Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

JohnSmith

Vynikající,jeden hrdina proti bandě teroristů ve stísněnejc podmínkách. Prostě kasika 80.let a začátek jdný z nejlepších akčních sérií. škoda jen,že vynikající Rickman již neměl v dalších dílech rovnocennýho nástupce ()

Všivák

Takhle má vypadat každý správný akčňák. Charizmatický hlavní hrdina, který srší jednu vtipnou hlášku za druhou. Spoustu střílení, ničení, výbuchů, zabíjení. Správně prohnanej a odpornej záporák. A v neposlední řadě pořádný hapyend, kdy hrdina všechny postřílí, zachrání rukojmí a nakonec se ocitne v náručí své milované ženy. ()

zaseprd

Nechápu, že mi tato akční mela tak dlouho unikala. Nemám absolutně slov. Poslední věta filmu mi mluví z duše."Teda jestli si takhle představujete Vánoce, rozhodně si nesmím nechat ujít Silvestra." Dokázal bych si představit společnou dovolenou s Johnem. ()

sskrblik

Až teď jsem se dostal k vynikající sérii Smrtnosná Past. Nepochybně byla i v televizi, ale něják mi to uteklo. Nu, první díl byl nabitej hláškama, slušné akční scény a Willis se tu opravdu vyšvihnul na přední příčky. Je fajn, že Past není ve stylu Rambo, co všechny vykosí. McClane si musí udržovat náležitý postup jak všechny oddělat. Myslím si, že je to na ČSFD docela přeceňovaný film, alespoň mě se víc líbila první Smrtonosná zbraň. Nicméně už se těším až porovnám sérii Pasti a Zbraně. ()

ella

Můj první film s Rickmanem a zároveň jeden z nejoblíbenějších akčňáků. Možná i pro svou ne příliš složitou kostru. ()

hroubek

Film díky němuž na akční žanr díváme uplně jinak,který nám předvedl hrdinu co krvací má prostě obrovskou smůlu.Bruce Willis je boží a ironie je to,že ho producenti nechtěly dát ani na plakáty k filmu,protože se bali,že nikdo nepříde na neznámí akční film s televizní hvězdou.Rickman je důstojným protihráčem. ()

VanTom

Nestárnoucí klasika, milník akčního žánru. Vynikající zakrvácený Bruce Willis, ještě mnohem lepší chladnokrevně kalkulující Alan Rickman, pár pater uzavřeného mrakodrapu Nakatomi a jeden geniální plán na ohromnou loupež, který nepočítal pouze s odhodlaným newyorským poldou. ()

zdenny

I přesto, že jde o akční thriller, považuji tento film za vánoční akční thriller: Ve filmu je vánoční čas a i o Vánocích se na to fakt dobře dívá. Toto je jeden z nejlepších Bruceových filmů. Navíc si myslím, že s postavou McClanea se zapsal do historie tohoto žánru, jakož i do srdcí fanoušků. Vtipné hlášky, které Bruceovi nikdy nebyly cizí, v totálně nepřátelském , teroristickém prostředí, jsou kořením tohoto (ale i jiných Bruceových) filmu. Civilně pojatý polda, který se mění ve vraždící stroj, je přes to všechno sále člověkem, který chce o Vánocích políbit svou ženu. A proto, aby se to stalo, musí zničit bandu padouchů a tím překazit brutální teroristický útok, jehož výsledkem by bylo mnoho civilních obětí. A on to udělá. Protože je to Bruce Willis a chce být o Vánocích se svou ženou. ()

lykan9

Myslím, že jsem to už psal v jiných komentářích, ale klidně to zopakuji znova. Smrtonosná zbraň, Sám doma a Smrtonosná past jsou moje nejoblíbenější vánoční filmy, na které se rád podívám v kteroukoliv roční dobu. Ze Smrtonosných pastí mám rád všechny (kromě hrozné pětky, ale u tý dělám, že neexistuje), ale jednička je TOP. ()

Master19

Poctivý osmdesátkový akčňák s důkladným scénářem, kde nejde jen o to vykropit ty špatné. McClanovi trvá dobře půl hodiny, než "vyřídí další dva". Mám ovšem za to, že největší devizou filmu je vynikající záporák čtyřicetiletého přesto debutujícího Alana Rickmana. ()

Sany33

Konečne som pochopil ako vznikali vtipy o nesmrteľnosti Brucea Willisa, značnou mierou mu k tomu dopomohlo účinkovanie v tomto akčnom megatrháku. Sám proti partičke nemeckých vycvičených zabijakov to ťahá veľmi úspešne. Ide o akčnú jazdu od začiatku do konca a kto je nadšencom filmov s podobnou dynamikou si určite príde na svoje. Na to že film sa datuje do roku 88 má celkom premakaný vizuál a dobre sa na neho pozerá aj s odstupom času. Čo sa týka hlavnej veci, ktorá sa mi páčila, tou bol Alan Rickman ktorého som si v zápornej úlohe do tejto chvíle nedokázal predstaviť ale zhostil sa toho bravúrne a jeho postava mala veľmi veľký vplyv na konečný efekt celého filmu. Za mňa niet čo vytknúť. 90% ()

fabecc1222

Nestárnoucí akční klasika, která si vystačí s pár lokacemi v jednom mrakodrapu, hláškujícím Willisem, charizmatickým záporákem v podání vždy výborného Rickmana a kupou výborných akčních scén. Tady se zrodila jedna z nejlepších akčních postav, John McClane. "Jak jsi mi to řekl? Jupijajej, šmejde..." ()

J.Lajner

Hrdina proti své vůli, to je John McClane (Bruce Willis). Newyorský polda, který do Kalifornie jede zachránit své manželství, ale nakonec musí bojovat o holý život. Film nenasytně těží z kontrastu dvou hlavních rytířů na opačných stranách barikády. McClane je člověk z masa a kostí. Má své chyby i charakterové nedostatky a proti vysoce organizovaným zlodějům musí spoléhat na policejní instinkt, častou improvizaci a vrozený selský rozum. Naproti tomu Hans Gruber (Alan Rickman) ztělesňuje vzdělaného zlosyna evropského střihu, jenž výdobytky Nového světa pohrdá. Elegantní oblek, uhlazené vystupování, znalosti o módě, architektuře i historii. Pro boj s McClanem nenasazuje svou maskulinitu, ale využívá jiný druh síly v podobě moci. Jeho zbraní jsou slepě oddaní nohsledi, které ovládá jako speciální druh projektilů ukrytých v tajném zásobníku. Obouchaný Mustang proti zánovnímu McLarenu! John McTiernan svým přístupem rozbíjí klasický mustr akčního filmu na prvočinitele a na zbylých základech staví vlastní, nezaměnitelný pomník. Hotová režijní učebnice, jež se následně stala biblí pro celá devadesátá léta. Konzistentní tempo vyprávění, dravá akce navozující pocit realismu a dynamický střih. Smrtonosná past, to je ideální film do nepohody. Člověk si jej může pustit kdykoliv, a vždy bude mít o zábavu postaráno. Ať venku pálí slunko, prší nebo sněží, John McClane vám vždy spolehlivě zvedne náladu. Více. ()

Spock

Pro mě akční klasika. Je to skvěle namíchaný koktejl zábavy. Hans Gruber se svojí partičkou lotrů jsou k popukání. Sice jen tak běhají sem tam a McClane jednoho po druhém likviduje, ale pořád se to děje ve svižném tempu a s vtipnými průpovídkami. ()

Gerret

Bruce Willis podle mě tenhle Akční film zahrál nejlíp ze všech filmů. Jednoduchý příběh a je tam plno skvělé akce. Další pokračování Smrtonosné pasti už nejsou tak dobré jak jednička. Nejvíc se mi ve filmu líbily ty hlášky Johna McClana. Hodnocení 100%. ()

m.a.t.o.

„Ak sú toto Vianoce, čo musí byť na Silvestra?" Pre mňa určite jeden z najlepších akčných film rokov osemdesiatych. John McClane je proste legenda. Yippee-ki-yay! 100 %. ()

Kalidor_

Díky scéně kdy Bruceovi pokropili mafoši zem střepy a on si v nich chudák holé nohy zkrvavěl tak mám z toho takovou fobii, že nosím papuče skoro nonstop! ()

Ravi

Pro dlouhé období akčňáků, kteří vystřílejí půl světa jednou rukou, znamenal John McClane předzvěst konce. Přišel ve správnou dobu, měl neviděný charakter a byl tak trochu jiným akčním hrdinou, než na které divácká obec byla zvyklá. Všichni si ho zamilovali. Ale postupem doby jeho pokračování už nesedla na úrodnou půdu zejména proto, že tenhle první film způsobil revoluci v pohledu na akčního hrdinu v celé šíři akčních filmů. Myslím si, že Smrtonosná past je pro akční filmy zásadní a hodlám to ocenit na 100% = 5/5 ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)