Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

Johnny.ARN

Tak konečne viem, z akého filmu je to meme. A skúsim sa vyhnúť všetkým vtípkom a narážkam na Pottera. Takže čo sme to vlastne videli? Hardcore Henryho pokúrovaného s Death race, ktorému z riti trčí ešte kúštik Ready player one? Otázka ale znie, prečo Samara "môjtatkotrtkalmankuMargotkyaajtakniesmesestrylensapodobame" Weaving berie takéto projekty? Zatiaľ som ju asi ešte nevidel vo filme, kde by neskončila celá od krvi s kopou mŕtvých za sebou. Nehovorím, že je to zlé, ale prečo? Inak sa tomuto dá vytknúť veľmi veľa vecí, od technických chýb z postprodukcie, airsoftky, konanie postáv (viem vystrieľať celú budovu jednotkami na hlavu, resp vajcá mrtvým Glockom ale neviem trafiť namatovaného Pottera (hups) s automatickou puškou na 3 metre v prázdnom priestore), jednoduchý dej až po ustrelený záver, kde stále fungoval stream aj keď centrála ľahla popolom. Na druhej strane je to ale akčná jazda, ktorá nemá premrštenú minutáž, stále sa niečo deje, občas niekto zahláškuje a nebolo potrebné ťahať fekálny humor z klobúka (a boh mi je svedkom, že v jednej scéne by sa to tam hodilo). Takže ako film na odľahčenie to funguje skvelo. 3 z 5 ()

hroubek

Hodně povedená akční jednohubka. Guns Akimbo si mě získalo svým trailerem, po jehož zhlédnutí jsem chtěl film vidět, abych se přesvědčil, že to bude opravdu tak šílený. A je, a ke všemu se na to moc hezky kouká. Režisér Jason Lei Howden zde ukazuje velký talent pro akční scény. V jeho podání jsou brutální, plné nápadů a taky černého humoru. Jsou sice trochu nepřehledné(tady úřaduje menší rozpočet), ale to jim na zábavnosti neubírá. Škoda, že stejnou péči jako akční scény nedostalo vykreslení světa kolem, protože to tak zábavné není. Daniel Radcliffe vyměnil hůlku za pistole, a tahle poloha mu sedla. Radcliffe to odehraje naprosto v pohodě a i ten přerod funguje. Samara Weaving si svou roli užívá a hezky se na ní kouká, zvláště v těch nejpřepálenějších momentech. Film je hodně fajn, a několikrát překvapí dobrou akční scénou, nebo černým humorem. Bohužel to vykreslení světa a příběhu mu lehce podráží nohy. Guns Akimbo je povedený akční výplach, a jako odpočinková zábava funguje na jedničku. ()

Wade

Tak trochu hodně jiný Gamer,který je ještě víc šílenější. Každopádně skvělý Radcliffe se super Samarou a jako solidní záporná postava Dennehy, když se tohle všechno smíchá s akci a trochou humoru vyjde z toho zábavná jízda u které jsem se bavil. Nebude to sice za plný počet,ale silnější 4 hvězdy si to zaslouží a já bych si dal dokonce rád i pokračování. 78% --- 8/10 IMDb ()

VanTom

Maximálně "naspídovanou", ultrakinetickou, přepálenou videoklipovou řežbu drželi dlouho nad vodou pouze skvěle hlásící a bavící se ústřední herci (Radcliffe + Weavingová), jelikož scénáristé nevymysleli pro jejich řádění jiné spouštědlo, než zprofanovanou nelegální internetovou vražednou show, které jde pouze o lajky cynických, otupělých sledovatelů, bla bla bla. Nicméně postupně jsem se do hry dostával, jak s chutí natočená (byť nijak extra úžasná) akce nestagnovala a gradovala. Lepší 3* ()

VasaX

začínám mít pocit, že nikdy není dost Radcliffa. Ač se jeho role točí okolo obyčejného třasořitky, co se nakonec musí pochlapit a postavit se gangům/jungli/duchům/etc... tak se žánry mění a Daniel do toho dává všechno a je to znát. A mě to neskutečně baví. Co se týká postav, Danieli, sky is the limit. Já se těším na další tak či onak různorodé role, protože Radcliffe utáhne i jinak průměrný/tuctový film. Upřímně, čekal jsem, že to bude horší, ale režisér umí vyprávět pěkně v tempu a kamera mě pořád udržovala v centru dění, kde se se člověk bojí mrknout. Ano, pro milovníky kultivovaných filmů, kteří si omotají šálu a otevřou červené víno aby se mohli povýšit nad cokoli, na co se koukají, tohle rozhodně nebude. Tohle je totiž prvoplánová bizarní arkáda, která jasně nastavila pravidla videoherní logiky (vše se podřizuje akci a tempu) a za tím si stojí celou dobu. Tady je jasně dáno, že režisér režíruje okolní svět a orchestruje tak akční jízdu, takže člověk nehledá logiku věcí a ani jí nepotřebuje. Guns Akimbo si nehraje na vážný realistický film, který je tak zahleděný do své vážnosti že přehlíží fuckupy, co dělá. Tohle je "My game, my rules, let's play" a na tuhle hru se dá pak lehce přistoupit. Zajímavá volba projektu, pane Radcliffe. Jen tak dál. ()

Jaro.Krafcik

Perfektný film na spôsob akčnej jazdy ako Hardcore Henry alebo Crank. Hlavný herec predviedol že vie hrať aj v takýchto filmoch. Skvelá hudba bola len plusom, takýchto fllmov veľa nieje. Dnešným dňom sa v našej krajine objavil corona vírus a snáď to rýchlo prejde, ako skizm vo filme Guns Akimbo. 5* ()

drackula

Totálny adrenalínový výplach, ktorí baví vo všetkých smeroch. Vizuálne zaujímavé, chytľavé, vtipné, ale príbehovo príliš ploché a predvídateľné. V globále to ale vôbec nevadí, keďže som sa kráľovsky bavil. A Radcliffe to zahral skvele. 80% ()

ghatos

Výplach, jízda vedená v takovém specifikém poloretro-punkovém stylu, kde se míchá to nejnovější s tím klasickým (z hlediska samotného stylu kinematografie). Záměrné béčko udělané s láskou...68%. PS: Budeme Burger King zla :) !!! ()

Ementaler86

Děcka, nehrajte si na internetu na hrdiny. Dřív nebo později k vám totiž přijde stoletej anální kolík pomalovanej fixama, přikurtuje vám dva flusbroky k rukám a vy s nima budete muset pobíhat celej den po městě jen v županu a tygřích bačkůrkách. Tak přestaňte čurákovat a radši se v těch komentářech nechovejte jak úplný hovada. Stoprocentně film, který by se měl promítat na každé přednášce o bezpečnosti na internetu. ()

Soweek

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdami jednoduše proto, že jsem se královksy bavil. Vzhledem k rozpočtu je film až neuvěřitelně nabitý akcí, na které sice jde malý budget poznat, ale žádné scény nejsou vyloženě trapné a většina z nich je naopak nadprůměrných. Komediální stránka filmu funguje taky skvěle a několikrát jsem opravdu zasmál, ať už to byla originální hláška před smrtí nebo humor vyplývající z akce samotné. Radcliff si mě získal už jako "Švýcarák" a jeho filmy mě poslední dobou většinou baví. Začínající zlatíčko Samara mě hodně bavila v Krvavé nevěstě a tady, i když nevypadá tak roztomile, tak sympaticky působí stále. V neposlední řadě musím zmínit nabušený soundtrack, který podporuje celý film a rozhodně se mi trefil do vkusu. ()

kenkaku

Sorry... příliš debilní. A nemyslím tím výhradně děj, ale provedení. Ta snaha být za každou cenu cool je až otravná. Roztřesená kamera, neustálý střih. Groteskně přetažené postavy. Nedotažená kontinuita scén (mezi střihem). Je toho prostě moc. ()

sedm.1

Přestože se Daniel Radcliffe snaží všemi možnými filmy a rolemi roztříštit tu auru Harryho Pottera, která se nad ním neustále vznáší, tak mám upřímné obavy, že jde o snahu veskrze marnou a už se oné nálepky bohužel pro něj nikdy nezbaví, nicméně pokud bude i nadále brát podobné role jako zde, tak si jistě najde alespoň pár nových příznivců, neboť se tu jako fakt už rozdivočel, ale to je jen takové konstatování, každopádně co se týče přímo tohoto filmu, tak to je velká zábava, a jediné, co mu mohu vytknout, je až příliš přestylizovaná první půlhodinka, která významně narušuje přehlednost dění, naštěstí postupem času si to ale tvůrci zřejmě uvědomili a i když je ono výrazné stylové zpracování znát až do konce, tak se postupně uklidňovalo a druhá polovina byla skutečně už jen parádní našláplou jízdou, která mě zatraceně bavila. Já tyhle úlety mám prostě opravdu upřímně rád, šílený postavy, praštěný dialogy, bláznivá zápletka a absurdní krvavé řádění s hromadama nekompromisně zlikvidovaných mrtvol, navíc v pořádně zběsilém tempu a s funkčním nadhledem navrch, to je prostě to pravé ořechové, co mě baví. Guns Akimbo je zkrátka taková rozdováděná efektní divočina, kde se nešetří krví, vulgaritami, ani nápaditými momenty, a jak jsem již zmiňoval, výrazná stylizace tomu pak už jen dodává punc ojedinělosti a svéráznosti, takže sice to není asi pro každého, ovšem já se bavil prvotřídně! P.S. Samara Weaving je tu sice absolutně k nepoznání, ovšem její postava je naprosto TOP! ()

NifKor

Akční zábava s Danielem Radcliffem, který si svoji roli užil a hrál ji nejlíp jak snad mohl. Guns Akimbo má i docela kvalitní vedlejší herce a samozřejmě šílenou akcí, další pozitivní věcí na filmu jsou vtipy, které jsou spíš z větší části povedené a film má taky extrémně vtipného Rhyse Darbyho, který si svoji malou roli bezdomovce extrémně užil a když se ve filmu objevil tak dokázal strašně rozesmát. Film má i zajímavý nápad, který se snad snažil využít naplno a jde to i hodně vidět. Bohužel se film nevyhne klasickým klišé momentům a nebo někdy časem nekvalitním CGI. Film má docela nezajímavého záporáka, nebo bohužel i někdy předvídatelný příběh. Film je jako celek povedený a ano má sice docela dost problému, ale to nahrazuje několik bláznivých, vtipných a obecně strašně moc skvěle povedených scén. 6,5/10 ()

sQelle

Radcliffe je pro mě jedna velká záhada. Od naprosto hloupého studenta kouzelnické školy přes zrůdného tvora, kterému jen tak z ničeho nic narostou rohy nebo prdící mrtvolu použitelnou jako loď. Až po tenhle bizár, kde mu šílená skupinka lidí přišroubuje zbraně k rukám a postaví ho do zvrácené reality show. A ať je ten film jakýkoli, tak to kupodivu funguje. Akční scény, kdy kamera litá tam a zpátky a nahoru dolů mě nehorázně baví. Příběh klasika, ale barvy, zábavnost a nehraní si na vážný film zabírá skvěle, aspoň na mě. ()

666Carnage

Daniel Radcliffe to teď trefil a našel si roli, která je zábavná a i hustá. Zápletka je velice jednoduchá ale docela nápaditá. Harry Potter je v normálním světě posera ale na internetu je to hrdina a nebojí se urážet nikoho, to se mu ale vymstí a přijde si pro něj jeho bývalí školník z Bradavic, který má potetovaný ksicht a k rukou mu přivrtá zbraně. Pošle na něj jeho nejlepší zabijačku, která se nedávno blejskla jako krvavá nevěsta (Samara Weaving), takže to pomalu vypadá jako pokračování. Je to vtipná akční jízda plná krve a násilí a super hlášek, odkazů na nerdy, hry a filmy. Film nebude nikterak úspěšný ale musí s nechat, že to byla docela jízda a já jsem rád, že jsem se svezl. 75% ()

Devadesát Dva

Výplach, který co do struktury je mainstram af, ale dělají ho guilty pleasure všechny ty drobné odkazy, jako Živý terč s Van Dammem v bedně ale i hlavní motiv hrdiny, co má šroubama přikurtovaný kvéry na rukách. Radcliffe od Pottera leze do jednoho projektu podivnějšího, než dalšího a snaží se tak vymanit ze škatule obrýleného učně. Není divu. Ale jako jo, co jsem očekával, to jsem dostal, i když v momentech mě ta kostra, co jsem viděl ve filmech už tolikrát začala iritovat tak, že jsem z ní cítil vnitřní prázdnotu. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)