Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

EricNor

Nevim, jak bych mel hodnotit film, na ktery jsem se nedokoukal. Byl jsem docela nateseny, ze zas po dlouhe době kouknu na Marvelovku, které jsem videl vsechny, z 90% v kine. Tolik falesnych emocí jsem dlouho nevidel. Herci jsou vzdycky postaveni jak na nastupu superstar. Dejou se tam veci, ktery me nebavi, akce jako v milionu jinych filmu, bez nápadů. Kecy o nicem, patos tece z kazde vety. Vtipy me mijeji, po hodine jsem to musel vypnout. Tohle na dalsi dil asi nebude nebo to budou muset kompletne prekopat. A Angelina neni dobra herecka. ()

kak2s

Solidní bramboračka s 2,5h vykrádáním a přetáčením již natočeného. Kapitan USA se štítem a trojzubcem v podání vyretušované A. Jolie, Superman, jehož kryptonit je ve vajcách nebo homo Galileo Galilei apod. kvazi hrdinové. Spousta lidí kritizuje starší filmy, hlavně že jsou efekty, známé tváře a to že děj stojí úplně zahovno je vlastně jedno. Škoda že i u filmů už funguje CTRL+C & CTRL+V ....kdy tvůrci zkopírují příběh s drobnou bezhlavou obměnou, vytáhnou moderní techniku a natočí v podstatě jen remake bez mozku. ()

hunter.ex

Nejrozmáchlejší, nejambicióznější a nejstupidnější Marvelovka ze všech. Myslel jsem, že Endgame těžko něco překoná, ale očividně jsem se mýlil. Dokud se Marvel nerozhodne, jestli chce točit buď rodinné komedie nebo filmy s vážnou tváří, ne však oboje dohromady, nezbývá mi než na znamení bezvýznamného osobního protestu dávat těmto nefunkčním slepencům jednu až dvě hvězdičky a to bez ohledu na jakékoliv jiné kvality, které ty filmy bezesporu mají. Jako divák opravdu nedokážu uvěřit závažnosti dějové linky, když ji každých pár minut bourají naprosto hloupé pokusy o vtip ve stylu "hele umřela nám parťačka" "ty jo, to je hrozný, no každopádně jsem ti naplival do pití, hahaha". Není škoda na tak primitivní náplň plýtvat obřím rozpočtem, efekty a nadějnou tématikou? Ten film by jinak mohl nabídnout tolik zajímavých věcí - výlety mimo Zem pro mne ve filmech od Marvelu fungovaly vždy velmi dobře a tady bylo nakročeno k docela silné a tíživé zápletce, kterou podpořila i solidní vizuální stránka. Jenže z toho nic není, protože jakoukoliv gradaci vždy shodí absolutně nevhodná rádobyhumorná vata, díky které také "vynikne" vcelku chabý scénář, ve kterém je nesmyslů a slabých míst víc než by jeden divák snesl. Takže i přes zajímavou výpravu do historie, povedené akční scény a nakousnutí atraktivních nových témat je z filmu jen předražená splácanina, která během sledování mé pocity vozila jak na horské dráze. Povětšinou bohužel v těch spodních patrech. No nic, budu i nadále snít o dospělém sci-fi/fantasy od Marvelu, které by naplno využilo všechny možnosti nabízené látky a rozpočtu a stalo se tím kulervoucím snímkem, po jehož shlédnutí bych si mohl říct jen "wow". Já vím, že se to nestane, ale snít o tom mohu, no ne? ()

yrwen

Jsem fanda marvelovek, takže se mi občas dost těžko hledají chyby, když srším nadšením. Mně se prostě líbí, jak skoro všechny MCU filmy jsou vzájemně odlišné, kdy si během filmu neříkám, že tohle jsem už viděl nebo tohle kopíruje nějaký předešlý film. Scény kde se prolíná přítomnost s minulostí, láska s nenávistí nebo krutost s milosrdenstvím dělají z tohoto filmu skvělou podívanou, kdy si každý milovník sci-fi najde to svoje. Co se hereckého obsazení a výkonů týče, občas to drhne. Například Sersi v podání Gemmy Chan se mi zdá skoro ve všech scénách zkoprnělá, nerozhodná a tak nějak odtažitá, až jsem ji ke konci filmu začínal mít plné zuby. Dále se mi zdál strašně nevyužitý Dane Whitman, od kterého jsem čekal větší roli v příběhu. Také mi přišlo, že se v tomto filmu vytratil humor, který byl  v předchozích filmech MCU poměrně výrazný, ale vůbec mi to nevadilo, jen zaujalo. I přes ne  zrovna učesaný děj se za mě jedná o další kvalitní marvelovku, která si dle mého 65% nezaslouží. Za mne 75%. !!!SPOILER!!! --->Ani po druhém zhlédnutí jsem nepochopil, jak vznikl ten Deviant se schopností vstřebávat moc Eternals. Během filmu bylo řečeno, že prošli evolucí, ale zároveň jsme se dozvěděli, že byli staletí zamrzlí v ledu, takže pod ledem asi evoluce probíhat nemohla. ()

mar4s

Kolik že to stálo peněz ? Je to sice jiný druh Márvelovky ale určitě ne lepší. Ani kvalitní zpracování tento film nevyzdvihnou.  Běžte se podívat na Dunu jak se má točit film.  POkud je Vám 12 tak asi ok. ()

milatko81

Tak kvoli tomuto filmu som sa zaregistroval na csfd! Som milovnik marvelu a toto ma hlboko zranilo! Hnus, zli herci, nudny dej, posliapanie vsetkeho co marvel vytvoril! Hrdinovia nicim zaujimavi a chvilkami sa mi chcelo vracat! ()

loki3016

toto vidiet este raz tak my mozog vytecie cez nodnu dierku. Derivat trikrat vyvarenej kosti okoreneny Angelinou ktora bud zabudla aj na tu trochu snahy nieco zahrat alebo jej to proste ta tona botoxu v tvari nedovoli. A pravdaze bez paru hot dogov sa uz neda natocit ani reklama na zmrzlinu. Uplne zbytocny film. Takto to dopada ked sa neonovy Marvel snazi hrat na temne DC. ()

Zonngo_01

Konečne Marvel skúsil niečo nové a nechal voľnejšiu ruku režisérke. Kamera je úžasná, dlhé zábery a točené väčšinou cez "Golden hour", tento štýl naozaj môžem :) Hudba je trochu nevýrazná, ale na to sme si už pri Marvelovkách zvykli. Nerozumiem tomu prečo vôbec začali vykresľovať nejakého záporáka, ktorý aj tak skončil skôr ako začal. Celková dĺžka filmu bola akurát, najviac ma zaujala postava Makkari a jej vzťah s Druigom. Celkový dej filmu pekne ubieha, kde sa striedajú vážne témy s akčnými scénami a sem tam nejaký humor. 7/10 ()

FraFan odpad!

To byl Marvel posledních let?! To snad ne. Kde byl vtip? Kde napětí? Kde děj, co má spád? Kde alespoň nějaký děj? Kde špetka akce, která by alespoň trochu zvedla ze židle? Kde vizuál, coby oko potěšil? Kde byl vůbec film?! Tohle má mít další díl? S ještě větší porcí nudy, šedi, prů i podprůměrnosti? Raději už ne. PS. A co tam dělala ta Angelina?! Lepší herecký výkon by podal plyšový medvěd. Pokud by taková měla být bohyně Athéna, tak by lidstvo vyhynulo raději samo. ()

Dalajlada

X-men říznutý Avengers. Nic co bysme neviděli už v předchozích filmech. Megalomanská podívaná o ničem. Aspoň po vizuální stránce je to fajn. ()

xulux

Za tohle bych mohl požadovat zpět vstupné, naštěstí jsem na to nemusel do kina a v klidu u toho usnul doma, protože takovou NUDU, to jsem opravdu nečekal ... Už od začátku to postrádalo logiku a cokoliv dalšího s Marvelem ... ()

martingazo

Jasně, hlavním problémem je, že se tu děje spousta věcí a některé z nich i přes svou stopáž bohužel nemají tolik prostoru se rozvést nebo dotáhnout do konce, přesto jsou pro mě ale Eternals naprostým zjevením. Možná tomu nadržuju jak už mě přestala bavit ta marvelovská šablona a tohle je konečně něco, co se z ní snaží vystoupit a funguje. Postavy mi tu přišly sympatické a jejich motivy uvěřitelné a prokreslené, akce syrová (potyčka v lese top strop) a kupodivu dost pohledných záběrů bez jakéhokoliv dialogu (a to miluju!). Uznám, že jako seriál by to celé fungovalo líp, na druhou stranu chápu jak to musela mít Chloé Zhao těžké a i přes to to v mých očích skvěle dokázala ukočírovat. Za mě i napotřetí převeliká spokojenost! 8,5/10 ()

Caesarion

Nadšení. Dost se mi to líbilo. Vizuálně a filozofickou stránkou převýšilo očekávání, ale dějově se mohlo jít víc promyšleně a na určitých místech lépe dotáhnout. A asi do toho strčit kromě Angeliny a Salmy i jiné známe herce. Pak bych tam možná dal o hvězdu vic. ()

VladoCZ

Přemýšlel jsem, jak to ohodnotit a přiznám se, že jsem ovlivněn nedávným MCU a tím i očekáváním. Vzhledem k tomu, co jsem zažil, jsem si jistý, že i Eternals mají nějaký smysl a celé to někam kráčí, což mě nutí na film koukat méně kriticky. Když se ale od toho oprostím, viděl jsem zvláštní film plný nevýrazných hrdinů, často zkopírovaných odjinud (toho Homelandera jsem se prostě nemohl zbavit) většinou s nenapáditou akcí, která mě prostě nebavila. Když k tomu přidám flashbackový mišmaš a spoustu zvláštních prázdných dialogů, tak to beru nakonec jako Marvelovskou střelu zcela mimo. Úplný průšvih to nebyl, takže 2*. ()

user1982 odpad!

Pri pozerani tohot "skvostu" som doslovne citil ako mi klesa IQ. velmi zle uplne vsetko. Nic som nenasiel vo filme, co by som aspon trochu pochvalil. Videl som v zivote vela filmov, ale toto bol pan film (z opacneho konca). ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý