Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

EvilPhoEniX

This Highway! This City! Thouse People! This Anthology!!! Is Fucked up!! Film, který předčil už tak vysoká očekávání musí být náležitě odměněn. Tohle je fantastická jízda skrz peklem, kde ani jeden článek není vyloženě slabý a nevyčnívá. První povídka je za lepší průměr, může se pyšnit originálně ztvárněnými démony a jednou slušnou gore scénou 3*+. Druhá povídka disponuje solidním psychickým terrorem, který jasně dává najevo " Something is wrong here" Mind fuck jak prase a dusno ve vzduchu. 4*. Třetí povídka je vrchol Antologie. Začíná nejlepší srážkou auta s člověkem, co jsem kdy viděl a končí nervy drásající operací, při které jsem řval, potil se a choulil se v posteli jak už dlouho ne ( Místy jsem myslel, že to nerozdýchám) Výborné gore je samozřejmostí 5*. Čtvrtá povídka obsahuje také solidní gore i nápad, ale působí lehce nevýrazně 3*+. Závěrečná povídka vrcholí intenzivním Home Invasionem, který sděluje ostatním Home Invasionům, že když se chce, tak to pořád jde. Výborné masky záporáků, intenzivní napětí, psychický terror ,slušná vybíjená a fajn zvrat 4*+. Úžasně natočené, přesvědčivě zahrané i chytře napsané, oldschool atmosféra, perfektní gore, úžasně ozvučené (každý pohyb je autentický až hmatatelný) a hlavně film dokáže perfektně zamávat s divákovou myslí. 2 důvody proč film vidět : Nejlepší a nejstylovější soundtrack v hororu za poslední dekádu a nejlepší antologie za poslední dekádu. Budoucí klasika, ke které se budu vracet. 85% ()

POMO

Škoda, že jednotlivé příběhy nejsou smysluplně (nebo alespoň nějak!) provázané. Jako sofistikovaná skládačka by to fungovalo fajně. Takhle film působí pouze jako zlepenec několika nesouvisejících shortů kamarádů filmařů, kteří - každý podle svého gusta - natočili “nějakou strašidelnou historku někde v západoamerickém outbacku”. Průběžně zábavné, ale ve výsledku neuspokojivé. ()

J*A*S*M

Povídkový film, který vlastně ani není povídkovým filmem. Jedná se spíš o takovou zběsilou projížďku zapadlým městečkem a jeho okolím, kde se dějí různé divné věci. Tím odpadá klasický neduh povídkových filmů, kdy většinou platí "každý pes, jiná ves". Southbound naopak působí dosti celistvým dojmem, atmosféra se drží ve vytyčených mantinelech. A pořád se něco děje. Je to opravdu divácky vděčný film, na nic se moc nečeká, tvůrci se snaží diváka potěšit značným počtem hororových propriet a vlastně není prostor si oddechnout. Vzpomněl jsem si na In the Mouth of Madness, to mi přišlo tou atmosférou pekelného městečka dost blízko. A i ta ústřední melodie je taková lehce carpenterovská. 8/10 ()

Bloody13

Po x dlouhých týdnech konečně první letošní vlaštovka. Těžko hledat semknutější hororovou povídkařinu: zdejší segmenty jsou odproštěny od humoru, náznaku erotiky i pro antologie klasické spojující vaty, za to disponují téměř identickou atmosférou, mrazivou hudbou a skoro až těžkou náladou pouštního městečka, jemuž úřaduje samotné Zlo. Každý ze čtyř příběhů má něco do sebe, snad jen ten předposlední působí jaksi navíc, ale to člověka, asi i díky povedeným maskám, napadne až při závěrečných titulcích. Bez těch digitálních srandiček bych se klidně obešel, protože třeba taková operace za použití klasické ruční práce působí mnohem intenzivněji. Každopádně palec nahoru. ()

Marceloo

Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepletené: The Way Out And The Way In - dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť a budú kvôli nej brutálne trpieť. Siren - tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia velmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru. The Accident - Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priatelkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Prichádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokolvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je to, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy. Jailbreak - starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvatelov a nájdenie sestry jeho sestry bude ovela komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekonajú, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. - Definitívne jedna z najlepších hororových antológií, aké som kedy videl. Opäť ďalší dôkaz toho, že tento hororový subžáner nie je naplno vyčerpaný a má čo ponúknuť. O Southbounde viem už niekolko mesiacov, pretože s ním boli spojené známe mená béčkovej hororovej scény v USA (Larry, Maria) a na antológie sa proste teším vždy, pretože majú tú výhodu, že ak je pokazený jeden segment, vzápätí má šancu napraviť ho nasledujúci. Southbound je dokonale prepracovaný od začiatku po koniec. Na tomto projekte, rovnako ako som spomínal v komentári k Tales of Halloween, je krásne vidieť, ako spolupracujú ludia z hororovej scény v USA. Proste sa pozbierajú ludia, ktorí majú o tento žáner záujem, a môžu prejaviť naplno svoj talent. Southbound má dokonalé gore, čo by som od antológie, ktorá sa neprezentuje ako splatter, nikdy nečakal. Ďalšou vecou sú dokonalé PC efekty. Tejto oblasti nerozumiem, ale ako amatérskemu divákovi mi záleží len na tom, aby vyzerali reálne. A démoni v tomto horore boli naozaj ako ozajstní. Pokračovať musím s dokonalou hudbou. Parádne soundtracky, parádny hlas Larryho Fessendena, zvuky, vďaka ktorým mi pri operácii behali po tele zimomriavky. Kamera bola taktiež dokonalá. Dokonalé exteriéry, krásne púštne prostredie, tajuplné mestá, budovy, perfektné creepy postavy, mierne odkazy na klasické horory (Van - The Texas Chainsaw Massacre), parádna práca s osvetlením, neuveritelne vyhovujúca stopáž, perfektný scenár, pôsobivá zápletka, rozumné ponaučenie, nádherné masky, vypeckovaný Home Invasion záver, ja proste nenachádzam vec, ktorú by som na Southbound mohol skritizovať. Na záver si trochu upravím jeden citát z Biblie (za čo sa ospravedlňujem zarytému ateistovi, ale zároveň môjmu kamarátovi TheDonovi): Pilát povedal veľkňazom a zástupom: Na tomto človeku nenachádzam žiadnu vinu. Ja poviem luďom, ktorí si budú čítať tento komentár: Na tomto horore nenachádzam žiadnu chybu. + Larry Fessenden + Maria Olsen + herec z V/H/S + herečka z Starry Eyes + herečka z Dementia () (menej) (viac)

Gilmour93

„In the end, we're all just trying to find our way home, right?“ Poměrně kompaktní antologie ze zlem prorostlého „Middle of No(return)where“, při které někdo zcizil Carpenterovi ze skříně synťáky (v poslední době zvýšenou četnost jejich krádeží beru s povděkem). Kompilát všemožných nervy drásajících subžánrů (scifi-horor, hixploitation, home invasion), který sice byl označen za „Twilight Zone indie-hororové generace“, ale krom poletujících kostnatých polednic a potměšilé chirurgie moc vzrušení nepřinesl. U jednoho ucha cedule „The Way In“, u druhého „The Way Out“.. ()

Aluska88

No, mají tam na jihu teda pěkný bordel:) Southbound přináší velmi povedenou antologii krátkých příběhů. Kde jeden končí, tam druhý začíná. Pro každého se tu najde něco. Mozkomorové, Královská nemocnice, Od soumraku do úsvitu, Stepfordské paničky. Jednotlivé příběhy mají dobrý námět a jsou i skvěle zpracovány. Při Jailbreak a Siren jsem se docela i bála:) Soundtrack je parádní. A s tou nelogičností děje bych to zase tak nehrotila:) Spousta věcí zde sice není objasněna, či více rozvedena, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Southbound je jako chutná jednohubka, kterou zhltnete a nepřemýšlíte nad tím, co jí chybělo, nebo, co tam bylo navíc. ()

sniper18

V posledných rokoch sa týmto poviedkovým hororom až prekvapivo darí a hlavne od vydareného VHS 2 si už s radosťou pozriem takmer každý a ani Southbound nedopadol vôbec zle. Paradoxne najväčšou slabinou je samotný príbeh, až tri prostredné poviedky, teda stopárky, nemocnica a pátranie po dcére ma dejovo ani moc nezaujímali, čo ma veľmi mrzí, keďže to zaberá väčšiu časť filmu, ale aspoň to celkom zachraňuje úvod a záver, ktoré tvoria jedno dielo, zaujímavo kombinuje dva subžánre a nechýba ani výborný nápad. A tentoraz sa nejedná o niekoľko samostatných poviedok, ako je to v tomto žánri zvykom, ale snaží sa to pôsobiť spojitejšie a komplexnejšie, čo sa tomu síce darí len z časti, ale aj tak mi to prišlo celkom oživujúce. No po ostatných stránkach sa už dá takmer len chváliť, atmosféra je celkom obstojná, za čo môže aj žánrovo atraktívne prostredie, nájde sa tu viacero napínavých momentov, aj keď prakticky výhradne v tej úvodnej a záverečnej časti a poteší aj niekoľko kvalitných drsných scén. V obsadení by síce potešilo aj nejaké aspoň trochu známe meno, ale inak mi tu postavy prišli ideálne, takže si nemôžem sťažovať. Vizuálna stránka je úplne ideálna, efekty väčšinou tiež, aj keď pár by to chcelo ešte doladiť, hlavne tých démonov, ktorí boli inak perfektní a veľkým plusom je výborná hudba, ktorá mi pripomenula Carpentera osemdesiatych rokov. Takže kvôli slabším zápletkám nemôžem dať lepšie hodnotenie, ale inak som dosť spokojný, väčšina zložiek bola na pomery žánru poslednej doby na nadštandardnej úrovni. A najviac by som ocenil, keby sa z úvodu a záveru urobil plnohodnotný film, to by mohla byť vydarená žánrovka. 67% ()

*CARNIFEX*

Dvojica mužov sa zastaví na jednom z motorestov uprostred pustatiny, ktorý "nikdy" viac neopustia živí. Partia dievčat príjme pozvania na nocľah od staršieho manželského páru, ktorý nikdy prijať nemala. Muž prechádza po odľahlej diaľnici, keď z ničoho nič zrazí mladú ženu na úteku. Dostaviť sa do najbližšej nemocnice však ešte neznamená, že spravil nejlepší krok k jej záchrane. Zúfalý chlap podniká zúfalé kroky na záchranu svojej sestry, ktoré bohužiaľ, nikdy podniknúť nemal. Zdanlivo šťastnú rodinu poctí v nočných hodinách nečakaná návšteva. Trojica zločincov si ale veľmi rýchlo uvedomí, že vstúpila do teritória nebezpečného nepriateľa. Tento nikdy nekončiaci kruh plný nočných mor, sa však nikdy neuzavrie! Na "Southbound" som sa veľmi tešil a som pomerne rád, že sa jeho tvorcovia neocitnú v rubrike "Ako to nespackať". Musím sňať klobúk, nakoľko táto antológia je vďaka svojmu spracovaniu zrejme jedna z najlepších akú som kedy videl. Každá z poviedok má niečo do seba, pričom ako celok by tento snímok mohol ulahodiť nejednému fanúšikovi hororu. Potešilo najmä gore, samotná myšlienka s prepojením osudov všetkých "hrdinov" či uzavretie kruhu v závere. Musím sa však priznať, že úvodná a posledná story boli pre mňa skrátka najlepšie. Aj keď to zrejme kadekto zjebe pod úroveň hlavy pštrosa v piesku, môj celkový dojem je niekde na hranici počiatku štyroch hviezd. Občas sa totiž objavili pasáže, kedy ma nečakane prepadla nuda - 70% ()

Davies182

Zoufale rutinní mini-kolekce snad všech myslitelných hororových archetypů, opatřená navíc ubíjejícím low budgetovým vizuálem. Southbound ve mně nechtěně evokuje mdlý a do sebe zahleděný filmový pokus studenta prvního ročníku FAMU. A ten rozmáchle ambiciózní pokus o rádoby chytrou osudovou smyčku si tvůrci taky mohli odpustit. ()

darkrobyk

Mysteriozní, halucinogenní, surrealistické, metaforické bubu vyprávění. Cesty, vedoucí do míst, která nejsou na mapě, do paralelních světů, zkrátka do jinam, nejsou ve filmech ničím neobvyklým. A klidně by šlo vypustit satanskou symboliku, jelikož jen trochu vnímavý divák pozná, kam se hlavní postavy dostaly. Dva muži ujíždějí krajinou a cosi je sleduje....nejsou to Marťani, jak by se mohlo zpočátku zdát, ale Mozkomorové, kteří se nespokojí jen s duší... Občas sklouzne film do zábavné polohy, nejlepší je tak resuscitace přejeté slečny, již řídí po telefonu snad samotný Asmodeus. Pokud se zpočátku divák neorientuje, pak směrem k závěru se kruh hezky uzavře. Občasné gore (polibek Mozkomora, zlomená noha či umělé dýchání) potěšilo, nad nepříliš dokonalými závěrečnými triky jsem milosrdně přivřel oči. The Gifted zní místy jako hudba J.Carpentera, což nebylo na škodu..... Vydařené. ()

Big Bear

Oceňuji jistou originalitu, ale bráno jako celek mi pointa nejen lehce utekla, ale ani jsem jsem nějak nechápal ty bláboly spíkra ze stanice 106 FM. Proč zrovna tam v té poušti dojde na hříchy těch co projíždí? A co byly ty krakaticosmrťáci ? Pokud bych si měl z příběhů vybrat, pak asi nejvíce mne pobavila epizodka s roštěnkama, které píchnou kolo od svého Camperu kdesi v poušti a využijí odvozu dobrotivých maželů, kterým bych do jejich medáku nevlezl už jen kdybych je viděl. Večeře s další pošahanou rodinkou a dvojčaty byla také slušná ! Ještě že ta Amerika má ty své izolované benzínky v pouštích, kde se čas zastavil někde v době prvních jadernejch testů i starousedlíky, kteří jsou fakt jiní a které opravdu nechtějte čímkoliv naštvat... Co mi ve filmu utkvělo v hlavě nejvíce? Skvělá písnička užitá ve filmu hned 2x - Don't Let the Party End od Barbary Paul. Hvězda za snahu a hvězda za písničku, nebál jsem se ani minutu a to je u hororu jaksi blbé. Být to něčí závěrečná práce na filmové škole, rád bych něco přisypal, ale není- tak nemohu :-(. * * ()

Cappuccino

Bez tých cgi príšeriek by to hádam bolo ešte o kúsok lepšie, ale inak aj tak celkom veľká spokojnosť. Poviedky, ktoré poviedkami sami o sebe ani niesú, kedže v rámci príbehu idú náväzne za sebou (čo sa mi veľmi pozdávalo) a každá z nich (možno až na tú začiatočnú) má naozaj čosi do seba. Netradične poňaté a zlovestné, palec hore. ()

S.Quentin QUALE

Southbound bezesporu čeří nudné vody startu roku 2016, nemrknout na něj by byla vážná chyba, ale zas taková pecka to není. Jako asi většina kvituju návaznost povídek, které dokáží zaujmout zejména pěkným lookem, kontinuální atmosférou a dostatkem krve, bohužel absentující jakákoliv pointa nedává ani přiblížit se plné palbě. Tu by zasloužil pouze prostřední dílek se špitálem. Scénáristicky dotaženější kousky jako 11:14 nebo zastavárna, i když byly komediálnějí laděné, mě bavily přece jen víc. 75% ()

misterz

Poviedkový horor skladajúci sa z piatich častí, ktoré sa na záver zlievajú do celistvého obrazu a kompaktného príbehu. Všetky poviedky majú niečo do seba, každá vyniká svojim vlastným štýlom a hororovým subžánrovým určením, pričom ani jednu z nich nemožno považovať za slabší článok. Páčili sa mi všetky, hlavne prvá a posledná, to boli lahôdky, ktoré si ma získali najmä svojou mysteriózno-hororovou atmosférou. Poviem vám, v tom zapadákove uprostred púšte by som veru nechcel skončiť, celý čas ma ohľadom toho sprevádzal taký neurčitý nepríjemný pocit. K tomu treba ešte prirátať veľmi dobré spracovanie a slušnú prácu kamery. Veľká spokojnosť. 80/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

pornogrind

Předem podotýkám, že jsem sice o tomle filmu věděl, ale nečetl jsem zdejší komentáře, obsah a ani jsem neviděl trailer. Prostě jsem do toho šel téměř nepřipravenej a ńevěděl jsem co mě čeká. Teď už vím, že je to antalogie složená z kvalitních povídek, který tvoří fungující celek. Za celou stopáž není prostor pro nudu. Téměř pořád se něco děje. Všichni režiséři i kameramani se svých řemesel zhostili na výbornou. Hudba která ve filmu zazní je taky skvěle vybraná. Po herecký stránce je to taky skvělá podívaná. Teď už k samotným povídkám. Hned první příběh mě dokonale a rychle dokázal vtáhnout do děje. Navíc zlo, který je v dálce vidět působilo přinejmenším zajímavě. Jenže jakmile se zlo ukázalo z blízka a v plné své kráse veškerý napětí šlo k ledu. Příběh o dvou týpcích, kteří sice nemají kostlivce ve skříni, ale levitující polokostíky za prdelí si u mě vysloužil 3 hvězdy. Druhej příběh se točí okolo dívčí kapely, která má defekt na autě a trn z paty jim má vytrhnout projíždějící pár. Jenže divný postavy v tomhle příběhu přibývají a vše ( pro mě ) vrcholí večeří. Následný finále mi moc nesedlo a proto si tenhle příběh vysloužil 4 hvězdy. Třetí povídka je pecka. Docela solidní psychonátlak de nechybí ani kvalitní gore. 4 hvězdy. Další příběh je o pantátovi, kterej se vydal na ( 13iletou ) záchranou misi. I zde je dostatek gore a krve. Není důvod proč nedát slabší 4 hvězdy. No a závěrečná Home invasion je taky solidní masáž. Příběhy jsou prostě kvalitativně vyrovnaný a tak tvoří kompaktní a bavící film. Nechybí napětí, gradující atmosféra, krev a kvalitní gore. Navíc film ve mě vyvolal vlnu nostalgie, protože mi zlehka připomínal film Highway to Hell (1991). Hehe. A myslím si, že by to byl i trefnej název pro tenhle film. Protože on to totiž je takovej POZDRAV Z CESTY DO PEKLA. ()

kingik

Určitě nejezděte do Southbound! V tomhle zapadákově uprostřed ničeho se dějí pořádně divné věci, dochází zde k pořádným kruťárnám a úmrtní list zde servírují jako svoji místní specialitu. No konečně, už jsem z nouze sahal po Křemílkovi s Vochomůrkou, doufajíc, že zde bude víc hororu než v hororech, které se mně za poslední dobu dostaly před bulvy. Bohužel, ani jeden neobstál v brutalitě, hnusotě, o krvavosti ani nemluvě. Do píči, co to je za horor, kde si krev musím domyslet! Jen samé strašení jak pro malé děti, stupidní pointy, nezajímaví herci. Hlavně, že to pořád cpou do kin. Tenhle horor se obešel bez známých hereckých jmen, bez známých režisérů, ale "fachčil", jak žádný jiný za poslední dobu. Jak je to možné? Jde o přístup a styl. Čtveřice režisérů se totálně vyprdla na nějaké vysvětlování stran děje i postav. Na, diváku, zde máš naturalisticky vyvedené povídkové pásmo, v němž je brutalitě, detailním záběrům na (vyhřezlé) lidské orgány (i zevnitř), krvavosti a hnusotě věnován zásadní prostor. Herci jsou nadmíru přesvědčiví, ani po tomhle jejich účinkování si jejich jména nezapamatujete, gore je luxusní, hudební doprovod tvoří atmosferické syntezátory, jako vyloupnuté z osmdesátých let. Rozpočet filmu neznám, ale celé to vypadá nadmíru dobře. Natočeno v neselhávajícím tempu. Námitky, že povídky nedávají dostatečný smysl, neberu. Mně nedává smysl, proč se někteří režiséři pouštějí do hororů, když jim z toho vyleze Večerníček. Solidní trash! 100% ()

Omnibus

"Tři kostrouni levitují, řidič blbku sráží, tři vrahouni pikle kují, dýku pomsty vráží..." BESIP varuje: "Pokud řídíte, nečumte do mobilu!" Ale je to marný, je to marný, je to marný... No a když čumíte, tak se pak nedivte. Až budete na liduprázdné emergency procházet telefonickým rychlokurzem mladého chirurga. I já varuju, dejte si pozor zejména v americkém prdelákově, mohli byste někoho srazit! Nedejbože nějakou pajdající antologii. Jako se to stalo včera v noci mě. Naším mitsubishi jsem srazil antologii, na omak pěkně vypasenou (60% csfd tuku, to bude mňamka...), doma ji pak připravil k večeři a pozval sousedy, členy naší sekty. Bohužel, moc jim to maso nechutnalo. Prý příliš suché, poněkud tuhé a obtížně stravitelné, navíc nesmyslné chuti a se špatně provázanými vlákny. Na sektářské fanatiky nějak moc rozežraní, čekal bych spíš asketickou skromnost. Co jsem přejel, to podávám, no ne? Dal bych jen dvě hvězdy, ale naši tři mazlíci kostrouni (vznášející se nasraní kostlivci zkřížení s kudlankou nábožnou) by se o ně mohli poprat, což bych fakt nerad. ()