Záhadná bouře

• Španielsko Durante la tormenta (viac)

V den pádu Berlínské zdi se nad Španělskem točí zvláštní bouře a malý chlapec slyší v domě přes ulici hluk souboje a jde se do obydlí sousedů podívat. Tam spatří muže s krvavým nožem stojícím nad mrtvou manželkou. Chlapec v panice prchá a venku na ulici ho přejede auto. Po mnoha letech přichází identická bouře a Vera Roy (Adriana Ugarte) najde ve svém domě starou kameru a televizor. Když si chce se svým manželem pustit staré nahrávky, ještě netuší, že působení nevyzpytatelného přírodního jevu jí několikrát změní život takovým způsobem, jaký si do té chvíle nedokázala ani představit. (C0r0ner)

Kingjiri

Španělská variace na Frekvenci a Osudový dotek, takže hrátky s cestovánim časem a efektem motýlích křídel. Ze začátku jsem byl vcelku nadšenej, ale jak se začal celej příběh rozplétat a zároveň se vrstvily další dějový linie, začal jsem o biják tak trochu ztrácet zájem (zejména z důvodu velký překombinovanosti). Příběh se měl buď plně soustředit na vraždu a okolnosti kolem ní nebo na snahu Very zachránit toho malýho kluka. Radši jsem se ani nesnažil nad příběhem moc přemýšlet, protože bych se do toho akorát díky časovejm paradoxům pořádně zamotal. Finále mě trochu zklamalo, čekal jsem něco napínavýho a ne takovou uloudanou ubulenou "vztahovku". Celkově jsem teda čekal víc napětí, akce než ukecanejch scén. Za mysteriózní atmosféru, filmařinu a pár napínavejch momentů třetí hodně slabá hvězda. ()

FeriusParfax

Na doporučení MajkHany jsem si pustila další dílo od režiséra Oriol Paulo. A opět to byl zajímavý propletenec událostí. Pekelné soustředění je nutností! Líbil se mi originální nápad a skvělé provedení. Celé dvě hodiny na vás tvůrci bombí jednu událost za druhou a vy jste stále v napětí, jak hlavní hrdinka z té šlamastiky vybruslí. Vera mi moc sympatická nebyla, ale vyvažoval to Professor, který si tu střihl vedlejší postavu. Bylo zvláštní ho vidět v jiné roli. Moc toho o filmu říct nejde, abych nevyspoilerovala. Snad jen, že s koncem jsem byla nadmíru spokojená. Mozkové rotory mi ale fungovaly takovým tempem, že jsem ihned po filmu usnula. Nedoporučuji se dívat při únavě. V celkovém součtu ale bylo tohle dílo trošku slabší než Contratiempo. ()

Maximilianus

Celkom napínavé a prekvapivé. Niečo je mierne predvídateľné a sem tam logicky nepresné, ale inak veľmi kvalitne zamotané, ale nie prehnané. Španielská tvorba ponúka stále viac kvalitných kúskov, tak snáď v tom budú pokračovať. 7,5/10. ()

Hashirama

Taky jsem si ve své době na Španělech ujížděl. Pokud vám současná španělská produkce sladce laská šourek, tento kousek se ve sbírce rozhodně neztratí. Stejně jako Los Ojos de Julia, El Cuerpo, La Cara Oculta, Contratiempo či první dva díly REC staví tento film na profesionálním řemesle, skvělých hercích a dobře napsanému scénáři, což je taky jeho kámen úrazu, jelikož stačí vidět tři takové španělské thrillery a prokouknete všechny karty dlouho před koncem a zde ten konec přichází o dobrých 30 minut později, než by bylo záhodno, ve snaze pojmout vše co nejpoctivěji a dát všem skulinkám co nejvýživnější dovětek, nedbaje na natahování příběhové fusekle až někam pod koule a na klesající záživnost příběhu. Solidní porce pro milovníky této evropské odnože, ale všechny výše zmíněné filmy bych doporučil o něco víc. ()

Sharleen76

Španělská filmová lahůdka ze "stáje" Netflix v českém překladu Během bouře. Je precizně vystavěný příběh, který vás od první minuty vtáhne do děje. Pro pány, kteří mají slabost pro brunetky, 128 minut nesleze z plátna, krásná Adriana Ugarte. Plný počet za originální scénář a herecké výkony. ()

mvukotic

Defilé WTF momentov a zbytočne rozťahaná, banálna zápletka. Koniec úplný výsmech. Keby si viac postrážili scenár a niečim to oživili, mohla to byť pecka. Takto je to priemerná, aj keď zručne nakrútená, hovadina na jedno pozretie. Z Paulovej trojky je toto spomedzi El Cuerpo a Contratiempo najslabšie. ()

Hellknight12

Čo o tomto snímku povedať ? Film má 130 min. Je španielskej produkcie. Film je o cestovaní časom. Režisér zaujímavo spracoval tzv "dedečkov paradox". Čo je dedečkov paradox ? V skratke je to teória ktorá tvrdí že sa nemôžete vrátiť do minulosti a niečo v nej zmeniť. Mohlo by sa stať že zabijete nechtiac nejakého svojho predka z dedovej strany a potom by sa nenarodil vás dedo tým pádom by ste sa nemohli narodiť ani vy. Alebo inak. Môže sa stať že niečo v minulosti chcete napraviť a stretnete svoju mamu ešte pred vaším otcom a ona sa zamiluje do vás a nie do vášho otca takže výsledok je rovnaký. Herecké výkony sú kvalitné. Scenár je podľa mňa ku koncu filmu málinko nedotiahnutý ale to je len môj osobný pocit. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Škoda že sa nenatáča viac takýchto snímkov. ()

pushover

První 3/4 šlapou jak hodinky, ta poslední bohužel poněkud kazí dojem. Ačkoli má tenhle film výrazně vyšší rozpočet, pro mě zůstává top španělským timetravel filmem stále Los Cronocrímenes. ()

ŠpetaMarek

Poslední film Paula Oriola je zdaleka nejhorší, což ale neznamená, že to není jeden z nejlepších Netflix filmů. Kombinace motivů z Frekvence, Návratu do budoucnosti a Butterfly effect je velmi šikovně servírována v ne až tak napínavém snímku plném dobrých herců, kameře a střihu. ()

celticek

Hned mi to připomnělo Frekvenci, akorát tady má děvčina jenom jeden pokus vše zvrátit do stavu 0. Řekl bych tak 3 a 1/2. Contratiempo i El cuerpo se mi líbily o něco víc. Ale je to fajn. ()

Najt

Scenáristický masakr. Fantastický příběh, který je skvěle napsaný, být nedopadne tak, jak jsem si přál. Tenhle film je výborný v tom, že má povedenou myšlenku a dobrou atmosféru, která Vás udrží v pozoru. Dávám 5* ne proto, že by to byla až taková pecka srovnatelná s 90% filmy, ale protože mě bavila a to od začátku až do konce a mám takové filmy rád. Celkově vzato bych ohodnotil 4,5* ale pokud jsem si film užil dám klidně 5*. Nebudu hnidopichovat. Jedná se o jeden z nejlepších filmů co jsem letos viděl. ()

syphoon

Španělská kinematografie mě nepřestává udivovat! Kde kdo by po přečtení obsahu film rovnou zavrhl a zařadil do kategorie "hollywoodské béčko". Naštěstí pro všechny fanoušky cestování v čase a efektu motýlích křídel je děj filmu opravdu perfektně promyšlený a zpracovaný. I když se nejedná úplně o nějak originální scénář viz Frekvence (2000)Nezaujatý divák se má rozhodně na co těšit! za mě super podívaná! 80%! ()

Mamlas

Dobrý film. Komplikovaný, zajímavě natočený, ačkoli námět hodně slabota. Nebýt té hlavní hrdinky, hysterické idiotskoedelické maminy, asi bych hodnotil i výš. ()

Vera2613

Znova to dokázal. Zaujímavý dej, sympatické postavy a mindfuck na konci. O filme som si dopredu radšej nič nezisťovala a dobre som urobila. Trochu ma prekvapilo to scifi ktoré tam má veľkú úlohu, keďže predchádzajúce filmy boli zasadené do reálneho sveta. Avšak nič to nemení na tom že je to skvelý film, ktorý ma zasa oblbol. Je ale pravdou, že Contratiempo a El Cuerpo sa mi páčili o čosi viac. PS. Hlavná herečka mi výzorom chvilami pripomínala Keiru Kneightley ()

Pitryx odpad!

Mňo, tak námět špatný nebyl. Jenže když se to pak začne plácat páté přes deváté, do toho ještě milenecký vztah, tak jsem se v tom začal plácat i já. Navíc jsem to neviděl v kuse, protože jsem se nudil, takže jsem ztratil přehled dokonale. Abych si v tom udělal pořádek, musel bych to jet znovu, a to se mi opravdu nechce. Snad kdyby to bylo kratší, ale takto ani omylem. Závěr je sice plný překvapení, ale taky mi silně připomínal překombinovanou telenovelu. Tady už jsem to psychicky nedal a přejel rychloposuvem. Čímž jsem obrazně řečeno vymazal i tu dvacítku, kterou jsem dát chtěl. ()

Kimkong

Když to srovnám s cestováním v čase se seriálem Dark, tak je tento film co se zápletky týče jen chudý příbuzný. Ale ono se toho moc víc za jeden film stihnout nedá, navíc aby to dávalo smysl. Takže jedna paní přesunuta v čase vidí co by kdyby něho nepotkala. Nakonec si z obou realit veme to co chce. Takže happyend. ()