Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

R.A.D.E.K

Na první dobrou diváka zaujme název seriálu. Sex, téma, které je staré jako lidstvo samo. Očekával jsem něco na podobného jako "Prcičky", ale dostalo se mi mnohem zajímavější, hlubší a širší zábavy. Nejsem seriálový typ a málo co mě dokáže zaujmout, abych se díval od prvního dílu do posledního. Sex Education se to podařilo. Zalíbila se mi pestrost a množství postav, z nichž každá z nich měla svůj originální příběh. Velmi zajímavé je dobové zasazení příběhu - pestrý mix devadesátek a moderních technologií. V prvních dvou řadách hraje prim ústřední dvojice Otise a Maeva, to mě baví. Ve třetí a čtvrté řadě dostávají více prostoru vedlejší postavy, to už mě bavilo méně. Ačkoliv respektuji jinou sexuální orientace a jakžtaž dokážu pochopit translidi, tak z posledních dvou sérií seriálu jsem měl pocit, že v Moordalu je více LGBT a queer lidí než "normálních" heterosexuálů, a jejich problémy se pro mě stávaly nezajímavými až vlezlými. V neposlední řadě oceňuji skvělé vybranou hudbu, každý song dokázal vybrané scéně dát potřebnou šťávu. ()

Nemmonn

Když pominu ty lgbt a gen z sračky, který mě osobně vadí, tak se jedná o opravdu kvalitní seriál, který si nejvíce hraje s postavami a vztahy, skvělou komedií a vlastně i opravdovou "sexuální výchovou", která vás i trochu něco přiučí. Takže k postavám: Otis je slaboch, který za celý seriál stihl zlomit srdce třem holkám, což je absurdní hlavně proto, že mu všichni až moc odpouštějí, což je hlavní problém, protože je pak vztah například mezi Maeve absolutně nereálný a ve výsledku ani tak skvělý. Proto se víc Otis hodí k Ruby, se kterou zažil opravdu spousta skvělých a cute momentů a prostě se k sobě nádherně hodí, zatímco s Maeve se jenom hádal a navzájem se níčili. No a pak Ola, která mimo to, že je jedna z nejotravnějších postav seriálu, má zároveň asi nejzbytečnější dějovou linku mezi Lily. Dále Eric a jeho nabíječi: Eric naopak patří mezi ty lepší postavy, a to bez nějakého hlubšího důvodu, prostě je pozitivní a sympatickej. To ale pak Adam je celkem smutná postava, protože je tu opravdu šťastný jen párkrát a všechny jeho dějový linky jsou prostě depresivní. No a Rahime je tu opravdu jenom kvůli Ericovi, protože jinak je tu absolutně zbytečnej a proto vůbec nechápu jeho účast. No a Jacob je gigachad. Isaac otravnej krypl. Aimee ublížená pička a Jackson a Viv hodně v pohodě dvojka, která se každou sérkou zlepšuje. Seriál mě bavil, hlavně od druhé sezóny, která zároveň patří mezi tu bezpochyby nejlepší. No a nejhorší je čtyřka, která s tou novou školou, hrozně otravnýma lidma a atmosférou je akorát k posrání. Spokojenost na mé straně. 8.5/10 ()

Don82

Příjemně milý a zábavný seriál s vynikajícím obsazením. Jemný anglický humor je zde zabalen do více méně klasického teen dramatu střední školy. Na první pohled je to ohrané téma, ale díky tomu, že si seriál nebere příliš moralistické servítky a jde si svoji cestou je výsledek velmi povedený. Celkovým pojetím seriál vybočuje z řady a všechny díly jsou něčím originální. První seriálové překvapení roku 2019. ()

alldo.raine

Další důkaz toho, že Netflix jde co se týče tvorby strmě nahoru. Kvalitní teen-drama, decentně a trefně protkané klasickými klišé a vtípky. ()

celticek

Výborné! 1.série sjeta za 2 dny. Lehce. Perfektní mix mezi komedií a dramatem. Jak osvěžující je slyšet britský přízvuk! Trochu jiná pohádka než ten nechutný americký akcent. Nikdy bych nevěřil, že Gillian Anderson je schopna takového výkonu - je skvělá. Někde tu padlo, že připomíná Meryl Streep. Absolutní souhlas! Ostatní nezůstávají pozadu, spousta zajímavých typů, člověk si je velmi lehce zapamatuje. Konečně zábava v neskutečném moři sraček! Dobrý hudební podmaz, moc se to povedlo, myslím. ()

V1ctor_

Seriál jenž mluví, již z názvu o tabu dnešní doby, musí být pravidlem zajímavější než vše ostatní. Výhodou může být kupříkladu i možnost se něčeho nového přiučit. Dále pak hlavní postavy, které seriál příkladně využívá k imitaci, toho co vše se vám může reálně přihodit. Jako hlavní postavy seriál angažoval hned dva maníky, nedochvilného panice Otise a gaye Erika, kteří se zcela náhodou ocitají na nové střední, vstříc novým spolužákům a kamarádům. Chemie mezi studenty, potažmo dospělými funguje na bravurní úrovni, mezi jiné co taktéž potěší může být pokračování již tak dobré první série, které dopadlo ještě o kus lépe než to předchozí. Seriál navíc nasazuje korektní dramatičnost s uplynulým dějem a možný důvtip. Vychytávka, v podobě změny úhlavní dějové linky, seriál ještě vyzdvihuje nad konkurencí na samotné platformě Netflix, tak i mimo jí. Jak už bývá pravidlem, tak každý pár má vždy své mouchy, kterých se zde začne zaobírat již zmíněný Otis, který společné s Maev, zrealizují něco co by mělo napodobovat sexuální poradnu. Poradna v režii Otise z rázu začne sypat, ale na jak dlouho a zdali vůbec jim to vydrží je otázkou. Mezi jejich první zákazníky se řadí shodou náhod lidoop Adam, který to i přes jeho zastávající roli šikanátora na škole, doma nemá vůbec jednoduché. Mezi nejpoutavější tváře patří herečka Maeve, jakožto mladá Margot Robbie, která se vybudovala absolutní peckou celého seriálu. Z pohledu obsahové a vztahové části seriálu nic nechybí, pro teenagera jako dělané. ()

G04T odpad!

Další novodobá mrdka od Netflixu, ve který je každej druhej zkurvenej homo. Další výplod týhle zkurvený tolerantní doby, kde teplouši a ostatní kreatury už zanedlouho nebudou menšiny. ()

DogtownCZ

Po prvním dílu jsem si říkal, co to je zase za teenage kravinu a nechal to 2 dny uležet. Pak jsem tomu dal znovu šanci a vyklubal se z toho jeden z nejlepších seriálů od Netflixu, jaký jsem viděl. Postavy za dvě série projdou velkou změnou a člověk si je opravdu zamiluje. Navíc se tam řeší v rámci příběhu, sexuální problémy, se kterými se může člověk setkat nejen na střední škole, takže to opravdu funguje jako sexuální výchova. Za mě super. ()

ANTYCHRYST

Naprosto skvělé 2 série!! Varuji.. že jakmile to rozkoukate.. budete koukat dokud to celé nesjedete.. :) zábavný.. dojemný.. provokativní.. odvážný.. Smutný.. Vtipný.. Co více dodat.. Doporučuji všem :) 100% Netflix válí.. Doufám že bude pokračování.. Musí bejt!! :) :) Parta kolem Otise je hodně zábavná.. :) a to na co čekám snad přijde.. :) tak co ta Maeve..... :) :) :) ()

satanjel

Prci Prci Prcičky novej generácie. Tzn. LGBT propaganda tam toho napratala čo sa vošlo. Ale zabaviť sa na tom dá, hlavne vďaka dobre obsadeným hlavným postavám Maeve a Otisa. A k tomu agentka Scullyová ako sexuálna terapeutka? Ktovie ako ju ukecali na takúto chobotinu. ()

departed

Původně se mi do toho moc nechtělo, ale náhodou to bylo lepší, než s jakým očekáváním jsem do toho šel. Cast je fajn (i oblíbený postavy by byly), tón celého dění je takový ten sympatický, teenageerovský feel-good s humorem, ale zároveň s poselstvím a hlavně teda výchovným záměrem. O sexu. Tvůrci měli plus v tom, že mají od Netflixu dá se říct povoleno cokoliv, takže se nechodí kolem horké kaše u žádného sexuálního tématu. I nový věci se můžete přiučit. ___ Čtvrtá sezóna byla takový jakýsi lehký cringefest, který měl sice světlé, hezké momenty, zároveň šlo ale vidět, že se tvůrci nebáli jít i do absurdních vod, co se týče až nuceného LGBT vměstnání, které v zasazené škole působilo místy i parodicky, aby se zavděčili úplně všem a co nejvíc. Poslední epizoda už se s tím vyloženě ani nesrala a chtěla všem vyhovět a zároveň poděkovat v co nejzkratkovitějších scénách, jak jen to šlo, jen aby to nasrali do jednoho posledního dílu, takže se všude narychlo usmiřovalo, omlouvalo, děkovalo a "slzy tekly". Hodnoceno: 4 série. ()

mimozakon

Chcete Beverly Hills 90210 z dnešní doby a postupně hlavně s LBGT+-*/  tématikou? Tady je.  O sexu to je, ale hlavně je to řešení mezilidských vztahů dospívajících.. Gillian se tam taky objeví a asi zapracovala na tom, že její vztahy se tam taky budou řešit. ()

Milda003

Ze začátku se to zdálo jako dobrý nápad. Bavili mne ty úchylky / problémy.. pak už jsem z toho necítil nic jinýho než jednu velkou propagaci multi kultur a ras. Pak už dokonce genderové identity.. jinými slovy začal tam každý s každým a to mne už přestalo bavit.. Asi to bude tím, že už nejsem žádnej junák... Dnešní Teenegery, který nosí legíny, ponožky až ke kolenům, bundy s kožíškem atd.. to bavit asi bude.. ()

RAFT

Tak, máme zde završení celého seriálu. Když, to takcelkově zhodnotím tak, každá série má různé plusy a mínusi.Postavy jsou napsané skvěle a seriál si zamilujete. Jenom, se mi zdálo u posledního dílu že, byl trochu natahovaný děj. Za mě 80% ()

Mire

Tento nový seriál z produkcie Netflixu ma celkom zaujal. Spočiatku som si myslel, že bude až príliš "tínedžersky" orientovaný, ale ono sú tam aj vážnejšie scény, ktoré ho nesťahujú úplne na úroveň filmov typu American Pie a podobne. Emma Mackey vyzerá vážne ako mladšia sestra/dvojníčka Margot Robbie, fakt neuveriteľné :) Hlavný hrdina je bohužiaľ hrozný "ňouma", ale vyvažujú ho iné postavy. Viac ma baví aj jeho ultrateplý kamarát Eric :) A samozrejme jeho matka, ktorú hrá Gillian Anderson je riadne "vydarená" :) Svojimi vedeckými chúťkami mi pripomína matku Leonarda Hofstadtera z TBBT, len bez toho asociálneho správania :) Škoda, že to má len osem častí. Budem zvedavý o rok na ďalšiu sériu, ak teda dúfam bude. Zatiaľ hodnotím za slušné štyri hviezdy. EDIT 19.2.2020: Druhá séria pozretá a opäť veľmi dobré pozeranie. Vďaka istým dejovým zvratom bude veľmi zaujímavé pozerať aj tretiu sezónu, teším sa! ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)