Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

Kopi1

Větší, akčnější a lepší tempo. Sice už tu není ten element takového napětí a překvapení jako v prvním díle, ale stále si to udržuje svoji laťku. ()

ještěžiju

Klasická vynucená dvojka, všichni už z jedničky vědí, o co kráčí, tak se dalo vytušit, že půjde o snahu ty potvory zlikvidovat pomocí té zvukové utilitky. Docela křečovitá snaha byla vtěsnat tři probíhající dramatické situace do jednoho okamžiku. Jedno velké mínus ovšem bylo, že ačkoliv byste čekali, že se lidé na tu situaci adaptují, tak moment, kdy se klučina rozeřve, protože se chytil do pasti, je neskutečná kokotina. Jako takovej hadr do huby by třeba nepomohl? To by pak samozřejmě nepřilákal ty potvory, tak holt musel řvát jak na lesy. ()

Rockerman

Je dobré si pamatovat události z první části, protože ta druhá, až na prvních deset minut, kdy se dozvídáme jak to všechno začalo začíná, přesně v momentě, kdy končí první. První pozitivní postřeh je ten, že Emilka je pořád krásná. Další, že dvojka je minimálně na stejné úrovni jako jednička. A pro fanoušky důležitá informace, že A Quiet Place zdaleka nekončí. ()

BOURQUE

Rozumiem k tomu, že pôvodne prečo J. Krasinski neplánoval pokračovanie príbehu A Quiet Place. Ale pochopím aj „druhú stranu“ a tlak na Krasinskiho, ktorému nakoniec neodolal. Úvod druhého diela „A Quiet Place“ začne práve s tou scénou (Day 1), ktorú som z prvého diela postrácal – ako sa to vlastne celé začalo. Veľmi solídny rozbeh na začiatku, ktorý však nezodpovie všetky otázky. Potom už pokračujeme tam (do slova), kde sme v prvom filmu skončili. V druhom diele dostane viac priestoru hlavne mladá Regan Abbott, ktorá akoby sama chcela „vyriešiť a ukončiť danú situáciu“. Následne herecká garda sa rozšíri o ďalšie členy, z ktorých najvýznamnejšie postavenie má Cillian Murphy (tá brada k danej postave mu pristane), ktorý potvrdzuje svoje kvality. Jedine u neho som cítil trochu viac hĺbky danej postavy. Emily Blunt je teraz viac v pozadí, ale aj v tých kratších a menších scénach je cítiť jej dominanciu (to, že aj v tých náročnejších scénach stále vypadá skvele, je len čerešničkou na torte). Natočiť pokračovanie úspešného filmu je vždy náročná úloha. Krasinski na to išiel pomerne dobre a snažil sa nespadnúť do všetkých tých jám a pascí, ktoré majú „takéto“ filmy. „Časť II“ v skutočnosti nie je ani „druhé dielo“ v pravom zmyslu slova, spíš pokračovanie prvého filmu a to presne tam, kde sa to minule skončilo. Možno aj to je dôvodom toho, že prečo neprinesie toľko prekvapení, ako filmový debut. Každopádne Krasinskimu sa opäť podarilo natočiť kompaktný film, ktorý nie je príliš dlhý a počas celého času drží pozornosť diváka na rovnakej úrovni. Záver kričí o ďalšie, avšak tento krát záverečné dielo. (Na dnešné pomery v danom žánru stále ide o dobre natočený a „produced“ film.) P.S.: Podľa všetkého Krasinski by už nemal mať s tretím filmom „nič spoločného“. Už teraz mám veľké obavy o tom, že čo spravia s jeho „dieťaťom“. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

sadlokan

Až ve dvojce jsem dokonale rozluštil,jaká je výhoda bejt hluchej jako poleno.To vůbec netušíš jakej rachot děláš a seš odvážná jako....Jako sůl,ty vole. ()

massdonfel

V některých věcech lepší než jednička, především méně táhlých a nudných scén, bohužel jelikož jsme v jedničce získali "MacGuffin" tak mnoho scén nedává moc smysl a člověk si řiká proboha proč a proč.. Konec je bohužel prakticky stejný jako jednička. nejsem si vůbec jistý jestli part 3 budu vůbec sledovat... 5/10 ()

agassi68

Nechať len príšery a pár drsných chlapov. Zvyšok len kazí dojem. Pískajúci načúvací aparát by odradil aj Godzilu. Viem, o čom hovorím.. ()

helloween93

O třídu lepší než ukrutně nudná jednička, aby by mi však série přirostla k srdci, musela by tam být nějaká mytologie kolem monster. Dvojka funguje jako můstek mezi jedničkou a završením trilogie. Film má víc akce a kratší stopáž. Navíc je tu Cillian Murphy, jehož postava je fakt super. Určitě posun kupředu a jeden z mála kasovně úspěšných filmů první poloviny roku 2021. Tak alespoň nějaké dolary pro věčně paběrkující Paramount. 3* ()

MickeyStuma

Námět o nějakých potvorách útočící na vše živé podle hluku tedy zaujal a tak tu máme pokračování. Začíná prologem k připomenutí jak to celé začalo a jede se dál. Mohlo by se také zdát, že vlivem znalostí o co jde a jak to probíhá už další film nebude mít čím překvapit a bude předvídatelný. No, je to všechno půl na půl. Režisér a scénárista v jedné osobě John Krasinski se s tím popral docela přívětivě. Příběh sice jede po nastavených kolejích, ale po dějové stránce stále graduje a přesvědčivě vytváří děsivé okamžiky, i když se motivem stále jedná o jedno a to samé. Zkrátka John Krasinski pevně využívá divácké znalosti a dobře s tím v rámci dalšího vývoje zapracoval. Jsou tu použité také určité detaily z předchozího snímku, takže bez jeho zhlédnutí je nelze rozlišit a tím i v rámci dramatizace použít v tom, co znamenají či představují. Snímek je tedy opět atmosféricky tvrdě neodbytný, intimní a hlavně nervy drásající. P.S. Vydrželi by jste zůstat potichu při zachycení nohy do zvířecí ozubené pasti? ()

Wallis3 odpad!

Nezáživný horor, sci-fi a thriller, co jde ve stopách prvního dílu. Prostě děcko na kyslíku,  promiň mami, že řvu, ale noha se mě chytla do pasti na medvědy,  zase víme hovno, akorát, že něco spadlo z nebes apod. Ztráta času. ()

mala_kea

Po svěží jedničce přichází docela zbytečná dvojka, na které jde bohužel extrémně vidět, že bylo jejím jediným cílem vydělat nějaký ten dolar navíc. Nic zásadního či kulervoucího se v ní nestane, děj se nikam neposune, a kromě pár napínavých momentů a perfektního Cilliana Murphyho, prostě a jednoduše nemá moc, co nabídnout. Pokud se vám však líbila jednička, je dost dobře možné, že se vám bude líbit i dvojka. Pořád se totiž jedná o poctivé řemeslo, které si zaslouží pozornost. Z hloubi duše nicméně doufám, že už se ke trojce Krasinski přesvědčit nenechá. Byla by totiž obrovská škoda, kdyby se z Tichého místa postupem času stala, podobně jako v případě Saw, jen další dojná kráva na peníze bez špetky smyslu a nápadu ()

figliar

Po výbornej jednotke, ktorá diváka držala takmer celú dobu v napätí, prichádza pokračovanie, ktoré nie je ani z polovice tak kvalitné, ako by si zaslúžilo. To čo pôsobilo minimalisticky a desivo, v druhej časti je dosť prehnané a ukryčané. Dej je viac rozvláčny a uťahaný, zameriava sa omnoho viac na postavy ako na desivú atmosféru. A to kvalite filmu zásadne uškodilo. Keď k tomu pridáme absenciu postavy, ktorá v prvom diely vynikala, máme z toho veľké sklamanie. Teda aspoň v mojom prípade. ()

Sarinka.luc

Asi si postavim drevenu chatku na Bora Bora. Len tak pre istotu. Syn bol svojim spravanim obcas na facku, nastastie to kompenzovala inteligentna mama. Maly kus slabsie ako jednotka. Invazia paradna. Skoda, ze jej nebolo viac. ()

Ema57

Horor, ve kterém je v hlavní roli ticho. Je záchranné, protože nová mutace vetřelců se orientuje podle hlasů a zvuků. Ale je to vůbec možné zůstat potichu, když jde o život? ()

Vabr

Šel jsem na to do kina jen proto, že máma dostala z práce volňásky a byla by škoda je nechat propadnout, jinak bych se na to normálně podíval doma. S očekáváním jsem šel do kina, že by to mohlo být lepší než ta děsně průměrná jednička, ale tohle bylo ještě o něco horší. Příběh to nemá skoro žádný a rozdělení postav vnímám jako mínus, neboť aby jedna dějová linka byla o dost nezáživnější a příběhem neposouvající než ta druhá už tak dost nezáživná dějová linka, to je co říct. S žádnou postavou jsem opět nesympatizoval a situace s příšerami byly už ohrané, a to není moc dobrá vizitka, když se jedná teprve o druhý díl. Sice jsem se v kině nudil, ale aby mi tam předhodili tak nudnej a zničehonic ukončenej konec, to mě i ostatní lidi v kině dost udivilo a všichni jsme odcházeli v rozčarování z toho, že tohle byl konec? Dost zamrzí hoax moto ,,Zůstat potichu už nestačí", protože pořád stačí! Děsný průměr a otřesné 3*, a to je kvůli dobrému řemeslnému zpracování, že si to udrželo takovou tu svou úroveň, ale především kvůli skvělému začátku. Byl fakt najetej, ale škoda, že nebyl delší, přesto to bylo lépe provedené v Bird Boxu. Na třetí díl se dívat určitě po tomto druhém díle nebudu a pokud tohle je budoucnost hororů, tak to se dívat radši přestanu! Vyhodnocení: Děs, radši udělejte pokračování na Bird Box! ()

HOFMAN

Atmosférou a vůbec celkově mi dvojka připomíná nejvíc asi dvojku Jurského parku. Potvory jsou tu více vidět a je to celé akčnější, ale méně to drží pohromadě jako celek. Nejvíce to skřípe při střídání třech lokačních linií, které si myslím nefunguje úplně nejlíp, ale zase je to taková letní oddechovka, kde je asi zbytečné čekat kdovíco. Pořád je tu cosi, co ve mně vyvolával Jurský park, Vetřelci, ale i třeba hry typu Far Cry nebo Crysis, takže na trojku asi bez přehnaných očekávání zajdu. ()

PEZ

Prekvapivo porovnateľné s jednotkou. Ale vzhladom na to, že príbeh pokračuje tam kde skončil predošlý diel a že herci aj režisér ostali tí istí, niet sa čo priveľmi diviť. A aj kinové suchoty kvoli Corone spôsobili, že som si tento kúsok v kine naozaj užil! QPII nie je ničím objavný, avšak celý set-up daného postapo sveta funguje perfektne a nájde sa aj pár naozaj vydarených scén. A niektoré s takým tichom, že som sa neodvážil jesť pri tom pukance. :) Pointa filmu tkvie v tom, že nová generácia musí zákonite skôr či neskôr prebrať opraty zodpovednosti od svojich rodičov, taký je proste kolobeh života. Som zvedavý na spin-off a veľmi rád si počkám aj na trojku. Pozitívne ma prekvapila účasť Cilliana Murpyho. ()

Kingjiri

Dvojka jede na jistotu, což je v rámci technický nebo herecký stránky srovnatelný s prvnim dílem naprosto v pořádku. Co se týče dramaturgie a scénáře, moc novejch nápadů se neobjevuje, což už potěší o něco míň. Pak jsem měl vzhledem k závěru pocit, že byla dvojka koncipovaná jako druhej díl z eventuální trilogie. Takže by to ten třetí díl opravdu chtělo a pak bych tuhle výtku dvojce samozřejme prominul. Amosféra ale byla místama hodně slušná a filmařina fajn. V rámci hororovýho žánru stále s přehledem slušnej nadprůměr, čtyři hodně slabý hvězdy. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)