Otra vuelta de tuerca

• angličtina Turn of the Screw (neoficiálny názov)

ricci.s

Horor o dvoch deťoch, ktoré treba zachrániť spod vplyvu duchov, inými slovami jedna z mnohých verzií na The Innocents / The Turn of the Screw, tentokrát podaná trochu z iného uhla, čo však filmu nepomohlo ani omylom. Zmena prostredia kamsi na pláž atmosféru nevylepšila, interiéry starého sídla trestuhodne nevyužité, z postavy Milesa je odrazu protivný adolescent a namiesto peknej, ustráchanej opatrovateľky je tu odrazu akýsi pobožný tajtrlík, ktorému podľa očakávania prepína a snaží sa všetkých "zachrániť", no lezie na nervy neskutočne. Navyše sa mi omnoho lepšie pozerá na hysterickú krásku ako na nejakého vyšinutého, ulízaného pičusa. Jedným slovom mizéria - ukecané, dlhé a nudné. Nedivím sa, že tento film zapadol prachom, pretože už len najstaršia najslávnejšia verzia z r. 1961 je omnoho desivejšia (z toho soundtracku mám zimomriavky dodnes) a význam tohto hororu mi totálne unikol. ()

Martin741

Zatial najbrutalnejsia ducharina na temu - deti treba zachranit pred duchmi je film z roku 1961 - Nevinatka 1961. Toto je o poznanie horsie - dlhodobym problemom hororov su herecke vykony. Tie su tu mizerne, ale i rezia je nevyvazena, tempo slabe, kopa nudy. Dialogy su ... vatovo plane kokotie plky a ne ze ne ale ze jo . 45 % ()