Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Paldiny

Spoločne so šalátom moja obľúbená vianočná bašta. No čo sa týka revolúcie akčného filmu, nekričal by som tak nahlas, veď prvý Rambo tiež predstavoval muža z mäsa a kostí. Vypichnem ale dve veci, aké mi vadili, chovanie chlapíkov od FBI a zmŕtvychvstanie toho blonďatého nemčúra. Vlastne som nerozumel ani komparzu po jeho poprave, ktorý sa tvári akoby k nej ani nedošlo, žeby dodatočne nakrútená scénka? ()

Mitin

Všichni tu oslavují jméno John McClane. Ale co Hans Gruber? Alan Rickman si taky rozhodně zmínku zaslouží. Jednoznačně a bez pochyb nejlepší akční film, jaký jsem kdy viděl. Škoda, že jsem ho tak dlouho odkládal. ()

bloodcountes

Po asi milionu let jsem se rozhodla zaplnit díru ve vzdělání a podívat se, čo také je ta Smrtonosná past, která je dneska už vlastně kultem. Zjistila jsem, že na tenhle žánr fakt nejsem stavěná - totiž když nastane řežba, je to pro můj mozek pokyn, že se klidně může zabývat něčím jiným, dokud se to nepřežene (řežby jsou pro mě zajímaví jedině ve sci-fi a fantasy :) A tady ta řežba bez přidané sci-fi hodnoty byla skoro pořád a to mezi tím bylo zase celkem nudný. Nicméně scény s Alanem Rickmanem byly výborný a taky mě zaujala postava toho hackera, ta byla stylová. No a Willise mám prostě ráda. Vůbec celá ta partička árijských padouchů s jejich neárijským šéfem byla sympatičtější, než kladasové (kromě Bruce, jasně) a musela jsem se hlídat, abych jim nefandila. Holy...mno o ní raději nebudu říkat nic, nebyla bych asi spravedlivá. Nevím jistě, jestli se doopravdy dokážu prokousat všemi Smrtonosnými pastmi, ale dnešních - často přerušovaných - dvou hodin vůbec nelituju. Za film tři, za Bruce čtvrtá. ()

angloumene

První film z kultovní série neztrácí nic na svém kouzlu ani po téměř 30ti letech. Navíc Willis bez holé hlavy se dnes už jen tak někde nevidí :) ()

vander19

Jeden z najlegendárnejších akčných filmov som veľmi dlho odkladal. Prešlo veľa času, ale nakoniec som sa rozhodol, vo filmovom dni s Bruceom Willisom si pozrieť tento kúsok. Moje očakávanie bolo extrémne vysoké. Prečítal som si recenzie uživateľvo, ako ja pozrel podrobnejšie hodnotenia. Zrejme to bola chyba, podobne ako je to s dovolenkou, ktorú naplánujete do najmenších podrobností a aj tak sa to už od nasadnutia do prostriedku, ktorým cestujete začne meniť. Nevravím, že herecké výkony boli zlé, ale ja keďže nie som moc fanúšikom takýchto filmov som sa občas nudil. Pripadlo mi to ako slabšia hra na xboxe. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "You want money? What kind of terrorists are you?"     Aj typické 80-kové akčné béčko dokáže nadobudnúť vyššiu kvalitatívnu úroveň a jeden z vrcholov žánru, čoho dôkazom je i tento kultový film, zaradený v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Dobre organizovaná banda bezohľadných zločincov, ktorí sa neštítia ničoho, na čele s charizmatickým zloduchom Hansom Gruberom (výborný Alan Rickman). Obrovská, nedokončená budova mrakodrapu, ktorá poskytuje množstvo rozličných zákutí. Osamotený, ale neohrozený hrdina John McClane (výborný Bruce Willis, na ktorého charizme to do veľkej miery stojí), neustále trúsiaci drsniacke hlášky ("Yippee-ki-yay, motherf*cker!"). A nervydrásajúca šou sa môže začať. Snímka je nabitá perfektne zvládnutou akciou a veľmi dobre funguje i jej dramatická stránka, s výborne vystupňovaným napätím. Páči sa mi i to načrtnutie vzťahu Johna a jeho ženy Holly (presvedčivá Bonnie Bedelia), kde ona je karieristka, on s konzervatívnym postojom k manželstvu a obaja sú príliš hrdí na to, aby spravili ústretový krok. Ak by som mal niečo vytknúť, tak to budú smiešne "panáčikovské" postavičky, ako nevýslovne tupý policajný šéf Robinson (Paul Gleason), "komická" dvojica agentov "Johnson and Johnson", prvoplánový reportérsky hajzel Thornburg (strašne toporný William Atherton), či odporne arogantný biznismen Ellis (Hart Bochner), tupý jak tágo. Toto sú také okato béčkové prvky, až príliš pritiahnuté za vlasy (povedal by som, že až prihlúple), ťahajúce to niekde do parodickej roviny, pričom tá snímka inak vôbec nepôsobí dojmom, že by bola myslená ako komédia (úplne niečo iné je čierny humor vyplývajúci z deja, ako trebárs "Now I have a machine gun. Ho-ho-ho.", či mŕtvola spadnutá na policajné auto).     "God, that man looks really pissed." "He's still alive." "What?" "Only John can drive somebody that crazy." ()

Macik

Policista John McClane jakožto nástroj pomsty....;)Jen kdyby tam neměl manželku bůh ví jak by to dopadlo,třeba by rychle utekl ven a vys*al by se na to.Přece by se nenechal zabít pro cizý lidi.Ale to už jsou jen spekulace................:) ()

Eldoth

Tomuto akčnímu veledílu jsem přicházel na chuť hodně dlouho, ale získalo si mne ...a IMHO, je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší akční film 80.let. ()

Dallas

Prototyp akčného filmu ako aj prototyp akčného hrdinu. John McClane je proste macher. Jeho hlášky sú bombastické, jeho krabička nemeckých cigariet stále prázdnejšia a jeho tielko, ktorého farba sa pohybovala od oslnivo bielej až po dymovo šedú a na ktoré by nepomohol ani koncentrovaný vaniš je stále špinavšie. Medzi akčňákmi jednoducho veličina. Ho-Ho-Ho 90% ()

fastum

Nejoblíbenější akčňák. Co dodat? Snad jen: "Doprdele, na světě je deset milionů teroristů a já musím zastřelit toho co má menší nohu než moje sestra." ()

matmanX

Nikoho zrovna nenadchne, když pod stromeček místo dárků dostane bandu teroristů, ale když se naštve John McClane, měl by si každý lump dát pozor. Dnes už filmová klasika hlavně díky skvělé akci, klaustrofobické atmosféře a uvěřitelnému hrdinovi stojícímu proti charismatickému padouchovi, které dokonale zahráli Bruce Willis a Alan Rickman oba tím odstartovali svou kariéru. Yuppie-ka-yeah motherfucker! ()

spiritus

Legenda a milník akčního žánru. Prorokuje nástup "monstrakcí" devadesátých let a vytváří šablonu, které se následovníci dlouhá léta drží. Plný počet. ()

Jorge-Z

Klasický Willis jako John McClane, bosé nohy, cigáro v puse a jedna hláška za druhou. Jak jinak, ve špatný čas na špatném místě. Žeru ho. "Yippee-ki-yay, šmejde!" ()

Yardie

Těžká klasika! V podstatě dokonalý film. Má tempo, napětí, vtipné hlášky, není až moc přehnaný, charismatický záporák a vše skvěle namícháno. Není co dodat - výborné!! Howgh! ()

Cement73

Brutálne dobrý akčný film... Bruce Willis je tu skutočná hviezda. Jeden z filmov, ktorý si možem pozriet kedykolvek a kdekolvek... ()

Ollie235

Skvělá jízda, u které mi nejvíce vyrazilo dech obrovské množství nápadů (pistole na zádech, setkání Johna s Hansem...) a výborní herci. Willis ve skvělé formě, jako obvykle naprosto nezastavitelný, drsný, ale i vtipný a proti němu vypočítaný padouch v podání Rickmana- jejich herecký koncert jsem si užil. Něco mi tam ale přece jen nesedělo a chybělo. ()

Martin_W

Viděl jsem několikrát jak film hrál v TV, ale nikdy mě to nelákalo se na Die Hard podívat.. Až teď na dvd. Bruce Willis v hlavní roli je briliantní, nikoho jiného bych si místo něho představit nedokázal a když už, tak by se určitě jednalo o poloviční kvalitu. Film jsem si náramně užil a celkově mě i pobavil. 88% ()

Movie Gourmet

Smrtonosná past, neboli originálním názvem Die Hard (Nezdolný, Neporazitelný) je dnes již legendární snímek a jeden z nejdůležitějších ne-li nejdůležitější a nejzásadnější film kariéry Bruce Willise. Jedná se o Johnem McTiernan(em) velmi napínavou a efektivní podívanou, kdy se jeden zpočátku podle zdání obyčejný newyorský polda John McClane postaví teroristům, kteří se zmocnili budovy patřící firmě Nakatomi. V zpočátku bílém nátělníku pohybující se bosý mezi skleněnými střepy a postupně hatící plány teroristů a snažíce se zachránit svou manželku (Bonnie Bedelia), která je jedním z rukojmí, je v podání Bruse Willise zážitek na který se nezapomíná. Pro mě jeden z filmových symbolů přelomu 80. a 90. pro mě resp. 90. let. Film má akci, spát, napětí i vtip, výbornou režii a scénář. Verdikt: 5* a 90 %. PS. Film, kterým rolí teroristy Hanse Grubera vešel ve známost britský herec Alan Rickman. Koukněte jak ještě vypadal tenkrát v tomto filmu a porovnejte např. s rolí Severuse Snape(a) z posledního Harryho Pottera. To je rozdíl... A Bruce Willis kolik měl tenkrát ještě vlasů, co. A když kouknete na 4. Smrtonosnou past... holá "glosna", ale stále sympaťák mající charizma :-) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)