Monster Hunter

• Nemecko Monster Hunter (viac)

Za hranicou nášho sveta leží iná dimenzia, v ktorej vládnu zúrivé a nebezpečné monštrá. Keď sa do tohto sveta dostane poručíčka Artemis (Milla Jovovich) so svojou elitnou jednotkou, začne sa boj o holý život. V snahe vrátiť sa domov sa spoja so záhadným lovcom (Tony Jaa), ktorého zručnosti a skúsenosti sú pre prežitie v nehostinnej zemi viac než užitočné. Tím bojovníkov tak musí odvracať nespočetné útoky zákerných príšer a zároveň nájsť cestu domov. (Itafilm)

Hapretor

Čekal jsem výstavní rubačku v čele s mojí oblíbenkyní Milou Jojopič - ale byl to spíš nudný survival s několika vtipy díky T. Jaa - konec dementně ponouká na další pokračování, jak to má Anderson ve zvyku ... Stručně řečeno: Má obrovskou kliku, že má k dispozici ochotnou Milu, která se k jeho kravinám vždycky nechá ukecat ... jinak by ty jeho filmy stály úplně za pendrek ...Až na první "resident Evil" ... ten je samostatně excelentní ... ()

zelda82

Ukrutna bejkarna z videoherniho luna, ktera je sice primitivni jak odrhovacka od Maxim Turbulenc, ale zaroven vizualne paradni a s dynamickou akci a sexy obludama. Zabavna jednohubka na nedelni vecer ()

Rockerman

Když vyřadíte některé funkce mozku a smíříte se s tím, že role jsou genderově i rasově vyvážené, může to fungovat. Vizuálně skvělé, ikdyž ne příliš originální. Ani potvůrky už asi nelze nijak inovovovat a tak ti draci s jedinou slabinou jsou hodně podobní těm z GoT. ()

BOURQUE

Paul W.S. Anderson natočil film, kde sa snažil spojiť niekoľko prvkov z rôznych kultových filmov. Vo filme „Monster Hunter“ sa stretávajú také tituly ako napríklad Duna, Alien, Pán prsteňov. Ich crossover v rukách pána Andersona je spíš akási pocta k týmto filmom. Pretože inak ten scenár na mnohých miestach je tak suchý, ako púšť, kde sa to odohráva. Vedľajšie postavy – vojaci, ktoré sú okolo Artemis, sú pomerne skoro vybrané z príbehu – to je trochu prekvapivé, pretože by mohli dostať aj väčší priestor. Dvojica Milla Jovovich / Tony Jaa hrá uvoľnene, spoločné bojové a nebojové scény sú s nimi v pohode. Ku konci ich doplní Ron Perlman, ktorý (hlavne s tým mejkapom) je čerešničkou na torte. (Škoda, že nemali viac spoločných scén.) Forma a špeciálne efekty sú zvládnuté nadpriemerne dobre, monštrá sú dobre „nakreslené“. Záver filmu nastane „nečakane“ – dalo by sa to ukončiť aj trochu serióznejšie. P.S.: Milla Jovovich stále má skvelú fyzickú kondičku, pôsobí sebavedomo a má charizmu. Mám pred ňou veľký rešpekt. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

helloween93

Videoherní adaptace hry Monster Hunter skončila průšvihem, přesně podle předpokladů, protože za kamerou stál král béček Paul W. S. Anderson a kdo ho má nakoukaného, ten ví, že v hlavní roli nutně musí být jeho manželka Mila Jovovich. To je taková ženská verze Vina Diesela, už léta zaseklého v jedné roli. Totéž platí pro Milu, která zde hraje zase Alice ze série Resident Evil, akorát místo zombies bojuje s monstry. O vyprávění nějakého příběhu nemůže být řeč, z dialogů bolí uši, z otravných zpomalovaček a videoklipové režie zase oči. Jedna hvězda je za ty souboje se cgi monstry. Jeden z největších kandidátů na nejhorší filmu roku 2020. * ()

animario

Přijde Mariňák,Chvění,Ong-bak,Final fantasy a Paul W.S.Anderson do baru a barman se ptá: Co si dáte? a Anderson odpoví: Nic,přisli jsme sem jen vysypat "písek". Lol ()

Johny M.

Fajn záležitost a takovej menší předkrm před Godzillou. Bohužel další případ, jak jsou dneska diváci zmlsaný a v týhle (nejen) na filmy hladový době nevděčný... ()

Vabr

Očekával jsem ještě před zhlédnutím, že se bude jednat o ultimátní porážení monster bossů, které bude plné kulervoucí akce, ale výsledek byl slabý odvar. Ve finále je to jen podrpůměrnej film s bezmyšlenkovou akcí a nulovým dějem s tunou logických děr. 1 hodinu (!) se hlavní postava motá kolem nějaké hory a jen tak se tam plácá. Jako vážně? Tomu teda akce neříkám. Mdlé dialogy a rádoby pravěcí lidé tomu moc nepomáhají. Kočka na scéně měla znamenat jako co? Ne, nebylo to vtipný, spíš to podtrhovalo směr, kterým se film měl udávat. Dolů. Logických chyb je tu více než je zdrávo. Už jen při pomyšlení, kolikrát hlavní postava přežila v rotujícím vozidle, mi to hlava nebere. Byla by mrtvá nejmíň třikrát! Poslední asi dvacetiminutovka je vážně už jen špatný vtip. Muselo tam být vážně 15 armádních vozidel a asi 3 letouny?? Blbost, vždyť jeli zachraňovat max. 15 lidí, ledaže by si každý z nich nasedl do ,,svého" auta. Poslední scénu už jsem nějak ignoroval. VYHODNOCENÍ: NEŽ MONSTER HUNTER, SPÍŠ MONSTER BLBOST ()

bararich8

Milla si užívá další herní zpracování a místo zombíků tu máme monstra všeho druhu, včetně draků. Spolu s Tony Jaa a Ronem Perlmanem (taky dobře potrhlá role) hrají na úrovni kvality snímku, ale zbytek je bída (ale oni stejně dlouho nevydrží). Příběh jakž takž lepí dokupy všechnu tu akci a zde to úplně stačí, protože akce tu hraje prim. A spolu s ní všechny příšerky a podomácku vyrobené zbraně, kterými je můžete zabít (některé i dokonce nějak záhadné hoří, ale co už). Digitálně je to však zpracované na více než solidní úrovni a celé to většinou odsýpá. Takže ve výsledku jo, je to blbost, ale dobrá blbost.4* ()

geek.ondra odpad!

Anderson našel nové dno. Je to hnusný a bez nápadu. Nejhorší film roku a nechápu jak tyhle béčkový srajdy může Andersonovi ještě někdo žrát. 1,5/10 ()

dalziel

Fantasy adventúra poskladaná zo všetkého možného ktorá vo výsledku nevyšla až tak zle na to  aký je to zlepenec. No uvidíme aká bude dvojka....Chocolate Hunters. 😆 ()

Maximilianus

Nepoznám hry, takže som nemal s čím porovnávať, ale mňa to celkom bavilo. Síce to najmä kvôli záveru vyznieva ako seriál alebo pilot k seriálu, ale inak dobrá akcia, ktorej je dosť, super vizuál a (ne)príbeh mi vôbec nevadil. Len teda by mohlo byť nejaké pokračovanie. 6,4/10. ()

Likan7

Takové Chvění v áčkovějším kabátku. Očividně tu bylo trochu víc peněz (nebo jsou už triky hodně levné), protože minimálně monstra jsou pěkná, jsou vidět a skoro všechny souboje jsou ve dne. Jenže co z toho, když Anderson napsal zoufale nezajímavý scénář, který nám nedává odpovědi ani na nejzákladnější otázky toho světa. Půl hodiny sledujeme, jak se Milla snaží se svou skupinou přežít. Občas tam proběhne Tony Jaa, pak se spřátelí, dají si čokoládu, stanou se nejlepšími přáteli (proč, to mi film nevysvětlil) a ugrilovali si obludu. On jak blbě ten scénář takhle zní, tak i působí při sledování. Perlman (vyloženě vedlejší postava, která tu je asi 10 minut) i Jaa tu jsou jen pro to, aby manželka pana režiséra vypadal dost cool. Vidíme tu i tu nejblbější věc ever, a sice epickou hudbu, přelety kamerou přes hrdiny (a písek..a písek..a písek..a furt dokola) a asi 30 sekundový trénink, po kterém Milla krájí 20 metrová monstra jak nic. Pokud je něco fajn, tak je to závěrečná bitva s drakem, do které se nacpalo nejvíc peněz. Pokud by jste ale měli pocit, že by vás mohla bavit, tak vás rozradostní jen efektní krájená letadla. Celý film je totiž jeden velký kameramanský fail V úvodu jsem se bál, že dostanu epileptický záchvat z neustálého blikání, a ani během filmu se to moc nezlepšilo. Anderson bude věčně béčkařem, ale na začátku kariéry (a než si Jovovich vzal), měly ty filmy něco do sebe. ()

vikino1

Měli radši natočit military survivor s pavoukama. Protože dokud byla na scéně jednotka Alfa, tak to mělo jakš takš spád. Bohužel rangeři šli down až moc rychle. To poskakování s Tonym už bylo docela o hovně a zabití El Diabla mě už nebavilo. Mitologii kolem věže a staré civilizace jen nakousli, a proč měl Perlman s Milou ty ohnivé sečné zbraně radši vůbec neřešili. Konečné zúčtování draka s armádou bylo zbytečně krátké .. Škoda, monstra miluju, ale tohle byla slabota. ()

ER

No... asi si to někdy pustím ještě jednou. Fajn akce, zábavný Tony Jaa (návnada se povedla) a jako třešnička dráček. ()

LordMysti

Pro mě čistokrevné sci-fi béčko kterých není nikdy dost. Ano není to extra poutavé a originální, ale prachy v tom filmu jsou a je to vidět. Takže jako akční odreagování funguje na 100%. ()

Psycho.R

Rozhodně nejsem odpůrce Paula Andersona, hlavně jeho rané filmy mám rád a to včetně opovrhovaného Žoldáka. Monster hunter je, ale velmi průměrný a tisíckrát viděný film. Ani by nemuselo jít o žádnou adaptaci, protože scénář je předvídatelný a plochý. A největší mínus je právě Milla, která v roli poručíka vypadá a hraje směšně. Škoda, vybrané díly Resident evil mám totiž celkem rád. ()

Ceberus

Osvědčená manželská dvojice Anderson-Jovovich tentokrát ve fantasy vodách. Už když se objevil drak, který se dal zranit jen když začínal chrlit oheň, tak jsem si říkal, že to zní jako z nějaké počítačové hry - a ejhle, ono to je na motivy počítačové hry. Vizuální efekty jsou v pořádku - dokonce v takovém pořádku, že kdo nemá rád pavouky, tak by měl asi tenhle film radši vynechat. :-) Po Andersonově-Jovovichové dlouhé sérii Resident Evilů mě asi nemělo překvapit, že závěr filmu zůstal otevřený pro další případná pokračování. ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (viac)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (viac)