Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

TaNya_

Jsem tak půl napůl spokojená. Atmosféra byla perfektní a líbil se mi posun oproti minulýmu dílu. Skvělý střih a práce s kamerou, perfekní jak se jednotlivé scény na sebe odkazovaly. Co ale zamrzelo, tak naprostá předvídatelnost veškerých napínavějších částí a těch pár lekaček jsem cítila na sto honů daleko. U hororovýho žánru je to trochu na škodu. ()

neo250

Po skvelej jednotke, prichadza druhy diel. Castokrat sa nestane, aby pokracovanie nadviazalo na uspesny prvy diel. Krasinskemu sa to podarilo az tak, ze miestami som sa bal si nahlas prdnut, aby nieco na mna nevyskocilo. ()

Dandy95

Stejne jako u prechoziho dilu, uvodni scena je pro me to nejlepsi z celeho filmu. Ono mi to prislo v podstate cele hodne podobne jednicce, akorat dvojka je drazsi a je to na ni videt. Urcite je to nadprumerny film s hodne fajn napady, dobrymi herci a koho bavi oblast efektu jako me, tak si urcite muze vsimnout nekolika fajn show-off vizualnich hratek (napr. tracking shot v uvodni scene naproti obchodnim vyloham). Bohuzel ale, je tam tak strasne moc nesmyslnosti v tom scenari a do toho se Krasinski rozhodne dat laciny jump scares anebo absolutne nesmyslne budovani pomaleho napeti v mistech kde by chaos byl tou prirozenou reakci. Je to fajn, ale doufal jsem ve vic. ()

Najt

Jako mouchy to mělo, ale jinak to byla nehorázná boží atmosférická podívaná. Začátek byl naprosto skvělej a bylo me i líto, že příběh nepokračoval dál od toho začátku. Naštěstí i tak to byla parada. 4* si film určitě zaslouží .. monstra byly neskutečný detailní a šel z nich opravdu respekt, napětí by se dalo krájet, prostředí úžasný a Cillian Murphy tomu dodal tu spravnou šťávu. Tady mě od plnýho hodnocení dělí snad jen opět neprakticky utipnutej konec ()

fandadofilmu

Nuda, nuda a nuda. Emzáci se chovají vzorně podle scénáře, logika nelogika, dětičkám se nemůže v hollywoodském filmu nic stát, to víme dávno, tak na čem stavět napětí? Děj? Proboha, to opravdu není možné vymyslet nějaký smysluplný příběh? Ten fórek se zvukem už dávno známe z Mars útočí! ()

wege

Jak jsem byl z jedničky nadšený, tak tady jsem byl zklamaný. Možná se neměl Krasinski vracet, protože ten film je vlastně jen recyklací prvního dílu a nepřináší nic nového. Nové je možná pouze to, že je umenšen prostor pro Emily na úkor dětí. To vlastně není na škodu. Škoda naopak je, že se nedozvíme více o těch milovnících ticha, kteří na počkání pouze z vlastního potěšení (?) devastují lidstvo. Týpek, co ho hraje Cillian nějak nezapadá, působí strašně uměle, proč tam je? Já jako chápu jeho úlohu v ději filmu, ale znova, proč tam je? Nemusel tam být. Prosím ať není trojka, nebo se to zničí úplně. ()

Knor

I přes to, že vlastně víme, která bije, známe monstra atd. se podařilo udržet napínavou a tísnivou atmosféru tichého a nebezpečného světa. Příběh pokračuje a je to pořád super, Emily zbožňuju, je prostě skvělá a cillian snad nemůže zkazit nikdy nic. Výborný pokračování, který neztratilo nic z kvality jedničky. ()

El.Negros

Vypižlaná rodinná nuda, napínavá asi jako stokrát vyprané babičkovské kalhotky. Si jeden po takovém filmu říká, že je radost mít děti jež mají nad 80 bodů IQ a nejsou očividně tak silně retardovaní jako v americe. Po odtrpěné první polovině krystalické nudy, se začne konečně něco dít a z čiré radosti ze záchrany od komatózního stavu bych i přidal jednu hvězdu (za akci v přístavišti). Nicméně tvůrci filmu nelenili a téměř okamžitě přepli na původní scénáristickou kvalitu třikrát luhovaného plesnivého pytlíku čaje pro kojící matky. Předpokládám, že originální prvek trojky bude pojednávat o nervy drásajícím zápasu lidí s extra plným močákem vlažného čaje, příčemž jediné místo na močení bude nerezová vana ve tvaru obří trumpety. ()

ANTYCHRYST

Koukám co bude dál a on konec.. Hmm.. První díl samozřejmě zdaleka lepší.. Tady nežli jsem se zorientovat.. Krapet akce a hnedle konec.. 49% ()

papadoce

Prekonalo jednotku. Prvotná obava, že sa zase bude jednať o jeden z tých zbytočných filmov odohrávajúcich sa dejovo pred prvým dielom sa vytratila rýchlo a ostal len tiesnivý pocit, tipovanie kto prežije a radosť z originality. John Krasinski sa čoby režisér úplne prekonal, scenáristicky taky tak a hoci toho mnoho tentokrát nezahral, tak na konci vlastne pripravil pôdu pre tretie pokračovanie. Úplne najviac ma mimo tiesnivej atmosféry očarili dve základné veci. Dokonalé prepínanie medzi svetom ticha, keď (ne)počujeme ako Regan a svetom počujúcich. To druhé boli perfektne a citlivo zvládnuté a majstrovsky natočené pasáže, kedy v jednej časovej línii sledujeme udalosti a vývoj na dvoch alebo dokonca až troch rôznych miestach, pričom atmosféra pre všetky situácie je dotváraná aj hudobne rovnakým plynulým motívom, a pritom všetko sedí presne na chlp až diváka vystiera v kresle. Ja si myslím, že toto bol úplný majsterštich. Film má vlastne absolútne jednoduchý základ o príšere z vesmíru, ktorá vraždí, ale vďaka scenáru a réžii vyznie film oveľa veľkolepejšie než samotná zápletka je. Tlieskam. Hej a aby som nezabudol, Emilka je stále nádherná. PÄŤ. ()

dkas

Slušné pokračování zdařilé jedničky, které děj posouvá v čase. Nic víc čekat nelze. Ale napětí pořád funguje, lekačky taky, takže celkem fajn. Slabší čtyři. ()

Homerking

Pokračování úspěšného hororu navazuje na konec předchozího dílů. Zbývající členové rodiny Abbottových opustili hranice svojí zničené farmy a musejí si najít nové útočiště. Dokáží přežít v tomto děsivém světě zamořeném nestvůrami ? Tohle pokračování už není tak tiché jako jeho předchůdce, je zde více dialogů, akce i scén s nestvůrami ale jinak nic nového pod sluncem. Přednost dávám určitě prvnímu díly který je určitě lepším hororem. ()

LdaVinci

Ano!! Přesně to můžu! Úvodní scénka z Prvního dne je top! Má to nádhernej vizuál, nádherný audio, skvělý herce, napětí... No prostě jednička byla top a to pokračování je podle mě na stejné úrovni. To se vždy nepodaří. Jsem nadšen. Krásnej zážitek v kině po dlouhé době zavřených kin. ()

Mamlas

Začátek byl nadějný, pak to šlo do kopru. Buď tam lidi chodili od ničeho k ničemu a, aby byli potichu, tak všechno dělali tak 5x pomaleji, než je obvyklé, takže i jinak nudné záběry trvaly ještě 5x déle a byly tak násobně nudnější. Nebo byli lidé schovaní a koukali, jak je hledají příšerky. Během filmu se prakticky neudál skoro žádný děj. Jen holka vylezla z úkrytu, vzala sluchátko, dojela na ostrov a pustila ho do rádia. Celé toto by se vešlo do 5 minut stopáže a s titulkama a vatou by z toho byl tak jeden slušný Večerníček (casting by tomu nesporně nahrával). Dokoukáno s robustním přetáčením. Dvě hvězdy s odřenýma ušima. (32%) ()

Mr.Ward

Tiché místo byl můj nej film roku 2018. Jak dopadla jeho druhá část? Doslova a do písmene famózně. Všechno co fungovalo minule funguje znovu, a kino tomu dává pořádný grády. Někomu může vadit, že je to až příliš “stejné”, v tom ale žádný problém nevidím. Problém vidím v tom, že chci víc 😅 Klidně bych si dal celý film o počátku tohohle, protože úvodní flashbacková scéna je úžasná... Stejně tak bych chtěl vědět, kdo, proč a odkud... V podstatě se totiž nedozvíme nic víc, než už víme (takže nic), kromě jednoho menšího detailu. Konec je šílenej a chápu název ČÁST II, protože - nechci spoilerovat - ale takhle má končit nějaký díl seriálu, a ne film 😄 Okamžitě chci víc! Trojka ještě potvrzená není, ovšem bylo oznámeno, že dostaneme spin-off, takže nový příběh ze stejného světa. A já už se nemůžu dočkat, protože tenhle svět mě baví. Sečteno podtrženo, komu se líbila jednička, dvojka je jasná volba. Pokud vás jednička nezaujala, dvojku ani nezkoušejte. Jedná se totiž opravdu o pokračování, žádný jiný styl, posun v čase, nic. Příběh začíná přesně tam kde skončil a jen si tak “potichu” pokračuje 🤫 ()

pity

Po roce nucené covid odtučňovací kůry, jsme dostali naservírováno absolutní TOP menu. Od příběhu, atmosféry, vizuálu a akustického zážitku. Určitě hraje velkou roli ten filmový půst, ale byl jsem maximálně uspokojen. ()

SilentMemory

Slabšie než prvý diel a nič prekvapivé sa tu neudialo, lebo to nutne potrebuje ďalšiu časť. V tomto sme sa veľa nedozvedeli a osobne sa necítim satisfied pretože to rýchlo skončilo. Bol to len taký ,,prológ " k ďalšej časti ale pekne spracované a oceňujem obsadenie Cilliana ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)