Dycky Sunderland - Série 2

(séria)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2020, 4 h 16 min (Minutáž: 31–53 min)

S novými vlastníky Sunderland vyráží za splněním cíle, kterým je postup ze třetí divize a navrácení hrdosti a naděje věrným fanouškům klubu. (Netflix)

novoten

S novými majiteli přichází i nová perspektiva, kdy mě baví sledovat urputnou snahu všechno zlomit dobrými nápady a nekončícím odhodláním, ale téměř k nepoznání změněný seriál ztrácí na dramatičnosti zápasů. Protože se logicky nejedná o věčnou spirálu směrem dolů, ubylo i divácky chtě nechtě vděčných neštěstí, smůly je ale přesto pořád dost. Kdyby mi někdo předložil seriál, kde hlavnímu hrdinovi vždy o chlup unikne jeho cíl, ať už pro jeho dosažení udělal co mohl, považoval bych to po čtvrtém pátém takovém případu za příliš vykonstruovanou sázku na jistotu. Proto téměř nevěřím, kolik těch odrazů, zářezů a nepříjemností posledních minut bylo i v dalším roce. Pokračování v tuhle chvíli nemá smysl, na to se musí situace v klubu obrátit na všech úrovních. ()

Marigold

Proč to nikdy nejsme my? Ani druhá sezóna není tolik o fotbale, taktice a kabině, ale o chemii mezi vysokým managementem, zaměstnanci a fanoušky. Kvůli fotbalu jsem v životě slzel jenom párkrát. A většinou kvůli klubu, kterému ani nefandím. Tohle je sportovně-sociální thriller. Pro mě zatím nejlepší seriál letos. ()

*CARNIFEX*

Klub v tretej najvyššej súťaži je v totálnych sračkách, aby následne kúpil hráča za 3 mega. To je nápad!! Dicky (kokoty) zo Sunderland-u je jeden z najlepších seriálov o fungovaní "amatérskeho" klubu, ktorý sa permanentne zmáta v problémoch, no stále udržiava veľký sen pri živote. Ak chcete vidieť góly, musíte na YouTube, toto je úplne o niečom inom, pričom aj druhá séria spĺňa veľmi vysoké kritéria dokumentaričiny. Nie však športovej, ako skôr vzťahovej či ekonomickej, ktoré sú s tou športovou úzko prepojené, nie je ich ale vidieť, pričom rapídnym spôsobom ovplyvňujú to, čo vidia úplne všetci, a to - výsledky. ()

Ellmariachi

Druhá sezóna je jiná. Je z pohledů dvou hlavních chlapíků v čele klubu. Ti mění zajeté koleje otupělých zaměstnanců. Přináší spousty iniciativy do práce s fotbalisty, klubem i fans. Mít takové majitele by měl být sen každého fanouška. Osobně bych jim rozhodně vytkl najmutí kouče. Myslím, že Coleman by se pro nižší soutěž hodil dokonale. Sledujeme sezónu 18/19 a v ní vzestup fénixe z popela. Uvidíme zda Netflix přinese i další řadu :-) ()

Trevor

Nová nádej na znovuzrodenie klubu, keď sa novy majitelia pokúsia ozdraviť nielen financie v klube ale aj dôveru fanúšikov v ich snahu vrátiť Sunderland čo najskôr do Championship. Čaká ich však neľahká úloha a v niektorych momentoch sa ich strategia až príliš podobá tej zo zbabranej poslednej sezóny. Dokumentu opäť nie je čo vytknúť, pohľad do zákulisia klubu si užije každý fanúšik futbalu. ()

M.i.k.e

stejně dobré (a v něčem možná o fous lepší) než první řada.Je to sice pořád o fotbalovém klubu,ale fotbal samotný tady jde do pozadí ještě víc než v přechozí sérii.Mnohem víc se tu tak tvůrci zaměřují na nové majitele a management,kteří do toho jdou plni optimismu.Většinu času je druhá série v pozitivnějším duchu než přechozí,která byla jedna velká deprese,ale poslední díly zase hezky všechny vrátí na startovní čáru.Pořád tady navíc platí,že to hezky funguje jako sociální sonda,protože v těchto končinách je pro mnohé fotbal to jediné co mají a hezky se tu ukazuje ta fanouškovská posedlost...80% ()

Jaro.Krafcik

V poradí druhá séria zo zákulisia klubu sunderland bola o niečo slabšia. Ale stále si zachovala štandard pri tomto skvelom dokumente ktorý zatienil ostatné futbalové seriály od netflixu. Určite nás s osvedčeným futbalovým fanúšikom z LA prekvapil. Ale už to nemalo to čaro prvej série. Záverečné dve časti ale boli výborne. Dvojité Wembley. Kľudne by som si pozrel seriál aj o inom futbalovom klube. 4* ()

TheSpearCZ

Druhá série nabrala nový nádech společně s příchodem nového (sympatičtějšího) managementu, který konečně doopravdy vypadal, že ve skutečnosti chce něco změnit ku prospěchu Sunderlandu. Snížil se tu počet epizod, což mně osobně vůbec nevadilo, naopak, každá epizoda je zajímavá a má co nabídnout. Taková epizoda, kde se do poslední chvíle řeší během přestupového období jestli dotyčného hráče seženou nebo ne mě dokázala absolutně strhnout. Paradoxně si myslím, že ty věčné a srdcervoucí smolné neúspěchy Sunderlandu přinesly pro seriál dobro, protože neúspěch je vždy silnější zážitek než by byl onen vytoužený postup, což samozřejmě neznamená, že bych jim postup nepřál, právě naopak. Rád bych viděl finální poslední sérii, kde se konečně dočkají, ale buďme realisti, šance jsou minimální. 2. série - 95% ()

Demonic189

Žial o niečo slabšie pokračovanie, ale ak mala jednotka 100%, tak táto druha serka nemôže isť pod 90. Moment prekvapenia žiaľ už tak trochu chýba, napätie a filmársky kumšt ale stále zostáva. Snáď serial bude pokračovať i naďalej! ()

Likan7

Pocitově trochu slabší než neopakovatelná jednička, ale pořád je to stále na plnou palbu. Hodně mi tu ale chybí postava Martina Baina, který coby šéf exekutivy svým přirozeným charismatem a sympatiemi táhl první sezónu. Stejně tak prakticky nevím o tom, že by tu figuroval nový trenér Black Cats, Jack Ross. Očividně se chtěl soustředit na fotbal a postup. Osud tomu chtěl tak, že jsme byli svědky opět neopakovatelného fotbalového scénáře, který jen podtrhuje neopakovatelnost takového projektu. A soudě dle současné tabulky bude trojka, pokud bude, stejně napínavá a zajímavá jako předešlé série. ()

Hannibal1913

Sestup do 2.ligy, potom sestup do 3.ligy a v ní jen ušmudlaný 3.místo bez postupu? No do piči, to je na oběšení... Ale je tu možnost, že si to prostě budeš užívat a dál fandit. 46 000 diváků na 3.nejvyšší soutěž, to už je kurva dobrej počin. Na druhou stranu: su strašně zklamanej z toho, kam se od 90.let anglická ultras scéna ubírá - žádnej pořádnej kotel, jen dva chorály, který křičijou furt dokola, a to navíc jen 5 minut v zápase, zbytek špílu jen sedí a čekají na gól/šancu. Choreografie absolutně chybí, na plotě nevisí ani jedna flaga... Nene, za tohle vám 5* nedám. ()

J.e.r.e.c

Druhá řada je o třídu výš. Má sice jen šest dílů, ale kulisy už známe, takže se může bez sáhodlouhých úvodů jít hned na věc. Vše působí zaostřeněji, jako kdyby filmaři měli jasnější vizi, na co přesně se mají soustředit. Příběhů je méně, ale jsou údernější a lépe vygradované, a nade vším se klene hlavní linie, jak se z investora a majoritního akcionáře stává fotbalový fanatik, kterého Sunderland zároveň ničí a zároveň mu dává smysl života. (Co by asi na Sunderland říkal Křetínský?) Tenhle osobní pohled první řadě hrozně moc chyběl a druhá je díky němu daleko emocionálnější. Nemluvě o sportovních zápletkách, které jsou tak vyhrocené, že je fakt mohl přinést „jen sám život“. 81 % ()

zdenzo

SUNDERLAAAND? SUN-DER-LAND! Oproti první sérii úplně nová zápletka, role hráčů upozaďují postavy fanouškù a hlavně nového managementu. Sledujeme příběh, kdy z chladnokrevných zelenáčů v top managenentu z Londýna, se díky mentalitě místních a kráse fotbalu stanou zarytí North-east místňáci. 4,8* A těším se na třetí koronavirivou sezónu. PS. Pro P.ecku - Sunderland má nejlepší fanoušky, záleží přeci vždy kdo se ptá ;) ()

PaTeXx

Nový majitel vypadal velmi nadějně ze všech hledisek. Společně z ředitelem měli vizi, ekonomické schopnosti, plány a sami o sobě byli fanoušci klubu. O to horší pro všechny musí být, že se to zase nepovedlo. Chris Coleman měl zůstat, za tím si stojím. ()

kodwin

Nevím proč, ale těma dvěma manažerům nějak nevěřím, ačkoliv se tváří, že je pro ně klub všechno. Možná mi prostě jenom nejsou sympatický ... Nicméně druhá série už není taková deprese jako první, Sunderland se hrabe nahoru, osud sezóny nakonec visí na dvou zápasech ve Wembley ... Určitě udělal majitel chybu s Colemanem, když už nic byl to super pozitivní sympaťák a vybojovat semi na Euru je slušná vizitka, určitě dostatečná pro třetí anglickou ligu ... ()