Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Heroine

Hmm, já nevím. Je to sice klasika, ale není to dobrý film. Je to sice zábavné, ale není to až tak sympatické. A i když mám akční hrdiny ráda, a John McClane dává maximální počet hlášek ze všech, vadí mi že tak moc masakruje lidi. Takže z toho vychází průměr. ()

Hapretor

V té době akční pecka. V té době skvělý a mě nenudící Willis. Akce jak má být. Dokonalý oraz od strastí dne před obrazovkou. ()

Evander

Dnes již klasický snímek, který udělal Bruce Brucem a zároveň nastavil nová měřítka akčních filmů. Ani po tolika letech nezapadnul prachem a já se stále bavil jako při prvním zhlédnutí. Výborné výkony obou hlavních hrdinů, spousta sarkastických hlášek a Beethovenova devátá symfonie, to je prostě neodolatelný mix, zaručující skvělou zábavu. ()

Shredo

Dlho som otáľaľ si tento film pozrieť, no o nič som neprišiel, kludne mohol tento film ďalej ležať prachom. Väčšina scén bola predvidateľných, pre mňa ničím nezaujimavých, a to mám akčné filmy rád. Na pokračovania sa ani nechystám. ()

Iwiiik

John McClane opustil zasněžené ulice New Yorku a vydal se za svou ženou do města andělů, slavit Vánoce pod palmou ověšenou baňkami a přitom urovnat rozpadající se manželsví. Chtěl si původně hledět svého, servilně se tlemíc v klidu vykloktat hrdlo kvalitním brandy, vyzobat jahody z pozlacených misek, narvat si kapsy uzeným lososem a pak si se svou kudrnatou nymfou zalézt do kumbálu na smetáky. Bohužel se však na párty v luxusním mrakodrapu Nakatomi nečekaně přidal po zuby ozbrojený německý zločinec Hans Gruber se svou bandou árijských hrdlořezů. Naštěstí McClane zrovna vytíral nátělníkem větrací šachty a tak se stal jedinou šancí na vysvobození rukojmích a zmasakrování zlotřilých skopčáků! Asi nejlepšímu akčnímu filmu všech dob nelze vytknout ani záběr a Bruce Willis se stal díky tomuto akčnímu klenotu jedním z nejsympatičtějších hrdinů, jež ve svých filmech vystřelují zloduchům mozky z lebek. ()

Zajdo

Prvá pecka Willisa a neskutočná akčná klasika, ktorá ma vždy poteší ak ju pustia v telke počas vianočných sviatkov. Alan Rickman skvelý záporák. NOW I HAVE A MACHINE GUN HO - HO - HO. ()

strikeman

Už ani nevím, kolikrát jsem tuto akční pecku od dětství viděl, přesto se na ni mohu dívat stále znova. Musí mít nějaké speciální kouzlo, protože ve své podstatě je to vlastně přímočarý akčňák s jednoduchou zápletkou, jehož scénář už znám po letech takřka nazpaměť. Letos jsem jej zařadil do svého štědrovečerního repertoáru;-)) ()

johnywalker

Trvalo to dlouho než jsem dostal chuť na tenhle masterpiece... Nakonec se tomu stalo na Nový rok 2013 po kocovině. Úvod mě trošičku zarazil, ale film krásně gradoval a Bruceovi hlášky (během toho co postupně vymlátí budovu plnou teroristů) dodají filmu nádhernou atmosféru! 9/10 ()

Rafaelos

Je to fakt bomba! Akční filmy moc nemusím, jelikož mi přijdou většinou trapné, nudné nebo až moc přitažené za vlasy. Mám jen jednu výtku a to je ta scéna s tím černým policistou co se svěřuje s tou svou špatnou zkušeností Willisovi... Přišlo mi to takové jako z pohádky, kdy mladý orel spadne a doktor sova mu řekne, že už nejspíš nikdy nebude létat. Tehdy ho všichni litují a na závěr filmu, když orel letí opět střemhlav se všichni radují a oslavují. ()

MickeyStuma

Jsou vánoce, ale zločincům je to jedno. Bruce Willis ve své nejslavnější roli, která poctivě zapadá do série snímků s motivem - sám proti všem. Zvolené netypické prostředí - mrakodrap. Děj si udržuje tempo a přísně se drží tématu bez zbytečného odbočování. John McTiernan věděl co chce a dokázal z Willise vytáhnout vše co potřeboval. Ve své době velké překvapení. Vše tu má logiku a není hluchých míst. Ze snímku se stala vyhledávaná akční klasika a zaslouženě. Bruce Willis se stal uznávaným a vyhledávaným. ()

helloween93

Bruce willis jako John McClane v legendární akční podívané, kdy mrakodrap obsadí teroristé vedení Hansem Gruberem a jeho německou partou. Skvělý scénář a hodně nezapomenutelných scén (Willis a střepy skla, agent Johnsson a zvláštní agent Johnsson...) dělají z tohohle filmu jeden z pomyslných vrcholů akčního žánru. Bruce si tímhle filmem otevřel cestu do Hollywoodu. 5* ()

GOREGASM

Na Štědrý Den ideální volba, beze srandy. Bruce Die Hard vystřelila zaslouženě do nebes, pro McTieanana šlo o, v kombinaci s dva roky starým Predátorem, předčasný vrchol a Alan Rickman si se svou blonďatou eskadrou střihl nejlepšího padoucha dekády. Willis zároveň dal život novému prototypu akčního hrdiny, který toho schytá možná víc než jeho protivníci dohromady a ještě u toho dokáže být zatraceně vtipný. Skutečně napínavé a vrcholně zábavné od první do poslední vteřiny. 100% ()

Fujara777

Srdcová záležitosť. Výborné hlášky, klasické typy postáv (natvrdlí agenti, chápavý obchôdzkar) a akcia ako hrom. Dámy a páni, John McClane je v tom úplnou náhodou, ale vďaka nebesám za to. "Keď doletíte, tam kam ste chceli, odložte topánky aj ponožky a choďte po koberci s prstami na nohách zaťatými ako päsť. Lepšie než sprcha a šálka teplej kávy." ()

kubka4

Věřím, že některým se moje hodnocení nebude líbit, avšak já prostě nedokážu přehlédnout někdy až přílišnou nerealističnost tohoto filmu. Vím, je to akční film, od kterého se očekává, že bude nabitý bojem, drsnými hláškami a hlavně neporazitelným hrdinou. To vše do tohoto žánru patří, ale není to můj šálek kávy. ()

BeranSon

Tak přesně tomuhle se říká plnohodnotná akční jízda! To že v oboru akčních filmů jde o kult mluvit nehodlám. Celkem jsem byl na začátku zmatený, jak jedna nepříliš složitá zápletka teroristi napadající mrakodrap, dokáže zaplnit celé dvě a čtvrt hodiny filmu, ale celkem šeredně jsem se spletl, protože to uteklo jako voda. Tak samozřejmě největší zásluhu tu má režie a skvěle obsazení herci. Bruce Willis si tu střihnul svojí nejpodstatnější filmovou roli, ve které mu parádně konkuruje teroristické eso s pěkně tvarovanými vousy Alan Rickman . John McTiernan si taky touhle pastí položil zásadní kámen své tvorby. Takže jak už sem napsal, kultovní akční snímek, který zaručeně pobaví, je napínavý a požitkářský. - 8/10 - Jediná škoda, že tolik tomu akčnímu žánru nehovím... ()

Ydrosten

Kdysi jsem byl na Smrtonosné pasti s kamarádem v kině. Tehdy jsme byli nepříliš často vídanou akcí nadšení. Časem se hlad po mohutných filmových detonacích v hlavách mnohého Čecha včetně mne utišil a zájem o akční záležitosti mírně uvadl, nicméně jsem po letech zjistil, že Smrtonosná past opravdu patří mezi ty bezesporu kvalitní akčňáky. Za to vděčím Johnu McClainovi (ne úplně přesně tam tomu, ale skoro tam tomu :o), neboli Marcovi, jenž mne na odvysílání Smrtonosné pasti v TV upozornil. Proč tuto sérii filmů mezi jinými akčními počiny vyzdvihuji? Samozřejmě kvůli fenomenálnímu Bruce Willisovi, na jehož výkonu snímek stojí a bez něhož by i padal.. Bruce není tak úplně typický akční hrdina. Klišé praví, že akční postavu by měl reprezentovat mírně nedůtklivý anabolický semenáč, kvůli efektu politý kýblem oleje, kterému se maskulatorní boule, třeba na prostředníku ruky, nevybíravě rýsují i skrz kevralovou kapsu kalhot. Měl by mít sveřepý výraz a takovými sentimentálními věcmi, jako je rodina, měl by se zabývat jedině tehdy, když je rodina nepochybně po smrti, samozřejmě těžce ohyzdné z rukou nějakého šíleného záporáka, se kterým (sympaticky) psychicky vyšinutý hrdina svede nerovný zápas a vzdor tomu, že je deset minut před koncem takřka v čudeli a záporák mu už už odřezává motorovou mačetou o výkonu 25KW od těla jeho nebohou hlavu, vzmůže se, mačetu použije jako kladivo o výkonu 50KW a záporáka zatluče k protinožcům, načež si divák úlevně oddychne poznáním, že přece jen na tom světě existuje nějaká spravedlnost.. John McClane v podání Bruce Willise je schopný frajer, to určitě jo. Jenže v mrakodrapu (a později leckde jinde) pobíhá v propoceném tílku a lecos mu nevychází. John je realistický hrdina. Je znát, že je unavený, že mu protivník dává zabrat, že se přemáhá, že si je vědom, že má občas kliku a občas proklíná osud, protože na něj klika zapomněla.. A ecce! Nápaditý nebývá pouze John, ale pěkně prohnaní jsou i jeho protivníci. Když k tomu přičteme McClaneův sarkasmus, s kterým briskně komentuje situaci - a je třeba číst, že jeho hlášky míří do černého častěji než zbraň člena ku-klux-klanu, vychází nám z této rovnice, plné pozitivních znamének, divácky velice příjemné skóre. Smrtonosná past díky zmíněnému patří mezi vrchol akčních snímků a troufám si říct, že nebude zklamáním dokonce ani pro ty, kdož se jinak kvůli jistým stylizacím akčním filmům vyhýbají. ()

fr3ak

Ve své době naprosté zjevení a film, jenž převrátil tehdejší formu akčního žánru. Začátek konce nesmrtelných filmových svalovců. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)