Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

Knor

Tenhle origin mě vlastně vůbec nezajímal a kouknul jsem na něj z nudy. Nakonec jsem byl docela překvapenej jak mě bavil. Není moc o čem psát, je to další marvelovka, u který se nesmí úplně přemýšlet a ,,jen hltat". Scarlett je k sežrání a její parťačka Florence Pugh mě začíná hodně bavit, skvělej výběr. Akce byl dostatek a byla fajn, příběh přijatelnej, nic náročnýho, dobrá zábava :-) ()

wege

Natasha i Scarlett si ten film za ty oddřené roky ve službách pro ostatní zasloužily. Mě se to líbilo, protože jsem v tom nehledal něco více, co se podle komentářů tady, snažili asi jiní. Z počátku je to pěkně temné a na Marvel takové málo humorné. Ta inspirace někde u Bourna je docela viditelná. Někde v půlce od toho „rodinného“ setkání (mimochodem skvěle napsané, docela srdceryvné, bavilo mě to) se ten film změnil. Najednou jako by tam přibylo pokusů o humor, někdy moc násilně, někdy se to i povedlo. Zároveň ta akce ujde, i když bohužel je už někde přes čáru toho, co by bylo ještě uvěřitelné. Ségra je fajn, asi lze očekávat, že pokud budou pokračovat, tak tu Natashu v tom celém universu nahradí. Jen prostě nechci, možná si vyloženě nepřeji, aby se dělo něco z toho, co naznačuje potitulková scéna. Jen ať k tomu propojení dojde nějak jinak. ()

papadoce

Katarína Krátkakrajina nikdy, nikdy, NIKDY nemala režírovať nič z Avengerskej série. Tieto filmy patria do rúk akčných režisérov profesionálov. Preskakovanie v príbehu v časovej osi pôsobilo zmätočne, nekoordinovane a hlavne zbytočne, zloduch stál za milujarmilu, hudba rezala uši. Jediný(a) z antihrdinov čo za niečo stál bola Taskmaster, ostatok slabota. Akože akcia samotná bola natočená obstojne, ale jednak to nedržalo kompaktne ako celok a zároveň hudba samotná degradovala akúkoľvek akciu o 10 až 15% nižšie. Film mal samozrejme nespochybniteľný potenciál v postave Natashi Romanoff, ale wannabe režisérka to dodrbala. No a keď dodám, že najsvetlejším momentom bol Scarlettin krásne do šírky prerastený zadok, tak sa jedná o najslabší z Avengerských filmov doposiaľ. Smutné a slaboduché tri hviezdiny, no len preto, že som Pomstiteľský fanúšik. ()

TaNya_

Kdyby to zůstalo ve stejných kolejích jako na začátku, tak budu spokojenější. Jenže s nástupem akce padáme do šablonovitých scén stokrát viděných v některých předchozích Avengerech a ani užvaněný Harbour to moc neodliší. Nakonec vychází Black Widow na takovej průměr, nenadchne a neurazí. ()

Dominik 261

Asi najslabšia Marvelovka, akú som zatiaľ videl. Príbeh slabý, akcia nič moc a hlavne miestami za hranou sci-fi uveriteľnosti. Rodinný príbeh vo filme bol taký priemer. V rámci MCU ma to nikam moc neposunulo, čiže mi to príde ako zbytočný film. Zaujímalo by ma, kde vždy ukradnú tie luxusné BMW, ktorými jazdia vo filme. Celkovo je to na lepšie 2*. ()

himor

Neviem si pomoct, ale tento film mi nic nedal. Tesil som sa, lebo mam rad scarlet, mam rad aj ciernu vdovu, ale tento film mi nedal ani jedno ani druhe. Pribeh múčny, vysvetlenie historie mi nedalo nic, postavy mdle. Trosiicku ma potesila Rachel, ale ostatni isto nie. Coho bolo dost, bolo akcie a efektov. Efektov az az. Bohuzial film nezazivny, videl som ho na 5x. Skoda. 55% ()

Shitonit

Marvelofka. Kdo nechápe, tak to nutně schodí. Je to šílený, přebarvený, neuvěřitelný, nelogický, turboakční... Prostě Marvelofka se vším všudy, a jestli je neslabší, nebo nejlepší... koho to sere ? Hlavně že to je ! :-) ()

instageek_cz

Víc než důstojná rozlučka pro Scarlett Johansson. Ona si tenhle film zasloužila. Za to, že i když byla Black Widow ze všech Avengerů vždycky tou nejzranitelnější, fyzicky i emočně, zvládala držet krok s kýmkoliv z nadlidí, ať už šlo o boha hromu, nebo o jistého zeleného gama cholerika. A my jsme jí to všechno bez problému věřili, právě díky někdy drsnému, jindy jemnému, ale vždy stoprocentně přesvědčivému podání božské Scarlett. Na tom se nic nemění ani v její sólovce. Právě výborné herecké výkony jak titulní hrdinky, tak její ruské „rodiny“, mi přišly jako nejvýraznější prvek celého snímku. Florence Pugh je coby Natašina mladší sestra Jelena extrémně cool a pokud jde o novou Black Widow, nemá se Marvel ani fanoušci MCU čeho obávat. Skvělý je také David Harbour, v podstatě „Kapitán Rusko“, který se snadno mohl stát totální karikaturou, ale dokázal se toho vyvarovat – krom bizarního hrdiny v něm vidíte i chlapa, který by skutečně chtěl být tátou té disfunkční zabijácké famílie:)) To samé se bohužel nedá říct o Rayi Winstonovi, jasné variaci na mocné šmejdy typu Harvey Weinstein, který zůstal jen pupkáčem v drahém obleku, chrochtajícím blahem nad tím, jak ovládá ženy. Z jeho postavy se určitě dalo dostat víc. Co se týče akce, nad většinou vcelku tuctových scén ční útěk z polární věznice a závěrečné zúčtování v sídle hlavního záporáka. Celkově mi ale tenhle film přijde spíš dramatický než akční. Chemie mezi hlavní čtveřicí herců funguje fakt přirozeně, v případě „ScarJo“ a Florence Pugh možná až trochu moc přirozeně, protože některé ty jejich dlouhé pohledy z očí do očí mi přišly víc než jen sesterské… Nebo to byla pouze moje představivost?:)) Já jen říkám, že bych je obsadil i do nějakého "skutečného" dramatu, o dvojici kamarádek hledajících sebe sama, přičemž nakonec najdou jedna tu druhou, nebo tak něco...;)) No nic, zpět k Black Widow:)) Ve výsledku tedy dostáváme solidní marvelovský standard, čili něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, který podle mě většinu diváků neurazí (snad až na ty největší tvrďáky, plačící nad tím, že jsou tu za celou stopáž de facto jen 3 muži) a některé, především divačky, protože tohle je v mnoha směrech hodně ženský film, možná i nadchne. Hodnocení: 7/10 PS: Kdo viděl seriál Falcon a Winter Soldier, ten bude v jedné scéně vědět výrazně víc než ostatní!:)) Ale samozřejmě film si úplně stejně užijete i bez znalosti zmíněného seriálu, nejde o nic zásadního.       Další nejen filmové recenze a zajímavosti najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Eraser

Skvělá první třetina [80%], slabá druhá třetina [40%] a na závěr klasický digibordel [60%]. Takže ve finále lehký nadprůměr ()

Dejvecd

"That's cool way to die." Ja som si to celkom užil. Musím pochváliť fantastický začiatok, úžasné úvodné titulky a perfektnú scénu v Rusku. Všetky tieto tri časti ma skutočne bavili a ja som pri nich len mľaskal blahom. Tiež sa mi dosť páčilo, ako tvorcovia narábajú s ústrednými postavami. Scarlett si to dáva. Rachel Weisz bola skvelá a aj keď nedostala veľa priestoru, tak som si ju užil. David Harbour bol úžasný a hlavne vtipný. Florence Pugh... tá bola neskutočná. Úplne som si ju zamiloval a po tomto filme sa u mňa vyhodila na čelo najlepších MCU postáv. Drsňačka, ktorá všetko berie tak trochu s nadhľadom a ešte je pri tom sexy mi bola neskutočne sympatická. Čo sa týka Taskmastera, tak nebudem nič predstierať, táto postava je úplný trash. Tvorcovia sa z neho snažili urobiť druhého Buckyho, ale moc im to nevyšlo. Táto postava má absolútne nevyužitý potenciál a celé to napodobňovanie superhrdinských schopností je tu len asi len v troch scénach, ktoré všetci videli už v traileroch. Myslím si, že väčšine z divákov pomerne rýchlo dôjde, kto sa skrýva pod maskou, takže to veľké odhalenie nebolo vôbec tak veľké, ako mnohý očakávali. Okrem začiatku ide o takú klasickú Marvelovku so všetkým, čo k nej patrí. Ja som si to však celkom užil a aj keď je film plný CGI bordelu a ústredné postavy už sú ako Vin Diesel v poslednom Rýchlo a zbesilo (ani škrabanec), tak ma to bavilo a ako taká pekná akčná jedno hubka to bohato stačí. Myslím si, že oproti Captain Marvel, ktorá sa mi moc nepáčila, ide o pokrok a kľudne by som si dal aj prípadné pokračovanie. Čo sa po-titulkovej scény týka, tak si nemyslím, že to ľudí čo videli Falcona s Winter Soldierom prekvapí. // Opakované pozretie - 3/10 ()

dragonian

Dalo sa, zapada do marvel canonu, sice sem tam nizko rozpoctove sceny a nejasne scenky s vrtulnikmi ale marvel si nemoze dovolit nejaku chybu..takze 5 hviezd davam ale len 2 v porovnani s ostatnymi marvel filmami ()

Merlinousek

Doznávám, že nejsem fanda Marvelu. Na film jsem se díval kvůli hlavním hrdinkám. I díky kterým se na to dalo koukat a dokoukat to. Příběh filmu, jako jednotlivý, pokud ho vyjmu z Avenger světa, tak smysl nedává. Režie i scénář mě taky vůbec nenadchly. Výprava, efekty, hudba - průměr neboli typická popkornová jednohubka. Vlastně se mi jen potvrdilo, že nesledováním Marvelu dělám dobře, ten film byla taká kravina spíš. A ta trojice jinak vynikajících hereček (Weisz, Johansson a Pugh) byla asi velmi dobře zaplacena, aby byly ochotné hrát v takové blbině :)). Těším se na lepší filmy, s kteroukoli z nich. Film k vidění nedoporučuju, ztráta času! Hvězd dávám hodně slabých 3 z 5. ()

Mamlas

Nepochopil jsem, o čem to bylo a k čemu to bylo, ale byla tam nějaká paní a s ní nějaká tlustoprdka a furt tam lítaly jak šílené. Časem k nim přibyl ještě takový pupkatý děda ve srandovním červeném oblečku. Všechno se tam mlátilo a rozbíjelo a bouchalo a nebo se vedly nějaké nekonečné dialogy. Tyhle ptákoviny asi fakt nemusím. Skoro celé popřeskakováno, bo debilita. (18%) ()

Daertelon

Tak rozhodně to není zklamání - čekal jsem to horší. Příběh je děs, události a některý činy nedávají smysl, ale na to už jsme u tohohle studia celkem zvyklí, časová osa pro mě trochu smutná (já se těšil na to, co bylo před Avengers). Strašně to zvedá lehký komediální duch, který se liší od ostatních marvelovek svou přirozeností a bezprostředností. Odlehčené scény jsou fajn, akce je taky celkem fajn. Trochu moc záběrů na zadek Scarlett Johansson, ale co čekat od filmu namířeného na publikum ve věku prudkých hormonálních bouří. Mohlo to být horší, nebylo to špatné. ()

Carlie

Poslední marvelovka, která mě takto zklamala byl Venom a celkově si myslím, že po Avengers dochází k menšímu úpadku celého MCU. Ze začátku se to zdálo velmi nadějné a obešlo se to i bez humoru, který jsem tam beztak nepotřebovala, problém začal cca někdy před polovinou, když už to zajelo do moc známých kolejí a opakoval se scénář, který by pasoval do každého Marvel filmu, (akce, povídání, dojemné scény, mega akce a zase další "dojemné" scény) prostě nic inovativního, obecně mám asi největší problém se scénářem. Hlavní antagonista byl opravdu vycucán z prstu a vše to bylo takové nedotažené do konce a povrchní. Ale nechci jen kritizovat Scarlet Johansson a Florence Pugh jsou báječné a v kině s popcornem v ruce se při sledování nudit nebudete + se mi nehorázně líbil ten cover na Nirvanu, který byl někdy na začátku. Celý problém filmu spočívá v průměrnosti. ()

LAZARUS111

Úplne zbytočný film. Najlepší bol red guardian ktorý nemal skoro žiadny priestor, taskmaster je strašný omyl a celý film nič svetoborné nepriniesol. O všade prítomnom feminisme ani nehovorím. ()

helrohir

Po dlhšej časovej odmlke sme sa dočkali ďalšieho filmu z dielne Marvelu. Nuž a po vyvrcholeniach, ktoré prišli v podobe "Infinity War" a "Endgame", sa len ťažko dalo očakávať niečo, čo by dokázalo diváka výrazne zaujať. Rozbeh filmu je však celkom sľubný, a po úvodnom prológu sme hneď vrhnutý do víru intríg, napätia, a to všetko osvieži zopár remeselne slušne zvládnutých akčných scén. A prekvapujúco ma bavila postava Florence Pugh, ktorá si pre seba kradla dokonca aj spoločné scény so Scarlett. Zhruba od polovice filmu ma však film prestal baviť. To hranie na rodinnú strunu je strašne otravné a dialógy veľmi prostoduché. Harbour sa síce snaží, ale väčšina jeho výstupov je skôr silená, než skutočne vtipná. Rachel Weisz zas vyzerá, že ju to natáčanie nebavilo. Záverečné vyvrcholenie v podstate ani nie je vyvrcholenie, pretože je dosť odfláknuté, nuž a záporná strana je na tom tiež biede. Winstone skôr preto, že je na plátne málo a nemá šancu zapôsobiť, nuž a to Kurylenkovej cameo ma slušne povedané...nezaujalo. Všade prítomný feminizmus je tiež dosť otravný, ale bohužiaľ, je to nová tvár Hollywoodu, na ktorú si treba zvyknúť. Je jasné, že išlo len o rozlúčku so Scarlett Johansson, pretože ako samostatný film v rámci Marvel univerza ide o zbytočný, a dosiaľ aj najslabší počin. 50%. ()

Coliseum

Z pohledu pasivního feministy moje srdce vyloženě plesá. Z pohledu nostalgika, uplakánka a zastánce důstojných epilog(taf)ů mi srdce tak trochu puklo. A z pohledu pragmatika si v poslední akční (sic!) třetině zbytek pumpujícího svalu smíchy natrhl aortu. A bedekr teda rozhodně apeluje Norsko ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)