The Haunting - Záhadné sídlo Bly

(séria)
  • USA The Haunting of Bly Manor
USA, 2020, 8 h 19 min (Minutáž: 46–66 min)

Když je někdo mrtvý, ještě to neznamená, že už tu není. Gotický romantický příběh od tvůrce seriálu Dům na kopci, ve kterém chůva padá do propasti děsivých tajemství. (Netflix)

stitch7

/// U mě překvapivě vede první polovina, ve které je toho strašení spíše sporadicky. Užíval jsem si příběh, nenucený humor, skvěle napsané postavy. Ona se druhá řada snaží původ duchů vysvětlit opravdu důkladně, v osmém díle to vyznělo až trochu pateticky. A možná proto naprostá většina hororů na taková vysvětlení rezignuje - působí to trochu zvláštně. Možná mi je Bly sympatičtější než Hill House, který mě ze začátku neskutečně mátl. A tady jsem si k postavám vybudoval silnější vztah - navzdory očekávání jsem si však nazaplakal :D ()

Jaro.Krafcik

Rozhodne lepšie ako nemastná neslaná prvá séria. Najviac sa mi páčilo že je tu úplne iný a nový príbeh. Hororová atmosféra v novembri nesmie chýbať, druhú sériu som dal za tri dni a spokojnosť, netflix ponúkol aj dabing. Jedine tá postava plešatej afroameričanky mi prišla dosť nesympatická. Plus slabšie epizódy kde boli flashbacky do minulosti aj s tou čiernobielou. Ale inak odporúčam. A ako som povedal, určite lepšie než bola prvá séria. A samozrejme rok 2020, tvorcovia museli pchať lgbt. Prižmúrim oči. 4* ()

ganz

Tolik čekání kvůli deseti minutám polostrachu? Bohužel tohle není horor ale spíš červená knihovna. Všechno je přehnaně zdlouhavé, co by se dalo vysvětlit v patnácti minutách trvá hodinu a na konci každého dílu je samozřejmě cliffhanger.Bohužel to prostě nebylo "splendid", ale "rather boring". ()

andalin

"Cože a to sis jako pustila sama? A nebála ses?" Říkala jsem si, že po letech sledování Walking dead a Supernatural bych se mohla konečně odhodlat k pořádné duchařině. Navíc tady hraje Victoria Pedretti a Rahul Kohli, takže gimme! Zas tak děsivý to ale naštěstí nebylo, občas mi sice zatrnulo (většinou hlavně z creepy holčičky), ale jelikož jde dle mého hlavně o drama s prvakama hororu, tak jsem to přežila ve zdraví.... Přiznávám, že jsem se v noci bála jít čůrat, ale ne o moc víc, než obvykle. Každopádně k první řadě se asi jen tak nepřemluvím, možná za dalších pár let "tréninku". ()

marrjaana

Chtěla jsem se bát a být posrána až za ušima stejně jako u první serie. No strašení se moc nedělo, bylo tam, ale spíš jen tak aby se neřeklo. Ale celá serie si s námi hraje jako kotě s klubíčkem, jen proto, aby nám na závěr naservírovala emotivní rozuzlení. Za mě osobně asi i lepší než řada první... ()

Reanimated

Je to spíš citlivá romantika než horor. Trvá přes 4 epizody, než se to rozjede, ale závěr je hodně dojemný a kvalitní. Silnější 3* ()

netahlo

S odrenyma usima tri hvezdy, ke konci me ta homo romance uz zacinala dost srat. Ale zase lepsi cumet na Victorii s Amelii, nez na nejaky bukvice. Nicmene Flanagan si tady zacal hrat na umeni a to je vzdycky pruser. Skoda. ()

Kienast

O něco míň hororové než Hill house, ale pořád je to vizuálně a scenaristicky skvělé. Bly má atmosféru, dobré herce, obě děcka jsou fantastický. Škoda pár slabších epizod. Pořád skvělé, jen je to víc romance/drama, kde v pozadí najdeš duchy. 8/10 a konec vyloženě dojemný. ()

Michelle75

První série mě hodně bavila, byla strašidelná,ale příjemným způsobem a všechny postavy a rodinné vztahy mě moc bavily. Z tohoto důvodu jsem chtěla dát dvojce jenom 3 hvězdy, ale kdybych jedničku neviděla, tak bych se rozhodla pro čtyři. A tak jsem se k nim přiklonila, mám ráda vypravěčskou formu. Objevily se zde i postavy minulých epizod,ale nemají s jedničkou nic společného nebo jo? Něteré dialogy byly zbytečné a hloupé, věčně opakující se,ale celkově ta myšlenka byla moc fajn. Tajemné sídlo se prostě povedlo, co mi trošku překáží je jedna věc, která se teď objevuje skoro všude , jsem pro všechno,ale příjde mi to už jako povinnost, a ať si to každý přebere po svém. ()

bari68

Pre podobné seriály mám slabost, takže keby som mal byť viacej objektívny, tak tejto sérii udelím asi ,,len,,4* , ale kedže seriálov, ktoré dosahujú aspoň takýchto kvalít je ako šafránu , nedá sa inak. Scenár je výborne premyslený , navádza na seba dejové vrstvy doslova exceletne, Flanaganova réžia je vidieť, každá postava má svoje miesto a viacmenej všetko do seba zapadá..... Pozor SPOJLER : Niekomu sa asi zazdá podobnosť s filmom ,,Tí druhí,, . ... Zistíte, že to nie je až tak úplne pravda, resp. Bly tento filmový skvost nevykráda. ()

Lisabellla

Ani jsem se nenadála a je tu druhá série. Trochu pomalejší než první.. spíš trochu rozvleklá. Není to duchařina jako taková. není to ani děsivé. Je to spíš... Je to spíš milostný příběh. Několik milostných příběhů. A konec je neuspokojivý. Celkově ale některé ty příběhy upoutají pozornost a dohromady je to malé milé dílko o lásce a zklamání. A nenechte se zmást - někteří herci jsou sice shodní s první sérií, nehledejte v tom ale spojitost. ()

Wally

Tentokrát to ani nebylo takové 'BuBu', ale zase to mělo neskutečně kvalitně vystavěnou atmosféru. O fous lépe hodnotím předchozí Hill House řadu....přeci jen pán s buřinkou a paní s křivým krkem zanechali dojem a na druhou stranu tady jsem se ztrácel v tom upadání do vzpomínek... Poslední dva díly byly ale grandiózní a moc se mi líbily. ()

papushka

O dost méně hororové než první série, ale příběh a celkově atmosféra Bly manor mě fakt bavily a vlastně mi nevadilo, že se u toho tolik nebojím 😄 Holčička byla trochu creepy, ale zahraná byla skvěle, stejně jako ostatní postavy. Perfectly splendid. ()

666Carnage

Druhá řada ubrala na hororu a přidala romantiku. Svým způsobem je to fajn ale mě to ze začátku fakt štvalo a až na konci jako celek mě to celé nějak zasáhlo a nakonec i bavilo. Ten horo byl jen občas ale když už byl tak byl velice dobrý. Mike Flanagan je zručný hororový režisér a umí si poradit. Seriál jako takový je perfektně natočený. A postavy co Vás celý seriál štvou Vás nakonec baví a to je fajn. O něco slabší než první série ale o hodně jiná. 75% ()

Hanys_

Jiné než Hill House, není to na první pohled tak strašidelné, spíš taková duchařská romantika, ale Flanagan si i tady dokáže diváka hezky povodit až k nečekanému závěru. 8.5/10 ()

Blondsky

Je to jiný než Hill house. Slabší než Hillhouse. Tam, kde Hill house sázel na dokonalý zvraty a duchařskou atmosféru, tak tady se Bly mannor tak trochu usměje a možná zklame vaše očekávání, protože zvolí mindfuck taktiku, která ke konci výborně sepne a zase to funguje po emocionální a fyzolozofické straně jako u Hill housu. Do toho vstupuje plynulá režie a scénář Mikea Flennegena a opět jsem měl pocit, že jsem zase ve stejné atmosféře jako tehdy. Herci možná nejsou tak přesvědčiví, ale poslední tři epizody to perfektně vyhrazují. /65%/ ()

Prochy38

Druhé setkání s The Haunting a panem Flanaganem. Drží si svoje lidi, což je u mě už záruka kvalitní podívané. A opět povedené. Oproti Hill House mi sedl i závěr a celkově hooodně povedené. Jeden z top horoových seriálů. A sic málo i tak díky za  C. Gugino. ()

Zejf3da

Klasická Netflix navoněná bída. BBC by z toho udělala 3 hodinový díly a na to by látka možná vystačila. Takhle je to na devět dílů roztažená neuvěřitelně ukecaná nuda. Poslední dobou by mě zajímalo jestli scénáristi u Netflixu za ty homomotivy dostávají nějaké příplatky a nebo jestli je tam musí dávat povinně (druhá možnost asi platí). ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

23.12.2020

Hororová série The Haunting - Dům na kopci v roce 2018 sklidila velmi nadšené reakce a stala se jedním z velkých seriálových hitů streamovací služby Netflix. Na tento úspěch letos její tvůrce Mike… (viac)