Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

borec999

Jednotka bola plnohodnotným hororom, dvojka je viac dráma/triler. Čo však nie je zlé. Herci hrajú stále dobre (Cillian Murphy je príjemným doplnkom k ústrednému triu), dej a postavy sa nám rozvíjajú. Technická stránka kvalitná a potešila ma aj Beltramiho hudba (ústredný motív je vynikajúci). Film sa síce nevyhne pár nelogickostiam, no tie nie sú až tak zásadné aby pokazili zážitok. Z hororového hľadiska neponúka dvojka až tak veľa ako by som možno čakal (chcel) a vsádza najmä na klasické ľakačky, pri ktorých sa divák vyľaká skôr zvýšeného zvuku ako obrazu a na 99% to bude iba v kine, kde je ten zvuk ešte znásobený. Čo je trochu škoda. Koniec filmu však sľubuje zaujímavú zápletku pre diel tretí, ktorého by sme sa podľa všetkého mali dočkať a na ktorý sa aj vcelku teším. Dvojke sa totiž dá vytknúť iba málo a celkovo ma zaujala dokonca o chlp viac ako jednotka, ktorá bola v mojich očiach aj napriek veľkému hypeu "len" lepším priemerom. Pre tentokrát teda 70% a slabšie 4*. ()

Han22

To nejlepší nakonec. Tiché místo 2 navazuje na první díl, rodinka nachází dalšího přeživšího a rozbíhá se několik dějových linií. Díky tomu to není tak zdrcující a sevřené jako první díl, ale stále to stačí v pohodě na pět hvězdiček. Tiché místo totiž nabízí s přehledem ty nejděsivější a nejlepší monstra za mnoho mnoho let a druhý díl ač opatrně nastiňuje svět ve větší šíři (první den invzae, komunita přeživších i parta zmrdů u přístavu), stále se drží v jádru komorního hororu. Nejlepší scény jsou tak ty, kdy je ohrožena rodina nebo někdo jiný v malém prostoru jedním neúnavně kroužícím a pátrajícím monstrem. Finále na dvou místech je tak opět infarktové a jsem schopen odpustit i to, že jsem se opět nedočkal žádné z odpovědi, například jak probíhal boj armády s monstry a zda armáda ještě někde bojuje, nebo je zaplavený celý svět. Pro příští díl už by to opravdu chtělo trošku větší šíři děje a pár vysvětlujících flashbacků, jinak se z toho brzo stane brzo nekonečná kopírující série. Zatím 5* a horor roku 2020. ()

Wally

Jiné než první film, ale stejně dobré. Tentokrát s mým oblíbencem C. Murphy, který tu zahrál opět vítečně. Pokud je J. Krasinski rozumný, tak tímto skončí a nebude to dál pokoušet. Třetí díl už by se nemusel tak povést... ()

Janega

Pokračovanie uvarené z vody, ktoré vzniklo, lebo jednotka mala úspech, bez toho aby tvorcovia vôbec mali nejakú víziu ako pokračovať. Príbeh sa nijak zásadne neposúva, stále je to o tom držať hubu, aby nás nezjedli príšery z kométy. Ťažko držať palce postavám, ktoré sa chovajú vyslovene kreténsky. Zaujímavé veci dajú do úzadia a naopak naťahujú čas zbytočnosťami. A predvídateľné ľakačky sú už len klišé čerešničkou. ()

AdamesWWE

[8/10] Tak na toto pokračovanie som bol dosť zvedavý, prvá časť ma oslovila svojím príbehom a spracovaním, dvojka za svojím predchodcom nezaostáva, skôr naopak, povedal by som že je táto časť ešte o niečo lepšia. Porovnávať jednotlivé aspekty filmov asi nemá veľký význam, nakoľko jednotka bola v pokornejšej atmosfére a dvojka je už podľa traileru viac akčnejšia, kde sa v príbehu začína túra rodiny v snahe nájsť civilízáciu. Musím uznať že je to dobrý príbeh, je tu veľa zaujímavých scén, v ktorých je aj dobrá dávka napätia, všetko je to podčiarknutým dobrým výberom filmových lokácií a stále sa je načo pozerať. Výber hercov je dobrý, rodinka je v pohode a aj muzšký "hrdina" filmu ma bavil. Veľmi musím vydvihnúť aj "flashback" úvod filmu. Film by som zhodnotil ako veľmi dobre natočený thriller, aj tie digitálne triky, spracovanie príšer je na vysokej úrovni. Režisér / herec JOHN  KRASINSKI  vytvoril niečo nové v tomto žánri, je to dobré oživenie, aj ked samozrejme stereotypné klišé prvky sú aj tu, ale všetky iné stránky filmu tu dominujú oveľa viac. Myslím, že táto séria má vysoký pontenciál aspoň na 1 - možno až na 2 pokračovania. ()

Litvicek

Tak sám nevím. Špatný to vyloženě nebylo (i když by se dalo dost věcí vypíchnout) ale příjde mi, že po skvostné jedničce, jsme dostali pokračování, které předchozímu dílu nesahá ani po kotníky a působí tedy dost zbytečně. A to je ten konec ještě otevřený.. no do prdele, že by pokračování? Krasinski měl natočit pouze první díl a mnout si ruce, co skvělého dokázal. ()

ChrisBa

Nadšenie z prvého dielu vystriedalo sklamanie z toho druhého. Dvojka sa pohodlne môže zaradiť medzi béčkové horory, kde scenár je slabučký a postavy sa správajú hlúpo, len aby bolo napätie (chlapec, ktorý vylezie z úkrytu bez motivácie a logiky ani nevieme prečo, len aby skomplikoval situáciu?.. wtf?) Škoda, pretože začiatok bol veľmi sľubný a rovnako niektoré scény sú napínavé.. ale nič nové tento film nepriniesol a je úplne zbytočný.. priemer 3* ()

Hanys_

Dvojka už nemohla bodovat tím momentem překvapení, navíc se zdála být už od ohlášení vlastně zbytečná... jenže Krasinski to zase zvládl. Nervydrásající thriller, kdy zase sice zůstává dost nezodpovězených otázek, ale na to asi bude dost času v dalších dílech. 8/10 ()

Corpsegrinder

První díl byl rozhodně lepší, tady už se to znatelně rozpadá. Postavy se chovaj nelogicky a neopatrně, pravidla o hluku se ohejbaj tak jak potřebuje scénář a pak když se konečně začne něco dít tak film najednou skončí. Mohl to bejt slušnej road movie o přežívání v "divočině" no ale bohužel. Líbila se mi úvodní scéna i když to samozřejmě vykrádá Válku světů (stejně jako historka o evakuaci lodí ke konci filmu). Myslim že dělat z tohohle franšízu nebyl dobrej nápad, nechápu proč samostatnej film prostě nemůže mít úspěch aniž by se pak nedělalo dalších 10 pokračování. ()

Marius_ss

Objektívne by to bolo *** a pól, no kvalitných sci-fi hororov (a ešte k tomu v post-apokalyptickom svete) je málo, a ako ich veľký fanúšik prižmúrim oko. Veľkým problémom pre mňa boli otravné "nástupy" príšer na scénu. Bolo to tak strašne účelové, že to miestami pôsobilo až hlúpo. Oproti jednotke tak ubudlo napätia a logiky (čo je nosný pilier tejto série) a pribudlo samoúčelnej akcie (no v rozumnej miere). Posledná vec, čo mi vadila bola krátka stopáž. Putovanie post-apokalyptickom svetom si pýtalo viac bádania, odhaľovania jeho tajomstiev, nápadov či zaujímavých udalostí... Nakoniec sme sa dočkali len dvoch SPOILER... záhadných, nakazených ľudí a ukrytej komunity na ostrove, a aj to bolo odbité za 15 minút. Možno to bol zámer, no na rozdiel od jednotky to už nerobí dobrotu. Predsa len už nie sme v jednej lokalite - na malej farme. Všetko ostatné ale bolo super, alebo aspoň veľmi dobré. Herci, ich výkony, hudba, nové postavy, atmosféra sveta a hlavne ozvučenie! Navyše Cillian Murphy a Millicent Simmonds miestami pripomínali Joela a Ellie z prvého dielu the Last of Us, čo bola celkom fajn nostalgia po dobabranej dvojke :) ()

Strandmon

První návštěva kina po covidové pauze dopadla naprosto excelentně. Jednička byla fajn, skvělý nápad, sympatičtí herci, krásný postapokalyptický svět, avšak něco málo mi tam do té plné palby chybělo. Dvojka už si je v místech, kde byl první díl slabší naprosto jistá a servíruje divákovi absolutní jízdu, která je akčnější, svižnější, napínavější a nepustí vás z kina dřív než si neokoušete prsty až na kost. V akčních scénách je Krasinsky naprosto neomylný, ví jak diváka napnout, ví kdy a kam přidat lekačku a ačkoliv kadence lekaček není velká, tak jsou přesně na místech kde by jste je nečekali a to mám rád. Emily Blunt prostě zbožňuju a do její badass práce s brokovnicí jsem se naprosto zamiloval. Krasinskiho nahradil Cillian Murphy a ačkoliv rozhodně nehraje žádného nekompromisního zabijáka, tak mi skvěle sedl a byl rozhodně fajn přírůstkem. Film začíná menším flashbackem, který je famózní, otevře vám pusu a tu už nezavřete dokonce představení. Každopádně celkově je Tiché místo II. prostě pecka, která uteče jak voda a ačkoliv se říká, že by se mělo končit v tom nejlepším, tak já bych si třetí díl klidně s chutí dal. ()

mclenin

Prinajmenšom tak dobré ako prvý diel. Je zrejmé, že príbeh musel pokračovať jeho otvorením sa vonkajšiemu svetu a "putovaním" hlavných protagonistov, aj napriek tomu si však udržiava istú komornosť v lokalitách a množstve postáv čo však nie je na škodu. Nové lokácie osviežujú vizuál, prinášajú rozdielne podnety a situácie nepostrádajú tieseň a napätie. Obzvlášť (približne) prostredná časť v zobrazení troch rozličných miest a dejov vo vzájomnej synergii je okulahodiaca a dômyselne napísaná (natočená, nastrihaná). Trúfam si povedať, že v tomto prípade druhý diel netrpí "prekliatím druhých dielov", a spolu s jednotkou tvoria pomerne kompaktný celok. ()

prezdivaka

To, co jsem vyčítal jedničce, se ještě prohloubilo. Tam, kde si režisér nepřeje zvuk, tak ho tam prostě nedá, i když by tam správně měl být, běh, plavání atd. Děj si neustále pomáhá zvukovými (nelogickými) lekačkami. Lidé tam nejedí a nějakým zázrakem přežívají a mají zbraně, náboje, čistou vodu... A mimino za rok a půl vůbec nevyrostlo. ()

Prochy38

Hodně kvalitní pokračování. Do řídkého hereckého ansáblu jsme přidali další hvězdu a myslím, že to celé sedlo. Drží si to luxusní atmosféru prvního dílu + parádní vzpomínka na jejich příchod. Tato akční pasáž neměla chybu! Super, super, super. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)