Dycky Sunderland

• Veľká Británia Sunderland 'Til I Die
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, (2018–2024), 11 h 42 min (Minutáž: 31–53 min)

Tenhle dokumentární seriál sleduje anglický fotbalový klub Sunderland během sezóny 2017–18, který se snaží po sestupu vyhoupnout zpátky do Premier League. (Netflix)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (4)

Dycky Sunderland (2018)

Neopakovatelný projekt. Osud si se Sunderlandem zahrál jak s žádným jiným týmem a spolu s brilantní dramaturgií štábu nám ukazuje ve (zatím) 14 dílech fantastický zážitek pro každého fanouška fotbalu, a nejen jeho. Funguje to báječně i jako sonda do anglické nátury. Anglické kultury, kterou tak miluju. Kultury, která se točí kolem fotbalu, který tu je skutečně téměř náboženství. Rozhovory s fanoušky, obyčejnými lidmi, ale i se zaměstnanci klubu jako jsou kuchaři, maséři, kustodi nebo operátorky, byly pro mě osobně tím největším zážitkem. Jako dokument je to srovnatelné s The Last Dance. Klub prostě otevřel pokličku a ukázal světu jak velkou vášní fotbal je. Díky Sunderland 'Til I Die získali dalšího fanouška. Díky za to, Sunderlande! ()

Série 1 (2018) (S01)

Brilantní sonda do nejen anglického fotbalu, ale i způsobu života lidí, kteří tuhle hru milují jako já. Osobně jsem miloval každý rozhovor s lidmi kolem klubu, které nevidíme. Ať už se šéfem exekutivy, ale i kuchařkou nebo paní u telefonu. V tomhle je tenhle dokument neobyčejným pokladem, který jsem si užíval každou minutu. ()

Série 2 (2020) (S02)

Pocitově trochu slabší než neopakovatelná jednička, ale pořád je to stále na plnou palbu. Hodně mi tu ale chybí postava Martina Baina, který coby šéf exekutivy svým přirozeným charismatem a sympatiemi táhl první sezónu. Stejně tak prakticky nevím o tom, že by tu figuroval nový trenér Black Cats, Jack Ross. Očividně se chtěl soustředit na fotbal a postup. Osud tomu chtěl tak, že jsme byli svědky opět neopakovatelného fotbalového scénáře, který jen podtrhuje neopakovatelnost takového projektu. A soudě dle současné tabulky bude trojka, pokud bude, stejně napínavá a zajímavá jako předešlé série. ()

Série 3 (2024) (S03)

Na třetí sérii je víc než kdy dřív vidět, že je navíc a je šitá horkou jehlou. I když to jsou jen 3 díly, které si vyprosili fanoušci, ani zdaleka to nemá ten drajv, tu atmosféru prvních 2 sezón. Příběh tu prakticky není a scénář je vyloženě slabý. ()