The Haunting

USA, (2018–2020), 17 h 55 min (Minutáž: 43–71 min)

Tvorcovia:

Mike Flanagan

Predloha:

Shirley Jackson (kniha), Henry James (kniha)

Carla Gugino, Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Henry Thomas, Paxton Singleton, Victoria Pedretti, Mckenna Grace, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel (viac)

Dej tohto seriálu z dielne Netflixu sa odohráva okolo 7 člennej rodiny Craineových, ktorí v minulosti bývali v záhadnom starom dome zvanom Hill House. V jednu osudnú noc po čudnej smrti matky vezme vystrašený otec rodiny všetkých svojich päť detí narýchlo preč z domu a už nikdy sa tam nevráti. Navyše, deťom o smrti ich mamy odmietne čokoľvek povedať. Po 26 rokoch za podivných okolností spácha samovraždu jeden zo súrodencov a ostatní musia konečne začať čeliť svojim démonom, ako aj zlu v Hill House, ktoré s nimi zďaleka neskončilo. (Lapedro)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (16)

Jak Steven viděl ducha (2018) (S01E01)

Pilotní díl k seriálu o strašidelném sídle a o jedné rodině co v něm žila se skutečně povedl a svou úlohu, tedy navnadit diváky na další díly splnil dokonale. Děj se bude vlastně odehrávat ve dvou časových pásmech, v přítomnosti a v minulosti kdy tam dotyčná rodina žila. Atmosféru to má perfektní, dlouhé záběry po starém sídle dodávají tu pravou porci napětí, ztvárnění nadpřirozena zatím decentně ovšem výborně a charaktery hlavních postav jsou vykresleny opravdu zajímavě. O trošku více strašeníčka a bylo by to na plný počet. Zatím opravdu spokojenost a jsem zvědavý s čím nás překvapí další díl. Prozatím to vypadá na opravdu super duchařský seriál. ()

Otevřená rakev (2018) (S01E02)

Druhý díl a opět pecka. Strašeního opět o něco méně než v minulém díle, ale jinak atmosféra opravdu výborná a styl vyprávění i přes pomalé temto a možná právě proto dokonalé. Děj opět ve dvou liniích a ta horrorovější je opět linka z minulosti, ale ani pohled na distribuční rodinu není vůbec špatný, navíc příprava nebožtíka k pohřbu je docela zajímavé téma a vizuálně solidní podívaná. Jinak dlouhé záběry v prostorách domu opět neskutečně atmosférické. Tenhle projekt se mi zatím opravdu zamlouvá. ()

Na dotek (2018) (S01E03)

To prolínání přítomnosti s minulostí je prostě dokonalé. I na dále se straší především decentně v linii z minulosti ve strašidelném domě a to je prostě bomba. Tvůrci vůbec netlačí na pilu a jde jim to opravdu parádně. Navíc vizuálně se jedná opravdu o špici. Samozřejmě, že se najdou tací odborníci, kteří to odsoudí, zřejmě jim chybí gore, ale o to tu vůbec nejde. Seriál si zatím drží vysokou úroveň a věřím, že si ji uchová i nadále. Pro mě zatím parádní zážitek. ()

Jenom dvojčata (2018) (S01E04)

Tento díl se prakticky zabývá Lukem a je to opravdu nádhera. Charaktery jsou opravdu výborně vykresleny. Zabrousíme do světa drogově závislých a tenhle výlet se opravdu povedl. Nemohu si pomoci, ale tenhle seriál je prostě bomba. Pomalé tempo vyprávění, lehké pozvolné strašení bez zbytečných lekaček má prostě neskutečný grády ta atmosféra je prostě neskutečná a přitom se se strašením zatím opravdu šetří což není vůbec na škodu. Duchové jsou ovšem ztvarněni opravdu úžasně. Tento díl je neskutečný psychologický zážitek. ()

Paní s ohnutým krkem (2018) (S01E05)

Tak tahle epizoda je vážně krutopřisná. Atmosféra je neskutečná, celý díl je opravdu jedna velká depka a finále ve strašidelném domě je opravdu koulervoucí. Hodně věcí se vysvětlí a Paní s ohnutým krkem je vážně nejlepší postavou seriálu. Jednoznačně prozatím nejatmosferičtější díl seriálu a zaručený horror. ()

Dvě bouřky (2018) (S01E06)

Tak tohle byl neskutečný koncert. Děj odehrávající se ve strašidelném domě má neskutečnou atmosféru, ty záběry, to je prostě úžasné a ta bouřka do toho. Prostě luxus. A co se týče přítomnosti, tak zavřít disfunkční rodinu do smuteční síně, to byl vážně geniální nápad a to se prostě povedlo na výbornou. Jsme vlastně svědky jedné velké rodinné hádky s neskutečným strašackým koncem. Atmosférická, depresivní dokonalost. V tomto případě opravdu klobouk dolů. ()

Skličující ticho (2018) (S01E10)

Fantastické finále kde se vše ukončí a vysvětlí, lépe to snad ani dopadnout nemohlo. Krásný vyzuál, skvělé herecké výkony, parádní atmosféra, romantické, veselé i smutné zároveň. Na tenhle závěrečný díl se prostě vyplatilo čekat a splnilo očekávání. Tento projekt se prostě povedl po všech stránkách. ()

Staré sídlo (2020) (S02E01)

Seznamovací díl s novou sérií šlape jak hodinky a nemohl dopadnout lépe. Sympatické postavy, pěkné prostředí, opravdu pěkná atmosféra, náznaky strašení a nadpřirozena jen tak decentně a naprosto skvělá kamera. Spokojenost a jsem opravdu zvědavej na pokračování. ()

Žák (2020) (S02E02)

Pomalu se nám to rozjíždí, něco málo se dozvíme o postavách a ke konci se dočkáme i strašíci sekvence, takže paráda. Solidní atmosféra především ke konci, parádní záběry z domu a skvělý vizuál z tohoto dílu dělá skvělou podívanou lahodící oku. ()

Dvě tváře, 1. část (2020) (S02E03)

Tentokrát výlet do minulosti a spíše komornější rodinné drama. Pro tentokrát když nepočítáme úplný závěr tak i bez špetky hororové přítomnosti, ale pro tentokrát mi to ani v nejmenším nevadí. ()

Jak se to událo (2020) (S02E04)

Parádní díl ve kterém se opět rozkryje něco z minulosti a jisté zjevení opět dostává své přesné místo v příběhu. Neskutečné jak vše do sebe zapadá, tohle se prostě daří na výbornou. Příběh pluje kupředu a diváka unáší pěkně po proudu. Strašení opět jen v náznacích, ale atmosféra je parádní. ()

Oltář mrtvých (2020) (S02E05)

Dokonalá epizoda která hodně vysvětlí a duchové si zařádí zatím nejvíce. Parádní atmosféra nás doprovází celým dílem a jednoznačně se jedná zatím o nejstrašidelnější díl série. ()

Veselé nároží (2020) (S02E06)

Opravdu perfektní, je až neuvěřitelné jak to šlape jak dobře namazány stroj a ten závěr, to bylo prostě něco. ()

Dvě tváře, 2. část (2020) (S02E07)

Tak v tomto díle se tak nějak vysvětlí několik linek a praakticky je odhaleno jakým směrem se bude ubírat závěr seriálu. Úplný závěr potěšil a hlavní duch udělal za tímto dílem solidní strašidelnou tečku. ()

Romance se starými róbami (2020) (S02E08)

Exkurze do minulosti, která nám objasní minulost a vlastně celou pravdu o celém sídle. Povedené a jeden z nejlepších dílů této série se slušnou atmosférou. Předskokan do finále se opravdu povedl. ()

Šelma v džungli (2020) (S02E09)

Vše vysvětleno a ukončeno. V podstatě si není ani na co stěžovat, ale míra strašidelnosti mohla být vyšší. V každém případě se to povedlo a divák bude jistě spokojen. ()

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

06.10.2021

Po úspěchu se dvěma řadami seriálu The Haunting a následně s novou minisérii Půlnoční mše oznámil režisér a scenárista Mike Flanagan další, celkově již pátý projekt pro streamovací službu Netflix.… (viac)

The Haunting Of Hill House se vrátí

The Haunting Of Hill House se vrátí

21.02.2019

Populární hororová série The Haunting of Hill House, která loni přistála na Netflixu a okamžitě si získala srdce mnoha diváků i kritiků, se vrátí. Druhá série se bude jmenovat The Haunting of Bly… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (viac)