The Morning Show

• USA The Morning Show
USA, (2019–2023), 27 h 40 min (Minutáž: 46–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

Nahlédněte v nekompromisně upřímné dramatu nominovaném na tři Zlaté glóby do moderního pracovního prostředí pohledem lidí, se kterými vstává celá Amerika. (Apple TV+)

Jerris008

Samotné téma a vlastně ani závěr první série se mě zase až tak nedotkl, ale z hereckých výkonů jsem byla unešená! - pouze první série ()

PeterFLJilek

Prvá séria ma bavila, ale v druhej sa nejako vytratila tá iskra. Keď si človek uvedomí, že vlastne pozerá seriál o Teleráne, na pozadí ktorého sa dejú intrigy. No kdeže, ja ráno tak skoro nevstávam. :-P ()

Sharleen

Americké televízne pozlátko v plnej kráse. Jennifer a Reese, ktoré si kedysi spolu zahrali v epizódke v Priateľoch, sa tu po rokoch opäť stretávajú a náramne im to ako tandemu šlape. Čo by som ale dopredu nepovedala, že Jennifer s prehľadom herecky prevyšuje Reese, čo je patrné skôr v neskorších epizódach. Billy Crudup je proste parádny. Koniec 1. série bol vyšperkovaný a za to pridávam aj 5. hviezdičku. Momentálne rozpozeraná 2. séria je tiež zatiaľ dosť slušná. ()

Bilky

Cca od 8.minúty, keď J.Aniston prvykrát prehovorila som bol lapený! A to nie som seriálový priaznivec, Friends nie je moja srdcovka. Reese a Jennifer sú skôr tie mnou prehliadané herečky. Tu však podávajú excelentné výkony a spolu s Crudupom šlapú jak v oscarovej dráme ;) Mne vyhovuje aj téma aj to že Carell netrčí a jeho rola je skôr vpozadí. No a scénar je naozaj parádny, dialógy nešuštia ani neprekypujú pátosom. 85% ()

iMbUS

Prvá polovica prvej série slabá, niekedy až otravná. To všetko však slúži iba na to aby sme dostali širší kontext, spoznali charaktery postáv aby z toho napokon bola jedna skvelo napísaná a zahraná dráma. ()

hrumsrt

Něco podobného letos zkouší TV Prima, jmenuje se to Dobré zprávy, ale vlastně nějak nepochopili, že kromě toho, že tenhle seriál z dílny Apple TV+ měl kromě zasazení do televizního prostředí i co říct k aktuálním tématům (a samozřejmě asi milion dalších věcí).. Seriálová podívaná třeba i o kauze #MeToo, okno  ale taky o náhledu do fungovaní každodenních ranních relací... /1. série/ --- Silná aktuální témata, která se přímo protkávají s osudy ústředních postav. Geniální Billy Crudup a od prvního do posledního dílu výborně napsaná podívaná, která sice nemá konstatně silnou kvalitu, ale přesto je nejlepším pohledem do problematiky genderů, jakou jsem kdy viděl. /2. série/ --- Vypočítavě nastavená kaše, která postrádá původní drive a chytlavá témata. Snaha být aktuální znamená zpracovávat Covid, a to nemám zájem sledovat ani s ročním zpožděním. Odbyté rozvoje postav, jednoznačně hůře vypointované dějové linky. Aneb když chytrák dělá hlupaká, tedy půjde mu to ale když se v tom moc rochní, je to nakonec stejně trapné. Tohle už není ani zdaleka taková podívaná. 1.serie - 75%. 2. serie - 60%. ()

VLADEK

1. série Po shlédnutí prvních pěti epizod je můj dojem rozpačitý. Na jednu stranu musím uznat, že ačkoliv je pro mě osobně novinářské prostředí z USA TV absolutně nezajímavé téma, tak je seriál napsán zručně. Samozřejmě občas obvyklá vata, ale to je norma. Také musím uznat, že se v seriálu sešly dvě herečky, které mám na stupních vítězek pokud jde o afektovaný přehrávaný ženský herecký projev (vítězkou je Lisa Kudrow) ale převážnou část 1-5 dílu mi za herečky ZATIM nebylo trapně. Uvidíme.../Update - bohužel finále (poslední dva díly) byly pro mne velkým zklamáním, jak po herecké stránce, tak scénáře. Celkově s odřenými uši 3 hvězdy. 2. série - megatrapnost rámovaná zoufalými afektovanými projevy Aniston a Witherspoon. ()

Nemo7

Herecky nadprůměrné. Námět k ničemu. Pozor spoiler! Banda afektovaných kariéristických mrch využije MeToo aby si řešila svoje psychopatické poruchy. První mrcha se schází s vyhozeným predátorem, pak se s ním rozejde. Nastoupí MeToo a ona je z toho tak vycukaná, že oznámí přes vnitřní rozhlas všem v redakci, že je z toho ukončeného vztahu tak vycukaná, že se rozhodla tu svou bolístku všem oznámit, protože si myslela, že všechny to zajímá, protože MeToo. A ono to nikoho nezajímá. Druhá mrcha se párkrát vyspala s hlavním predátorem. Všichni byli spokojení, ale pak MeToo. Druhá mrcha se vyděsila a tak se vycukala, že radši odešla. Ale pak se e rozhodla, že tu svou bolístku všem oznámí a natočí se s ní rozhovor, kde se dozvíme, že se nic nestalo, ale protože MeToo, tak se asi něco stalo, všichni se tváří vážně a nikdo soudný nechápe proč. Třetí mrcha je totální kariéristický psychopat, která šňupe půl kilo kokainu denně. Nechá se od hlavního predátora ojet, protože je to mrcha, tak to hned oznámí, dostane povýšení. Šňupe dál, předávkuje se a umře. Ale protože MeToo, tak se to hned řeší, všichni se hroutí, dvě zbývající kariéristické mrchy to rozmáznou, všichni se tváří vážně a zase jeden příčetný nechápe. Čtvrtá kariéristická mrcha má normální vztah, ale pak přijde MeToo, a ona je z toho tak vycukaná, že radši přestane souložit, protože MeToo. Celou dobu se jen řeší kariéristické vztahy v nechutném korporátu, jeden by si myslel, že hlavní vyhozený predátor znásilnil desetiletou školačku, která mu donesla sušenky pro charitu, ale on ojel jen pár holek, všichni byli spokojení, dokud nepřišlo MeToo a všichni kariéristi všech dvaceti pohlaví toho využili. Nejhůř pochopitelně dopadli chlapi, protože jsou to ty největší hovada, prasata, kteří chtějí jen souložit a chudák holky za to nemůžou a když můžou, tak jsou v tom nevině, protože chlapi jsou největší hovada, prasata, kteří chtějí jen souložit… ()

hony23

Seriál nabízí nahlédnutí do světa televizního vysílání, plného egomaniaků, afektovaných kariéristů a narcistických sviní. Příběh začíná v momentu, kdy moderátor ranní show musí z televize odejít, neboť se na veřejnost provalilo jeho sexuální obtěžování na pracovišti. Ona Me Too linka se vlastně táhne celým seriálem, kromě závažných případů nabízí pohled i na absurditu dnešní doby, kdy se dva do sebe zamilovaní kolegové bojí přiznat svůj vztah. Chvílemi hodně zábavná podívaná, jindy nudnější, já měl trochu problém se sledováním seriálu, kde mi jsou vlastně všechny postavy nesympatické. ()

mikiqex

To intrikaření a celkové pojetí mi hodně připomíná Suits (TV seriál) (2011), kteří mě ale bavili výrazně více. Je tam řada skvělých sympaťáků (Crudup, Duplass), ale popravdě hvězdné duo Aniston-Witherspoon sice hraje skvěle, ale přesto bych čekal něco víc. Nevím proč, ale některé scény jim prostě nevěřím. ()

Kovalevka

Na seriál jsem se začal dívat protože mi byl doporučen jako výborný komediální seriál ale výsledek bylo jak je zde uvedeno drama. Celkově mě seriál ničím neuchvátil a spíše jsem se nutil k sledování až jsem to vzdal. ()

zodiak217

Mám rád tento seriál. Už prvá seriá bola vysoko jedlá so skvelými hereckými výkonmi na čele ž Jennifer Anniston a Reese Witherspoon a ďalšími, kedy reagovali na aktuálnu tému sexuálnych obťažovaní v mediálnom biznise, no pri druhej sérii ich vyslovene zachránila Corona inak by varili z vody a motali sa okolo toho istého ako v prvej sérii, no opäť to zachránili herecké výkony. Je však skvelé, ze tvorcovia tak vhodne zakomponovali aktuálnu tému covidu a zároveň dovolili jednotlivým postavám emočný rozvoj a napredovanie. Posunuli ich opäť charakterovo vpred a odhalili nám ich silné a slabé stránky. Na tento seriál sa dá jednoducho pozerať aj keby mal dalšie 4 série a je to hlavný tahak Apple Tv+ takže urobili dobrý ťah. ()

Franki69

První sérii jsme s ženou skoukli v podstatě na jeden zátah. Skvěle napsané a mnohavrstevnatě zkonstruované drama s bezchybnými hereckými kreacemi Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carella, Billy Crudupa, nás doslova vcuclo. Fascinovaně jsme sledovali, jak odhalení sexuálního skandálu postupně rozleptává celý kolektiv ranního vysílání celoamerické populární televizní stanice a nutí lidi křivit páteř a ignorovat svůj morální kompas. A mělo to i konec a mělo to tak zůstat. Druhá řada se té první ani zdaleka nevyrovnala a teď s obavami sledujeme, že se chystá třetí…Takže…sezónu S01 doporučujeme, druhou si dejte na vlastní nebezpečí a můžeme vás ujistit, že když ji nedokoukáte, o nic nepřijdete. Pokud jste ale příznivci zejména dialogových dramat, pak ji zcela jistě nevypnete. Naše hodnocení male & female je 95% první řada a 65% ta druhá. ()

ollie24

Fantasticky napsaný seriál podpořený neskutečnými výkony Jennifer Aniston, Billy Crudupa, Reece Witherspoon, Marka Duplasse a mnoha dalších, který efektivně poukazuje na zákulisí toxických prostředí kauzy #metoo. Jestli jste měli pocit, že jste to celé do teď nechápali, The Morning Show vám naprosto přesně vysvětlí v čem spočívá jeden z největších skandálů historie zábavního průmyslu. A není to jen o tom - je to i skvělý příběh boje lidskosti + pravdy vs. nenasytnosti moderního světa. V mnoha úrovních. Grand finále první série vás doslova rozebere. ()

Sheemass

The morning show nezačíná zrovna originálním tématem (#metoo, je snad všude v nové, moderní tvorbě) a navíc první díl je opravdu chodící reklama na apple výrobky, ale postupně se přitvrzuje a vše vyvrcholí finálním dílem, který 4 hvězdy za celou první sérii mění na 5. Je jen dobře, že nešetřili na obsazení havních postav, skvělá Jennifer Aniston i Reese Witherspoon tahnou celý seriál a je zábavmé sledovat jejich neshody. A ještě musím vyzdvihnout výkon Billyho Crudupa, který mě opravdu neskutečně bavil, jako šedá eminence v pozadí, tahající za nitky. ()

lubica1995

Ako postupovali epizódy, menil sa aj osobný pohľad na postavy. Kto sa mi zdal ZLÝ...stával sa DOBRÝM a naopak. Jediný, kto nemenil svoju úlohu bol Billy Crudup a to som práve stále očakávala, kedy to príde. Námet na seriál dobrý , aj sa dobre rozvíjal. Herečky v hlavných úlohách mi nevadili. Amerického spracovanie som sa trochu obávala a tak som si aj sadla k TV. Ale musím pripustiť, že dramatizácia je opäť na správnom mieste.. po rokoch. Očakávala som iný záver, ale práve to ma baví na nepredvídateľných filmoch. Preto 5 hviezd. A som opäť zamilovaná... och Billy. A samozrejme sa musím vyjadriť k problematike MeeToo: ako brilantne si poradila amérika s problémom. Išlo vlastne o to, že ju sexuálne obťažoval..alebo neobťažoval?? Ak sa opýtate jeho: bol absolútne presvedčený o tom, že nie, že ona to chcela.. ľutujete ho, vlastne len využil svoju moc na to, na čo by sme ju použili všetci, keby sme ju mali. ( jasné, že áno....) Ale akonáhle sa na to pozriete jej očami, tak sa dialo niečo iné. Tak nejako vyzerá podľa mňa celé toto haló okolo hnutia. Samozrejme, že sú aj jednoznačnejšie prípady, kedy viete, kto je zloduch a kto obeť... ale asi ako v tomto prípade, a takých je asi viac , sa dá na vec pozrieť z dvoch pohľadov.. a hlavne: pohľadom ohrdnutej ženy ( muža), ustráchanej ženy ( muža) ... atď. On to tiež vlastne pochopil až na konci.. ( či je to spoiler už??) ()

Sidenius

Neudržel jsem se a když už jsem slyšel hlas tak jsem pořád hledal Grua z despicable me. Jinak určitě hodnotím že kauzu MeToo (a to jak moc je přitažená či ne za vlasy) to nechává hodnotit diváka. Trojice nesporně dobrých herců táhne celý seriál (Jennifer Aniston - SAG za nejlepší herečku v dramatickém seriálu) a je to dobře (upřímně bez nich by to byl jen podprůměrný počin). Určitě je zajímavé sledovat tituly Apple (for all mankind, see a spol.) Z jejich dílny vychází poměrně zdařilá témata. ()

Dejna

Skvěle napsané a pekelně dobře zahrané. Jennifer Aniston a Reese Whiterspoon jsou tady brilantní a to i v dost (pro ně) netypických rolích, Tom Irwin byl vždycky můj oblíbenec a postavy Chipa a Coryho si musíte okamžitě zamilovat. Ani jednoho z herců (Crudup, Duplass) jsem doteď neznala a vidím, že je to velká škoda! Celá show je prostě herecký koncert nejvyššího levelu a vtáhne Vás a nepustí, nemluvě o posledním dílu, kdy Vám napětí nedovolí odtrhnout oči od obrazovky ani na sekundu. Za mě jeden z nejlepších mini-seriálů posledních let, jen škoda, že na pokračování si asi dlouho počkáme.. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Stranger Things a další zastavují produkci

Stranger Things a další zastavují produkci

14.03.2020

Jak se situace okolo koronaviru mění často i z hodiny na hodinu, tak se mění i postoje jednotlivých studií či producentů. V praxi to znamená akorát to, že s přibývajícím časem se nejen odkládají již… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)