Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Marrdaa

Hooray, konečně seriál kde jsem dokoukal celou řadu za týden a fakt sem se těšil na každý další díl ! Vyjma Game of Thrones a The Grand Tour se tohle naposled povedlo Californicationu. Lovely <3 ()

Jaro.Krafcik

Celkom vydarený serial od netflixu, zrejme ale iba pre tínedžerské publikum. Postavy ako Otis a Maeve boli sympatické. No potom tu sú aj tie zlé. Napriklad taký Eric, ktorý to s tym svojim obliekaním neraz prehnal. Ale samozrejme sme v 21. Storočí, čiže gender a lgbt nechýbali. Ak by sa seriál držal prvej a druhej epizódy tak by to bolo fajn. Niekde v strede ma to už nebavilo a niektoré časti boli nudné. Ani záver nebol najlepší. Ale za tie 3 dni, čo som seriál sfúkol, som zvedavý na nové série, ktore nás určite čakajú. Za mňa najlepšia čast na školskom plese, ta mala niečo do seba. 4* ()

Hollohlaway

Velmi, velmi příjemné překvapení. Plnokrevné, živé a přes všechnu bizarnost uvěřitelné postavy. Obával jsem se pubertálního středoškolského humoru a klišé. Skutečně tu jsou, ale podané originální a hlavně zajímavou formou. Sexuální pozlátko jen těma s gustem používanejma frndama a ptákama rámuje příběhy, problémy a zápletky atraktivní pro každého. Obsazení je fajn, Asa hraje klasik mimoně, ale celkem zajímavě a není problém mu fandit. Emma Mackey je sympatická a kočka a třešnička na dortu je Gillian Anderson. Trochu mi přišlo přehnané množství barev a sexuálních výstřelků, ale není to tak hrozné. ()

blackkocour

Sexuální poradna, podrubika "Milování". Dotazy: Ahoj vždycky jsem si myslela že si do sebe můžu strkat prsty až když dostanu menstruaci ale před pár dny jsem četla že nemusím že pokud chci tak to můžu smísit. Tak jsem tu skusila ale nejdřív jsem se uspokojila aby to potom šlo líp a vzala jsem si prostředníček a hledala tu díru. Nejdřív to trošičku štípalo ale potom dobrý. Byla jsem tam asi na centimetr a půl a zatím mi to není příjemný ale čekám kdy mi to začne bejt příjemný zatím se uspokojuji jinsk a chtěla jsem se zeptat jestli by jste mi v něčem neporadila jestli ned3lám něco špatně či jestli si nemůžu ublížit. Děkuju za odpoveď. --- holka, 11 let, 23.3.2021. Doby sexuálních poraden v Bravíčku, jsou už závratně v čudu, a tam, kde pohořela škola, (páč, dost špatně se dá sex názorně ukázat, přes distanční výuku, a popravdě, vidět prcat ředitele, učitelku češtiny, fakt nechceš), tak dnešní mládež, se o vzdělávání, a o se začlenováním k sexu, baví pomocí dalšího vágního výcucu od Kurfixu. Tím se taky dokazuje, jak je dnešní mládež dost zkažená v sexu, a sedmiletá holčička, ví o sexu mnohem víc, než Pepa Dobrota, hrdý SPDák, a fanoušek Ortelu, pracující u pásu, ve svých 19-ti letech. Tam, kde už nestačí rodičovská promluva o známé metafoře, jménem "včeličky a motýlci", tak schválně, zažil to někdo od svých rodičů? Jako, já třeba ne, co všechno se nedá naučit pomoci Pornhubu, že ano? Člověk by si řekl, že nemůže brát hodnocení na čsfd vážně, když to z největší části hodnotilo, jen pár nedozrálých Kikin, když si poprvé ve dvanácti, zkoušeli do kundy strčit mrkev, a málem z toho praskl vodovod, jenže, problém je asi jednoznačnej, že tohle hodnotilo kladně, hlavně dost dospělých a předných uživatelů, a já si snad musím projednou říct: Co všechno jste si museli píchat, no taak, taky se podělte s kocourkem. Asi, každá svá generace, má svoje Prcičky.. Nejlepší asi je, jak některým teenage hercům a herečkám, už pomalu raší menopauza, porodní stryje, či mužské ztráty libida. Takhle to asi dopadá, když 18-letýho píčuse, hraje 30-letý stařík. Ale jinak, mladá Margot Robbie, byla v pohodě. Počkat, cože..?? ()

srbak

Teenage smerované seriály veľmi nemusím, avšak pri Sex Education som sa nechal zlákať pomerne silno propagovanými reklamami od Netflixu, ktoré boli na každom rohu. A musím uznať, že to vôbec nebolo zle strávených 7 hodín pri úvodnej sérii, ktorá ponúka zaujímavú príbehovú linku okolo mladého Otisa a jeho nezvyčajným problémom. Naviac mňa osobne príjemným spôsobom zaskočila skutočnosť, že seriál funguje aj ako výborná sociálna drama odrážajúca charakter dnešnej mládeže. Som zvedavý, čo prinesie pokračovanie. UPDATE: Prvé dve série som bol fakt milo a príjemne prekvapený z toho, ako veľmi ma vtiahol dej a celková atmosféra tohto seriálu. Doteraz si myslím, že sú výborne natočené a prinášajú do sveta tohto žánru veľa nových vecí, ktoré sa predtým neriešili. Tretia séria je však výrazne vlažnejšia a pripadá mi to, že tvorcovia možno až príliš kombinujú nápady a výsledok je značne chaotický. Príliš veľa postáv, príliš veľa problémov, príliš veľa komplikácii, ktoré nemajú čas sa vyvinúť či vyriešiť a tak vzniká neskutočne zdĺhavá spleť dejových línií, ktoré sa takto môžu naťahovať na ďalších 20 sérií.. ()

Ivi06

No toto? Jedno velké překvapení, které mě nesmírně nadchlo. Skvělý humor, originální, neotřelé a zábavné dialogy... ale hlavně, co musím vyzdvihnout, jsou herecké výkony hlavních dvou mužských představitelů, protože u toho, co předváděli Asa Butterfield a Ncuti Gatwa, jsem se neskutečně bavila. Jejich postavy jsou zábavné a ten jejich projev, grimasy... no prostě dokonalost. Asa je talent, ale to už nějakou chvíli víme, takže Ncuti alias Eric je pro mě herecký objev roku. Je pravda, že jsem si trochu víc užívala ty komediální epizody, protože tam to má spád a šmrnc. Jakmile to začne být dramatičtější, tak to určitě nenudí, ale trochu to vybočuje od celkové nálady seriálu. Vlastně to má jedinou chybičku... málo dílů... klidně bych brala víc, kdyby to udrželo nastavenou kvalitu. ()

kenkaku

První řada: **** Po prvních pár epizodách to byla jasná pětihvězdičková zábava. Pak šla ale kvalita dolů. Hodně se to projevovalo tím, že nadnesená příjemná zábava se v pravidelném rytmu srážela seriozní tématikou. Něco jako kdyby museli za každou cenu moralizovat a nepřipadat si jako klon "prciček". Je to strašná škoda. Druhá řada: *** při sledování druhé řady jsem se nemohl ubránit pocitu, že “čtyřprocentní menšina” je spíš tak “čtyřicetiprocentní skoto polovina”. Humor jde stranou, víc se sexuje a rozjidně se víc hraje na drama. Věci bohužel občas nedávají smysl, což zvedá rozpaky nad seriálem (a snižuje zábavnost). Třetí řada: *** tak humoru ubylo ještě víc, a přitvrdilo se v explicitních  "sex tématech" (vulva cupcaces). Celkem mi taky nesedl fekální humor (prdíme a matláme se v hovnech). To že krom všech možných sexuálních orientací už došlo i na gender tématiku, mi přijde už skoro jako nutná trapnost, aby si někdo nestěžoval, že je vynechaly. Už to není zábava, je to příliš křečovité. Čtvrtá řada: ** tak tohle už je prakticky parodie, kdy tentokrát se ke všemu došlo ještě na náboženstvi (křesťanství konkrétně).  Celá řada dosáhla tabulkovou korektnost do naprosté absurdity. Nová škola kam (jakože) 17ti letí začali chodit je čistým ztělesněním idiocie kam “tabulkaření” vede. Zápletka s výtahem (celé “volby”) je naprosto dokonalý kopanec do koulí (pardon - bezpohlavního rozkroku, který je každý den něco jiného) “moderního” pojetí světa. A je to záměrné, viz poznámka v poslední epizodě “takže to byla obrovská ztráta času”. Přesně takový pocit jsem měl z celé série. Prakticky stačí se podívat na první epizodu (připomenout si kde od předchozí řady jsme) a poslední (kde se snaží uzavřít osudy všech postav za celý seriál). ()

herr_carter

Seriálová trefa do černého ! Zpočátku se to všechno tváří typicky na teenage-rovině, nicméně postupem dílů se jednotlivé charaktery postupně vyprofilují a my tak nakonec sledujeme lidské drámo s prvky komedie. Mladí herci, po většinou neznámí, hrají hodně vyzrále a tyhle nadějné novice zdatně doplňuje sázka na jistotu Asa Polezmásla, který už v řadě předchozích filmů dokázal, že je tak inteligentním člověkem, až je mnohdy považován za blázna - tahle nálepka mu tady sedí náramně, jelikož zde působí coby sexuální fyzioterapeut. Jak se říká, jablko nepadlo daleko od stromu, takže má maminka, aka agenta Scullyová, aka Otisova matka, o svého profesního nástupce postaráno. Pokud není seriál zrovna komedií, řeší se tu poměrně citlivá témata, jako například homosexualita a zůstával mi rozum stát, jak se s tím právě mladí nevyhraní herci zdatně popasovali. Člověk by se bál v dnešní době tohle sehrát, aby pak nebyl následně ukamenován ze strany všudypřítomných homofobů. Takže za tohle taky bravo. U seriálu beru za ideál, poud je potřeba celou řadu nakoukat naráz, což se zde povedlo a já byl spokojený.....................moje hodnocení = 8,5 z 10: ()

Flaveus

Příjemné překvapení na několika frontách, ovšem s pár rozporuplnými momenty. Doufal jsem ve větší zaměření na sex education na úkor vztahových problémů. Vztahům se ale člověk na střední škole nevyhne, tedy to nelze brát jako minus. Tím spíš, když jsem se později přistihl, jak už se mi hlavní hrdinové příběhu dostali pod kůži. Pilot je skvělý, nato nastavený trend pokračuje, aby později scénář trochu oslabil. Například předzávěrečná scéna, to jak dopadne tušil každý, ikdyž v životě nemusel vidět žádný film. Gillian jsem jako extra herečku moc nebral, fanda Akta X nejsem, ale musim přiznat, že tady je vynikající, neskutečně si užívá svoji roli. Hlavní hvězdou je ovšem Emma, o jejíž podobě s mou favoritkou Margot netřeba mluvit, ale to, jak si krade veškeré scény pro sebe mluví samo za sebe. Seriál je bohužel moc krátký, slušelo by mu min 10 epizod...tvůrci rozjeli několik dějových linek, z nichž skoro žádnou nedotáhli do nějakého konce. Dlouho jsem váhal, jestli pět hvězd není moc, ale protože mě dostihly emoce a za milý styl podání sexuálních problémů, stejně jako celkovou atmosféru nejen prostředí, ale celého seriálu, jsou tam. O tom, že 2. sérii je nutností snad netřeba ani uvažovat, snad se dočkáme co nejdříve... Normálně nehodnotím seriály po sériích, ale nemůžu si pomoct, což je jen důkaz, jak se mi dostal pod kůži. Druhá série je bohužel o něco slabší, ale najdou se i prvky zlepšení. Poznáme postavy více do hloubky, a to v podstatě všechny. Najednou si oblíbíme ty, co jsme předtím rádi neměli a naopak. Hlavním negativem je ale omezený společný screentime hlavních postav a taky takřka absence terapie. A netušim, kolik toho tvůrci chtějí natočit, ale proč proboha dělat skoro stejný konec jako v předchozí sérii...Po druhé sérii definitivně, ať žije Emma!! ()

wooozie

Pro milovníky rozpačité atmosféry ideální seriál na večerní celorodinné sledování u televize. Hodnotí se to ale těžko, protože celý příběh i humor je zde přepálený téměř na maximum a s reálným světem to velmi často nemá moc společného. S přibývajícím časem si na to všechno ale člověk zvykne a postupně se to přemění v o něco serióznější příběh o neopětované (či nepochopené) lásce, ale množství bizarních situací zůstane stejné. Na závěr musím ocenit přesný casting a zamyslet se nad tím, zdali je ta stylizace Británie 70. let záměrem nebo se na tom ostrově definitivně zastavil čas. ()

Jane18CZ

Dlouho jsem kolem tohoto seriálu chodila jako kolem horké kaše na Netflixu... dlouho dlouho - než vyšla druhá série :D a pak jsem si řekla, že to po Witcherovi zkusím. Nevěřila jsem, že mě to bude bavit. Spíš jsem očekávala, že to bude nějaká pubertální přiblblá krávovina mířící na puberťáky.. ale! k mému velkému potěšení to tak nebylo a není a je to mnohem lepší než Witcher :-) takhle jsem se u seriálu hodně dlouho nepobavila :D je to perfektní a nemohla jsem se od toho odtrhnout, což je u mě úspěch. Já si stopnu kdykoli cokoli a můžu na to koukat po 10 minutách rozkouskovaně. Sex education mě ale totálně vtáhnulo do děje a já to prostě ŽERU :) a teď budu plakat nad tím, že 3 série bude kdo ví kdy (asi 01/2021).. ()

joora1

Seriál, který přichází s několika výtečnými nápady je opravdu od Netflixu zase trefa do černého. Troufnu si říct, že kromě zajímavého nápadu děje, který je zasazen do středoškolského tématu a zaměřuje se na teenagery, zde vyčnívají jednotlivé postavy. Ať už přehnaně edukativní máma Otise v podání Gilian Anderson, samotný roztěkaný Otis nebo jeho femme fatale Maeve, best kámoš Eric nebo podivný Adam. Na každém je něco, kvůli čemu je seriál ještě zajímavější. A těch postav je více. Zdánlivě banální nápad o sexuální poradně na černo se rozvine do opravdu vtipných situací a seriál přináší zajímavé mini příběhy jednotlivých aktérů. ()

borec999

Netflix má výborné seriály a Sex Education je v jeho výkladnej skrini. Perfetkná teen dráma mixnutá komédiou,romantikou a erotikou ktorá je presne namiešaná tak aby zaujala mladú generáciu a vlastne takmer nikoho iného. Herci excelujú, z postáv mi najviac učarovali charizmatická Maeve (Emma Mackey aka nepriznaný klon Margot Robbie), Otis (chirurgicky presne obsadený Asa Butterfield), roztomilo jednoduchá a naivná Aimee (nádherná Aimee Lou Wood) ale aj Otisova matka ktorá sprostredkováva asi polovicu všetkých humorných scénok celého seriálu (Gillian Anderson, ktorá týmto seriálom určite obnovila svoju zašlú slávu z dôb Aktov X). Prvá a na moje prekvapenie aj 2. séria boli výborné, pri čom vyhliadky na 3. sú tiež veľmi nádejné. Dúfam, že si tvorcovia udržia vysokú kvalitu a že nás budú dojímať a baviť aj naďalej. Jediné mínus, vďaka ktorému som 2. sérii ubral jednu hviezdu je aspoň za mňa LGBT tématika, resp. jej zastúpenie v seriáli kedy tu máme viac LGBT postáv ako hetero charakterov, pri čom niektoré z nich dokonca plynule menia svoje orientácie podľa potreby scenára. Inak však bez výhrad. 95% ()

Přemek

Tak trochu pěna dní - celé to zhltnete na jednou či na dvakrát, skvěle se pobavíte, má to dobré herecké výkony... Ale když se vás za týden někdo zeptá, o čem to je, abyste se podívali znovu. (Totéž se mi stalo u 10 Reasons Why.) ()

Gogo333

Tohle mi hodně sedlo. Herci jsou moc fajn, potěšil můj oblíbenec Purefoy i když měl jen miniroličku a Gillian výborná, jen se mohla trochu víc ukázat. Příběhově takové ty klasické linky, které jsme viděli už několikrát, ale jsou moc pěkně vyprávěny a k tomu slušně okořeněny sexuálními problémy náctiletých. Vše to je krásně natočené, zahrané a hlavně velmi zábavné. Bohužel 8 epizod uteče velmi rychle a tak nezbývá než čekat na další sérii. ()

Sayko

Jaký to dobrý seriál z dílen Netflixu se nám z toho vyklubal! Vlastně ani neznám moc seriálů od Netflixu, které by byly špatné. Každopádně tohle, to je takový The end of the fucking world, akorát se sexuální tématikou. A když myslím sexuální tématiku, opravdu se do toho tvůrci opřeli - uvidíme pár pér, nějaký ty kozy a nechybí ani pořádná prcina. Touto nekorektností se tvůrci snažili zapůsobit na mladou generaci a vážně se jim to povedlo. Řeší se problémy mladých jak ohledně sexování, tak i deprese a věci, které každý z nás v pubertálním věku alespoň jednou zažil. Také z hlediska kamery je to výborně natočeno a takovou barvitost, jako je zde, jste dlouho neviděli. Obsazení je velice sympatické a herci nádherně v rolích sedí, takže si s výborným podtextem hudby seriál užíváte každým douškem. ()

B4TM4N

Nebýt připosrané markeťácké retro styliazce, mohla být ze Sex Education nadčasová vztahová teen klasika. Takhle je bohužel až příliš nečasová... Stále je to ovšem skvělá zábava s excelentním castingem a neskutečnou energií. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)