Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

LIVINGDEAD

Průměrná komedie s nesympatickým hlavním představitelem. Ke všemu dost přitažená za vlasy. Už vidím žáky, jak stojí frontu u hajzlu, aby si zaplatili za prášky. V dnešní době, kdy je možné vše sehnat na internetu. Také herec Robert Downey Jr. se na taťku vůbec nehodí. Jeho role byla více než komická. Film si rozhodně nezaslouží tak vysoké hodnocení. Zlatý britský humor :-) ()

Shaqualyck

Spíš příjemně úsměvná než "semenně vychlámaná" komedie z Améru plná dětí na prozacu a valiu, která se nás snaží přesvědčit, že střední škola je vlastně super místo, i když jste šikanovaný a ignorovaný outsider z lepší rodiny. Nicméně - stačí stát se drogovým dealerem a je z vás rázem rocková hvězda klátící říďovu prvorozenou... Yelchin je talent, Downey hraje zase sám sebe, Hope Davis je sympaticky mimo. Bavil jsem se, byť je to čirá, hollywoodskými barvami malovaná, utopie. ()

ScarPoul

Na tento filmík som sa pripravoval nejaký ten čas a som milo prekvapený. pretože oproti iným filmom o mladistvých je tento asi najreálnejší aj keď teda fakt že mladík radí iným ako majú žiť je trocha prehnaná ale nikde som ešte nevidel znázornenie všetkých problémov, hlavne tých psychických u mládeže ako v tomto filme a celková snaha dostať sa s tejto zúfalej situácie ich príjme k tomu aby hľadali pomoc u charlieho ktorý je tak trocha čudák. Poll dokázal okrem pár humorných miest vytvoriť aj psychologickú a pedagogickú štúdiu dospeivania, na čom má samozrejme zásluhy aj scénar a myslim si že by nebolo od veci pustiť tento film na školách s psychologickým zameraním, pretože informácie tu podané sú podané jednoducho a pravdivo. Yelchin sa môže pochváliť naozaj množstvom hlášok a prirodzeného herectva, hlavne jeho šialenstvo na práškoch zahral veľmi dobre aj napriek tomu že toto je prvá jeho významnejšia úloha ak nerátame tú v Alpha dog. Downey jr. je skrátka chlap ktorý dozrel ako víno a každá jeho úloha je niečím výnimočná a riaditeľ závislí na alkohole a s miernymi nezhodami so svojou dcérou podal nadnesene ale skvelo a práve preto je pre mňa najlepšou postavou tohoto filmu, pretože podáva už daný predpoklad že za väčšinu problémov u mládeže môžu decká podakovať svojim rodičom. a sociálnemu prostrediu v ktorom žijú ale nájdenie cesty preč s tejto dezilúzie je nakoniec sprevádzané poučením hodným zlata - niektoré dni sú lepšie ako tie ostatné." Čo platí pre všetky generácie. silné 4* ()

ABLABLABLA

Jak se stát oblíbeným? Charlie Bartlett Vám dá jednoduchý návod. Za prvé musíte být prudce inteligentní. Za druhé se oblíkejte úplně jinak než všichni kolem vás. Za třetí choďte s trapným kufříkem místo báglu. Za čtvrté padělejte řidičáky... tak za váma budou všichni chodit, protože chtějí logicky chlastat a vy pro ně budete nepostradatelní. Když vám to ale nevyjde, protože vás vyrazí ze školy a jste nuceni jít na jinou... no pak musíte začít odznova... krok číslo jedna až tři je stejný. Krok číslo čtyři prodávejte prášky aka drogy. Jednoduché ne? Tím se zbavíte i případného šikanizéra, když z něj uděláte svého obchodního parťáka. Naprosto skvěle mě tato komedie pobavila a rozveselila v těch divných šedých dnech, co tam jsou za okny poslední dobou. Tohle prostě pracuje, tak jak má. 4*. ()

tron

„Ako to zvládaš?“ – „...Niektoré dni sú lepšie.“ Tento film mi unikal presne 10 rokov a to napriek tomu, že som naň počúval slová samej chvály zľava, sprava, zhora, zdola i zboku. Niečo ma na ňom však odstrašovalo a musím skonštatovať, že hoci je to nakoniec miestami veľmi fajn film s nábehom na 70%, nemôžem mu ich dať. Vadilo mi dosť veľa klišé v scenári. Vadilo mi, že spočiatku dôležité postavy sa z deja postupne vytratia a nemajú poriadny záver. I samotný koniec mi prišiel pomerne slabý, čakal som niečo ešte oveľa dojemnejšie. Yelchinovu mamu si, ako v Srdci v Atlantíde, zahrala Hope Davis. Škoda, že Anton zomrel, v roku 2027 by som si rád pozrel sequel. Zaujímalo by ma, čo sa s Charliem stalo. Ale mám tip. ()

• V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)
  • Charlieho limuzína je sběratelský kousek Mercedes-Benz Pullman 1969 kterých bylo vyrobeno pouze 200. (Hal_Moore)
  • Natáčelo se převážně v kanadském Torontu a Ontariu. (Terva)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)