Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

blackkocour

Tichá pošta se pořád hraje, jen škoda, že ke mně se ta zpráva nedostala. Což má být metafora pro to, že mě tahle duologie vůbec nebaví, a příjde mi dost nelogická. Vrátíme se asi ještě k prvnímu dílu, a jediné, co se mi nejvíc líbilo ke konci, byla po krvežíznivá Emily Blunt (kurva, to je tak zasraně pěkná žena), jak se prohání tou bouchačkou, odrovná držku, toho zkurvenýho emzáka, a po ksichtu, se jí roztečou krvavé mrdky z Alzáka, to je prostě vždy krásný záběr, který se stal mým nejoblíbenějším, ve všeobecnému filmovému umění. Sice je to trochu klišé, při dnešním Hollywoodem, ale vidět statečnou, emancipovanou bojovnici, se prát o holý cecek, je dost rajcovní, a je někdy lepší vidět nabušenou Xenu, než kozatou Sněhurku, že jo. Logicky, jsem se na tohle těšil, i v dvojce. Velký smrdutý hovno!! Tady se naprosto všichni chovaj jak kreténi. Už při jedničce mi vadilo, že holka je hluchá. Musíme mít úplný protiklad něčeho, na čem se staví celý film. Bortíme druhou stěnu, že přidáme do děje hlouchou píču, co neuslyší svoje prdy, kor pak neuvědumující, že se na ní vrhá zubatá!! Což se přiklání zase k tomu, že ty čuráci, občas, udělaj takový naprostý kravál, že by to vzbudilo i mrtvého, ale ti přerostlý opičáci, to neuslyšej. Krysinski, co má uši jak potkan, byl dost přesvědčený, že se musí natočit dvojka, tak až bude ve sprše fantazírovat o trojce, (doprdele, já si ty dvojsmysly odpustit nemůžu), tak budu u toho, a co nevidět, bude téct krev. V čem se druhý děj může lišit od toho prvního, že je tu o mnoho větší akce, a více zvratů, aby se to zdálo atraktivnější. A vtípeček na závěr. Víte, proč hluchově postížená, musí masturbovat oběma rukama? Jednou rukou si mastí husu, a tou druhou vzdychá.. ()

kenkaku

Krasinski prostě chtěl trošku podojit nečekaný úspěch #1, tak se přihasil s dvojkou. A protože mu bylo smutno, že minule umřel, musel oprášil nepoužité záběry z minula. Ve scénách ze “dne 1” totiž postavy odpovídají stářím prvnímu dílu. A byl to “danajský nápad” (chápete jak to myslím). Ukázal totiž jak by film mohl vypadat, kdyby se věnoval událostem před kauzou baterie (viz #1). Místo toho po této ochutnávce skáče bezprostředně do událostí navazující na předchozí film a oslaví to první idiocií. Nechá farmu (s hromadami zásob) být a jdou na výlet. A nastane peklo. Pro diváka co vnímá, pamatuje a přemýšlí. Vysypané cestičky už nemají smysl, už se může i šeptat, reakce potvor na hluk nejsou v řádu vteřin ale minut a přichází největší fail - přímo biblických rozměrů - Krasinki začne měnit základní pravidla. Potvůrky totiž najednou (a to se roky nevědělo) neumí plavat. Takže Krasinskiho demonstrace apokalyptické samoty když v #1 kontaktoval doslova celou planetu bez úspěchu, vyznělo jako neskutečná prezentace idiocie v praxi. No nic. Neumí plavat. Přestala fungovat i fyzika (objem dýchatelného vzduchu v nádrži vydrží stejně dlouho pro jednu osobu jako i pro 4 - ještě že mají tu přednastavenou minutku s alarmem) a v rámci zachování vzorce “akce se děje na všech místech zásadně ve stejnou dobu” se buď povídá (všude) a nebo bojuje o život (taky všude) a zběsile proto stříháme a měníme lokace. Celkově vzato film je tedy víc akční a víc debilní než předchůdce. Je obrovská škoda, že slovo “integrita” Krasinski nezná. Holt ne každý má ten dar vybudovat funkční svět a udržet ho pohromadě déle než 1/2 filmu. Toho předchozího.. ()

Melios

[SPOILER FREE] Keď jednotka Johna Krasinského uzrela svetlo sveta, bol som udivený s akou jednoduchosťou dokázal poňať zaujímavý námet bez toho, aby k nemu potreboval nejaký účinný, hudobný, hlasový či dokonca jumpscareový doprovod. Preto som bol nesmierne rád, keď som sa dozvedel o nedávnom dokončení produkcie pokračovania jedného z mála skvelých hororov. Bohužiaľ pandémia si vyžiadala svoje obete a okrem investorov na to asi najviac doplatili samotní fanúšikovia, ktorí na film museli čakať o ďalší rok navyše i navzdory tomu, že mal film oficiálnu premiéru už pred rokom. Ale k veci. Sequel splnil moje očakávania na výbornú a vďaka svojmu autentickému podaniu sa ho nebojím po produkčnej, ale aj kvalitatívnej stránke porovnávať s jeho originálom. Postavy nám trochu zostarli, niektoré pribudli a za niektorými nám bude smutno ešte dlho. Aj dvojka dokázala so sebou priniesť svojrázny strach z jemných zvukov a z neznámeho druhu monštier, ktorých dizajnová nápaditosť dokáže stále uchvátiť. Čo, ale filmu asi najviac berie na kvalite je jeho roztrúsenosť, ktorú som v nejakej forme kritizoval už pri jednotke. Skrátka film si niekde v príbehu začne a skončí si tam, kde sa mu bude práve chcieť. Práve pri pokračovaní to bolo trochu horšie rozhodnutie, pretože budete mať miestami pocit, že sa vo filme strácate, i keď sa vám príbeh nič extra nesnaží povedať. Snímke sa tiež nebojím vytknúť zopár samoúčelných jumpscareov, ktoré ale aspoň dobre podčiarkujú fakt, že tento film vás dokáže svojou napnutou atmosférou náležite až tak moc upútať, že sa po následnom vyrušení môžete kľudne zľaknúť aj obyčajných vtákov. Vo výsledku som, ale s filmom podobne (ak nie viac) spokojný než so samotným originálom. Je to proste jedno z tých pokračovaní, ktoré sa snaží byť vo všetkých smeroch iné, ale zároveň rovnaké a očividne sa mu to aj darí. To, že vám pri pozeraní filmu na zopár miestach možno ani jedno oko neostane suché ani nekomentujem. Takéto efekty navyše len vítam. Môžem hercov, tak ako aj tvorcov veľmi pochváliť a samostatne si okrem pána Krasinského moju pochvalu zaslúži aj Cillian Murphy, ktorého je radosť vidieť zase v nejakom unikátnom filme a po dlhej dobe nie v zápornej postave. Ako človek, ktorý horory moc nemusí vám môžem aj pokračovanie filmu Tiché Miesto srdečne odporučiť. Od snímky som mal nulové očakávania a tak som plne spokojný, že aj tento horor je výnimka potvrdzujúca pravidlo vo všetkých smeroch. A na záver ešte jedna myšlienka, pokračujúca v tej, ktorú som napísal k predchádzajúcemu filmu: Ak takto podľa filmu vyzeral rok 2021, obávam sa, čo prinesie rok 2022... ()

Maynard.

Vypadá to, že se s novejma filmama blejská na lepší časy... Mohl bych napsat skoro to stejný jako u jedničky. K úplný spokojjenosti to není, ale jako taková napínavá lekačka je to dobrý. Pro Emily mám slabost, takže za mě skvělý. Potvory tady jsou vidět mnohem víc než u jedničky (asi měli mnohem větší rozpočet). Příběhově je to takový to "o přežití". Fajn je, že v drtivý většině filmů, kde jde o kejhák, se hrdinové nikdy nedržej pravidla - nikdy se nerozdělit. Ale jinak by to asi nebylo tak zajímavý. Zpracování příšer super. Ale ty lekavý scény někdy až moc laciný, takový očekávaný... Určo bude tředí díl, to je jistý... ()

Soweek

Krasinskimu se povedlo solidně navázat tam, kde jsem myslel, že to skončí průserem. Stejně zastávám názor, že některé filmy by pokračování mít neměly a Quiet Place je jedním z nich. I přes oba kvalitní díly doufám, že se trojky už nedočkáme, protože čím více se už bude zabředávat do tohoto universa, tím větší lejno z toho už bude. ()

pavcas

Mám ráda Emily Blunt i Johna Krasinski a jednička se mi celkem líbila, i když už tenkrát jsem si říkala, že je kolem toho uměle vytvořenej hype. Dvojka je jak dvojky bývaj, prostě o ničem. Nic novýho, objevnýho, sice navazuje na první díl, ale když skončí tak si říkáte: "Už? Vždyť to nemělo žádný zásadní vyústění nebo překvapivej nápad!" Natočený to bylo hezky, herci ok a to je tak vše, příběh nula, nedotažený. ()

netahlo

Druhou hvezdu prihazuji jenom kvuli Murphymu, protoze je proste dobrej. Jinak ovsem po slibnem rozjezdu neskutecna nuda a uplne zbytecny pokracovani. ()

Sdoom

Tři hvězdičky jsou s přivřenýma očima. Lekačky jsou už oproti jedničce dost předvídatelné, scénář taky ničím nepřekvapí, nicméně dobrá atmosféra a audiovizuál zůstaly a Cillian Murphy je jako vždy výborný. V kině celkem fajn zážitek. (kino Cinestar, orig.) ()

sedm.1

Z mého pohledu druhé pokračování Tichého místa ani zdaleka nedosáhlo kvalit svého předchůdce, a to především z důvodu absence onoho momentu překvapení a originality, na čemž byl první díl prakticky založen, zde se ale prostě už jen jednoduše v tom všem nastaveném z jedničky pokračuje a diváka tak již tady nemá vlastně co příliš dostat do varu. Sice ano, je tu více monster a jsou vážně skvěle trikově zpracovány, za což může rozhodně větší rozpočet, a sice ano, je tu i více akce, ani jeden z těchto nepopiratelných faktů ale nepovýší celou tuto podívanou do nadprůměrných žánrových vod, jelikož efekty na vysoké úrovni a dostatek akce jsou dnes již běžnou součástí každého úspěšnějšího filmu podobného ražení. Vývoj postav je tu pak prakticky nulový, nehledě na to, že i přínos té nové, v podání Cilliana Murphyho, je též mizivý. Čeho bohužel navíc hodně ubylo, je těch nervy drásajících momentů, které v prvním díle dominovali, tady pár takových scén tedy sice také určitě je a fungují též na maximum, ale je jich skutečně jen pár, a to na úkor mnoha dialogů, které tu taky měli být očesány na minimum, vždyť je to přeci Tiché místo ne? Sakra :-). Jinak atmosféru lze považovat za srovnatelnou, tedy působivou, a co se přímo zápletky týče, k té mám výhrady asi nejzásadnější, mnoho vyloženě nezáživných scén, nevýrazný spád a pointa vážně divná. Tiché místo II tak už ani zdaleka není takovou peckou, jakou se zcela zaslouženě stala jednička, což ovšem rozhodně neznamená, že by se jednalo o nějaký filmový průser, to fakt ne, pořád to má totiž své velice silné momenty a několik vážně parádních scén, jen opakuji, kouzlo ,,nečekaného,, z prvního dílu je zkrátka pryč a tvůrci ho ve dvojce prostě jen nedokázali ničím jiným, stejně působivým, nahradit. ()

coscarelli

Tak zas a znova. Opäť potichu, ale dýchal som normálne a nechodil som po špičkách. Ubehlo to, žmurkol som asi 6x, takže bez ujmy. Iba tak. ()

herr_carter

Pokud se člověk přenese přes tu hlavní blbost, že si dva relativně inteligentně vypadající lidé udělají dítě v plném proudu post-apa, pak musím říct, že dvojka oproti jedničce je už o něco vyspělejší a v tom tichu je to docela napínavé, hluchý smradi jsou vážně hnusní a škaredé děti manželů Blunt-Krasinských velice dobře hrají. Pořád přemýšlím, zda Emily je hezká, nebo ošklivá ženská………….. ()

666Carnage

Tak jsem si letos zašel poprvé do kina. První na co jsem musel zajít, je právě Tiché místo 2. Atmosféra je perfektní a v kině je to znát o to víc. Krasinski sice servíruje skoro to samé jako v prvním díle, ale místo farmy se jde rovnou do města. Klidne bych se na takhle dobře odvedenou, řemeslnou práci dokázal koukat hodiny. Zajímá mě co bude dál. Chci vědět co jsou zač, jak je vyhladit a jak si vezmeme planetu zpět pod svá křídla. Občas mi to scénami připomínalo Last of us. Tahle série má prostě budoucnost a já doufám, že se brzy dočkáme pokračování. 90% ()

Milano33

A Quiet Place: Part II bol mojím najviac očakávaným horrorovým filmom tohto roku, preto si asi viete predstaviť, aké obrovské očakávania a enormný hype, som pred pozretím snímku mal. Som velice rád, že som si takýto skvost mohol v kľude vychutnať na veľkom plátne. Vo filme A Quiet Place: Part II sa vraciame do Krasinského tichého sveta, v ktorom keď človek prehovorí, môže ho to stať život. Toto pokračovanie krásne rozvíja mytológiu sveta a bližšie nám priblíži prvý deň, kedy došlo k tejto záhadnej mimozemskej invázií. Avšak tu hneď musím povedať, že neočakávajte žiadne divy, čo sa pôvodu týchto vesmírnych tvarov týka. Vieme, že prídu z vesmíru, je to aj pôsobivo ukázané, a v tom to hasne. Úvodný prológ slúži skôr na navodenie atmosféry, mierne objasnenie toho, ako vlastne prvotný deň invázie prebiehal, a poukázanie na túto hroznú a znepokojivú skutočnosť skrz osobitný pohľad ľudí. Snímok si však v tomto zachováva svoj charakter, keďže nám ukazuje tento osudový deň iba z perspektívy našej rodinky, takže počítajte s individuálnym, nie globálnym prístupom na vecí, ktoré sa okolo apokalypsy dejú. Na tomto retrospektívnom začiatku som si okrem emócií, pocitov a mentality rodiny Abbottovcov, najviac vychutnával práve precíznu kameru. Práca s kamerou a predovšetkým jej umiestnenie, odkiaľ snímala samotný priebeh týchto strhujúcich udalostí, bolo skutočne impozantné. S tými zábermi z auta sa parádne vyhrali, svojou nápaditosťou ma to naprosto ohromilo a nevedel som sa toho nabažiť. Tá dynamika a motorika tej scény a popritom stále dobre fungujúci faktor toho, že aj napriek rýchlosti a prudkému spádu, sa stále stíhalo upriamiť kameru aj na tie sebamenšie detaily a prostredníctvom miniatúrnych záberov nám ich priblížiť, bolo teda niečo. Po introdukcii sa vraciame späť do diania a spolu s krásnou a talentovanou Emily Blunt po novom preskúmame aj tie odľahlejšie zákutia tohto post-apokalyptického sveta. Kochanie sa prírodou naberá nový rozmer v porovnaní s jeho predchodcom, a vychutnáme si pôžitok z nedotknutej, ale divokej prírody o poznanie viac. PostApo nádych sa ozýva celým filmom a je omnoho viacej citeľný než u jednotku, kde sa po väčšine času zdržiavame iba na jednom a tom istom mieste. Krasinskému sa skvelo podarilo celkovú atmosférickosť a napätie z jednotky pretaviť aj do jej nástupcu, takže sa nemusíte báť toho, žeby vás mrazivé ticho v Part II do seba naplno nepohltilo. A keď sa v tomto hromovom tichu zrazu ozve nejaký prenikavý zvuk, ihneď zbystriete naň svoju pozornosť a v očakávaní čakáte na to, čo na vás vyskočí tentokrát. Zvuková stránka filmu je proste dychberúca a vytvára jedinečný zážitok, ktorý je skrátka nenapodobniteľný. Krasinski si vibe tohto sveta hravo a s prehľadom ustrážil a v napínavosti sa rovná jeho predchodcovi. A Quiet Place: Part II thrillerom rozhodnem je a sem-tam aj horrorové prvky sa v tom nájdu. Hovorím z vlasatej skúsenosti, že som sa dva-či trikrát pri pozeraní tohto snímku zľakol, a nezaobišlo sa to ani bez mierneho myknutia, takže film dokáže mnohokrát (ne)príjemne prekvapiť. Pohnutlivé scény tiež dobre fungujú a vedia slušne emocionálne zasiahnuť. Režisérky ide o dokonalý snímok a Krasinski nám nadelil slušného nástupcu, ktorý nerobí filmu A Quiet Place žiadnu hanbu. Na druhú stranu, pri jednotke som pociťoval mrazenie, napätia a strach o niečo intenzívnejšie. Herci hrali všetci skvele, a klobúk dole v tom, že slová, podobne ako v jednotke, nehrali takú veľkú rolu, keďže tiché prostredie hlasnejšie dialógy skrátka neumožňovalo. Skôr sa muselo vsadiť na mimiku, gestiku a emocionálne a citové prejavy daných postáv, respektívne hercov. Emily Blunt a nováčik v tomto svete, Cillian Murphy, svojimi hereckými výkonmi v mojich očiach ťahali celý film. Mimochodom, Emily s brokovnicou v ruke je poriadny badass. PS: záver Part II má solídne našliapnuté na tretie pokračovanie, ktorého sa snáď niekedy v budúcnu dočkáme, keďže táto originálna a znamenitá látka má stále čo ponúknuť. () (menej) (viac)

Dallon

Tiché místo (2018), je pro mě výjimečný počin. John Krasinski dokázal něco neskutečného. V jedničce funguje skvěle atmosféra, herecké výkony, které jsou tu naprosto specifické, jelikož se tu vlastně hraje mimikou v obličeji, nikoli slovy. Celí film je naprosto precizně natočen, hlavní plus je samozřejmě to, že se ve filmu prakticky nemluví, to je skvělý a originální nápad, a hlavně docela neokoukaný. Hudba byla taky super ale nebyla to ta nejsilnější část, jelikož skladby se ve směs pořád opakovali, a nehráli tak často. Jednička je tedy pro mě nádherných 8/10, byl to dar z nebe který přišel z ničeho nic. Takže jsem byl dost zvědavý jak si Krasinski poradí s pokračováním. No a je to tady. Druhý díl obecně sbírá velmi pozitivní ohlasy, dokonce tady na csfd má víc než jednička, což mě po shlédnutí dvojky docela překvapilo. Ne že by byla dvojka špatná to vůbec, ale mám sní jeden zásadní problém. Dvojka funguje naprosto skvěle ve všech ohledech, stejně dobře jako jednička, někdy i lépe, třeba v již zmíněné hudbě, funguje dvojka o dost lépe. Je tu klasická znělka z prvního dílu, která se tu často opakuje, ale je o dost intenzivnější a lépe zapadá do pasáží. Obrovská pochvala je kamera, ta je naprosto skvostná, speciálně opennig kdy Krasinski jde po ulici, a celou dobu je na něj upnut jeden dlouhý záběr, to byla nádhera. A takových scén je tu mnoho, a jsou vážně perfektní. Celkový vizuál filmu je taky parádička. Pro mě osobně nejlepší část z celého filmu je samotný začátek, ještě před událostí jedničky. Celá pasáž trvá asi 10minut, ale funguje perfektně. Jediná věc co mě trochu překvapila, byla, že nevysvětlili vlastně vůbec lore. Čekal jsem že se alespon něco víc dozvím o záhadných stvůrách z jedničky, ale nikoliv. Ale asi to nebudu brát jako mínus, přeci jen, když si vzpomenu na posledního vetřelce, ten pohořel na tom že se Ridley Scott snažil vysvětlit lore, který vlastně nikoho nezajímal, a nakonec z toho vyšla docela nudná fraška, která měla vetřelce který byl spíš nudný než děsivý. No ale zpátky k Tichému místu. Dvojka je za mě tedy dost slušné pokračování, které funguje prakticky ve všem stejně (v něčem i lépe) jako jednička. Ale ten zásadní problém který s tím mám, je že ten film vlastně nemusel vzniknout. Jeho existence je pro mě vlastně zbytečná. Chápu že po šíleně úspěšné jedničce, logicky museli udělat pokračování. Ale když se na to ted podívám, tak si vlastně říkám že dvojka je docela zbytečná. Je skvělá ale celkově příběh, a posun v ději a postavách, je pro mě vlastně o ničem, a je zbytečný. Kdyby vše skončilo jedničkou, byl bych vlastně spokojenější. Ale jinak dost solidní práce, Krasinski se opět předvedl, a ukázal že není jen dobrý herec ale i vynikající režisér. Jsem zvědavý jak si poradí s třetím dílem. 7,5/10. ()

iXtr3m3

Jednotka bola lepšia. Takto by som mohol začať aj skončiť. Na druhú stranu, prečo bola jednotka lepšia? Jednoducho v dvojke sme už museli zabudnúť na ten WOW efekt z prvej časti, takže zostával len klasický prístup k látke a to viac všetkého z jednotky, t.j. viac príšer, viac cestovania, viac ohrozovania tej istej rodiny rozdelenej na dve miesta. Film vlastne nemá začiatok, nakoľko bez jednotky by človek nič nevedel a film nemá ani koniec, nakoľko s trojkou sa rátalo a skončilo to "kvázihappyendom"? Vlastne nevieme, pretože koniec prišiel neočakávane skoro. Ale svet je to pútavý a ďaleko lepší, ako jemu podobné napodobeniny, ktoré sa pokúsili zviesť na vlne popularity prvej časti ako napr. Silence so Stanleym Tuccim. To napr. taký Bird Box šiel podobnou a predsa svojou cestou a zakomponoval do toho menej WOW efektu, ale tonu osobnej a rodičovskej drámy. Som zvedavý, ako to skončí, aj keď si myslím, že ak to zarobí, tak to neskončí pri trilógii, ale aj pri nejakých prequeloch či spin-offoch, lebo potenciál to má obrovský. WOW efekty už nikdy nezískame ako pri prvej časti, ale je stále čo objavovať a nosná myšlienka je široká a je čo objavovať (kto sú, čo sú, odkiaľ sú, prečo prišli, čo vlastne chcú? Lebo okrem zabíjania som ich nevidel nič žrať atď.). Vedel by som si predstaviť opäť komornú survival drámu, vedel by som si predstaviť pokračovanie v army štýle ála Aliens, fakt to má obrovský potenciál a keby tvorcovia chceli, tak by sa mohli priblížiť statusu novodobého Aliena. ()

Kienast

RE_CY_KLA_CE ! To co fungovalo v jedničce, funguje i ve dvojce, jenže největší problém je v tom, že se to absolutně nikam neposune. Má to parádní momenty ( molo) a Krasinski umí skvěle budovat napětí, jenže to v celku jede jen na volnoběh a když se objeví závěrečné titulky, tak si řeknete: "aha, to je všechno?" 6/10 ()

borec999

Jednotka bola plnohodnotným hororom, dvojka je viac dráma/triler. Čo však nie je zlé. Herci hrajú stále dobre (Cillian Murphy je príjemným doplnkom k ústrednému triu), dej a postavy sa nám rozvíjajú. Technická stránka kvalitná a potešila ma aj Beltramiho hudba (ústredný motív je vynikajúci). Film sa síce nevyhne pár nelogickostiam, no tie nie sú až tak zásadné aby pokazili zážitok. Z hororového hľadiska neponúka dvojka až tak veľa ako by som možno čakal (chcel) a vsádza najmä na klasické ľakačky, pri ktorých sa divák vyľaká skôr zvýšeného zvuku ako obrazu a na 99% to bude iba v kine, kde je ten zvuk ešte znásobený. Čo je trochu škoda. Koniec filmu však sľubuje zaujímavú zápletku pre diel tretí, ktorého by sme sa podľa všetkého mali dočkať a na ktorý sa aj vcelku teším. Dvojke sa totiž dá vytknúť iba málo a celkovo ma zaujala dokonca o chlp viac ako jednotka, ktorá bola v mojich očiach aj napriek veľkému hypeu "len" lepším priemerom. Pre tentokrát teda 70% a slabšie 4*. ()

Lukoboss

Sice tomu dám stejný hodnocení jako jedničce, ale už je to hodně na hraně, kvalita rozhodně nejde nahoru. Resp. jak už tady napsalo několik lidí - tenhle svět je prostě vyčerpanej. Neděje se tam nic novýho, zajímavýho, nedostáváme odpovědi na "divácký" otázky a to, co fungovalo v jedničce a bylo záhadný a napínavý, se tady prostě jenom šablonovitě opakuje. A to je málo... E. Blunt je pořád sympoška, C. Murphy je taky dobrá herecká volba, ale do případnýho třetího dílu bych se fakt nehrnul. Asi by to byla škoda totiž. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)