Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Nix

Pff, tak jsem fakt zklamaný. Opravdu nechápu, co okolo druhé série je tak super a skvělé. Opravdu to byla příšerná nuda, která mne ani jeden díl nebavila a nebýt tak první našlapané série, tak bych šel i do opravdu nízkého hodnocení. Nechápu, co se stalo, že seriál tak dokázal vypustit drive a dokázat unudit svým vyprávěním a dalšími postavami. No pokračování zřejmě bude, ale toho už se opravdu nedočkám, s Bandou už nechci mít nic společnýho. ()

messi@h

Série 1: 80%, série 2: 65%, série 3: 60%. Bohužel, sestupná tendence je jasná. Stejně tak se nedá donekonečna přivírat oči nad logickými nesmysly - The Boys i Starlight, nehledanější osoby v USA, si běžně běhají po veřejnosti, opakovaně se dostávají dovnitř do budovy Vought a vezmou si tam, co chtějí... Taky by mě zajímalo, jak takovému A-Trainovi udělali transplantaci srdce, když jeho tělo odolá i kulkám... A jak  superhrdinům ze Sedmičky dali pod neprůstřelnou kůži čipy. Atd atd... Skutečně až příliš nedomyšleností. A poslední věc - seriál je dost pokrytecký, když kritizuje konzum, korporáty a v první řadě nekonečné výdělečné vesmíry Marvelu a DC - ale sám seriál The Boys je očividně natahovaný a jeho další série se budou točit, dokud bude dost vydělávat. Škoda, že radši neudělali jen 2 řady, které by byly obě stejně kvalitní, jako výborná první řada. U dvou nabušených řad by se nějaký ten logický nonsense dal snadno odpustit. ()

ShenkI

Tak tohle přesně ten super hrdinský seriál co jsme potřebovaly! Dospělý pohled na to jak by to asi opravdu bylo...myslím že každý kdo by měl schopnosti jako Homelander by se snažil podobně. Brutalita a syrovost i absurdnost některých scén je super. Těším se na další řadu! ()

Emafera

Konečně se přesycený superhrdinský trh rozmělnil něčím originálním. I superhrdinové jsou jen lidé, možná i o něco horší než obyčejní lidé. ()

Harfenik

Jakoby, asi žádný seriál nemá prakticky v každém díle scénu, která dokáže zároveň pobavit, pohoršit a napnout diváka. Neortodoxní komiksovka, která na trhu chyběla a kterou Amazon vstupuje na trh streamovacích společností. Výborné postavy, pěkná zápletka a opravdu skvělé scény, které stojí za to si pustit vícekrát. Jsem zvědavý, jestli druhá série v nápaditosti překoná tu první, ale laťka je nasazena vysoko. ()

TaNya_

Eric Kripke spoluvytvořil další klenot a tím je brutální a smrtelně sarkastická komiksová adaptace, kde si prostě nikdo nebere servítky. Karl Urban si to tady jede jak pán a patří mu každá scéna. A vy mu proti těm ku*evským superhrdinům budete držet palce. Postavám je dán patričnej prostor a s přibývajícíma dílama si člověk uvědomuje jak skvělou a netradiční novinku to objevil. ()

Cooller

od Rogena bych čekal větši zasobu kontrovezniho humoru než je zde prezentováno přiběh je rovzněž hodně děravý a místy hodně slabý a monotoni rovněž tam schází nějake skutečné napětí ne jen vyvolané replikou protagonistů, čekal sem víc ale není to nejhorší určitě to zabaví ()

Pilsen_Kafka

Tak tenhle seroš mě uchvátil v jakémsi rozpoložení, což jsem nečekal. Ze začátku prvního dílu v první sérii nic moc, ale pak to šlapalo do oprátek. A to bylo teprve něco se tam dálo za krutopřísnou jízdu na které chcete ject. Úplně mě to rozsekalo, jak jsou tam ti “superhrdinové” úplně jinak znázorněný. Což se mi začalo líbit. ()

maramashi

Ak by mal vyzerať seriál presne podľa mňa tak vyzerá takto. Dajte Avangers brutalitu, nahotu, čierny humor a satiru tak dostanete The boys. Môj problém pri seriáloch je že pozriem pár dielov a rozmýšľam čo si pozrieť namiesto toho no pri tomto seriáli som ani chvíľu nemal chuť odísť od obrazovky a ku koncu mi až bolo ľúto že je to "koniec". Jednoznačne sa tu nadávkami a nechutnosťami nešetrí, pár krát som sa normálne bál že ma dakto uvidí to pozerať lebo som sa cítil že pozerám dačo ilegálne. Extrémne som si obľúbil či už kladných The Boys alebo zápornú The Seven, obľúbiť si záporákov je zvláštny pocit. Najoriginálnejšia a moja najobľúbenejšia postava je Frenchie, od začiatku najšialenejší a najzaujímavejší, francúzsky feťák ktorý sa zamiluje do nehovoriacej superhrdinskej aziatky (Mon couer), Jednoducho Frenchie bol najsympatickejší zo všetkých. Hneď po ňom bol hlava celého The Boys, Billy Butcher, bez neho by to nebolo ono, tak arogantná tvrdohlavá a paličatá postava ako on je už asi iba jeho úhlavný nepriateľ- Homelander, ktorý je v mojom rebríčku na treťom mieste. Vpodstate Patrick bateman ako superhrdina, egocentrista, sociopat a schizofrenik no pritom najsilnejší superhrdina vôbec. Hlavnou úchylkou Homelandera je mlieko (V prvých sériách najviac WTF moment, v ďalších sme si už zvykli). Aj keď je pôvodne ako záporná postava myslím si že väčšina si ho aj napriek tomu obľúbila a ja patrím medzi nich. Antony Starr by kľudne mohol dostať Oscara za rolu Homelandera, jednoducho najlepší herecký výkon aký som po Breaking Bad videl. Ďalej by som asi pokračoval s Kimiko ktorá mi bola asi najviac sympatická zo ženských postáv, nekonečná nevyjadrená láska medzi ňou a Frenchiem sa stala samozrejmosťou do 4. série kde sa to celé prelomilo, o Kimiko sme sa dozvedeli odkiaľ pochádza a čo sa vlastne stalo jej a jej bratovi, inak vlastne viac nevieme a ani nám netreba. Ďalší na rade je M.M. ejkejej Mother's milk ktorý má OCD a posttraumatickú poruchu. Veľký mohutný černoch ktorý je ako Monk, je háklivý na čistotu a perfekcionizmus. U mňa si získal veľkú pozornosť svojimi tričkami s nápismi rôznych interprétov ako 2Pac, DMX alebo N.W.A. Hughie ktorý sa chce pomstiť za svoju priateľku. Hughie bol postava ktorá sa asi najviac zmenila za celý seriál a prešiel z bojácneho chlapca na jedného z hlavných lovcov superhdinov. A ďalej už pokračovali len menej výrazné postavy ktoré zhrniem v rýchlosti: Starlight- superhrdinka ktorá sa zamilovala do hughieho a napomáha The Boys, A-train- ktorý zabil Hughieho priateľku v prvej epizóde, The deep- ktorý pohlavne zneužil Starlight, Queen Maeve- ktorá si ulieta s Butcherom, Black Noir- ktorý sa rozprával s kreslenými postavičkami a okrem nostalgickej vsuvky nepovedal jediného slova, no mal u mňa viac Sympatie ako A-train s Deepom dokopy. A aby som nezabudol Translucent ktorého zabila bomba v análnom otvore. Jednoducho spektrum postáv je tu zaujímavé a nemyslím si že by bola daktorá z týchto postáv zbytočná. Najviac som si užíval rôzne narážky na superhrdinov z MARVEL alebo DC. Určite patrí do mojich top seriálov a predtým ako vyjde 4. séria si to určite pozriem ešte raz. 100% () (menej) (viac)

Jan.Cada1

Neskutečná jízda, tento seriál srší originalitou a s ničím se nepatlá jako ostatní seriály v této době. Akční, vtipný, se zajímavým konceptem a výbornými herci. Rozhodně zasloužených pět hvězd. ()

Recenzon

Co by se stalo, kdyby superhrdinové nebyli milí skautíci, ale úchylní a sadističtí parchanti? Na tyhle otázky odpovídá tento skvostný seriál. Vilda Řezník má bandu, která se s nikým nemaže a skvěle jim to také funguje. Během sledování se vůbec nenudíme a je to jedna pecka vedle druhý. Zbožňuji všechny scény s Homelanderem a vždy si klepu bobky z nohavic, když mu ty oči zazáří. 10/10 je to mega a ať tu už je 4. série. ()

ESW

Tak jsme se dočkali doby, kdy superhrdinove přestávají být hrdinové. Bereme jim přirozený původ a krásu (Homelender..) a strašně si to užíváme. Jako by snad byl rok 2019. ()

Vykuk

Naprostá pecka, humor, zápletka, všechno, nečekal jsem, že mě to zaujme, ale je to jeden z nejlepších seriálů, co se v posledních letech objevily :) ()

kubilov

Asi to není na úplně stoprocentních 5*, ale odvaha a schopnost reagovat na aktuální trend úplně jiným způsobem se musí ocenit. Jako 60. léta opanovaly westerny a třeba 80. léta byla plná (trochu hloupých) akčních komedií, druhou dekádu 21. století naprosto ovládli superhrdinové a filmové adaptace jejich příběhů. Velmi inovativně se k tomuto fenoménu postavila nepravděpodobná partička okolo Setha Rogena a Evana Goldberga, které se povedlo (pro mě až nečekaně přesně) vystihnout různé palčivé problémy, které instalace superhrdinů ve fikčním popkulturním prostředí mají. Problém se společenským přijetím nadpřirozených bytostí, které se najednou objeví na Zemi, jsou pro jejich schopnosti miláčky davů, ale postupně začne jejich temná stránka převažovat a svých schopností zneužívají, to je přeci námět jako hrom. Negativní percepci superhrdinů sice v dosti okleštěné podobě nakousli všichni tři velcí hráči - Marvel s Captain America Civil War, DC s Batman v Superman i Fox s X-Men Days of Future Past - vždy to však bylo pohledem superhrdinů jako těch klaďasů. I proto je The Boys tak úspěšný a oblíbený seriál - na problematiku nahlíží z pohledu obyčejných lidí, kteří se rozhodli zhýralé polobohy, kteří jsou navíc ještě opřeni o mocenskou korporaci produkující jim filmy a zastřešující jejich celé veřejné působení, prostě lovit. --- K celkovému dojmu velmi pomáhá vhodně a odvážně zvolená forma, kterou tvůrci zvolili. Krutý černý humor, místy opravdu nechutné scény, kdy odvrací zrak i nejodolnější (hlavně u Deepa), sexuální (nikoliv však explicitně) scény i brutální a šokující krvavé vraždy a nechtěná zabití. To celkově dělá ze seriálu vynikající eRko, které si rozmyslíte, jestli dovolíte svým dětem sledovat. --- Kromě vhodně zvolené formy je velmi zajímavá i obsahová stránka seriálu a vůbec celá vyprávěcí kompozice, na jejímž začátku je ukázkový nerd a outsider. Během osmidílné pouti příběhem plným tvrdých chlapů a neohrožených superhrdinů dospívá, emancipuje se od svého starostlivého otce a stává se plnohodnotným badass členem The Boys. Seriál diváka hned od začátku nezahltí informacemi, vyprávění se totiž do šířky a do minulosti rozšiřuje postupným a rozumným tempem. Například ústřední superhrdinská sedmička nefunguje jako tým, takže jsou její členové představováni v zásadě po jednom a nijak se nepletou. K žádnému velkému představování ale ani docházet nemusí, jde v podstatě jen o (většinou) zkažené verze známých komiksových postav nebo jejich kompilátů. A kdo by v dnešním světě neznal Supermana, Wonder Woman, Black Panthera, Batmana, Flashe, Aquamana atd. --- The Boys je seriál pro lidi, kteří nesnáší superhrdiny, ale i pro ty, kteří je mají rádi. Jen se aspoň mohou zamyslet nad tím, jak by to také mohlo vypadat v dystopii, když by se najednou na Zemi objevili. --- Pár poznámek na závěr: 1.) Erin Moriarty je boží. 2.) Homelander je monstrózní antagonista. 3.) Butcher Karla Urbana je charisma samo. 4.) závěrečný cliffhanger je... sakra, jak by bylo super, kdyby byla druhá série aspoň stejně dobrá jako ta první. () (menej) (viac)

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)