Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

dubinak

Hned první povídka ve mně vyvolala asi jen: ,,Ty vole, na co to vlastně koukám?" Postupem času a po překonání zvláštně laděného vizuálu a trochu špinavé atmosféry jsem se do této antologické záležitosti nějak zavrtala a až na jednu výtku k předposlední části s hledanou sestrou, jejíž vizuál nám s přítelem přípomínal nedávný 400 days, si nemám na co stěžovat. Prolínání dějů je jen vítaným faktorem a funguje opravdu skvěle. Konečně to někoho napadlo. Takže je to antologie, ale propojená netradičním způsobem. Režiséři navíc příjemně nechávájí diváka hádat, jaké další souvislosti v ději budou. Nejvíce jsem byla hotová asi z The Accident, tohle šťourání se v lidech já docela můžu, navíc napětí se drží úspěšně celou dobu. Každá povídka zaváněla něčím jiným, potěšila mě i přítomnost jistého okultismu a vždy mě něco evokovalo na jiný hororový kousek. Když to porovnám s ostatními antologiemi, Southbound si může opravdu ve stoje zatleskat. Taková nenápadná blbůstka a jaké radosti to udělá. ()

PavelVanekArt

No, čekal jsem víc. Řemeslně to bylo super, ale náplň byla hrozná. Za zmínku stojí story s nemocnicí a poslední home invasion ale ani to není žádná sláva. 3* za všechno krom dějů. ()

FAITH.BABE

No konečně! Konečně někdo pochopil, že i v roce 2016 bude lidi bavit něco jinýho, než barák ve kterym straší posedlá panenka, nebo jinej zlej bubák. S filmem VVitch, na kterej se nesmírně těšim doufám, že hororový žánr opět dostává pomaloučku polehoučku naději i v dnešní době Justinů Bieberů a Kardashianek. Muzika funguje, akorát škoda těch digi strašáků, kdyby si s nima vyhráli hezky růčo, posralo by se strachy mnohem víc lidí. Každopádně, já jsem zatížená na filmy ve kterých jde o ! ! ! SPOILER ! ! ! Peklo... Všechno co se týká pekelnosti, ďáblů a trestání hříšníků mě nesmírně bere. ! ! ! KONEC SPOILERU ! ! ! Spokojenost, doporučuju a určo jsem to neviděla naposledy :))) ()

Bane_Boss

Černočerná noc uprostřed ničeho. Ubíhající silnice osvětlená světly auta. V rádiu zrovna končí ničím nevýrazný country song. V hlavě lítost a výčitky. Odškodné a odčinění. To je přece život ne? Ale ten další song je přímo pro Vás. Pro všechny ztracené duše běžící na trati k vykoupení a pro všechny hříšníky utíkající před minulostí, ale přesto směřující do té hořké temnoty před nimi. My všichni jsme na této nekonečné cestě. Na té beze jména a bez konce. Hledáme cestu ven z dneška do zítřejšího dne. Pokusí se vás zastavit, ale musíte si říct NASRAT a pokračovat dál. Protože toto je vaše cesta a dnes by to mohla být Ta noc, kdy konečně uprchnete před těmi zvrácenými démony jednou provždy. A já u toho budu s vámi, abych se ujistil, že skončíte tam, kde máte, protože na konci dne se každý pokouší najít cestu domů, right?. Song začíná hrát. PeS: Film jako dobrej a ten song pro vás/nás/mě si asi musím koupit do haše, bo zadarmiko nikde není a já na něho musím žhavit do lurev!!!! ()

A.Fish

Tento typ filmů mám opravdu rád, Southbound ovšem dojíždí na chabou propojenost příběhů a ve výsledku je bohužel bez pointy. Jednotlivé příběhy celkem fungují, ale vyvolávají více otázek než dostáváme odpovědí. Možná příště? ()

Deyw

mno..je to divna kolekce pribehu, ktery se odehrali na stejnej miste, kdesi v pekle ? prvni pribeh je totalni wtf a clovek nechape az ke konci pochopi..druhej pribeh nafetovanych holek celkem bida..ovsem ten treti je highlight celyho filmu, kdy borec srazi buchtu a je v uplny prdeli a po telefonu ho navadi co ma delat a kdyz operuje tak je to lahudka..dalsi pribeh uplne zbytecnej a ten posledni celkem vpohode ale nic moc..takze dve hvezdy za pribeh kterej reziroval borec (bruckner) kterej prekvapil s letosnim ritualem..jinak je to zbytecnej film.. ()

Doudis19

Jednotlivé povídky docela slušně šlapou. Samozřejmě vede ta se sraženou dívkou a její následná "záchrana". Celkově bych ale uvítal alespoň minimální náznak, co se s tím městečkem zatraceně děje. Takhle nemůžu jít s hodnocením výš, ačkoli jsem se docela obstojně bavit. ()

Cedr

Zajímavým stylem do jednoho souvislého celku pospojovaný povídkový film trpí svou povídkovostí, poněvadž některé příspěvky by si možná zasloužily i celovečerní rozpracování. Některé zase tedy opravdu ne. Jako povídkový horor nadprůměr, jako horor takový spíš nedotažená šeď. 50% ()

Estrellita

Atmosférická mozaika, která bohužel nedrží moc pevně u sebe. Když už se tvůrci rozhodli, že povídky neoddělí, měli je aspoň lépe propojit. Tohle bylo vážně divné. Musím ale říct, že prvek tajemství a celkově práce s nevyřčenými skutečnostmi funguje relativně dobře. 47% ()

Tosi

V Southbound stačilo vytvořit několik příběhů, zručně je natočit, šoupnout je na neexistující dálnici uprostřed ničeho a pocit strachu mě přilepil k obrazovce. Atmosféra i hudba v Southbound jednoduše funguje, podtext útěku před minulostí je znát z každého příběhu a z té každoroční nabídky nekoukatelných hororů nechci jít tentokrát pod čtyři hvězdičky. ()

Avathar

"ROUGH NIGHT?" Poriadne nadupaná hellride. Strašne sa mi páčilo ako plynulo sa medzi sebou jednotlivé príbehy prelievali. Škoda tých zopár slabších digitálnych trikov. Inak ale veľmi sympatický film, kde nedrhne tempo a napätie funguje tak ako má. Fajnovka. ()

netahlo

Ta druha hvezda je jenom za tu kozatou dorostenku z finalni povidky. Jinak totiz za neco stala jenom ta z nemocnice. Zbytek stal za vylizprdel. ()

herr_carter odpad!

Povídky, které jsou mezi sebou propojené? a čím proboha, svou debilitou? Jiné společné spojení jsem teda bohužel nerozkryl....navíc to žánrové spojení "horor" vidělo tak z 5 km....slušná kravina............moje hodnocení = 0 z 10. ()

Forsberg11

"Stop being so fucking mysterious". Southbound ma prekvapil. Čakal som niečo dobré, ale toto predčilo všetky moje očakávania. Jedna z najlepších antológií aké som kedy videl... no a príbeh o amatérskej operácii, to je čistých 5 hviezd. Vrelo odporúčam. "The Way Out And The Way In" - 70 %! "Siren" - 70 %! "The Accident" - 90 %! "Jailbreak" - 65 %! "The Way In" - 80 %! Southbound - 75 %!! ()

coscarelli

Skoro UG oddychovka o 5ich "nezmysloch" zliepajúc sa v jednej horkej oblasti, ktorá nabudí ,uspáva, a neskôr sa vyserie na hlavu. Šampón nutný. Zaokruhľovačka bola povinná, inak by nebol zber. ()

iXtr3m3

Veľmi slušná práca. Nebyť absencie vysvetlenia "toho hlavného", tak idem o hviezdu nahor. Hudobný podmaz a hlavne ústredná znelka, fakt že trefa do čierneho. Relatívne originálne pojatie časových následností, že začneme na konci a skončíme na začiatku, pričom všetko medzi tým sa udialo hneď po sebe, takže aj predposledná poviedka vyústila do poslednej, ktorá zároveň bola prvou, čo je v podstate nemožné, tak toto prepletanie potešilo. Výber tém taktiež a technické spracovanie na jednotku. Takto si ja predstavujem "poviedkový" film a nie ako slaboty typu Creepshow a ich nasledovníkov. Atmosféra fakt že nepríjemná aj napriek predvídateľnosti "koncov" a absencii "ľakačiek". Dal by som si dvojku, ktorá by naväzovala presne na jednotku. Je tam vidieť "rukopis" tvorcov, ktorí sa podieľali aj na prvých dvoch V/H/S titulov. ()

WathanajX

„Protože na konci se všichni snažíme akorát dostat domů. Správně?“ Velmi zvláštní námět a podle hodnocení jsem čekala buď mega překvapení a nebo naprostou kravinu. Klady: Nečekala jsem, že se mi nakonec film bude opravdu líbit a to téměř po všech stránkách. Pět propletených temných příběhů kdesi v tajuplném městečku… To je přesně něco, z čeho mám nadšením husí kůži a také, že jsem celý film měla. Neskutečná atmosféra, záhadné místo i jeho obyvatelé uprostřed písečného nic. Každý z pěti příběhů měl něco do sebe. Každý skvělý a z nich nejlepší povídka v "nemocnici". Perfektní horor a zamlouvalo se mi i to všeobecný "psycho". Zápory: Celý film jsem čekala alespoň nějaké vysvětlení ale bohužel… Tolik nevyřešených věcí… Škoda, že se nejedná spíše o krátký seriál tam by se i nějaké to vysvětlení vešlo. Ale divák má aspoň prostor upustit uzdu fantazii a taky se trochu zamyslet nad posláním filmu… Hodnocení: 75 % / 8 z 10 – Horor vyloženě pro milovníky těchto filmů. Po delší odmlce se určitě k filmu vrátím! (16.) ()

Corpsegrinder

Nejlepší povídkáč od druhýho VHS, a možná že i lepší. Tak suprovou atmosféru jsem už dlouho ve filmu neviděl, od první minuty to do vás film pere naplno a až do konce nepoleví. Jednotlivý segmenty se do sebe krásně přelejvaj a nemaj jasně daný začátky ani konce což výrazně pomáhá pohodovýmu plynutí filmu. Prostředí pouštního městečka je pro takovej horor jak dělaný. Vyzdvihnout musim taky luxusní soundtrack od The Gifted. Pokud máte rádi Twilight Zone nebo Outer Limits tak tohle je film pro vás. ()