Dycky Sunderland - Série 2

(séria)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2020, 4 h 16 min (Minutáž: 31–53 min)

S novými vlastníky Sunderland vyráží za splněním cíle, kterým je postup ze třetí divize a navrácení hrdosti a naděje věrným fanouškům klubu. (Netflix)

novoten

S novými majiteli přichází i nová perspektiva, kdy mě baví sledovat urputnou snahu všechno zlomit dobrými nápady a nekončícím odhodláním, ale téměř k nepoznání změněný seriál ztrácí na dramatičnosti zápasů. Protože se logicky nejedná o věčnou spirálu směrem dolů, ubylo i divácky chtě nechtě vděčných neštěstí, smůly je ale přesto pořád dost. Kdyby mi někdo předložil seriál, kde hlavnímu hrdinovi vždy o chlup unikne jeho cíl, ať už pro jeho dosažení udělal co mohl, považoval bych to po čtvrtém pátém takovém případu za příliš vykonstruovanou sázku na jistotu. Proto téměř nevěřím, kolik těch odrazů, zářezů a nepříjemností posledních minut bylo i v dalším roce. Pokračování v tuhle chvíli nemá smysl, na to se musí situace v klubu obrátit na všech úrovních. ()

*CARNIFEX*

Klub v tretej najvyššej súťaži je v totálnych sračkách, aby následne kúpil hráča za 3 mega. To je nápad!! Dicky (kokoty) zo Sunderland-u je jeden z najlepších seriálov o fungovaní "amatérskeho" klubu, ktorý sa permanentne zmáta v problémoch, no stále udržiava veľký sen pri živote. Ak chcete vidieť góly, musíte na YouTube, toto je úplne o niečom inom, pričom aj druhá séria spĺňa veľmi vysoké kritéria dokumentaričiny. Nie však športovej, ako skôr vzťahovej či ekonomickej, ktoré sú s tou športovou úzko prepojené, nie je ich ale vidieť, pričom rapídnym spôsobom ovplyvňujú to, čo vidia úplne všetci, a to - výsledky. ()

Trevor

Nová nádej na znovuzrodenie klubu, keď sa novy majitelia pokúsia ozdraviť nielen financie v klube ale aj dôveru fanúšikov v ich snahu vrátiť Sunderland čo najskôr do Championship. Čaká ich však neľahká úloha a v niektorych momentoch sa ich strategia až príliš podobá tej zo zbabranej poslednej sezóny. Dokumentu opäť nie je čo vytknúť, pohľad do zákulisia klubu si užije každý fanúšik futbalu. ()

M.i.k.e

stejně dobré (a v něčem možná o fous lepší) než první řada.Je to sice pořád o fotbalovém klubu,ale fotbal samotný tady jde do pozadí ještě víc než v přechozí sérii.Mnohem víc se tu tak tvůrci zaměřují na nové majitele a management,kteří do toho jdou plni optimismu.Většinu času je druhá série v pozitivnějším duchu než přechozí,která byla jedna velká deprese,ale poslední díly zase hezky všechny vrátí na startovní čáru.Pořád tady navíc platí,že to hezky funguje jako sociální sonda,protože v těchto končinách je pro mnohé fotbal to jediné co mají a hezky se tu ukazuje ta fanouškovská posedlost...80% ()

Hannibal1913

Sestup do 2.ligy, potom sestup do 3.ligy a v ní jen ušmudlaný 3.místo bez postupu? No do piči, to je na oběšení... Ale je tu možnost, že si to prostě budeš užívat a dál fandit. 46 000 diváků na 3.nejvyšší soutěž, to už je kurva dobrej počin. Na druhou stranu: su strašně zklamanej z toho, kam se od 90.let anglická ultras scéna ubírá - žádnej pořádnej kotel, jen dva chorály, který křičijou furt dokola, a to navíc jen 5 minut v zápase, zbytek špílu jen sedí a čekají na gól/šancu. Choreografie absolutně chybí, na plotě nevisí ani jedna flaga... Nene, za tohle vám 5* nedám. ()