Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

Mrkvič

¨Prostě nemusím filmy, kde je hlavní hrdina čůrák. A tady je to mega čůrák. Na druhou stranu je film zajímavý, to jo. Vývoj kupředu, vypořádávání se s překážkami, i některé postavy jsou trochu fajn. Závěr je takovým "políčkem" nenapravenému hříšníkovi, který začínal mít zase kliku. Zajímavé, ale nic extra (alespoň pro mě). ()

noriaki

Už dlouho jsem neviděl takhle znervózňující film. S kamerou nalepenou na hlavní postavě, neustále hrající vlezlou hudbou a s dialogy, které jsou ze tří čtvrtin hádky a zbylá čtvrtina obviňování. Adam Sandler hraje jako ďábel, a svého slizkého prolhaného egomanika předvedl s takovou bravurou, že když mu jeho žena vmetla do tváře roky hromaděnou hořkost, mluvila mi přímo z duše. Uncut Gems se popsal přesně. Je to malý, nevybroušený klenot, který by neměl zapadnout. Ale než ho vidět znova, radši bych skočil pod autobus. Top 10 za rok 2019. ()

tnp101

Všudypřítomná chvála na herecký výkon Adama Sandlera je bez debat zasloužená, ale se špetkou nadhledu vlastně hraje to, co mu jde nejlíp. Ukecaného otravného idiota, který to nemyslí špatně - tentokrát však v dramatické rovině a v tom je podle mě ten rozdíl. Tvůrcům se v divákovi daří vybudovat k této spíše záporné postavě sympatie, skutečná síla filmu však tkví v neokoukaných postupech a pro mě osobně velmi výrazným a neobvyklým hudebním podkresem, který jako kdyby vyprávěl vlastní příběh. Není to až tak moc film pro „diváckou elitu“, tohle vám spíš sedne nebo ne. ()

terunka003

Dramatické, peněžní, židovské, černošské, diamantové, špinavé, sázkové, basketbalové. Nerozumím tomu nízkému hodnocení. Ale chápu, že to asi není film pro všechny. Od začátku jsem seděla jak zařezaná a nestíhala sledovat co všechno se dělo na plátně. Neskutečná slovní střelba všech postav, které neustále pálily jednu myšlenku za druhou. Adam Sandler neuvěřitelně vyrostl a tohle byl výkon, který si ho rozhodně budu chtít zapamatovat. Příběh je skvělý, hudba podtrhuje veškerou nervózní atmosféru a při závěrečném zaznění sirény, oznamující konec zápasu chcete vyskočit radostí, že ten parchant.. (spoiler)..a taky že vyskočíte. Je to lahoda. Nečekaná. ..chlapec nám vyrostl, hodně, a k lepšímu.. ()

Playman

Podobně jako třeba snímek Requiem za sen navozuje tento film pocity tak neuvěřitelně stresující a úzkostlivý až je vám z toho občas fyzicky nepříjemně. To vše je zabalené do hypnotizujícího psychadelického hudebního pokdresu a vy se necháváte unášet šíleným životem Adama Sandlera, jehož charakter dělá jedno do nebe volající rozhodnutí za druhým a vy to prostě nedáváte... ()

hroubek

Nečekaně silný a povedený film. Trailery mě vůbec nechytly a tak nějak se mi do filmu vůbec nechtělo. Jenže, pak přišly první recenze a ohlasy, které film hodně moc pochválily, a já jsem mu prostě musel dát šanci. A Uncut Gems si vaší pozornost zaslouží, ale hned na rovinu říkám, že to nebude snadné. Režisérský bratři Benny a Josh Safdie natočili velmi dynamický, rychlý a taky ukecaný film. Ve filmu se pořád něco děje, a je tam jen pár momentů, kdy se lehce zpomalí, jinak se jede na maximum. Bratři to dokáží velmi krásně prodat. Přes střih, dialogy a neustálé změny lokací. A taky přes svou největší hvězdu, která zde září jako titulní šperk. Adam Sandler umí tyto vážné role, a zde ukazuje, jak moc dobrý herec je, když se dostane k látce, která to umí využít a prodat. Sandler si krade celý film pro sebe, a poslední půlhodina patří jemu a je radost ho sledovat, fandit mu a prožívat to co se mu děje. V menší rolích mě velkou radost udělaly Idina Menzel a Julia Fox. Dobrý výkon odvedl Lakeith Stanfield nebo Kevin Garnett. Jak už jsem psal, ve filmu se pořád něco děje, a je to napínavé, zábavné a někdy i dost nečekané. Uncut Gems není snadný a přístupný film, přesto je hodně kvalitní a nabízí poctivou filmařinu a skvělý výkon Adama Sandlera. ()

VanTom

K ústřednímu (skvěle zahranému) obchodníkovi s diamanty, jenž se vlastním zapříčiněním potácí od problému k průseru, lze těžko najít cestu, jelikož se neustále se všemi hádá, překřikuje, zvyšuje hlas, slibuje, lže. A podobně stresujícně a neuroticky se chová i samotný film (těkavá kamera, nervní střih, hlasitý syntetický soundtrack i ve volnějších místech), což brzy diváka unaví/otráví podobně, jako hlavní postava vytáčí/zklamává lidi kolem sebe. V poslední třetině se obojí naštěstí ustaluje a fantastické finále (kdy už mu konečně držíte palce, aby… PRÁSK) dojem mocně zlepšuje. ()

Timak

Není to klasický Sandler, ale stejně mě moc nepřesvědčil. Ten konec jsem nečekal, tak alespoň něco pozitivního. A taky že tam hraje KG víc než jen 3 vteřiny. Paráda :) ()

VasaX

Jednomužný koncert Adama Sandlera. Temné, v podstatě opravdu neo-noirové, dramatické a bylo opravdu potěšení sledovat Sandlera ve vážné roli. Zejména tak pochmurné - hlavní "hrdina" ve svém sebedestruktivním víru který je zároveň jeho vina a zároveň mimo jeho kontrolu. Vadila mi trochu celková uřvanos, všichni napjatí a hulákající, až to bylo trochu otravné, ale tak nějak to patřilo k tématu a atmosféře. Za mě skvělý film s tradiční dějovou linií vlaku řítícího se ze skály, ale díky hereckým výkonům (zejména Sandlera) značně nadprůměrný. ()

Tft

Někdo daleko chytřejší než já označil Uncut Gems jako první "židovský noir", výstižnější popis tohohle filmu asi neexistuje. Benny Safdie a Josh Safdie jsou rozhodně nejzajímavější režijní duo, které teď na scéně operuje a jejich Uncut Gems jsou simulátor úzkosti, režijně naprosto dokonale poskládaný, vyšperkovaný (doslova), do posledního detailu. Podobně jako Good Time je to pekelná jízda, která vás chytne, zmačká, na konci praští do slabin a pak vás vyflusne na vespod lesklou, ale nahoře zatraceně špinavou podlahu (a pak si do vás možná ještě přijde kopnout). Bratři Safdiové jsou cinefilové, kteří vědí co chtějí a točí filmy především pro sebe. Není to tak úplně pravda, protože točí filmy i pro mě. Uncut Gems dostáli svému jménu, je to filmový drahokam, který je záměrně neopracovaný, drsný a přesto září jako ten nevyleštěnější klenot. Adam Sandler takhle dobře nezahrál od Punch-Drunk Love a tady se snad ještě překonal. Je to zdvižený prostředníček všem jeho odpůrcům, tady dokázal, že je to Pan herec. A já už jen doufám, že se kameraman Darius Khondji od teď stane dvorním spolupracovníkem Safdiových brachů. Tenhle film jede na 100%, jeho revírem je diamond district, jeho tempo je vražedné, jeho protivníci jsou evropští distributoři, protože ho nepustili do kin, Benny Safdie a Josh Safdie pracují ve dne v noci a jejich úkolem je naprosto rozsekat svoje publikum. ()

svobik

Vůbec se nedivím rozporuplnému hodnocení. Sám jsem to chtěl po 5 minutách vypnout, protože kombinace nesympatických postav, skladatele na koksu a scén, kdy po sobě řve x lidí a člověk se nedočká žádnýho kloudnýho dialogu, bylo moc i na mě. Nakonec jsem rád, že jsem vydržel. Drahokam je vtahující film s hlavním antihrdinou, který se vymyká skoro všem zvyklostem. Občas se na něj nedívá zrovna lehce, ale i tak člověk s přibývající stopáží nechce odtrhovat oči. Není to nic, co diváka semele, ale za tu tvůrčí jinakost rozhodně palec hore. 6-7/10 ()

Herzeleid odpad!

O čem že ten film byl? Po skončení mi akorát zvonilo v uších. Všichni tam melou celou dobu jeden přes druhého jak na americké aukci. Sandler nejenže vypadal jak kokot, ale i se tak choval. Tohle jsem vážně nepobral. ()

blackkocour

To, co vůbec nemusím na Adama Sandlera jako komika, jsou jeho jednotvárné role v každé jeho rádoby za uši vtipných komediích. Pár z nich se celkem vydařilo, to nepopírám, ale po tomhle ho budu nesnášet ještě více. Hrát židovského snědýho magnáta v zastavárně mnoho kritiků potěšilo. Přeci jenom jeho filmy vůbec nemusí, ba ho zavrhují už v traileru. Těžko říct, jestli se Sandler víc hodí na vážnější role než komediální, v obojí mu ani jedno nesedí. Teď sledovat jeho krysí xsicht v umělých bílých perličkách a řetízkama okolo krku, mě hodně iritovalo. Už ta samotná dvouhodinová délka byla zuby drásající, když za celou dobu na diváka film dáva ze všech stran samý stres a napětí, a dopomáhá k tomu i to, že všichni najednou melou a není nikomu moc rozumět.. což byl asi takový záměr. Každou chvíli ten vošoust má za prdelí tucet goril a vymáháčů, kterým dluží velký majlant i v několika tisících až statisících dolarech. Když má, ale možnost vyhrát balík, který mu pomůže vyváznout z dluhů, pokud si vsadí na skákajícího negra, který se honí za míčkem, jak autistický psisko na závislost na LSD. Teď má z toho Sandler velké ovace, a poklepání na ramena od kritiků, kteří si z něho dělali ty roky prdel, a teď mu pokuřují péro, aby dostali svůj rozhovor do babského časopisu Hobby naší doby. Konec je tak silně domrvenej, až jsem měl chuť dát filmu odpad! Nějaká ta elektro hudba může tuctového popcornového diváka silně dát do tranzu a udělat mu menší otřes, svědění na hemeroidech a závislosti na ibalgin.. rapper Wekend mě dost ve filmu sral, a jsem rád, že jsem nikdy nic od něho neslyšel. Ještě bych dostal nějakou sžíravinu v trenclích. ()

netahlo

Nejvetsi lidskej odpad jsem videl v serialu Dogs of Berlin. Teda az do shlednuti tohoto snimku. Nicmene zahrany to bylo opravdu presvedcive. Ale neni se cemu divit, kdyz Zidaky hrali Zidaci. ()

Maynard. odpad!

WTF? Tenhle film začínal tady na cca 80%, tak sem po něm celkem dychtil. No, včera sem to vyzkoušel a strašný, hrozný, děsný a hlavně příšerně nudný. Pořád se tam jen kecá a kecá a nic se tam neděje. Ani na chvilku tam nikdo nezavře tu svou nevymáchanou hudbu :o). Hudba, tak to je snad ještě horší než celej příběh, ta mě doslova drala nervy. Dal sem tomu cca hoďku a čtvr a když se tam po týhle době vůbec nic nedělo, prostě sem to vypnul a už to nikdy nechci dokoukávat. Podotýkám, že to nemá nic společnýho s tím, že nenávidím Sandlera... ()

Lukoboss

Neuvěřitelně nepříjemnej film. Až když jsem si uvědomil, že je to od tvůrců Good Time, začínalo to být jasný. Snímek o ztracené existenci, kde tak nějak od začátku tušíte, že happyend asi nebude možnej. Celou dobu se to řítí z kopce jako neřizená střela, hlavní (anti)hridina je ulhanej vychcánek, kterej se snaží všechno okolo sebe akorát ojebat pro svůj prospěch. S nikým není kamarád, nikoho nemá rád, vlastní rodina mu je ukradená a je závislej na adrenalinu a točení peněz po celým městě. Tak se do té sítě zamotává, až se začíná topit. A. Sandler ukazuje, že hrát vážný role mu není cizí, i když ho tak skoro vůbec neznáme. Jako židovskej slizoun je dokonalej. Šílenej musel být scénář, protože tam je tolik vět, kde najednou mluví několik postav, až to působí zmatečně, ale zase je to snaha přiblížit se realitě. Skákání do řeči, překřikování, urážky, vyhrožování, to je tady skoro v každé scéně. Možná ten film nemusel být tak dlouhej, znovu bych to asi vidět nepotřeboval - ta nepříjemnost a svírající pocit z toho přímo sálá. ()

sedm.1

Už ani nepamatuji, kdy mě naposledy nějaký film tak neuvěřitelně hned od prvních minut sral. Drahokamu se to povedlo s přehledem, a to hned ze dvou důvodů. Jednak jsem absolutně nechápal, jak se neustále všichni pořád, pořád a pořád jen překřikovali. Do prdele, vždyť tam nebyl za celou dobu snad jediný dialog, kdy by spolu postavy normálně komunikovali, a ne se jen hádali a mluvili dvě a více osob najednou. Neuvěřitelně iritující a znervózňující zážitek, ze kterého jsem byl fakt na palici. A jednak ta hudba! Ta hudba, ty vole, co to bylo? Tedy jestli to lze nazvat hudbou, spíš ten nemelodický pazvuk, co neustále doprovázel to překřikování? Tak to byl druhý nekompromisně terorizující prvek, který mě při sledování této podívané přiváděl doslova k šílenství. A tyto dva aspekty tu pro mě sehráli natolik zásadní roli, že prakticky vše ostatní mi bohužel bylo úplně jedno, respektive jsem již nedokázal nic jiného už pořádně ani vnímat, takže jen vím, že zápletka se snažila hrát na jakousi zcela nefungující pologangsterku bez gangsterů, že hlavní postava byl strašnej, nesympatickej kretén a kokot, kterému jsem nepřál nic jiného, než čeho se nakonec dočkal, že mi to celé příliš ve výsledku nedávalo nějaký hlubší smysl a koncept, a že židovská komunita není určitě společnost, ve které bych chtěl pobývat byť jen jedinou minutku. Drahokam pro mě tak zkrátka znamená naprosto nesnesitelný filmový zážitek, před kterým musím varovat, nenechte se lidičky zmást vším tím pozitivním humbukem, který se na tuto podívanou snáší, tady jde o psychické zdraví! Hnus! ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (viac)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů