Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

zodiak217

Tento seriál je ťažko návyková záležitosť s postupným chytľavým rozbehom a gradaciou, ktorá vás úplne vtrhne do sveta Moordalskej strednej školy vo fiktivnom, no až príliš reálnom svete dospievania a každodenných starosti študentov, rodičov a učiteľov. Už od prvej sezóny som fanúšik, no tretia séria sa im v niektorých pohľadoch nepodarila podľa mojich predstáv. Bola až príliš provokatívna a tvorcovia sa až príliš odvuazali s témami homosexuality a nebinarnych ľudí. Neviem asi sa to stáva trendom všade zdôrazňovať tieto veci a poukazovať na je, no mňa to vyslovene rusilo a vadilo mi to preto by som dal tretej sérii možno len 3 hviezdičky. Uvidíme ako to bude pokračovať lebo prvé dve série boli naozaj výborne. Takže keď máte chuť na chytľavý seriál dajte tomu šancu a ani nebudete vedieť ako zhltnete všetky tri série. ()

Karbos odpad!

První série fajn, dost mě to chytlo, druhou jsem už ale nedokoukal, než jsem si to uvědomil, ocitl jsem se ve světě sexuálních odchylek a nevyhraněných osobností, kde se i z heterosexuálů přes noc stávají homo a všichni nakonec chtějí být trans. Nakonec si uvědomíte tu děsivou pravdu, že v celém seriálu je jediná heterosexuální hlavní postava a i ta je navíc silně submisivní, přecitlivělá a zženštilá, ano tohle z vás teď chtějí udělat :)) Představte si, že je vaším dětem 13-15 let (tohle je totiž cílovka), a tenhle seriál prostě žerou, jako pomyslný perníček z perníkové chaloupky, díl za dílem, kousek po kousku. Pořád si myslíte že vaše děti vychováte vy ? Zapomeňte, Netflix je vychovává a než se nadějete...... nechci ani vědět, co za sprosťárny musí bejt v dalších sériích *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 10/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 10/10 viz profil ()

littleplayer odpad!

Vyskočilo to na mňa na N. Tvárilo sa to ako dobrý seriál,pri ktorom sa dá zasmiať. Podľa popisu mali chalan a baba riešiť terapiu.  No po pár minútach mi bolo jasné, že tu niečo nebude hrať a po videní prvej časti som vedel, že takýto odpad som už dávno nevidel. Škoda času, škoda všetkého.  Nie je to ani pekné, ani milé, ani vtipné, je to grc. Človek má pocit, že na svete už nie je mladého človeka, ktorý by nemal problém sám zo sebou.  Kvôli takýmto odpadom zvažujem, že zruším predplatné Netflixu, pretože tá propaganda, silná a až nechutná, je pomaly v každom  diele, ktoré vydajú. ()

Fender

Netflix už nějaký ten pátek vytváří velmi korektně laděné seriály, občas mi to přijde až příliš a tím u mě vždy něco podobného klesne, jenže zrovna zde mi to ani nijak nevadí, protože to není tak protivné a naopak je to docela stravitelné a alespoň trochu to dává smysl. Skutečně velmi miluju na tomhle seriálu ten perverzní humor, který je ale na rozdíl od jiných seriálů či filmů alespoň trošku vtipný, ač trošku bizarní, tak alespoň pobaví a převážně nadchne dospívající publikum, což právě lituji toho, že v těchto letech už nejsem, protože bych si to užíval pravděpodobně více a dětinštěji. Příběh tak trochu balancuje na hraně originálnosti a předvídatelnosti, jelikož např. motivy klasické nešťastné love story můžeme poodkrýt už v prvních dílech a romantická líbačka v dešti nám to pak dá za pravdu, takže nás vlastně ani nic nepřekvapí, což je škoda ale zároveň to ale nijak neruší tolik děj. Co se mi také líbí je odhalování masek i vedlejších postav a my skrze toto poodhalování získáváme větší náhled do duše daných postav a i když ze začátku nezískají naše sympatie, postupem času si je alespoň trochu získají a mě to na tomto seriálu opravdu hodně baví a právě proto zde trochu vidím ten edukativní charakter, který třeba může pomoci někomu v pubertě, jenž má zrovna třeba krizi identity apod. Přemýšlel jsem nad hodnocením a z určitých důvodů plných 5 hvězd dát úplně nemohu, ale rozhodně je to na 4,5. ()

DaNvYto

Společně s Cobra Kai pro mě Sexuální Výchova patří mezi mé nejoblíbenější zábavné a pohodové seriály za posledních 10 let minimálně! ()

PenelopaW

!!! POZOR SPOILERY !!! S ohledem na téma jsem se domnívala, že se děj seriálu odehrává v USA. Když postavy pořád mluvily o librách a královně a řešily, že Rahim je Francouz, přesunula jsem si je do Kanady. A když pak ve třetí sérii jeli na školní výlet do Francie, pochopila jsem konečně, že děj je zasazen do staré dobré Anglie. Opravdu ve "starém světě" existuje takovýto přístup k sexuální výchově? Coby odkojenec benevolentní České republiky, který vyrůstal v 90. létech a četl bravíčko, čučím, že i dnes by teenageři v Británii řešili něco, co dle mých informací řeší ještě v některých částech USA, kde se nedostali ke Kingseyho publikacím. Anebo že by i v Anglii byly "kolonie" nájemních přívesů. Mno... když si odmyslím svoji mystifikaci, musím konstatovat, že jsem se kolikrát docela pobavila. I když název napovídá, sexu tam na mne ale bylo trochu moc, resp. nemusel být ukazován tak explicitně, a bez čeho bych se obešla už úplně, to bylo obligátní zvracení, které se musí objevit ve všem, co se odehrává se středoškoláky Prcičkami počínaje a pokračuje přes další high school komedie. Když mi kamarádka tvrdila, že později už to není tak hrozné, připomněla jsem jí díl ve třetí epizodě s lejnem v autobusu. Proč? ptám se, toto musí být ve filmech zakomponováno? Celkově seriál tak blbý není, má i nějakou myšlenku, chemie mezi postavami funguje (za mne je nejlepší Amy a Steve) a na Jacksona Marchettiho se moc hezky kouká. Z Maeve nejsem nijak na větvi, ale to ani z Ottise, ale potrhlý pedagogický sbor mne vcelku baví, i když jde o jednu karikaturu za druhou. Jedinými normálními dospělými postavami jsou snad jen Jeanne a Jacob. Přesto mne bavilo na to koukat a jsem zvědavá na 4. řadu. Dají se Maeve s Ottisem konečně dohromady? ()

bazmat

Zápletky nejsou kdovíjak originální, ale v novém ostrovním high-school hávu se s nimi člověk rozhodně nenudí. K tomu super soundtrack a o fajn večer je postaráno. ()

Lilith03

První a druhá série se mi dříve velmi líbila, ale ta třetí, to byl kekel na entou... Chabý pokus o zastoupení všech možných orientací a pohlaví, já jsem všemu otevřená a všechny podporuju, ale i na mě to bylo moc. Nedávno jsem si chtěla připomenout aspoň první dvě série, ale bohužel mě to už nebavilo jak jsem starší, je to hold záležitost pro puberťáky, ty to zabaví, pro dospělé to už není. ()

Crejdl odpad!

No kdo by to jen čekal, na Netflixu samý buzerant a lesba. Je potřeba tomuto braku pořádně shodit hodnocení. RedEagleSK odpad! Seriáleček pro buzeranty, o buzerantech, hodnocen všemi buzeranty na čsfd maximálním možným hodnocením. Naprostý souhlas. ()

Mancunian

Sexuální tématika může k seriálu lidi přitáhnout, nebo je naopak odradit, nejedná se rozhodně o rodinný seriál. Každopádně, i když je sexu v každém díle opravdu spoustu, není to to hlavní, na co by se měl člověk soustředit. Skutečnou podstatou seriálu jsou osudy lidí, jejich interakce a růst, a tohle každá série zvládá dokonale. Samozřejmě, každá série má pouhých 8 dílů a postav je mnoho, tudíž ne každý dostává prostor, který by si zasloužil. I tak se ale jedná o emocionální rollercoaster, který by žádnému předplatiteli Netflixu neměl uniknout. ()

Lendak

"You are who you are. Don´t let anyone take that away from you."_____ Jeden z najlepších Netflix seriálov s tým najzavádzajúcejším názvom. Čo zo začiatku pôsobí ako ďalšia hovadina pre nadržaných pubertiakov, sa vo vnútri skrýva vážne mierená sonda (nielen) do duší dnešných tínedžerov a zároveň so sebou nesie kritiku spoločnosti a to, že sex by nemal byť tabu. Do toho to sledujeme hneď z niekoľkých pohľadov rôznych postáv, kde každá je svojim spôsobom odlišná a zapamätateľná a je priam nemožné si ich nezamilovať. Veľmi sa mi páči ako tvorcovia s nimi pracujú. Zo začiatku tie postavy pôsobia ako klasické stereotypné figúrky, ktoré sme už videli miliónkrát vo všemožných tínedžerských drámach. Ale postupom času s ďalšou sezónou dostávajú viac a viac vrstiev než majú zlobri a človek ich ešte viac miluje. Či už to je pankáčka Maeve, nerd Otis, extravagantný Eric, hlupučká blondína Aimme, krásavec Jackson, šikanátor Adam, či školská kráľovná Ruby. Každá jedna postava má v seriáli svoj vlastný príbeh a postupne odkrývajú svoje vlastnosti a riešia svoje problémy. Napríklad Aimee a je obťažovanie, Jackson a jeho sebapoškodzovanie, Ericove a Adamove sebapoznávanie a tak môžem pokračovať reálne donekonečna lebo Sex Education je takýchto príbehov priam preplnená. Napriek tomu, že humor postupom času opadá (prvá séria čistá masáž bránice) stále si seriál ponechal svoj vlastný ksicht a takmer vôbec nespadol do pátosu. Prvé dve série su zázrakom z čistého neba, tretia séria je o niečo slabšia, ale stále dokázala chytiť za srdiečko. Štvrtá séria si potom prešla menšou čistkou v castingu a tak niektoré postavy odišli, ale tie prominentné ostali. Napriek tomu, že v predošlých sériach mi nevadilo to propagovanie menšín, v tej finálnej to už bolo na hranici znesiteľnosti a v niektorých momentoch to pôsobilo až sebaparodicky. Napriek tomu to bolo solídne zakončenie jednoho z najväčších zázrakov Netflixu. Ďakujem a budete mi chýbať. Peace._______ "Thanks for everything, dickhead." ()

O_Peki

Naprosto výborná sonda do života jedné střední školy. Spousta srandy, spousta sexu a až příliš bukvic, což je dnes holt moderní. U čtvrté série sundavám hvězdu, protože tý duhovo-qeer-zelený agitky už je moc. ()

Jacky1235

První 3 série mě fakt hodně bavili. Za mě i klidně na 5*. Zábavnej humor, parádní příběh. Prostě vše, co jsem od takového seroše čekal. Pak do toho začali strkat až nechutným způsobem LGBT a všechno šlo komplet do háje. Během čtvrtý série se z toho stal brak - odpad. Nemám nic proti téhle komunitě, ale to, jak extrémně to přeháněli už opravdu nebylo snesitelné. Poslední 3 díly jsem si pustil opravdu z donucení a trvalo mi se k nim dokopat zhruba stejně dlouho za jak dlouho jsem viděl všechny díly před nimi. Na případnou pátou řadu se asi ani nepřinutím. Sexuální výchova neboli jak dojebat parádní seriál čtvrtou sérií ()

house336

Skvělý zážitek, sjel jsem to za jeden den, místy vtipné, místy dojímavé. Skvělý cast, linky otevřené na případné pokračování; soundtrack v pozadí je boží. Emma Mackey vypadá úplně jak Margot Robbie, snad se prosadí v herectví. Doporučuju, je to nevšední seriál. ()

TadashiCZ

Ono je to vlastně skvělé, ukazuje to reálné postavy, které nejsou černo-bílé, ale mají své dobré a špatné stránky. Problém je, že se rozjela spousta linek a autorům se je nepodařilo úplně pochytat ke konci. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)