Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

JBMAVERICK

Rodinnej film, spíš pro děti. V dnešní době dogonalých digitálních triků, nechápu, proč psům a vlkům nenechali přirozený zvířecí pohyby a chování jako třeba v Lion King nebo Jungle Book. Tohle prostě tahalo za oči. Škoda. Bejt to trochu "drsnější" a chování zvířat trochu přirozenější, byl by to skvělěj film. ()

tomik99

Kupodivu do té doby, než se pořádně objevil Harrison Ford, tak mě to bavilo. Obecně se mi více zamlouval příběh ze začátku, kdy psa unesli, který se následně (neochotně) přidal k tažným psům a francouzskému týmu. Tam jsem měl zájem o to poznávat ty lidi i psy. V druhé polovině filmu je to již o dost horší. Harrison Ford by sám o sobě nebyl problém, ale ten stařík zkrátka nemá žádný příběh. Jeho (bezduchá) pouť nedává moc smysl. To samé finále. Film uměle vytvořil záporáka a celé to skončilo tak prapodivně. Buď to mělo být o Buckyho vrácení se domů, nebo měli tvůrci vymyslet zcela jiný příběh. Ten závěr byl opravdu zvláštní. Pohádka, na kterou se rychle zapomene. Navíc ty digitální bordel nebyl vždy ku prospěchu věci. Doporučuji například film „Umění tančit v dešti“, který je taktéž celý o psovi, ale o skutečném, žádném digitálním. A je to o dost lepší. ()

tranquill

"Zákon hole a tesaku, nic jiného neplatí!" Většinou platí, že filmy o zvířatech jsou dojímavé, zde i přesto, že jsou digitální. A proč ne? ()

FeroFabus

Ty vole, co to jako mělo bejt? Parodie na příběhy Jacka londona, nebo nepovedená komedie pro děti? Roztomilí digitální pejsci a další zvířátka a nekutečný kýč ve kterém pomalu zaniklo i to, že ta smečka různých podvraťáků by na Yukonu neměla šanci. A to nemluvím o tom černochovi, který se tam neustále pohyboval bez čepice. Prostě nesmysl na nesmysl. Jedna * protože filmu s Harrisonem fordem prostě odpad dát nemůžu. Kdo by snad s mým hodnocením nesouhlasil, doporučuji film Volání divočiny z roku 1972 s Charltonem Hestonem. ()

Baron Noktur

Úvod je ako zo zlého sna. Jednoducho povedané Postrah Denis v psej podobe. Infantilné, detské, situácie ako z bláznivého animovaného filmu, jednoducho poriadny horor. Ak sa už ale Buck dostane medzi svorku ťahačov saní, už sa to troška zlepší, hoci stále film blúdi v podpriemerných vodách. To najlepšie príde v poslednej tretine, kedy sa Buck naplno dostane k (skvelému) Harrisonovi Fordovi a spolu pôjdu putovať do neznáma. V tejto časti ma film, priznám sa, dostal a začal som si konečne užívať prerod kedysi rozmaznaného psa v psa objavujúceho svoju podstatu, a to až do samotného záveru, ktorý ma pekne dojal. Celkovo je ale tento film priemerný počin s jasnou snahou zaujať deti a mládež. Po drsnej knižnej predlohe tu nie je ani stopy. Je tu veľa dobrých zvieratiek (až na jedného), kopec infantilného humoru (hlavne v prvej polovici) a v neposlednom rade očividné CGI niektorých záberov krajiny a každého záberu, kde sa vyskytuje pes alebo psi. 6/10 ()

Maximilianus

Waw, tak ten pes bol riadne nereálny. Chápem, že tvorcovia chceli vyjadrovať jeho emócie, a možno to bolo jednoduchšie ako pracovať so skutočnými zvieratami. To mi prišlo ako najväčšia chyba tohto filmu. Príbeh je milý, dobrodružný a taký pre psíčkarov. Na druhej strane neponúka nič nove ani veľkolepé. Omar Sy potešil, ale jeho úloha bola zanedbateľná. Harrison Ford už bol lepší, ale tiež bol iba etapou. Takže film pekný, rodinný, ale Togo sa mi páčil viac a mal aj výpovednú hodnotu, reálny základ a reálnejšie všetko. 6,9/10. ()

s1r1us

Disneyovka na téma Volání divočiny. A přímočarý psychický vydírání všech pejskařů. Otázka pro koho ten film je. Hafani jsou nahrazeni animáckými plyšáky s chováním čitelným i pro děti, ale jsou tam scény, které tolik hrají na city, že by je děti bez moře slz neustály. Takže co? Asi lepčí doopravdový chlupáč a jít s ním ven do české nedivočiny? ()

Khalia

Napřed se nadávalo na živé psy v Psím poslání, teď se nadává na animované psy. Sakra lidi, co teda chcete? :) Já jsem naprosto spokojená. Buck byl úžasnej a ostatní psíci, vlci a scenérie také. Snad ani nemám co vytknout, příběh silný a dojemný, hudba kouzelná. ()

bearmeedek

Takhle zprasit klasiku. Digitální pes s úšklebky jak z Knihy džunglí, vypravěč jak z pohádky a vůbec se na to nedá dívat průběžně na celé. Rychlo-posun šetří nervy. ()

Lupes

Animovaná divočina, animovaný pes, animovaný kýč? To by snad nebylo nejhorší. Nejstrašnější je opět příběh. Možná by nerdi mohli zvednout zadek od monitorů a ... ne, skutečné setkání s realitou Klondiku konce 19. století po nich chtít nelze, sociální realitu i etnicitu postav tvoří podle toho, "na kterých životech záleží" a sníh, divočinu, psy a další reálie znají nejspíš jen z internetu a Walt Disney animáků ... Ale kdyby dokázali alespoň dojít do knihovny a půjčit si Jacka Londona... jenže, on je to román, nikoli komiks, obrázků málo a musíte umět číst. Ale kdo dneska čte, že? A navíc to má hodně stránek. ()

Likan7

Ideální materiál pro seriál. Udělat z toho nějakou minisérii, tak by to tomu jen prospělo. Takhle tu je na 100 minut tolik věcí, že si drtivou většinu ani neužijete a rozhodně by všechny ty příběhy zasloužily trochu víc času. Buck je skvělej a vůbec mi nevadilo, že byl digitální. Ono je tady digitální skoro všechno. Má to krásnou výpravu, Omar Sy má patent na sympatický role (už od Nedotknutelných hraje furt to samý) a Ford jakoby na plac přišel přímo z Yukonu. Pokud přijmete, že to je někdy skoro až kýčovitý a je to prostě pohádka pro celou rodinu, bude se vám Buckovo dobrodružství líbit. ()

rublik05

Zpočátku pro mě bylo velkým překvapením tak masivní použití různých CGI efektů, na které jsem si popravdě musel chvíli zvykat. Bohužel jsem mylně očekával skutečná zvířata a reálné exteriéry. Nakonec to však nebyla až taková katastrofa, i když šlo pořád poznat, že se víceméně celý děj odehrává před zeleným plátnem. Ze začátku mi sice přišlo trochu ujeté fandit umělému psovi, ale Buck je i tak obrovský sympaťák, takže vše bylo ve finále odpuštěno. Zaujalo mě také herecké obsazení, jelikož víceméně všechny postavy jsou skvěle zahrané. Krajina, ač umělá, vytváří velmi příjemnou atmosféru, která je místy ještě podpořena dojemnými scénami. Líbilo se mi, že tvůrci zde moc netlačí na pilu, film pozvolna plyne, střídají se vážnější scény s těmi vtipnějšími. Moc jsem tomu nevěřil, ale Volání divočiny mě mile překvapilo. Není to sice nic převratného, nicméně jako taková hezká, milá, dojemná a trochu napínavá oddechovka jistě potěší nejen větší, ale i menší publikum. 7/10. ()

Acrobat

Volanie divočiny mohlo dopadnúť akokoľvek, pretože socialistický prechlastaný autor mal svojich démonov, ktorých natlačil všade. Jack ma spustnutý hrob, lebo neviem, ale vidiny mal. Mal a zhmotňoval ich do zvierat. Lebo nedokážeme si predstaviť psa ako rozumového hrdinu. Knihu som nečítal a hanba mi, no aspoň toto spracovanie je taká Aljašská Kniha džunglí. A priam gýčové spracovanie to svojou formou potvrdzuje. Začne sa to ako dáky odpadový Beethoven, s kopou trikov a pri saniach až do očí bijúcou digitalizáciou. Počas filmu psisko nestráca rozum, ba ho dokonca aj získava. Film pôsobí rozdrobene a aj pri najmenšej možnej stopáži, ktorú si dal vcelku rozumne, dokáže navodiť pocit zbytočnosti. Všetky scény, motívy, záblesk emócií a ich vyvrcholenie dokážete s prehľadom odhadnúť a predvídať aj keď ste knihu nečítali, takže akékoľvek vzrušenie nenastane až do konca. Iste, pocit pohody sa dostaví a film vyslovene neuráža, len nechal ma emočne chladným, nepribitým do kresla a pokochať sa pár západmi či východmi slnka je pramálo. Fandím prostrediu, s Fordom by som aj menil, len tá strohosť a neautorskosť filmu je silnejšia než schopnosť vtlačiť mu punc originality. Digitál nestačí, keď obsah je prázdny. Volanie tej divočiny zaniká a jeden by vyronil slzu, a chápal by aj deju, keby nemal z filmu zmiešané pocity. To volanie má tendenciu byť silné, pútavé. (videné 15.02.2021, BDrip) ()

netWoor

Škoda, že scénárista nemá psa. Bo takhle se pes nechová. Ale když si to můžete nakreslit, muže stát i na hlavě. Ford je ve filmu spíš reklama, co má přitáhnout zájem, takovej ten hezkej velkej obal s třetinovým obsahem uvnitř. Trochu mě mrzí, že součástí spřežení nebyla čivava (ne že by někteří tahouni se jí velikostí neblížili), mohlo to bejt definitivně braný jako Disneyovská parodie. Za mě kravina. ()

Ceberus

Hezká pohádka, která sice ničím nepřekvapí, ale pobaví a potěší. Není tam nic, co by se filmu dalo vytknout, fanoušci pohádek si klidně mohou domyslet i tu pátou hvězdu, nicméně já si pětihvězdičková hodnocení nechávám pro své nejlepší filmy všch dob. Skutečné zapojení Harrisona Forda do příběhu očekávejte až od poloviny filmu. Ano, je jasně vidět, že psi jsou digitální, ale jsou vyvedeni uspokojivě a mají své specifické charaktery, takže vizuální efekty v pořádku. ()

Nix

Vůbec mi nevadilo, že nebyl použit reálný pejsek. I tak to byl velice působivý a rodinný snímek. Harrison ještě neřekl poslední slovo a to je dobře. ()

ForGump

Velice příjemný film. Teplý digitální psí příběh s úžasnými lokacemi hrající si až s idylou, dobře nasnímané a s Harrisonem Fordem v jedné z předních rolí, jemuž nelze odolat. 60% ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu