ZeroCZ1233

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale objevování kvalitních částí teen subžánru mě začíná celkem bavit. Prvně to byla skvělá Euphoria, jež dekadentně definovala dnešní generaci náctiletých. Poté jsem se dostal k The End of The F***ing World, což je britská lahůdka, jež optikou typického Ostrovního humoru hleděla na stejné téma, jen se nesnažila o definici celku ale komentovala pomyslenou svobodu, jež jedinci tohoto věku pociťují. A teď mnou objevené Sex Education je kombinací dvou zmíněných. Celistvá prezentace tohoto seriálu se veze na vlnách humoru, jenž se opravdu povedl, drží se typické britskosti s menšími záchvěvy poameričtění a občas až paroduje klasické teen stereotypy. To ale není vše, Sex Education se snaží být i něco víc a přináší do placu i vážnější dramatické oblouky a témata jako je homosexualita, šikana a další. Což jsou témata, jež jsou sporem nevole, pokud se špatně uchopí a snaží se tyto morálně důležité věci hustit do diváka moc na sílu. Jenže na rozdíl od předramatizovaného snažení, jež přináší ze stejné stáje pocházivší 13 Reason Why, se to Sex Education daří. Hlavní komediální vložku to nekazí, spíše zpestřuje a mimo jiné dodává hlavním postavám další expozici, diky které je máte ještě raději a ze zábavy na večer se stává něco, do čeho je záhodno vložit emocionální zainteresovanost. A právě postavy tu jsou opravdu dobré, baví, nějakým směrem se vyvijí, mají dobrou chemii, prostě tak, jak se to dělat má. To bohužel platí pouze pro postavy hlavní, u vedlejších je vždy nějaký problém nakousnut, ale prostorově se jeho řešení do stopáže nevejde, takže zůstává v pozadí a prakticky nedojdou (aspoň v této sérii) k nějakému většímu rozuzlení. Sex Education je prostě a jasně velmi enjoyable dílko, jež jsem slupl jako malinu za dva dny a moc se těším na leden, kdy přijde na svět další série. 8,5/10 je adekvátní. ()

vyfuk

Tato záležitost si získalo nejedno divákovo srdce. A docela má proč. Ano, je tam sex. To samo o sobě přitáhne mnoho lidí. Ale taky jde o to, že scénář má za sebou slušná práci, kde postavy mají dost silné vlastní charaktery, kteří mají každý co nabídnout. Sice někdy je jejich jednání klasicky neadekvátní a dětinské. Ale to je něco, co není zase tolik problematické. trochu taky je na zamyšlenou fakt, že postavy jsou schopny své problémy řeší z minuty na minutu a vše je odpuštěno. to je asi jediné, co někdy trhne. Ale jinak to nic nemění na tom, že postavy mají mezi sebou skvěle rozehrané partie. Další série je povinností. Ale jen aby se z toho nestalo 13RW. ()

Streeper

Když jsem viděla trailer a zjistila jsem, že je to o sexu a je to z Británie, musela jsem to vidět. Nezklamalo mě to. Je to dokonalý seriál plný britského humoru, sexu, problémech v dospívání a sexu. Ano, napsala jsem dvakrát sex úmyslně. Navíc skvělé obsazení včetně Gillian a Asy. Postava Erica je moje spříznená duše, kéž by byl mým kamarádem. Opravdu hodně, hodně povedený seriál. ()

Evander

Po první sérii je pro mě Sex Education vysloveně zklamáním. Má očekávání byla velká, to nepopírám. Nejvíce mě překvapilo, že seriál není ani zdaleka tak komediální, jak jsem doufal, že bude. Ba co více, vážných či vysloveně dramatických momentů je v seriálu nepoměrně více než těch komediálních. Dalším, tentokráte veskrze pozitivním překvapením je, řekl bych až fantastický, výkon Gillian Anderson. Od Scullyové bych to nečekal :-) Ale zpět k negativům, těch je mnohem více… Opět se dostáváme k mé „oblíbené“ a opět neskutečně přehnané politické, genderové a všem dalším korektnostem dnešní doby. Z toho se mi upřímně chce zvracet a nemyslím si, že je potřeba těmito věcmi krmit naši dospívající mládež. Rád bych věřil, že to na jejich hodnotový žebříček a psychický vývoj nebude mít žádný negativní dopad, ale je mi jasné, jak naivní představa to ve skutečnosti je. No a hřebíček do rakve tomuto seriálu v mých očích zasadil poslední díl série, který bych si asi jen stěží dokázal představit horší, byť něco málo navíc tam ještě pokazit šlo. Druhou sérii ze zvědavosti zhlédnu též, ale v zásadní zvrat pro mě snesitelným směrem už moc nedoufám. 62% ()

Trevor

Pedofilný fanúšikovia seriálu sa potešili, keď sa 15 ročnému Otisovi nakoniec postavil a aj si nakoniec konečne uľavil. (chápem, že Asa Btterfield už má cez 20, ale starostlivo vybrali tváričku ktorá pedofilov určite poteší). Afroamerický homosexuál má tolerantných rodičov (nech sa páči moji liberálny priatelia, skúste sa v "mužskom" kostýme z najnovšej série Gucci prejsť po tolerantných rómskych štvrtiach Pätoraká či Zabijanec v Rudňanoch, po Krompachoch, Bystranoch či Žehre) zatiaľ čo rodičia jednej bielej rodiny žijú v karavane, ďalší sú rozvedený a posledný otec despota svojho syna šikanuje. Vždy ma rasistické liberálno-pedofilné prasce iritovali a rovnako tak ich pastva pre oči v tomto seriály. Áno, pripúšťam že pre násťročnú generáciu je tento seriál pokrokový, ale pre normálne zmýšľajúceho dospelého človeka je to jedna neskutočná hlúposť s miestami dobrou hudbou a pár vtipnými momentmi čo jevšak na niečo tak neskutočne dlhé príliš málo. ()

• Když před Adamem (Connor Swindells) začnou na večírku utíkat ostatní do domu, tak se mění vzdálenost mezi nimi. (Duoscop)
  • Na párty Aimee Gibbs (Aimee Lou Wood) sa piesne "Take On Me" a "I Ran" hrajú po sebe, presne ako na párty pri bazéne v La La Land (2016). (Pat.Ko)