Otis se konečně dokáže uvolnit, a to často a impozantně, jenže tlak na výkon se stupňuje, ve škole řádí chlamydiová infekce a kamarádi se potýkají s novými problémy. (Netflix)

Vera2613

Čakať sa rozhodne oplatilo. Séria bola nabitá emóciami, ale aj vtipom, ktorý sa niesol na rovnakej vlne ako v prvej sérii. Vývoj postáv sa nesmierne podaril a fungoval. K postavám som si už od prvej série vytvorila vzťah a naozaj mi prirástli k srdcu. To je myslím jedna z najdôležitejších vecí, ak sa jedná o serial. Jediné čo tomu môžem vytknúť je ten koniec, pretože som kvôli nemu nahnevaná. A tiež to, že screentime Otisa a Maeve bol minimalny. To ma trocha (dosť) sklamalo. Čakať ďalší rok na to ako sa to vyvinie ďalej je vcelku zničujúce, no radšej si počkám. Dúfam že kvalita seriálu zostane na vrchole ako v doterajších dvoch sériách.. Za mňa je táto séria aj napriek menším mínusom nadpriemerná. Avšak je pre mňa veľmi ťažké sa rozhodnúť ktorá sa mi páčila viac. Asi to uhrám na remízu, kým príde 3.seria. Hodnotím na 95% ()

Mr.Ward

První série mě ze začátku vůbec neoslovila, ke konci sem si ale k postavám a příběhu našel cestu a byl zvědavý co nabídne druhá série. A bože, to bylo tak úžasný! Maeve mě už vůbec neiritovala, právě naopak. Samozřejmě je tam zakomponována absolutní korektnost, takže tu máme homosexualitu, pansexualitu, bisexualitu, šprty, namyšlence, tlustou holku, hloupou holku, girl power, hendikepovaného kluka, spoustu národností, a každej může skončit s každým. Někdo by nad tím měl spoustu keců, že takhle to v životě není a je to přehnaný, to může ale tvrdit jen zaslepenej ignorant. Tady je to ke všemu totiž tak nenásilně, citlivě a normálně podáno, že jsem na to koukal až s údivem, jak dobře se to tvůrcům povedlo všechno skloubit. Smekám klobouk dolů, opravdu mě to na konci dojalo. Doufám, že třetí série bude co nejdříve potvrzená, protože já mám novou závislost a chci tuhle partu ještě alespoň jednou vidět ()

hrumsrt

Hlavní téma úvodní série a prakticky i seriálu, tedy sexuální poradna, je upozaděna. Maeve se moc nikam neposune... Feministický odboj a vyrovnání se s homosexualitu, tedy témata mě otravná! Řekl bych, že jde už opravdu o na na sílu tlačená LGBT. Jakože pořád to táhne Jean a Maeve, ale toho rozvoje dostaly fakt pramálo :/. Už to skoro vypadá, že Otis dospěje, ale trvá to, když si nakonec už uvědomí pravdu, tak už je pozdě a všechno se pokazí. Tentokrát mě nejvíce seděl Jackson. Ale přece jen Adam měl velmi silnou linku... Ten závěreční díl byl vynikající! Je to o tolik jiné něž předchozí série, ale pořád překvapivě dobré v jiných ohledech... 75% ()

Marcas

Absolutní strop. Tenhle seriál se pomalu zařazuje mezi moje nejlepší a nejoblíbenější seriály. První série byla neskutečná, byla vtipná, trochu dramatická, úžasná. Druhá série je ovšem ještě výš. Humor a vše z první série zůstává, ale přibývá tu trochu vážnější stránka, která ale nijak neomezuje právě zmíněný humor. Klobouk dolů za to, jak tam tvůrci právě tuhle vážnost dokázali vsunout bez sebemenšího zaváhání. Jediné, co mi trošičku vadilo bylo to, že na můj vkus zde bylo už moc homosexuality, ale to je čistě můj osobní názor, na kvalitě to nemění vůbec nic. Nemůžu se dočkat další série, jelikož jsem po zhlédnutí posledního dílu chtěl jít taky s baseballovou pálkou na skladiště plné starých věcí. ()

zdenzo

Naprosto geniální a podmanivá druhá série středoškoláckého seriálu. Žádné plytké věci, reálné problémy a netradiční řešení vlastně již dospělých. Seriál si umí udělat srandu sám ze sebe, nebere se vážně a je propracovaný do detailu (oblečení postav, design domů a prostředí, kdy tápete vlastně v které době se odehrává). Ještě lepší než S01. Ikonická záležitost. 4,9* ()

Daniel2003

No...nakonec bohužel zklamání a je mi to fakt líto. Rozjezd, který navazoval na perfektní první řadu byl prostě vynikající a do půlky série to i vydrželo, ale ve druhé půlce už to ztrácelo šťávu i hravost a zaběhlo se do strašně předvídatelných zvratů a trapných zápletek. Tvůrci asi tentokrát měli na první kartě napsáno "HLAVNĚ ŠOKOVAT", a podle toho to taky vypadá. Ne všechno ale bylo zlé. Je to spíš jak na houpačce. Například vývoje postav. Vývoj Mave je dost riskantní, ale dobrý, zatímco vývoj Otisovy matky Jean je totální přešlap. Jako vážně jen tak vyhodila vztah s Jacobem kvůli svému exmanželovi, kterej je prostě úplně debilní? Sorry, ale nedává to smysl. Otisova postava je fajn, Asa Butterfield je prostě úžasně komplikovanej, ale vývoj je zase dost diskutabilní. Postava Adama je taky úplně divná oproti první sérii a prostě...všechny postavy jsou na tom nějak divně, že snad už ten Erik má nejnormálnější vývoj. A poslední díl budiž největším zklamáním. Absolutní klišé a nevyřešilo se vůbec nic, naopak se vše ještě zkomplikovalo tak, aby bylo na co navazovat v další řadě. Z odvážného a svým způsobem geniálního projektu se stal komerční tahoun, který bude Netflix natahovat na co nejvíc sérií. Veliká škoda... ()

DragonDustCZ

První série mně bavila. Po shlédnutí 2. série jsem měl pocit, že se příběh nijak neposunul a spíš jsem se kolikrát od prvního do osmého dolů nudil. ()

Henrinity

Po konci prvej série som sa bál že druhá bude už iba naťahovačka. Neni. Druhá séria šikovne rozširuje všetko z prvej a nabaluje na to ďalšie vrstvy. Ľudské príbehy v tomto seriály su neskutočne komplexné a hlavne realistické. Netflix znásobil to čo fungovalo v prvej sérii a odstránil všetky nedostatky. 9/10 ()

koza3

Jedinou výtku, kterou k tomu mám byly dva veřejné projevy o lásce a vyznání, které nesnáším a ubírají na síle. Krom toho se jedná o bravurní dílo. Výlet do teenagerské duše, která se překlápí do dospělosti. Sledujeme rozkvět nejen na poli sexuálním, ale hlavně morálním a jizvy, které si všichni odnášejí jsou základními kameny pro celý jejich život. Konec je bohužel bittersweet, ale máme alespoň cliffhangery pro další série, na které se tuze těším. Netflix jede bomby. ()

holka218

Druhá série mi přišla o něco horší než ta první. Vztahů tady bylo až nějak moc. Hlavní Otisův příběh byl fajn tak první dva díly a pak mě postupně přestával bavit. Otis a Maeve a jejich situace začínala být postupně trochu otravná a hodně se podobá jiným seriálům. Ve druhé sérii mě zaujaly hlavně vedlejší postavy. Především pak Adamův příběh. No a konec série nic moc. Snad bude třetí zase o něco lepší. I tak je to ale jeden z lepších seriálů a tak nějak pořád funguje. ()

Dejf4

Druhá řada potěšila stejně jako ta předchozí. Naopak ještě laťku navyšuje. Je to více vážnější a osobitější, ale zároveň seriál neztratil nic na svém nekorektním humoru. Postavy se vyvíjejí správným směrem a ještě větší prostor dostávají vedlejší charaktery. Všechny mají skvěle napsané své příběhy, které jsou plné zvratů a emocí. Znovu tvůrci dokázali podat vše uvěřitelně a bez zbytečných frází. Čekání na třetí sérii bude dlouhé, protože už teď jí vyhlížím s velkým očekáváním. 9,5/10 ()

cobislav

Na to že ve světě tvoří gayové a lesbičky pouze pár procent populace se to tady jen hemžilo klistýry a lesbickým sexem. Z druhé série bylo příliš cítit, že se opravdu snaží vzdělávat. Nemyslím si však, že by každá šestnáctiletá puberťačka doma nutně musela mít sadu vibrátorů ve všech možných velikostech. Většina z nás si navíc uvědomuje, že je v pořádku být gay nebo spát s černochem i bez toho, aby nám to někdo takhle zjevně tlačil do hlavy. Místy jsem se však velice dobře zasmál. 2. série 78 % ()

KukulienkaHO

Prvá epizóda bola veľmi srandovná, no niekedy až moc prehnaná. Potom ale príbeh začal byť oveľa vážnejší a osobnejší, než dovtedy a začali sa až príliš riešiť vzťahy medzi jednotlivými postavami. Dobré to však pre sériu nebolo. Vytratil sa potrebný humor. Malo to znaky telenovely. Takto to trvalo vyše 4 epizódy. Následne našťastie prišla zápletka okolo Otisovej párty a príbeh sa začal uberať lepším smerom. Herci sú stále výborní (najmä Asa Butterfield a Emma Mackey). Veľa postáv sa tu začalo správať divne, robili niekedy až debilné rozhodnutia. Na druhej strane si niektoré postavy prešli zaujímavým vývojom. Otis sa síce správal voľakedy dementne, ale konečne začal žiť sexuálny život. Z Maeve sa stala vážnejšia postava, ktorá sa začala naplno venovať štúdiu. Smutné je, že v 2. sérii dostala málo priestoru. A Adam sa poučil, zamyslel sa nad sebou a zistil, čo život obnáša. Ďalšou smutnou vecou je rozpad skvelého dua Otis - Maeve, ktorí mali spolu oproti 1. sérii minimum scén. Mrzí aj úplné zahodenie deja okolo kliniky (tá tu totiž bola iba v pár epizódach, a aj to iba na chvíľu). Bohužiaľ sa ani po druhej sérii neubránim pocitu, že tento seriál istým spôsobom slúži aj ako rasová a LGBT propaganda. Po tejto sérii navyše aj feministická. ()

bonovox

Výborne nadviazanie na I. sériu. Vývoj všetkých postáv je výborne napísaný, veľký priestor dostávajú aj vedľajšie postavy. Ale prím má opäť Otis a Meave aj keď zamrzi že nemajú až tak veľa spoločných scén. Nábeh na 5 hviezd, možno už v 3. Sérii ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů