Cesta späť

• Česko Cesta zpátky (viac)

Jack Cunningham (Ben Affleck) mal kedysi pred sebou žiarivú budúcnosť. Na strednej škole bol basketbalovou hviezdou a mal v rukách vysokoškolské štipendium. Potom však bez vysvetlenia zanechal štúdium a pripravil sa tak o sľubné vyhliadky. Teraz, po rokoch, uviazol v práci, ktorá ho nenapĺňa, a utápa sa v alkohole. Už kvôli tomu prišiel o manželstvo a akúkoľvek nádej na lepší život. Keď ho požiadajú, aby trénoval basketbalový tím na škole, kde kedysi sám hrával, a vzkriesil jeho niekdajšiu slávu, neochotne súhlasí, čím prekvapí predovšetkým sám seba. Keď sa chlapci zomknú a začnú vyhrávať, Jack možno konečne nájde dôvod postaviť sa démonom minulosti, ktorí ho zrážajú na kolená. Dokáže však zaplniť prázdnotu, zahojiť staré rany a nastúpiť na cestu k vykúpeniu? (TV Markíza)

classic

„Cesta späť” , do klasického normálu, býva väčšinou poriadne tŕnistá, teda aspoň, čo sa týka jedinca, závislého od alkoholu, z ktorého aj "pivné brucho" máva. O Jackovi Cunninghamovi zatiaľ vôbec nič neviem, len to, že pracuje na stavbe, čochvíľa sa mu blíži aj koniec šichty, keď potom zároveň i do auta nasadá. Po ruke má chladenú plechovku s pivom, ktoré si pred jazdou pohotovo otvorí, napije sa z neho, akoby sa ani nechumelilo. A večer sa už ide iba do baru doraziť, kde vo veľkom množstve, samé drinky nasáva, až sa na záverečnú, ani sám na vlastné nohy postaviť nedokáže, že až tak je zakaždým zrúbaný ! Hotový alkoholik, a pritom ani netuším, čo všetko tomu predchádzalo ? Veď musel mať na to nejaký dôvod, keď začal piť, no nie ? Veľmi nešťastný chlapík už na prvý pohľad ! No i napriek tomuto handicapu, sa mu dostáva jedinečnej príležitosti - trénovať basketbalový tým: Katolíckej strednej školy Bishop Hayes. Príjme napokon túto neľahkú výzvu, keď voľakedy bol sám skvelým hráčom, alebo bude aj naďalej pokračovať v nadmernom pití, či to trebárs nakoniec skĺbi ešte dohromady ? Dokáže trénovať i piť naraz ? Jack má vskutku strašne pestrú minulosť, ktorú sa oplatí dôkladne preštudovať, aby bol divák v obraze... _ Ben Affleck je Jack Cunningham, alebo opačne... Herec, scenárista i režisér v jednej osobe, je počas svojej hollywoodskej kariéry, ako na hojdačke, raz je hore, inokedy zasa dole. Naprosto sa stotožnil so svojou postavou, ktorá má autentické, povahové črty. Síce scenár si nenapísal, ale Brad Ingelsby čerpal (trebárs po vzájomnej konzultácii ?) priamo z jeho života. Nikto ma nepresvedčí, že to tak nie je ! A preto je tak strašne vierohodný, originálny a civilný, čiže je strhujúci, a podáva oddaný, výborný, herecký výkon, pred ktorým, jednoznačne - TLIESKAM ! Okrem Afflecka, h. ansámbel pozostáva predovšetkým z neznámych hercov, čo je len plus, pomáha to navodiť danú atmosféru. G. O'Connor je zručný a rutinný typ režiséra, keďže nakrúca podnetný snímok, ktorý nie je ničím extra výnimočný, ale aj tak som si celkom istý, že si svojich divákov nájde. ()

Lacike

Klišoidný príbeh o ochľastovi, ktorý si dá vďaka príležitosti trénovať miestny tím basketbal, život dokopy. Síce je to povzbudivý príbeh, ale alkoholici ma nejak neberú. A to ani tí bývalí. Alkohol mi nikdy nič nehovoril a do smrti sa na tom nič nezmení. Naviac mi aj samotný film pripadal strašne nezáživný. Tempo bolo pomalé, Affleck vyzeral ja chcípák - fakt sa na neho nedá pozerať a ani tie zápasy mi nepripadali napínavé. Pre mňa je to celkovo nudný film. 4/10. ()

666Carnage

Ben Affleck hraje velice dobře. Role alkoholika mu sedla potom co s´čím si v poslední době prošel a tady se to projevilo na jeho hraní. Film je sice sportovní drama ale spíš se to točí okolo trenéra, kterého hraje právě Affleck. A vlastně se mu ani nedivím proč pil. Sám si nedovedu představit co by to se mnou udělalo kdyby se mi něco podobného stalo. Film mě opravdu bavil. Mám rád filmy tohohle typu a je jedno jestli jsou podle skutečné události nebo ne. Dobře zahráno i natočeno. 75% ()

Johnny.ARN odpad!

No čo no, aj OConor niekedy šlápne vedľa na natočí nezáživnú píčovinu o basketbale s alkoholikom Affleckom, od ktorého sa v jeho postave ani nečakalo, žeby prejavil nejaké emócie. Tvárová obrna teda zachovaná. Subjektívne to malo 3 hodiny a dopozeral som to len s vypätím všetkých síl. Zlý šport, zlý žáner, zlý herec. Žiaľ, ODPAD! ()

mzss1

(49%) The Way Back mě trailerem docela zaujmul, na Bena Afflecka jsem se těšil. Ve výsledku to dopadlo dost divně. Rozhodně to tady nebudu kritizovat do aleluja, přesto se to moc nezdařilo – jako celek to nefunguje. Téma: Basketbal, ok – máme tu hráče, Affleck hraje postavu opileckého trenéra, jenže od začátku bylo vše špatně. Hned se šlo na věc, trenér je začal trénovat, bez toho aby jednotlivé hráče nějak poznal. No, to možná trochu kecám, pár kontaktů s nimi měl – spíš mám na mysli skutečnost, že mezi trenérem a hráči neexistoval žádný vztah – a to je podle mě zásadní problém. Takže cca ty první 2/3 mě moc neoslovily, závěrečná se už vylepšila, soustředila se víc po dramatické ose na postavu Afflecka a tím to končí. Finále dopadlo úplně debilně. Přeci jen jsem čekal, že se s hráči ten onen opilecký trenér setká a ono to skončilo úplně jinak. Ben Affleck mě ale bavil, hrál to obstojně, víc kladů ale moc najít nemůžu. Ostatní herci bez připomínek, včetně nevýrazné hudby. Ani nemůžu hledat vyloženě zápory. Jen jsem čekal mnohem víc, tohle bylo takové nudné, uhozené, do hodiny jsem na ten film zapomněl. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Kalifornia, predovšetkým v meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Ben Affleck pred týmto filmom tiež bojoval s alkoholizmom. Affleck sa pred natáčaním vrátil do rehabilitácie a svoj program dokončil práve včas. Režisér Gavin O'Connor spomenul: "Ben sa doslova dostal z rehabilitácie v deň, keď sme začali nakrúcať film." Ben Affleck uviedol, že prešiel podobnou cestou ako postava, ktorú stvárňoval, a že si myslel, že mu táto rola pomohla zlepšiť jeho vlastný život. (Pat.Ko)
  • Ben Affleck kvôli role v tomto filme pribral 30 libier (cca 13,6 kilogramov). (Pat.Ko)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (viac)