Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

petbet1

Seriálový Charlie Bartlett, sympatickí hrdinovia, dramatické aj komediálne momenty, ktoré ale nevyznievajú trápne ako u iných teenagerskych seriálov a vzdy dáka fajn pieseň na záver. 85% si to zaslúži. ()

Birter

O Sex Education jsem doufal, že bude alespoň trochu stravitelné teen drama, abych si mohl užít trochu té mojí Gillian. A překvapivě se mi to docela dost líbilo. To že je to odvážné pojetí věcí, které se normálně neřeší je mi fukačo. Důležité pro mě bylo, že je to dobře natočené a postavy jsou sympatické a potěšila mě i, dnes populární, recyklace osmdesátých let. Ty dějové linky jsme všichni viděli už stokrát, ale i tak jsem si překvapivě i vtipné Sex Education užil. A to nesmyslné finále budu radši ignorovat. ()

BlackAdder87

Suchý Anglický humor, lehce vlhnoucí sexuálním nádechem. Takhle nějak bych jednou větou zhodnotil tenhle seriál, který pro mě byl příjemným překvapením. Díky vhodně obsazeným hercům a dobře napsaným dialogům těch 8 dílů uteklo jak voda, takže nezbývá než vyhlížet další sérii. ()

rigby

První dva díly naznačily, že by mohlo jít o nevšední podívanou, při které se možná ještě něco přiučím. Bohužel to potom sklouzlo do průměrného teenagerského seriálu ze střední. Jen chvílemi jinak všední školní nudu zpestří místy i bizarní příhody, chvilkami je to trochu otevřenější než bývá zvykem, ale jinak se žádný zázrak nekoná. A to ani v druhé sérii, kterou jsem nakonec navzdory všem slibům stejně shlédl. A stejně tak mě nepřesvědčila ani třetí série. ()

KoudyTheAlko

Tak zatím po dvou sezónách musím říct, že seriál je velmi dobrej. Postavy mají duši, děj je občas dementní, ale to je i v realitě. Je to zábavný a je tam spoustu pěkných holek. Ty gay části jsou pro mě trochu vystoupení z komfortní zóny, ale seriál si mě dokázal udržet a baví mě. Taky tohle přece není jen o holkách žejo.. Od toho tu je třeba Orange Is the New Black. Takže zatím je to chválihodné. 80 % ()

frho

Geralt z Rivie je fajn, ale kam se hrabe na Ottise Milburna. Ne vážně, kdyby mi někdo řekl, že si předplatím Netflix ne kvůli Zaklínačovi, ale kvůli seriálu pro teenagery, nevěřil bych. Problém je, že Sexuální výchova tak docela pro teenagery není. Seriál mě prostě dostal na první dobrou, jenom neumím úplně definovat proč. Ta zvláštní kamera, ty nezvyklé barvy, to nejasné anglo-americké prostředí v kombinaci se skvělými výkony herců a brilantním humorem dávají dohromady geniální dílo, kde je sex, navzdory názvu, až na druhém místě. A sluší mu i jakási časová a prostorová neurčitost, kterou narušují jen občasné zmínky o Anglii. Pro mě jednoznačně jeden ze seriálových počinů roku 2019. A je to moje vagína! ()

vandamator

Zatraceně dobrá teen záležitost. Pro mě jakožto milovníka oplzlých vtipků a sexuálních narážek neskutečná zábava. Něco co tu ještě nebylo a pro mě překvapení roku. Ani nepamatuji kdy jsem se u seriálu tak lámal smíchy a zároveň rozplýval. Pečlivě napsaný scénář a výborný herecký casting vytvořili něco co si určitě každý mladiství a starší panic přáli vždycky vidět a o to lépe v seriálové podobě. Opravdu nadmíru podařená záležitost netflix prostě umí produkovat skvělé seriály a v dnešní době je number one. Musím pochválit také skvělý český dabing. ()

johnnie78

Nevím, možná jsem už na tyhle seriály starej, ale jsem v půlce první série a sleduju to víceméně z nudy. U pilotního prvního dílu jsem se občas i smál, od toho dalšího je to v podstatě další variace na Beverly Hills 90210, kde občas někdo s někým píchá, a vtip se úplně vytratil. Navíc hlavní hrdina je prostě nesympatický ocas a to i přes to, že právě tak má působit. ()

superzurda

Podle mě nejautentičtější teen seriál, co kdy natočili. Dokážu přehlédnout absenci uniforem pro potřebu prosadit se na americkém trhu. Nevadí mi vůbec etnická rozmanitost, podle mě to není kvůli genderové korektnosti. Podle mě to v Anglii takhle je. Jediný problém mám s rádoby dojemným a velkolepým závěrem....to bylo podle mě moc. Gillian hlavně v první serii krutá nasty mature. ()

JanKKK

Tuším, že tenhle seriál by mi v době dospívání býval hodně pomohl. Bohužel v mé době byl k dispozici jen Život na zámku, Divoký Anděl a podobné.:) ()

CaptNemo

Teenageři a jejich problémy se sexem, to není něco, na co by se mentálně vyzrálý člověk potřeboval koukat, takže mi trvalo poněkud déle, než jsem dal Netflixu v tomhle směru šanci. A je to fakt dobrý, jak tu všichni píšou. Prostě stačí mít dobrý scénář a herce a nezkazit režii :-) Těším se na 3. sérii. ()

Veber

Pozor, možné spoilery. Zatímco první řada jede spíše na vlně poradny, druhá řada hází poradnu na vedlejší kolej a věnuje se hlavně vztahům. Ti co touží po dospělosti a chtěli více poradny, nechť si pustí Masters of sex (neboli Mystérium sexu). Nejsem cílovkou seriálu, tou jsou zřejmě primárně teenagerové, ale bavila jsem se. Seriál připomíná seroše "mého mládí" (třeba Dawsonův svět). Výhodou dnešní doby je počet dílů v sérii, díky tomu to nezačne nudit. Uvidíme další řady, snad to tvůrci nepošlou do kopru (jako kdysi třeba právě Dawsona). ()

Modeman123

Uhrovitý virgin teenager jako sexuální guru pro náctileté? Je to možné a je to i vtipné, tedy občas. Většinou ale vidíte jen trápení mladých lgbt protagonistů, zabarvené ovšem korektně do sluníčkova. Konec druhé série vysloveně nevyšel. ()

darthboal

Až přehnaně hyperkorektní, prosazující LGBT a interracialní páry každou vteřinou. Teenageři každodenně řešící sexuální problémy v takové míře a věku těžko uvěřitelné. I přes to všechno si ke mně tenhle seriál nějak záhadně cestičku našel a bavil mě. Postavy jsou fajn a český dabing taky super. ()

jpacuta

Superzábavný komediální seriál pro ty, co nejsou puritáni a světské radosti tohohle světa jim přináší i smích, nejen rozkoš. Má to komediální obsah, romantickou linku a nakonec z toho zůstane takový ten pěkný hřejivý pocit, že svět je ve skutečnosti krásný místo. ()

PanPyzamo

Sexuální výchovu mi doporučila kamarádka se slovy, že se jedná o fakt supr seriál a nebudu lhát, moc jsem jí to něvěřil. Už podle názvu mi to přišlo, jako taková ta dámská záležitost. No nakonec jsem se náramně bavil. U 1. epizody jsem si ještě říkal, že to možná bude blbost, ale rozjelo se to a nakonec se mi to líbilo. Prostředí školy mělo své kouzlo a postavy se mi dost zalíbily. Takový Eric mě zde vždy pobaví. Ačkoliv jsem si myslel a ono vlastně i furt si myslím, že seriál je určen hlavně pro holky, tak i já jsem se bavil a mám plno kámošů, kteří si tento seriál zamilovali. Nakonec se překvapivě za mě jedná o úžasný seriál, který doporučuji. 1. série - 9/10 2. série - 9/10 3. série - 9/10  4. série - 8/10 Celkový verdikt: 9/10 ()

oli9

Otis a Maeve prostě sympatická dvojice která si rozjede byznys. Vtipný , svižný seriál který pobaví a opět skvěle herecky obsazený . Jinak jediné co mi trošku vadilo bylo, že snad každý v Anglii musí být teplý nebo třetí pohlaví nebo já nevím co ale taková je už dnes doba... ovšem je to seriál. ()

Saroman

Překvapivě dost dobrý. Dokud bude hlavní role bílej heterák a budou se dodržovat filmařský kvality tak se tam může dít asi všechno. Včetně ne 4% ale aspoň 50% homosexuality v Británii.. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)