Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin. (Aerofilms)

Dm1tr1j odpad!

Hodnotím nízko, pre mňa veľmi nudné. Spracovanie a hlavne ten HROZNÝ uši trhajúci škripot na husle, ktorý bol doslova otravný tento dramatický snímok degradovali veľmi nízko. ()

Biopler

Natalie Portman hrá, s výnimkou scény v kúpeľni pri umývaní krvi po atentáte, veľmi veľmi afektovane a nestotožnila sa vôbec so svojou postavou. Na nej má stáť film, ktorý je aj tak sám o sebe prakticky o ničom. Dalo mi to suma sumarum veľké nič. ()

Vabr

Krásný film. Estetika je báječná a herecký výkon Natalie Portman je více než úctyhodný. Drama šlo z filmu cítit hodně a celé to bylo skutečně smutné. Zvlášť skvělý soundtrack od Mica Levi to hezky podtrhával. Zprvu jsem se bál, že film pojede v tom stylu, že velkou většinu bude tvořit interview a sem tam se dá nějaká scéna, ale naopak. Způsob vyprávění se mi hodně líbil a byl originální. Možná Jackie může lidi nudit pomalejším tempem, ale o to právě jde - abyste se vcítili do hlavní hrdinky. Což se za mě určitě podařilo. Trochu mi přišla škoda, že zde není atentát ukázaný, ale nebojte, je tu, což oceňuji, a tak má film ode mě díky tomu jasné 4⭐. Ale i kdyby tu ta scéna nebyla, tak bych to na 4⭐ vytáhl, protože mi přijde tento film trochu podhodnocený. Jsem rád, že jsem Jackie viděl, protože 1) mě to dost dojalo a bude patřit mezi nejlepší dramata, která jsem kdy viděl a 2) nemám strach o to, že by Spencer, na kterou se těším, nebyla dobrá. Vyhodnocení: Málem jsem si u tohohle filmu podpálil sešit z fyziky ()

neo93

Perfektní portrét mladé ženy, která se musela vypořádat se smrtí svého milovaného manžela. Každá taková žena to bezpochyby nemá jednoduché, pokud ale navíc je manželkou prezidenta Spojených států Amerických, je to pro ni mnohem náročnější úkol. Takový byl osud Jackie Kennedyové. Již od začátku sledujeme film, jehož hlavní složkou je výkon Natalie Portman. Snímek nabízí ale i jiné výborné prostředky. Ať už je to výprava, kamera nebo vynikající hudba. To hlavní je ale přeci jen herecký výkon titulní postavy. A ten je úchvatný. Jako by se Natalie pro tuto roli narodila. Také samotná podobnost se skutečnou Jackie ji k tomu velmi přispívá. Je opravdu radost pohledět na tuto herečku v tak mimořádné roli. Snímek nabízí přesně to, co ukazoval v traileru, tedy zaměření na manželku prezidenta USA. Proto nečekejte něco víc. Celý příběh je vyprávěn pomocí výpovědi Jackie směrem k novináři, ve které vidíme všechny důležité momenty. Od natáčení televizního pořadu v Bílém domě před atentátem, přes tento osudný okamžik, až po náročné plánování pohřbu či rozhovoru s knězem po samotném obřadu. Všechny tyto jednotlivé sekvence, se v průběhu snímku (především ke konci) různě prolínají, a tím příběh dostává jedinečnou podobu. K dokonalosti celého snímku ještě malý kousek chybí, ale i přesto jsem naprosto podlehl kouzlu Natalie Portman a také samotné síle tohoto příběhu. ()

PedroPo

Spíš tři a půl hvězdy. To přiblížení se čtyřem je za Johna Hurta. Solidní film, ale že bych z něho byl nějak urvaný nebo ho potřeboval vidět znovu, to tedy ne. ()

Likan7

Nemám rád Natalie Portman. Jedinými filmy kde mi nevadila byly Star Wars a Thor. Proč jsem si tedy pustil Jackie? Jednoduše jsem čekal dobrý film o tématu, které je nesmírně zajímavé a zabývá se událostmi, o kterých jsem viděl nespočet dokumentů a teorií. Jenže ten film je jednoduše špatný. Natálka mě povětšinou neskutečně vytáčela a vůbec jsem jí jako "jedné z nejikoničtějších žen 20. století" nevěřil ani slovo. Je hodně vidět jak jede na krev, jak moc chce vyhrát Oscara a působí to hodně rušivě. To by ale znamenalo, že je jediným negativem filmu. Jenže ona je ještě to lepší, co tenhle sice krátký, ale pro mě šíleně dlouhý a nudný film přinesl. ()

RAFT

Jackie no co k tomuto filmu jenom napsat asi že ,to ani možná nešlo líp natočit ,teda pokud by se vyměnil režisér ,ale to je absolutně fuk.Ve filmu se skoro celou hodinu nic neděje ,depresivní hudba ,že sem málem u filmu usínal ani nepomohly tři vrchovaté šálky s kávou.A Natálko máš na víc ,z tohoto filmu oscar nebude , a dost slabý rok pro Natalii Portman snad rok 2017 bude mít lepší snímky .Tohle fakt ne.50% ()

seeba10

Celkem nevhodně bych napsal.. Chybí tomu náboj. Každopádně Portman zde herecky určitě v náročnější roli, jak Emma Stone (La La Land). Bohužel film sám o sobě ji sráží, protože i když ona film herecky tlačí, tak nic pořádného předvedeno není. ()

DD

Po trailerech jsem se těšil moc, ale tohle bylo subjektivně nekonečné. A Portman tím projevem strašně otravná. ()

dawnie

Br. Až je mi z toho zima. Pro mě to celý bylo studený jako psí čumák, i když řemeslně snaživý (kombinace s real záběrama), s adekvátníma hereckýma výkonama... Natalie jako obvykle bezva, chápu, že se ten její chlad odvíjí z námětu, a kdyby ve filmu bylo o pár víc scén, jako je ten kratičkej záblesk štěstí na bále, třeba by to bylo vyváženější a výslednej pocit by byl lepší. I když na druhou stranu, miluju depresivní filmy, takže tady kámen úrazu asi nebude. Prostě mě to, co se tam odehrálo, nezaujalo natolik, abych si Jackie pustila znovu. I když kvůli Bobbymu možná jo. ()

crap

Zvláštní mi u tohoto snímku přijde to, že se jmenuje Jackie, ale přitom pojednává jen o jednom(byť významném) milníku jejího života. Ale Jackie přece byla mnohem víc, než jen vdova po prezidentu Kennedym. Až moc se tento film zaměřil na smutek jedné osoby těsně po zabití milovaného manžela.. v takových situacích se člověk chová prostě jinak, nepředvídatelně, možná až moc sobecky a jednostranně. A pak nám z Jackie vyjde ukňouraná, lehce arogantní a rozmazlená ženuška, za což jsem ji nikdy nepovažovala a věřím, že ve skutečnosti měla mnohem víc vznešených a ocenitelných vlastností. Není to úplně špatný film a Natalie se určitě hodně snažila.. ale bylo to málo. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Porovnal jsem s originálním "dokumentem" a výkon Natalie Portman excelentní! Bohužel děj je pouze o zařízování pohřbu a dilema jestli bude nebo nebude průvod. ()

Amonasr

Zajímavý pokus o zachycení  toho, jak asi prožívala atentát a vše, co po něm bezprostředně následovalo, Jackie Kennedyová. Autoři se podle mě ale neubránili jisté idealizaci hlavní postavy a některé repliky, ať už její či Roberta Kennedyho, zavánějí typicky americkým falešným plakátovým patosem. Rovněž závěr je přehnaně pateticky melodramatický. Za shlédnutí a zamyšlení ale tento snímek určitě stojí. ()

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

02.11.2015

A máme tu další životopis, co půjde po Oscarech. V posledních letech se dočkaly filmové mramorizace třeba Grace Kelly, Marilyn Monroe nebo princezna Diana, takže není divu, že do kin míří další… (viac)