Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

Genero

Když se ráno probudím v kocovině a na hlavu si navlékám kalhoty, vžívám se do pocitů pacientů dr. Sayera poté, co se probrali z komatu a setkali se s realitou. Pak dobíhám autobus a nevypadám u toho zdaleka tak dojemně, spíš jako nechutný prase, v práci pak propadám smutku a pláču jako na konci tohoto filmu. Skvělý Bobby de Niro, přijde mi k neuvěření, že ve stejném roce dotočil Mafiány bez snížené schopnosti pohybu. ()

Lacike

Tak dokumentarne pojaty film, ktory sa po väcsinu stopaze nesnazi prilis citovo vydierat. Na konci sa tomu nevyhne, ale nejake vodopady slz nehrozia. Cely cas to pôsobi skôr poucne a po skonceni filmu som mal chut si zistit o celej ten udalosti este viac. V centre filmu stoji herecky koncert Roberta De Nira, ktory bravurne predviedol vselijake mozne tiky a v 99% scen to nepôsobi smiesne. Vynimkou je scena v ktorej De Niro sedi za stolom s Williamsom, roztrasene máva hlavou z jednej strany na druhu a Williams ma cely cas vazny vyraz. To urcite nedali na prvy pokus. Slabsie pôsobi herecky vykon Williamsa, ktory je proste utlmeny a to je tak vsetko. Rozhodne ma na konte lepsie seriozne ulohy. Z postav sa mi este pacila dobrosrdecna Penelope Ann Miller s ktorou si zacne De Nirova postava. A zaujal ma este kratky vtipny vystup Peter Stormarea, ktoreho som pred rokmi nepoznal. Okrem De Nira velmi vierohodne zvladli ulohy pacientov aj ostatni herci. Celkovo to je zaujmavy film, ktory ani na chvilu nenudi. Da sa sice vidiet aj viackrat, ale nie je to nieco, co by som mal chut pozerat pravidelne a dalsich 10-15 rokov to vidiet nemusim. Mozno by to mohlo byt emotivnejsie, aby som mal chut sa k tomu vratit. 8/10. ()

Gary

Opravdu pěkný film, který stojí za vidění už nejen kvůli příběhu, ale i kvůli dvěma hlavním protagonistům Williamse a DeNira, protože ti zde opravdu excelují. ()

maseer2

neuvěřitelně silný námět podle skutečné události + skvělé herecké výkony De Nira i Williamse = jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec ()

BoPo

Skvelý a presvedčivý De Niro, ale o tom zbytočne hovoriť. Čas probuzení má slušné množstvo silných momentov. Najviac ma bavila scéna u autobusu (krásne vystihnutá túžba sa nachvíľu zbaviť rodiča), v botanickej záhrade (bol som vysmiaty od ucha k uchu), tesne po zasadnutí komisie a samozrejme najlepší tanec v histórii filmu. Príjemný film, ktorý ale ako celok zaostáva za jednotlivými momentami. ()

bouncer

Působivý film a krásný herecký koncert De Nira s Williamsem. Přišlo mi, že film má trochu tendenci sklouzávat k patosu a citovému nátlaku na diváka. Nedokážu posoudit, jaký vliv na to má uvedené "podle skutečné události" a co si tvůrci ke správnému efektu přizdobili. Ovšem i tak se jedná o krásnou podívanou, která vás naplní pocity, možná i chutí do života. ()

tibenskym

Veľmi silný zážitok a dokonalé herecké výkony. Postava doktora Sayera musí byť sympatická snáď každému a postavu Leonarda zahranú niekým iným si ani nedokážem predstaviť. Tie pohyby, mimika dokonca samotné úsmevy, tak takýto bravúrny výkon sa nevidí len tak. ()

Marek1991

Rain Man dostal nástupcu vo výbornom prevedení. Žiadne patetické dielo. Taký Robin Williams nie je zrovna môj obľúbený herec, no tu svoju rolu evidentne zvládol a o De Nirovi ani netreba hovoriť, normálne konkuruje Dustinovi Hoffmanovi. Aj keď sa hlavná postava dozvedá od svojich pacientov to, čo vlastne Nicholson robí v Prelete nad kukučím hniezdom, tak tento film mi je srdcu bližší a nenudil som sa pri ňom, či necítil nejaké silné rozpaky. Zaujímavý je už kvôli téme, no dej bol rozumný a celkovo to malo iskru. ()

villon17

Na to, o jak depresivní téma jde, jsem se opravdu srdečně zasmála (až se za to stydím :) ), ale ono to je opravdu moc hezky napsané a zpracované, hlavní postavy jsou sympatické a skvěle zahrané, má to spád, hlavu, patu i srdceryvný příběh. Film mi utkvěl v paměti a za takové vždy dávám 5*! ()

Padme_Anakin

Robert De Niro a Robin Williams. Jeden v roli pacienta, uvězněného ve vlastním nehybném těle, s trpělivou a oddaně pečující matkou, druhý v roli poněkud introvertního, ovšem velmi vnímavého a laskavého lékaře, který celým srdcem touží svým svěřencům život prosvětlit, obnovit komunikaci, pohyb a zkvalitnit jejich pobyt v nemocnici. Velice silné a strhující drama s hluboce lidským příběhem, vypovídající o všem podstatném našeho bytí. „Doktore, celé je to špatně. Je to špatně. Musíme jim to říct. Lidi zapomněli žít! Lidi zapomněli, co to znamená život, dar života, svoboda žít.“ ()

corpsy

Dojímavý, tak ako by mal byť každý zástupca tohto žánru. Úžasný herecký výkon Roberta De Nira. Už len minimálne kvôli nemu ten film stojí za to. ()

Marsik

HBO 2 - De Niro exceluje, Williams parádně hraje. Prostě smutný snímek z jedné nemocnice. Český dabing to dle mého ale trochu kazí (pan Soukup na Robina docela jde, ale na pana Vlacha u De Nira jsem si prostě zvyknout nemohl). 75% ()

NinonL

Čtvrtá hvězda je za to, že je film podle skutečné události. Robert de Niro tu hraje fantasticky a Robin Williams, kterého jinak moc nemusím, je taky skvělý. Osobně si myslím, že u nás se k psychiatrickým pacientům nikdo takto ohleduplně nechová, spíše se zde vyskytují otrávené sestry a lékaři. Jako nakonec i v tomto filmu, do doby, než začali věřit zázračnému léku. Moc bych všem postiženým pacientům zázračný lék přála. A aby neměl žádné vedlejší účinky. ()

kareen

Nádherné drama z časů, kdy ještě De Niro podával fantastické výkony a Robin Williams mu k tomu zdárně sekundoval. Kde ono známé "žij tak, jako by každý den měl být tím posledním", nabývá přímo fatálních rozměrů a já si mohla jen domýšlet jak obrovská žízeň po životě musela probuzené spalovat. Filmy oslavující život mám ráda a ty čtyři hvězdičky jsou hodně poctivé. ()

kobejn

Také De Niro si zkusil natočit svého Rainmana...herecky se Dustinovi naprosto vyrovnal, tento film se vůbec od Rain mana velmi liší...není zde ten protivný nablýskaný vzhled a elegance jako u Rain mana, tento film je nenápadný a velmi civilní, i když i zde je hodně sentimentu, ale je opravdovější... ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)