhá hned v prvních minutách a celou dobu se něco děje, nejsou tu žádné zbytečné dialogy, řešení vztahů ani detailní seznamování s postavami. Ty jsou sledovatelné a vcelku sympatické, ačkoliv jsou to, mimo Patricka, docela neznámá jména. K nějaké újmě na zdraví tu dojde, přičemž jedna ze smrtí a jedna pěkně namaskovaná mrtvola potěší všechny vyznavače gore. Ovšem to hlavní, o co tu šlo, u mě a, vzhledem k hodnocení (55%) i u spousty dalších, nesklidilo velké ovace. Myšlenka časových smyček, teleportování, oživování již mrtvých, díky pracování s přítomností, minulostí i budoucností v jednom, nebo co to vlastně mělo být za mix, je zajímavá, nicméně to chtělo s těmito faktory podstatně ubrat, jelikož je to jeden velký blázinec. Bludiště v poli vytvořilo pěkně tísnivou atmosféru a napětí z neznámého fungovalo též, jenže jsme se nedočkali vysvětlení, které dost možná neznají ani sami tvůrci. Konec si tedy můžeme jen domýšlet, protože pochopit to, jako celek, je prakticky nemožné. ()

Sunny.69

Ráda bych to objektivně ohodnotila, ale zhruba v polovině jsem usla. A teď koukám, že je to dle knihy S. Kinga... Tak to vše vysvětluje. ()

zdenur

Divil jsem se, kolik věcí se dá ve vysoké trávě vymyslet. Děj je svižný, napínavý a postupně diváka dopuje novými otázkami. Finále přicházelo ve vlnách a oceňuju, že nebylo nikterak odfláknuté. Na prdel jsem se z něho neposadil, ale drží si průměrnou úroveň s Neflixáckýma Kingovkama. ()

Flopik

Ako väčšina hovorí začiatok bol naozaj skvelý a tajomný. Pár ľudí vošlo do pola , a postupom času začalo odhaľovať čo sa vlastne deje. S pribúdajúcimi minútami sme však dostali akurát tak viac otázok ako odpovedí. No a potom mi prišlo, že režisér chcel byť cool tak tam začal plieskať jeden psycho záber za druhým to naozaj neznášam. Koniec v pohode . Herci tak isto sa mi páčili no a Patrick Wilson potešil. Celkovo také slabšie tri hviezdy a kto si rád rypne do hororov tento asi zvozí. ()

petikacka

Začátek vypadal docela slibně, ale co se začlo dít potom, to mi hlava nebrala. Snažila jsem se to pořád nějak uchopit, ale prostě to nešlo, nebylo zač chytat. S vypětím všech svých sil jsem se dodívala do konce a ten to dokonale zabil. Takový nesmysl už jsem dlouho neviděla. A co teprve když jsem zjistila, že je to podle Kinga?! Pane spisovateli vy už byste neměl vůbec psát, protože si akorát kazíte reputaci. Za mě 30% ()

warrenur

Je nesporne, ze ked chcete vytvorit znepokojivu atmosferu, mozete si vo filme pomoct s vytvorenim dezorientacie, znepokojivych zvukov, ci obrazov a s nejakou tou mysterioznou replikou, ci naopak, mimoriadnym tichom v spravny moment filmu. A i tvorca tejto kanadskej zalezitosti si vzal na pomoc spomenuty arzenal a spolu s pomerne zaujimavymi hercami mal fajn slusny zaklad. Ten vsak podla mna vsak nezuzitkoval. Hoci uz v prvych okamihoch "v trave" vam dava tusit, ze nieco nie je uplne v poriadku,a mozno trochu navnadi, kazdym dalsim vynorivsim sa charakterom (po pridlhym machanim sa v trave), i tym, ktory by sa uz vynorit nemal a "blaznenim" zucastnenych posobi viac a viac roztrusene a skor otravne, ako znepokojivo. Aspon ja som mal ten pocit a to az do konca filmu. Ako horor som uz film nevnimal, zato jeho dlhsiu stopaz ano. Neodporucam, hoci podla tunajsieho rozporuplneho hodnotenia mozete byt ten, komu film mozno sadne. Na vlastne riziko. ()

Israha

Ublábolené zmatené nic. U filmů, které se tváří takto důležitě a neustále před divákem zkouší naznačovat zvraty a významné pointy, mám vždy poměrně velký problém, když vlastně nedokážou nic uspokojivě sdělit. A In the Tall Grass přesně takový je. Což bych ještě byl ochoten přejít, kdyby aspoň měla sílu atmosféra, bylo to vygradované a horrorové; i zážitek bez pointy může být super. Ale In the Tall Grass není ani zážitkový. Jen se tu zmateně pobíhá v kukuřici, ječí a totálně chaoticky se háže časovými rovinami jednu přes druhou, aniž by to ve výsledku vůbec mělo nějaký smysl. Bez děsivých momentů, bez gore, suché. Dobrá práce snad jen v tom, že alespoň skládání příběhu má jakous takous rafinovanost, takže i když je film povětšinou nuda, nutí dokoukat dokonce a láká na nějaké závěrečné odhalení. To, že nic takového nepřijde, už je druhá věc... ()

fisus

Původně jsem dal jen tři hvězdy,ale když se v závěrečných titulcích rozezněli CCR a moje oblíbená Midnight special,dal jsem ještě čtvrtou hvězdu navíc.Film není žádná pecka a bohužel nemůžu porovnat s předlohou,ale atmosféra bloudění ve vysoké trávě tu celkem fungovala.Vybavil se mi starší snímek The Triangle na podobné téma,jen místo v trávě na poli se odehrává na opuštěné lodi.Oba filmy mi sedli a rozhodně nelituju času,který jsem strávil jejich sledováním. ()

noelcoward73

Jedná se o můj již třináctý film podle předlohy mistra hororu Stephena Kinga (a když nepočítám seriál Zámek a klíč, tak první setkání s jeho synem Joem Hillem). Trailer jsem viděl již loni a celkem mě zaujal. Nic dalšího jsem si o filmu předem nezjišťoval. A dneska jsem ho zhlédl, když jsem ho náhodou objevil na Netflixu, protože mám zkušební měsíční členství. Dlouhou dobu, zhruba hodinu, jsem byl spíše zklamán a film jsem považoval za dost průměrný, někdy až podprůměrný. Bloudění v trávě mi přišlo zdlouhavé a opakující se. Pak ovšem přišla závěrečná velmi atmosférická třetina. To už jsem pozorně sledoval a byl velmi zvědav, jak se to celé vyvine a jak to skončí. A správně jsem odhadl, že se o tajemném velkém balvanu nic nedozvíme. Ale velmi mě zaujala časová smyčka, nepamatuji se, že bych takovou podobnou někdy někde viděl. Přišla mi velmi zajímavě napsaná a zpracovaná, přinášela stále nové zvraty. Když pominu trochu pomalejší větší část, tak se jedná o další skvělý Kingův počin. A přitom jde o dost jednoduchý nápad. Až vyjde předloha česky, tak si ji rozhodně přečtu. (V dohledné době se pokusím přečíst alespoň ty Kingovy knihy, které jsem už viděl zpracované, jsem v tomto ohledu velmi pozadu.) ()