Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Terva

Natočeno podle novely Rodericha Thorpa. První setkání s New Yorským detektivem Mc Lainem, kterého ztvárnil Bruce Willis. Příběh začíná v letadle historkou o prstech na nohou zaťatých v pěst. CITÁT - Já vím, zní to šíleně............ Děj se pak přenese do jedné výškové budovy společnosti Nakatomi. Budova společnosti Nakatomi, ve které pracuje manželka McLaina Holly se záhy ocitá v nebezpečí. Je napadena teroristy. CITÁT - Kdo říká, že jsme teroristé?............ McLaine se začíná zlobit, telefon nefunguje a rukojmí jsou v ohrožení. Začíná jednat. CITÁT - .....musím zabít toho, co má menší číslo bot, než moje ségra.......... Tady někde v této části příběhu zazní krásná vánoční píseň, kterou doprovází let jednoho teroristy. CITÁT - Hlásím, že na adrese Nakatomi plaza je vše v pořádku.......... Jedna McLainova hláška mě rozesmála. Zní - CITUJI - Dost trhaviny na to, aby mohl poslat Schwarzeneggera k andělíčkům......... Ale jsou Vánoce, doba zázraků, hlavu vzhůru na scénu přichází FBI. Legendární jména oboum agentům sluší - Johnson a Johnson. Akce, akce, výbuchy, střelba - takhle někoho naštvat, dokáže jen John McLaine. Přišla i McLainova sentimentální chvilka, ale to už je jiný příběh. Teď to bude jen Peklo. CITÁT - Veselé Vánoce, jo a nechtějte vidět Sylvestra......... ()

PanCitron

No má to všechno co si od Vánočního filmu přát. Koledy, lehce předvídatelný děj, hrdinu kterého si okamžitě oblíbíte a Alana Rickmana. A funguje to přímo skvěle. Osobní pořadí dílů: 01 - Die Hard, 02 - Die Hard 3 - With a Vengence, 03 - Die Hard 2, 04 - Die Hard 4.0 ()

MrCreosote

Freude, schöner Götterfunken, motherfuckers! Smrtonosná past naplno využívá omezeného prostoru jednoho mrakodrapu ke krvavě cynické akční jízdě a ještě přitom stíhá zpojit satiru na bezskrupulózní novináře a akcechtivé, vygumované federály. Rasově a národnostně rozmanité složení skupiny teroristů i policie cílí na diváky z celého světa, nebyla přitom podceněna základní poučka každého kvalitního akčňáku: čím lepšího máš záporáka, tím lepší bude film. Alan Rickman se sice s ostatními dorozumívá německy, jinak je ale typickým představitelem suchého Angličana trousícího bonmoty bez pohnutí tváře. Při spojení s emblematickým motivem Beethovenovy ódy na radost v rozhodujících chvílích graduje napětí nejenom vizuálně, ale i zvukově. V reálném světě by samozřejmě McClane neměl šanci, protivníci se tu po vzoru akčních schémat chovají jako pablbové skákající mu přímo před pistoli, na druhou stranu příběh ubíhá po nepředvídatelné sinusoidě, kdy má jednou navrch McClane, podruhé zase Gruber a spol. Skvěle to funguje i dnes, čtvrtstoletí od dob natočení (Festival 70mm filmů Krnov 2013) ()

JohnCZ

Hodně solidní akčňák s dobře hrajícím Willisem a parádním záporákem v podání Alana Rickmana. Genialitu v tom nevidím, viděl jsem mnoho lepších filmů, ale jako výbušná oddychovka je to to pravé. ()

m.krudenc

Jeden z absolutních vrcholů akčních filmů. Film je excelentní a zdá se mi, že zraje jako víno, čím je starší tím je lepší... Filmu se nedá vytknout naprosto nic, od námětu, herců, kamery, střihu, vtipu, hlášek, brutality, hlavního hrdiny, který dostává brutální kapky a nakonec stejně se všemi vyjebe ... Prostě převrat v dějinách akčních filmů. Výborné herecké výkony jak Bruce Willise tak i Alana Rickmana. ()

Expendable

Mě jednička nějak moc nezaujala.Přišlo mi to takové dost rozjezdové.Lepší jsou díly 3 a 4.Za nejelpší Brucův film považuji Pátý element a Poslední Skaut. ()

corpsy

Akčný film, po ktorom sa vyrojili a stále sa vyrojujú stovky napodobenín. SMRTONOSNÁ PASCA je a stále bude len jedna. Megaakčňák, ktorý to všetko vlastne začal ( dá sa povedať aj so SMRTONOSNOU ZBRAŇOU ), spravil z Bruce Willisa akčnú ikonu a dokázal ( opäť spolu so SMRTONOSNOU ZBRAŇOU ), že akčný film nemusí byť len bezduchou zábavou bez skvelého scenára. Najlepší akčný film desaťročia ( a vlastne v celej histórii ). ()

Marek1991

Väčšinou nemusím bezbrehé strielačky, zvrátené zabíjanie, no tento film mi prišiel tak trochu iný. Nejde ani o to, že hlavný hrdina má čo dočinenia s políciou, ale skôr o to, že akcia mi pripadala dôveryhodná a pochopiteľná, vyvíjala sa dosť realisticky a až na záver s behom od streľby helikoptéry sa to dalo užiť. Sú to síce 80. roky, ale aj dnes je to megathriller. Nie je to síce úplne morálne, ale nedávam tomu ani plný počet hviezd, Bruce Willis ma v dobrom zaskočil, stále sa niečo deje, čo skvelo rozvíja dej a navyše hudba je ozaj na vysokej úrovni. Veľmi vydarený film. ()

curunir

,,MYSLÍŠ SI, ŽE SOM BLBÝ, ALEBO ČO?" ,,NO A NIE SI?" __ Nie som žiadným veľkým fanúšikom Brucea Willisa, nakoľko jeho kreácie sa vedia uplatniť iba v niekoľkých žánroch, Smrtonostná pasca je však najlepším filmom, ktorý doposiaľ nakrútil. Filmu chvíľu trvá kým sa rozbehne, dokonca to zo začiatku vyzerá, že McTiernanovi akčné scény až tak dobre nejdú, všetko sa však zlepší v druhej polovici. Bruce Willis je skôr štandardne hláškujúci, zato Alanovi Rickmanovi úlohy zaporákov naozaj idú a tu predviedol výkon snáď zrovnateľný so šerifom s Nottinghamu. Tento film som si pre podobnosť názvov dlho plietol so Smrtonostnou zbraňou a ak by som mal vybrať medzi týmito dvoma filmami víťaza, tak to je Die Hard. ()

F.man

Takové akční řežby se už dneska held netočí. Super hlášky, akce od první do poslední minuty, John McClane. Prostě pecka! "Now I have a machine gun. Ho ho ho." ()

prkalil

Smrtonosná pastička! - Brucíku, starej brachu! - jak ráda se s tebou zase dnes večer setkám a budu ti mezi střepama a lumpama držet pěsti! (- bacha na Snejpa! - ten je nejzlejší) ... není on to příznak nějaký choroby - když ten film mám a můžu si ho kdykoli pustit - a neudělám to - a když pak jde v bedně, tak se na něj od rána těším a pak se dívám a pěkně s reklamama - na který nadávám a odcházím na zdravotní procházku do ledničky - a zase se vracím a netrpělivě čekám na další kousek?... ()

DEXTER099

Perfektně natočený akční film kde se Bruce zařadil mezi top herce v tomto žánrů co se historie týká.Nemůžu jinak než alespoň 95 %. ()

Kryton

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob! Bez tohoto filmu by nebyl Willis a bez Willise by to nebylo ono. Pocit jsem si ještě více umocnil zahráním hry Die Hard: Nakatomi Plaza. "Ha ha ha - ted mám samopal" ()

hous.enka

Překvapivě dobře fungující akčňák. Bruce Willis pobíhá bosky v sexy tílku a kosí zloděje, kteří se snaží dostat do sejfu. Sice to nemá na mýho favorita Con Air, ale Bruce si tímhle filmem u mě hodně šplhnul. Měl by hrát jen v akčních filmech a vynechat romantické komedie a podobné žánry. V duelu Smrtonostna zbraň vs. Smrtonostná past u mě ale vyhrává SZ. Důvod Protože: "Na tohle už jsem fakt stará" :-) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)