Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

Kothy

Tak jsem se dostal i k této marvelovce. Celkem chápu, že to někomu nemusí sednout. Přece jen je to dost jiné a zabírá to dost velký prostor. Představují se nám tu úplně noví hrdinové, kteří chrání lidstvo celých 7 000 let. Snaží se do ničeho nezasahovat a mohou bojovat pouze se stvůrami zvanými Devianti. Vše se změní, když jeden z nich náhle zemře. Země je v ohrožení a oni se musí po 500 letech dát zase dohromady. Ne všem se ale do toho chce a neobejde se to bez zrady. Akční scény jsou velmi povedené. Jen je to místy zbytečně natahované skrz flashbacky. Obsazení je taky slušné. Určitě je co zlepšovat, ale pokračování bych se vůbec nebál. I potitulkové scény jsou zajímavé. "Točíš to?" :D ()

Dzeyna

Tenhle výtvor aspiruje na něco, co zapříčinilo, že jsem prožila snad nejpromarněnější dvě a půl hodiny mého života. ()

MikeCool

Pche, napotřetí jsem to už zdolal, až do konce. Nuda od začátku do konce. Pomohla tomu hlavně přepálená stopáž a samozřejmě fakt, že jen máloco mi od Marvelu něco sedne. "Endřelínu" bych z fleku nominoval na Zlatou Malinu! ()

RUSSELL

Eternals rozhodně přináší i něco nového, co jsme v MCU ještě neviděli, avšak ta přemrštěná stopáž je neobhajitelná. Díky za Kumaila Nanjianiho, který rozvířil ty strašně vážné vody a vdechl tomu trochu odlehčené energie. Richard Madden má celý film jeden a ten samý výraz – marvelovský Superman v jeho podání u mě teda neobstál. Eternals si ukousli příliš velké sousto a svou přehnanou ambicióznost utápí v digi bordelu bez pamětihodných akčních scén. Závěrečná pasáž je sice vizuálně působivá, ale postrádá tempo, které by podtrhlo, že opravdu o něco jde. Chtělo by to smrsknout do dvou hodin, aby to bylo stravitelnější. ()

Geralt z Rivie

Musím se přiznat, že 157 minut uteklo celkem rychle. Jako samostatné universum by to fungovalo skvěle, ale v rámci Marvelu a postav jako je Iron Man, Kapitán Amerika nebo Thor, tak se jedná o velmi slabé postavy. SPOILER: Nejzajímavější postava Black Knight se objeví jen na pár minut. ()

Ratemus

Absolutně něco jiného, než na co jsme zvyklí u MCU. Film je převážně výpravný a dramatický a je zde nejvíce emocí z celého Marvelu, Eternals řeší existenční a filosofické otázky, kdy musí jen přihlížet a nezasahovat a to je uvnitř mění a začíná rozdělovat. Každý zde má své místo, každý má dostatek prostoru, každý má vlastní důvod ke své motivaci a chování a každý k tomu má logický a ze svého pohledu správný důvod a pohnutky. Film vybočuje převážně vizuálem, stylem vyprávění a tím i vyčnívá, takže kdo je u Marvelu zvyklý na přehršel humoru a akce, bude nejspíš zklamán, protože toto je skutečně něco jiného. Když už nějaká akce je, je monumentální, přehledná a velmi pěkně zpracovaná, všechny postavy jsou sympatické, nejsou ploché a záporák? ten tu není téměř žádný. Když to shrnu, jedna z nejlepších Marvelovek, na kterou je ovšem potřeba koukat trochu jinak. Tohle opravdu nesedne každému. ()

silentname

Režisérka "Nomadlandprichádza so svojim veľkým Marvel filmom "Eternals". A myslím si, že rozhodne na mňa urobila celkom dojem. Pretože toto bol asi prvý Marvel film, kde som mal pocit, že sa v realite pozerám na film. Skoro, ako keby sme tu mali komixovku z 00-tých alebo 90-tych rokov. Mal som miestami problém nejako výraznejšie nasať celkovú atmosféru, lebo sme tu mali veľkú dávku flashbackov, neustále sme v určitých momentoch tápali a najmä som mal akosi od začiatku pri jednej postave pocit, že mi na nej niečo nehrá. Nepoviem o koho ide, no od začiatku mi nasadil chrobáka do hlavy. Máme tu trošku iný spôsob akcie, na akú som od Marvelu zvyknutý, no súčasne je neustále cítiť, že ide o Marvel film. Hudba je tu niekedy podľa mňa neskutočne iritujúca, ktorá často dáva do scénok atmosféru, ktorú sme vôbec nepotrebovali a výsledne to na mňa pôsobí komickejšie než by som chcel. A celý tento film má proste malé momentky, kde mi veci úplne nepasovali, no nemal som pocit, že je to zlé. Len to pôsobilo ako scénky, ktoré sa nedejú v Marvel filmoch... ale dejú sa vo "filmoch". Neviem ako to lepšie vysvetliť. Ale v jadre som mal pocit, že sa dívam na niečo úplne iné, než som si myslel, že budem. Bavilo ma to? Áno, ale ten pocit, že som mal pred sebou niečo výnimočné mi tento film rozhodne nezanechal. Narozdiel (napríklad) od nedávno hodnoteného "Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings". To zanechalo oveľa väčší a silnejší dojem, než toto. Som rád, že som to videl, no raz stačilo. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune

Když kouknu na hodnocení, tak si říkám že to bude jako čtvrtý Thor, tedy taková nesourdná změť několika příběhů. A nebo nějaká blbina, která nebude mít hlavu a patu. A ono to neni ani jedno, naopak na poměry Marvelu tohle je hodně chytrý a sofistikovaný příběh, né že by třeba taková Občanská válka a nebo Endgame neměli dobrý příběh, ale většinou ty filmy, mají jasně danou premisou a nesnaží se na ty věci pohlížit z pohledu bohů. To tenhle film dělá, vlastně je tu několik velice vážných témat. To první je jak Eternals vedli, učili a starali se o lidstvo, tady sem dokonce začal cítit i menší vinu, protože vděk lidí byl takový, že jsme se začali mezi sebou zabíjet, těmi nejkrutějšími způsoby. No a pak je tady, co s lidmi, jakou máme hodnotu a jestli jako lidská rasa, stojíme vůbec za to ? To sou docela těžký témata a to jak na to reagovali různí Eternals, je vidět že každý z nich cítitl vinu a každý dělal to pokání po svém. No a pak to jakou mají hodnotu samotní Eternals a Devianti v porovnání s bohy, nebo s někým kdo dokáže tvořit celé galaxie přes víkend a likvidovat je mávnutím ruky. Tyhle témata a ty otázky, který sou tady položený, sou fakt dospělý, uvážlivý a je to zpracovaný perfektně. Logicky se tedy nedivím, tomu hodnocení a té nenávisti, která se tady vyrojila, tohle je něco, na co je lidstvo háklivé. To hodnocení, které nejen tady je odpovídá tomu jaký lidi sou a vystává otázka, jestli stojíme vůbec za záchranu. Navíc to že tady neni typický záporák, ale spíš oběť která cítí křivdu, je taky něco co moc často nevidí. A ani v tom druhém případě, se nelze bavit o "záporákovi" jelikož jeho motivace vychází z věrnosti a zodpovědnosti, kterou daná nese na svých bedrech. Chloé Zhao nakousla téma, který hodně silně rezonuje a lze doufat, že ji tohle nezlomí vaz, byla by to škoda, protože tohle rozhodně stojí za záchranu. ()

Rocky62

Byly časy, kdy Marvel nejednou servíroval štědrou porci zábavy, u které divák sympatizoval s hlavními hrdiny, cítil chemii mezi postavami a byl zvědav, jaký zážitek ho čeká. Z celé řady superhrdinů se nanašel žádný, který by neměl nějakého fandu. Ať už to byl Thanos, Spider-Man, Iron Man, Dr.Strange, Thor, Black Widow, Cpt. America, Hulk, nebo Rocket Raccon atd. V tomto případě jsem však nenašel ani jednoho, který by mi byl blízký a zajímal mne jeho osud. Což nevykompenzovala ani naprosto nezajímavá dějová náplň. Nemluvě o tom, že nové stanovy ohledně udělování Oscarů, které mají platit od roku 2024, dorazily zde o něco dříve. Takže tu máme prvního gay hrdinu a jen jsem čekal, kdy na mě vybafne nějaká shemale hrdinka. Eternals zkrátka shledávám za naprosto nezáživný komiks, který mě neoslnil téměř v žádném aspektu a ani v nejmenším nesplnil moje představy o tom, jak má vypadat zábavná "marvelovka". 1% ()

Arsenal83

Fajn vizuál utopený v bezdôvodnej politickej hyperkorektnosti, farebné obsadenie s náznakom dúhy je dnes už dôležitejšie než priniesť kvalitný film s obsahom. Z filmu som si odniesol len poznanie, že aj mimozemšťania sú buzeranti a samozrejme rasovo vyvážení. ()

Marze

Film ma mnohe "poprve".Prvni,byt opatrna marvelovska sexualni scena (komiksove velkofilmy jsou zname odtelesnenou povahou).Je zde pouze povrchni psychologizovani, herci emocne bizarne prehravaji. Je zde neprehledne mnozstvi postav (asi proto,ze vse je zalozeno na diverzite jako hlavnimu propagacnimu motivu). Postavy se utapi ve svych minulych traumatech. Uz po hodine ze u me z tohoto spatneho filmu dostavila unava. ()

Chrustyn

Asi nejodvážnější Marvelovka vůbec, která rozhodně není pro každého. Velice rozmáchlý příběh, celá řada postav, neustálé cestování do minulosti, minimum akce, nezajímavý záporáci a vlastně i hrdinové, ale má to svoje zvláštní kouzlo, díky kterému jsem se ve své podstatě po celou dobu nenudil, ale zároveň se zde neobjevilo nic, co by mě dokázalo vyloženě nadchnout. A to, že z jednoho z hrdinů udělali homosexála mě vyloženě naštvalo, protože bylo cítit, jak to bylo na sílu. ()

marhoul

Po padesáti minutách odchod z kina středem. Iritujících keců jako na svazácké schůzi, depresivní, nezábavné, první scéna ok, ale po ní už jen opruz ve velkém stylu. Přehlídka nejen že nepohledných, ale absolutně nezajímavých, tuctových ksichtů s poťapanými jmény, přičemž je absence testosteronu a estrogenu až zarážející, ale hlavně když je to barevné, všepohlavní a plné srdíčka, že jo? Je tristní, že jediné, které vypadají jakž takž filmově, jsou skoro šedesátiletá krychle o jednom rozměru všech stran Salma a skoro padesátiletá, strhaná Angelina, obě dávno za zenitem, nicméně stále se z plátna dívá kdosi s hereckým šmrncem. Chlapi- čistá nula, zšenštilé princezničky ze Hry o trůny skutečně nemají chlípnějším, namlsaným dámám v publiku co nabídnout, čili nezbývá než opět velebit Toma Hardyho, jakožto jednoho z mála zástupců bombarďáckých chlapů dnešní doby, ten v tom ovšem nehraje. pochopitelně. Jedna za Babylon, aspoň budou děcka vědět, že něco takového bylo. Chloé mě nezaujala ani uondanou Zemí nomádů, ani Marvelovkou, ke kterým bývám zpravidla docela shovívavá. Pokud je ovšem netočí levibáby. Co mě ale vcelku zaujalo, byl trailer na nového Batmana. Ten by snad mohl, s unikátní, zajímavou držkou Patizónem, vypálit lépe. Doufám. ()

rollman1

Marvel nakopává svůj vesmír zase o něco dál. Tentokráte až do kosmických hlubin samotného zrození. Je u toho oskarová režisérka, která z Eternals udělala snad nejvyspělejší Marvelovku za poslední léta. Eternals jsou pomalým, poctivě stavěným filmem, který je ale natočen se vší počestností k žánru. Rozhodně se nejedná o klasický Marvel a to může někoho dost naštvat. Forma vyprávění je hodně jiná a inovativní v sérii MCU. Velkým plusem jsou také Exteriéry, které jsou nádherné a jsem vděčný, že si Chloe vydupala natáčení venku místo před zeleným plátnem. Samotný casting je podle mě skvělý a každá z postav dokáže zaujmout po svém. Někteří mají prostoru více, jiní zas méně, ale každý má dostatek prostoru na předání postavy divákovi. Příběhově velice obsáhlé a dospělé, kdy vlastně poprvé v Marvelu nemáme klasického záporáka. Opět změna, která by mohla hodně lidí nepříjemně svědět. Je toho tolik co bych ještě zmínil. Výbornou, pěkně přehlednou akci, které není moc, ale když se něco děje, je to opravdu dechberoucí. Super scénu s rychlíkem, která předčí i samotného Flashe z DC. A spoustu dalšího. Trailery opět klamaly dost tělem a čeká Vás tudíž spousty překvapení. Stačí tak říct, že Marvel se opět posouvá do nové éry a rozhodně nás čekají velké věci. Eternals jako vizuální opus jsou první kapitolou této nové cesty, která otevírá další možnosti. Jedná se tak o ne moc divácky vděčnou Marvelovku, ale zato je jednou z těch velkých a ambiciózních. ()

Stanislaus

MCU-film ve spojení s oscarovou režisérkou povšimnutíhodné Země nomádů si ihned získal mou pozornost, a proto byla návštěva kina takřka neodkladná - i přes poněkud vlažný trailer. Eternals se místy dost okatě snaží být tím nejvíc multi-kulti, tolerantním a všeobjímajícím filmem od Marvelu, což se mu po většinu stopáže daří veskrz nenásilným způsobem. Z technického hlediska se jedná o audiovizuální orgie, na což jsme však u podobných filmů zvyklí. Rád bych vypíchnul vzhled Deviantů a Nebešťanů - vedle toho mě bavily rozličné schopnosti a vlastnosti jednotlivých Eternals (nejvíce mě zaujala Thena), kterým bylo v rámci možností věnováno dostatečně prostoru pro představení - další informace se snad dozvíme v případném pokračování. Nechci tu spoilerovat, ale oceňuji myšlenku týkající se hlavního úkolu Eternals - byla podobně znepokojující jako "Thanosovo lusknutí". Obě titulkové scény byly poněkud zvláštní, ale svůj účel splnily aneb Zvídavost je mrcha. ()

BMW12

Máme zde nový tým ze světa Marvelu. A hned s hvězdným obsazením – Richard Madden, Angelina Jolie, Salma Hayek, Kit Harington a další. Příběh se mi líbil a bavil mě, přesto ve mě zůstává dojem, že se jedná o jednu ze slabších Marvelovek, což přičítám režisérce Chloé Zhao, dle mého názoru měl být vybrán jiný režisér. I tak se ale jedná o kvalitní, 4* podívanou. Marvel a Kevin Feige si to umí pohlídat a Eternals mě bavili. Především záběry na Visuté zahrady Semiramidiny či Babylon byly krásné. Mrzí mě však, že Marvel podlehl současnému „trendu“ a ukázal nám homosexuální postavy, to si mohl odpustit. ()

Darneth

Tak strašně odlišná Marvelovka, až je skvělá. Bohužel nebo bohudík Eternals nejsou pro masy a řeší se tam konečně taky něco hlubšího a zajímavějšího, čímž mi to zlehka připomínalo Watchmen (spolu s 300 pořád nejepičtější a nejlépe zfilmovaný komiks ;) ()

AlfaNumerO

Tak minimálně casting ukázal, že dnešní Hollywood pochopil, co je to rasová hyperkorektnost. Děkuji. Teda vlastně vůbec, celý film dokáže zaujmout asi tak jako chuť několik dní po postelí zapomenutého piva a teď ho ještě pijte skoro 3 hodiny. Světlé chvilky to má, ale... Jediné, co bych ocenil je určitá originalita vymykající se běžné marvelovce, která je ale až moc na sílu. Never ever. Nejhorší Marvel zatím viděný a to jsem myslel, že svou zbytečností už Black panter a Ant man nemůže být překonán a ono hle... 43% ()

TheEvilTwin

Takhle na úvod musím říct, že teda absolutně nerozumím všech těm nespokojeným ohlasům, neboť výsledek je daleko lepší, než jsem vůbec kdy očekával. Trailer mě skoro vůbec neoslovil a od začátku jsem si byl téměř jistý, že tohle bude nuda, která rozhodně půjde mimo mě a že Chloe Zhao jako režisérka pouze dramat přece nemůže udělat dobrou Marvel řežbu. Pletl jsem se. Eternals je svým způsobem “dospělá marvelovka”, která si ale stále zachovává vše, na co jsme u MCU zvyklí - fantastickou akci (které je dost a zároveň je vizuálně působivá a atraktivní), neustálý humor, slušné záporáky a skvělé postavy, které naštěstí dostaly solidní background story a my jsme se dozvěděli vše, co jsme potřebovali, a to od jejich originu, jejich smyslu existence až po jejich finální osudy. Další překvapení mě pak čekalo ve formě herců, které bychom snad v MCU nikdy nečekali a ke kterým jsem byl stejně skeptický jako k celému filmu, ale opak je pravdou a všichni to zvládli na výbornou. Samotný nápad o bytostech, které řídí svět a jejichž příběh se odehrává paralelně s našimi oblíbenými Avengery, je celkem šikovný, dobře pojatý i zrežírovaný a dobře pasuje do celého světa marvelu, stejně tak samotné finále i potitulkové scény jsou uspokojivé až za hrob a v konečném celku všechny marvelovky za poslední dobu značí, že se jde do finále a jakmile se časem vše spojí do sebe, bude to pecka. Absolutně bez výhrad, tohle bylo skvělé ze všech stran a já nemám, co bych vytknul. Kinotip, a to i pro všechny ty, kteří jsou skeptičtí - vůbec bych nedal na negativitu a běžte si udělat názor před plátno sami stejně tak jako dnes já. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý